Novi ateizam

Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Jasno mi je, nemate hrabrosti a ni znanja, ostaje vam samo sramota busanja u lazima i neznanju.

Sto se tice mene s vama sam zavrsio razgovor, otkrio sam sto sam htio.

Svako vam dobro zelim !
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Prirodom,

Mogu ja da ti napišem iz svoje perspektive, kao Humaniste, to što te interesuje. Otvoriću novu temu u podforumu filozofija (jer mislim da je najbolje tamo da je postavim) i ispričaću ti kako ja vidim koncept "novog ateizma" i u šta će moderan čovek evoluirati. Samo mi daj malo vremena.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158

Isabeleta, sta je "stari" ateizam? Sta mislis da je razlika izmedju "novog" i "starog" ateizmu?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta, sta je "stari" ateizam? Sta mislis da je razlika izmedju "novog" i "starog" ateizmu?

Na to pitanje će ti bolje odgovoriti ateisti. :dtyste:
Ja mislim da nema velike razlike, ali recimo, mi znamo za ateizam bivše Jugoslavije. U Rusiji, ili možda kod vas, u Bugarskoj također znate ili ste osjetili što to znači...Unatoć komunističkom režimu, kršćanstvo je bilo prisutno u svim bivšim socijalističkim zemljama. (Za Hrvatsku znam sigurno da se vjera živjela). Kad je komunizam propao, uglavnom znamo kako su se stvari odvijale: neki su se krštvali, dok su drugi napuštali vjeru.

Novi ateizam, barem sam tako pročitala, nastao je kao odgovor na jedan snažan duhovni pokret u SAD-u.
Iako se svi predstavnici novog ateizma pozivaju na znanost, uglavnom se to svodi na otvoreni napad na crkvu.
Koliko sam mogla razumjeti, novi ateizam se širi i ima sve više pristalica po čitavom svijetu, ali isto tako su im upućene velike kritike od strane drugih intelektualaca s optužbom da promoviraju sebe, da svojim nastupima protiv vjere i crkve, u stvari žele skrenuti pažnju na sebe.

Crkva će biti progonjena, to stoji zapisano u Evanđelju, do koje mjere, vidjet ćemo.

Ateizam nije ni nov ni star, on se ponavlja tijekom čitave povijesti. U psalmu koji je napisan prije Krista, stoji:
"Bezbožnik reče u srcu: Nema Boga!"

Za ljudsko srce se bore i Bog i đavao, ali čovjek odlučuje kome će svoje srce dati.

Moram ponoviti ono o ćemu što sam već pisala, ne možemo nikoga suditi ni prosuđivati, pa ni ateiste, jer ima mnogo razloga zašto neki čovjek ne vjeruje. To oni znaju i Bog.

Čula sam da je pravoslavna crkva u Bugarskoj jako razdjeljena. Da li su ti poznati razlozi te podjele?





 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Moram da se slozim sa tobom da ima samopromocije, vole ljudi da uzmu i po neki dolar. Period kad su postali vokalni je bio posle prilicno zapanjujucih reakcija nekih verskih lidera u Americi posle rusenja kula bliznakinja (uglavnom evangelisti) i kad su pokusali da ubace kreacionizam u skole pod nazivom inteligentni dizajn (uglavnom evangelisti). Nisam te pitao jel si kreacionista ili ... ?
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Na to pitanje će ti bolje odgovoriti ateisti. :dtyste:
Ja mislim da nema velike razlike, ali recimo, mi znamo za ateizam bivše Jugoslavije. U Rusiji, ili možda kod vas, u Bugarskoj također znate ili ste osjetili što to znači...Unatoć komunističkom režimu, kršćanstvo je bilo prisutno u svim bivšim socijalističkim zemljama. (Za Hrvatsku znam sigurno da se vjera živjela). Kad je komunizam propao, uglavnom znamo kako su se stvari odvijale: neki su se krštvali, dok su drugi napuštali vjeru.

Novi ateizam, barem sam tako pročitala, nastao je kao odgovor na jedan snažan duhovni pokret u SAD-u.
Iako se svi predstavnici novog ateizma pozivaju na znanost, uglavnom se to svodi na otvoreni napad na crkvu.
Koliko sam mogla razumjeti, novi ateizam se širi i ima sve više pristalica po čitavom svijetu, ali isto tako su im upućene velike kritike od strane drugih intelektualaca s optužbom da promoviraju sebe, da svojim nastupima protiv vjere i crkve, u stvari žele skrenuti pažnju na sebe.

