NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.

 Prilikom stvaranja stvorena je zemlja i planete u suncevom sistemu, a ne sva sunca i planete i galaksije u kosmosu.

U svemiru ima naseljenih rajskih planeta.

Sestra Ellen White govori o tome da je bila prenesena na planetu gde je videla ljude slicne Isusu, i Enoha koji je tu bio u poseti.

U svemir se moze poslati vasionski brod sa posadom.

To su vec cinili, a znamo da postoji i medjunarodna svemirska stanica.

Ti mnoge stvari pricas neobjektivno, svrstavajuci sve u zaveru, pa potom iz nje izvlaceci zakljucke.

 Ja recimo licno ne verujem da su Amerikanci bili na mesecu.
A nije iskljuceno i da jesu.
Mada je objektivno to bilo ne moguce za ono vreme, jer let na mesec je slozen proces.
A sa tadasnjom tehnologijom to nikako nisu mogli da ostvare.
A na snimcima se prikazuje kao da su to ucinili bez po muke.

Imam video gde se o tome govori, i daje se mnostvo dokaza da je to prevara.
Da su to snimili u pustinji Nevade, a da je u tome ucestvovao neko iz Holivuda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Otisli smo na suprotnu temu,jer ovo je tema o NLO
Ali tvrdnja da je Zemlja ravna ploca je sumanuta,to je prevazidjeno ludilo crkvene inkvizicije koja je spaljivala ljude na lomaci zbog izjave da je zemlja okrugla.

To nije ludilo crkvene inkvizicije, jer su jevreji verovali i dan danas veruju da je zemlja ravna, i to temelje na bibliji! Isto tako, najvece religije staroga sveta u to vreme uce da je zemlja ravna, i sve do 15. veka one su isto ucile!

Ako cemo realno, LUDILO je verovati da STOJIS NAOPACKE pre nego da ces PASTI SA IVICE - sto je inace vasa propaganda jer niko nikada nije ucio da mozes pasti s ivice!

Uzmi u ruke neku loptu,nebitno dal je za fudbal,kosarku,odbojku,ragbi i slicno ,pogledaj je dobro pa kazi dal je ravna ploca ili je lopta.

Covece, uzmi u ruke tepsiju, pa mi kazi da li je to "krug" ili je "lopta???

Ti ne znas razliku izmedju kruga i lopte!

U bibliji pise da je zemlja KRUG, ali nigde ne pise da je LOPTA, takva rec ne postoji! Isaija koristi sasvim drugu rec kada opisuje loptu!

KRUG NIJE LOPTA! KRUG JE OBJEKAT U DVE DIMENZIJE! I KADA PISE DA "JE OBESIO ZEMLJU NI NA CEM" TO NIKO NE NEGIRA!

Lopta ne moze nikada da bude ravna ploca sem kad se izduva.

A ko je rekao da je zemlja "lopta"? Jesam li ja tvrdio da je "lopta" ili si ti tvrdio? Ti dakle ne razlikujes "krug" od "lopte"..

Uzmi nacrtaj sebi krug na papiru, pa probaj s njim da se igras kao sa loptom!

Ludilo!

Postoji 2D prikaz,ali postoji i tacniji 3D prikaz.

Jedino je lopta u 3D a krug to nikada nije, on je u dve dimenzije! Nauci razliku izmedju lopte i kruga!

Krug moze biti nacrtan i na papiru, moze biti tepsija, moze biti tanjir, ali nikada krug ne moze biti "LOPTA"! Jer lopta je sferican objekat u tri dimenzije! Biblija pravi razliku izmedju ova dva pojma! Isaija u svojoj knjizi pravi razliku izmedju lopte i kruga!

Kada to naucis onda se javi!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire.

 Prilikom stvaranja stvorena je zemlja i planete u suncevom sistemu, a ne sva sunca i planete i galaksije u kosmosu

Dokazi mi to biblijom i ja cu priznati da si u pravu?