Crkva će biti progonjena, to stoji zapisano u Evanđelju, do koje mjere, vidjet ćemo.

Ateizam nije ni nov ni star, on se ponavlja tijekom čitave povijesti. U psalmu koji je napisan prije Krista, stoji:
"Bezbožnik reče u srcu: Nema Boga!"

Za ljudsko srce se bore i Bog i đavao, ali čovjek odlučuje kome će svoje srce dati.

Moram ponoviti ono o ćemu što sam već pisala, ne možemo nikoga suditi ni prosuđivati, pa ni ateiste, jer ima mnogo razloga zašto neki čovjek ne vjeruje. To oni znaju i Bog.

Čula sam da je pravoslavna crkva u Bugarskoj jako razdjeljena. Da li su ti poznati razlozi te podjele?






Ja sam ateista, Isabeleta. yes3
U Bugarskoj ,crkva je razdeljena, ali ne krivicom atiestite . Visi svestenici ne mogu da razumeju jedni druge. Vise svadja ko ce bitinovi Patrijarh . A zato nisu odgovorni ni ateisti ni drzava. Vernici pravolslavni imaju manje poverenja u crkvi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja sam ateista, Isabeleta. yes3
U Bugarskoj ,crkva je razdeljena, ali ne krivicom atiestite . Visi svestenici ne mogu da razumeju jedni druge. Vise svadja ko ce bitinovi Patrijarh . A zato nisu odgovorni ni ateisti ni drzava. Vernici pravolslavni imaju manje poverenja u crkvi.
Nemoj da braniš ateiste. Oni se ne mogu odbraniti! Krivi su za sve nedaće ovoga svijeta, pa i za podjele u crkvama. Ako bi se malo bolje istražila istorija, vjerovatno bi se pronašlo da su ateisti umiješali prste i u raskol 1054. godine! O inkviziciji i spaljivanju vještica, da i ne govorim, a tek odsjecanje jezika Bogumilima! U sve to ateisti imaju svoga udjela.:D
A što se tiče razlike između "starog" i "novog" ateizma..., ma nema tu nikakve razlike. Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada!:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
:shubbcks:
Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada!

Vi ste sredstvo u Božjim rukama po kojem se vjernici posvećuju.
Isus je rekao da neće piti vina dok ne dođe u Kraljvstvo Nebesko, a tada će piti novoga vina...i mi s njim.
Je li, zar ti stvarno ne misliš s nama piti?
:dtyste:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
:shubbcks:

Vi ste sredstvo u Božjim rukama po kojem se vjernici posvećuju.
Isus je rekao da neće piti vina dok ne dođe u Kraljvstvo Nebesko, a tada će piti novoga vina...i mi s njim.
Je li, zar ti stvarno ne misliš s nama piti?
:dtyste:
O, da, mislim, račinaj na to! Ali kako stvari sada stoje, ako bi čekali Isusa pa da popijemo to vino, ne bi ga popili ni da imamo sedamdest i devet života! Nego, može li kako bez Isusa, pa kad on dođe, zovnućemo ga da nam se pridruži. Ti si tu svakako potrebna, jer bi tvoje prisustvo bilo garancija da će nam prići..., inače, kada bih ja bio sam, pobjegao bi iz istih stopa i to na deveto nebo!:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
O, da, mislim, račinaj na to! Ali kako stvari sada stoje, ako bi čekali Isusa pa da popijemo to vino, ne bi ga popili ni da imamo sedamdest i devet života! Nego, može li kako bez Isusa, pa kad on dođe, zovnućemo ga da nam se pridruži. Ti si tu svakako potrebna, jer bi tvoje prisustvo bilo garancija da će nam prići..., inače, kada bih ja bio sam, pobjegao bi iz istih stopa i to na deveto nebo!:roll:

Doći će On. Mi Mu sada pjevamo: Maranatha, Dođi, Gospodine, Isuse!

Ma daj, pobjegao? Kada je Isus i od koga bježao? Bolje je reći da On trči za ljudima. Osim toga, uzići će On na deveto nebo, ali ne želi sam, nego s tobom. Što te priječi da se ne nađemo gore svi zajedno?
 
Natrag
Top