Ne moze se raditi samo o "planetama u suncevom sistemu" jer nas suncev sistem ima "jednu zvezdu" (sunce) i nekoliko planeta, to je mali broj, a biblijski izvestaj kaze da je Bog postavio "zvezde" u mnozini! Jos napominje da je stvorio "svu vojsku njihovu", a to se brate moj odnosi na "sve zvezde", ne na suncev sistem samo!

Sestra Ellen White govori o tome da je bila prenesena na planetu gde je videla ljude slicne Isusu, i Enoha koji je tu bio u poseti.

Vidi, to sto ona kaze se proverava biblijskim izvestajem a ne obratno! Ne uskladjuje se biblijski izvestaj da bi bio u saglasnosti sa njenim tvrdnjama!

I Goran Nikolic je adventisticki pastor, koji drzi predavanja na youtube i takodje tvrdi da je zemlja ravna..

Kako on moze to tvrditi, ako je u suprotnosti sa EGW? Ne nije to u suprotnosti, nego si ti uveren da jeste.. Mogu ti pokazati koliko tu gresis!

U svemir se moze poslati vasionski brod sa posadom

Putovati kroz fizicki prostor nekim svemirskim brodovima nema smisla! Prvo zbog prostorne udaljenosti, a drugo jer nijedna od tih planeta nije stvorena da bi podrzavala zivot osim zemlje. Zemlja je po svemu sudeci posebna, i jedinstvena u fizickom univerzumu! Svemir i zvezde su stvoreni zbog nje.. Tvrditi suprotno odgovara sotonskim tvrdnjama koji zeli navesti ljude da obozavaju zvezde i da im se dive! Zatim ide prica kako je zivot nastao na nekoj drugoj planeti i da smo mi odande dosli, prica o evlouciji.. Dakle, teorija o zemlji globusu, samo sluzi satanistickim interesima, podrzava evoluciju kojom oni pokusavaju da prevare coveka!

Kada EGW govori da postoji zivot na nekoj drugoj planeti u suncevom sistemu, to ne znaci da se automatski radi o fizickom univerzumu! Niti to znaci da se radi o fizickim bicima! Prema nama danas poznatim podacima iz te obalsti, postoje i paralelni univerzumi! Duhovna bica zive u drugoj dimenziji slicnoj nasoj, ali to nije nasa stvarnost! Oni zive i na nasoj zemlji, pa ih ljudsko oko ne vidi. A sta mislis zasto? Zato sto je to paralelna stvarnost! Ona izgleda kao nasa, ali je sasvim drugacija! To dakle nije materijalna stvarnost! I ako si primetio, kada se NLO-i materijalizuju i dematerijalizuju, tebi izgleda kao da objekat izlece od nekud, kao da prelazi iz jedne dimenzije u drugu! U stvarnosti se to i desava! On ne putuje on nekakvim velikim prostornim udaljenostima, niti su te letelice konstruisane za dugacka kosmicka putovanja! Vidis i sam da su to skuceni prostori, koji ne odgovaraju takvim potrebama, nemaju cak ni wc, a kamo li nesto drugo! Slicni su obicnim avionima na zemlji!

Dakle, moguce je da postoje bica negde na nekoj drugoj planeti kao sto EGW kaze, (cak i na mestima koja su negostoljubova za zivot), ali se ovde ne radi o nasem fizickom univerzumu! Radi se o paralelnom univerzumu! I ja to svo vreme naglasavam, to nisu fizicka bica! Radi se o duhovnoj paralelnoj stvarnosti!

Dakle, ne postoje nikakvi fizicki svemirski brodovi, nikakva tehnologija i NLO-i, jer nas fizicki svemir nije nastanjiv fizickim bicima!

NLO-i dolaze iz druge dimenzije, iz paralelnog univerzuma! A to je brate moj duhovna stvarnost! I ona slici nasoj, ali nije nasa stvarnost!

To su vec cinili, a znamo da postoji i medjunarodna svemirska stanica

Medjunarodna svemirska stanica ne postoji! I to sam ovde dokazivao pa ne gledate, to su sve fejk snimci, astronauti (glumci) vise okaceni na zicama, 3D animacija itd..

Kako brate mozes tvrditi da postoji svemirska stanica, kada nisi proverio? Ja jesam!

Ti mnoge stvari pricas neobjektivno, svrstavajuci sve u zaveru, pa potom iz nje izvlaceci zakljucke.

Ja sam svaku tvrdnju ovde dokazao! Ako se vama cini da nisam, to je zato sto vi niste pogledali ni jedan video koji sam ja postavio, ni jedan jedini snimak niste analizirali niti ste proverili!

Dakle vi pricate napamet, suprotstavljate se unapred, bez provere! A to nije dobro! To nije dobro ni u teologiji ni u nauci! Vi dakle odbijate nesto u startu jer se kosi sa vasim predubedjenjima! Deluje vam smesno pa se ismejavate..

Kada budes bio spreman da nepristrasno proveris sve ovo, onda mi se javi, pa cu ti dati sve dokaze koje zelis, ali ovaj put u private..

Ja recimo licno ne verujem da su Amerikanci bili na mesecu.

Nije ovde bitno sta ti "verujes" ili ja, vec sta je istina! Kada budes proverio sve dokaze, onda ces znati da nisu bili! Ja znam da oni tamo nisu nogom krocili!

Za ovo da je zemlja ravna, ja ne mogu reci da je 100% istina. Ali ono sto sigurno znam jeste da oni nisu nogom krocili na mesec i da laziraju slike i snimke iz svemira, ukljucujuci i snimke sa medjunarodne svemirske stanice!

Zasto to rade? Koji je razlog? To je pitanje koje ti trebas sam sebi postaviti, nakon sto sam istrazis da li su njihovi snimci pravi ili lazni.. Ako odvojis vreme da proveris snimke, iznenadices se..
Mada je objektivno to bilo ne moguce za ono vreme, jer let na mesec je slozen proces.
A sa tadasnjom tehnologijom to nikako nisu mogli da ostvare.

Sa antenom u ono vreme nisi mogao da uhvatis ni 1. program, sve se gubi, sneg na ekranu, a oni su prenosili tv signal iz svemira bez po muke, sa 300 000 kilometara udaljenosti! Takodje nema pauze dok predsednik razgovara sa astronautom a zbog udaljenosti mora da bude pauze dok signal stigne! I kako su uopste preziveli na suncu za toliko dana bi izgoreli, dok bi se u hladu smrzli, a nikakvu klimu nisu imali! Takodje nema ni dovoljno kiseonika, prostor je bio ogranicen, ugusili bi se za jedan dan.. Odela ih navodno stite od vakuma a na zemlji nijedno odelo nije proslo test, njje moglo da izdrzi pritisak vakuma, jedan astronaut umalo nije umro u toku testiranja odela.. Onda astronaut zabija zastavu u tlo, a ti cujes zvuk kako zakucava zastavu, dok se u vakumu zvuk ne prostire, ne mozes ga cuti. Onda zastava se vijori bez vetra, a na jednom snimku se tacno vidi kako laziraju udaljenost od zemlje i da uopste nisu u dubokom svemiru vec se nalaze u zemljinoj orbiti. Sta su radili, je da su snimali okrugli prozor kroz koji se vidi zemlja, pa se stekao utisak da su u dubokom svemiru i da je zemlja jako udaljena.. Onda su zaobljenim papirom pravili senku po prozoru, da izgleda kao da sunce pravi senku na jednom kraju zemlje. I svo vreme zemlja ne izgleda pravilnog oblika, nego je kao kruska.. Postoji snimak kako su lazirirali, postavljao sam ovde vec, snimak je original, ali niko od vas to ne gleda, vec unapred opovrgavate sa predubedjenjem..
Ne, nisu bili na mesecu! U zemljinoj nizoj orbiti, jesu! A oblik zemlje se sa te udaljenosti ne razaznaje!
Imam video gde se o tome govori, i daje se mnostvo dokaza da je to prevara.
Da su to snimili u pustinji Nevade, a da je u tome ucestvovao neko iz Holivuda.

O tome se prica vec odavno, nedavno je izaslo jos dokaza, sada se zna i u kojoj bazi je sve to radjeno, i odakle je stizao pesak, ko je sve ucestvovao u tome, jer je jedan svedok progovorio.

Ali ne trebas to da gledas, to svako moze reci da je lazno, i da doticni izmislja.. Trebas licno da analiziras slike i snimke NASA-e.. To nije tesko, odes i skines slike sa njihovog sajta..

Ja sam to uradio! I niko me vise ne moze uveriti da su te slike prave! Znam sta sam video!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su samo filozofije.

Ja sam izneo stav na osnovu biblije i Duha prorostva.
I ne zelim da filozofiram.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Moze li lopta da bude ravna ploca???
Ni u ludilu.
Eto slikana milijardu puta Zemlja je loptastog oblika.Dal kao fudbalska,kosarkaska ili za ragbi ona je lopta,ona je krug,a ne ravna ploca.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To su samo filozofije.

Ja sam izneo stav na osnovu biblije i Duha prorostva.
I ne zelim da filozofiram.

Ok, misli kako zelis. Ja sam samo rekao da NASA nije krocila na mesec, a slike su im lazne! Ti sam iznesi zakljucak zasto laziraju..

Moze li lopta da bude ravna ploca???

Covece sta pricas ti?

U bibliji nigde ne pise da je zemlja LOPTA vec "KRUG". To su dva razlicita pojma!

KRUG moze biti i TANJIR!
A LOPTA ne moze biti TANJIR!

Nadji mi u bibliji pojam LOPTA?
To ne postoji!

Eto slikana milijardu puta Zemlja je loptastog oblika

To su lazne slike! Cak i NASA priznaje da su 99% kompoziti sto znaci da su spajali slike od razlicitih delove zemlje i onda od toga pravili loptu! Ne postoji celovita slika zemlje uslikana iz svemira, osim jedne, za koju opet nije sigurno da je autenticna, jer kao sto sam rekao oni laziraju slike..

Ako uporedis sve do sada dostupne slike, ni na jednoj se ne podudara velicina kontinenata! Evo ti samo 2 slike pa uporedi:

2012. godine --->
image-instruments-Earth-satellite-NASA-Suomi-National-2012.jpg



2007. godine --->
e1550252-800px-wm.jpg




north-america.jpg


3mcf02uvd0n11.png



A ovo je zemlja slikana od 4 razlicite svemirske agencije (americke, ruske, japanske, evropske), ne vredi komentarisati, to je smesno, potpuno razliciti svetovi --->
EFTmajSUUAENUkz
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

Prva svemirska setnja 1960.

Boze, pa jel ovo realno? Zemlja se vrti u krug ispod njega kao tepsija! I to suvise brzo :)

Evo dokaza i za ravnu zemlju u obliku "tepsije" :bfghb:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Snimak je pušten ubrzano :)

Nije pusten ubrzano brate! Onda bi i govor bio ubrzan.

Ako usporis kretanje astronauta na realnu brzinu kojom se zemlja krece (zemlja se zapravo krece jako sporo - ali posto je ogromna, samo iz perspektive coveka na zemlji mi govorimo da ona prevali milione kilometara. Ta brzina nije vidljiva posmatrana iz svemira). A onda bi astronautu trebalo bukvalno nekoliko minuta da pokrene samo jedan jedini prst na snimku..

Dakle, brzina ispod njega se ne podudara!

I ako pogledas druge snimke, isto, se astronauti krecu u "slow motion", a zemlja nenormalno brzo juri ispod. U svakom videu je drugacija brzina kretanja zemlje, sto se nikako ne podudara sa kretanjem astronauta i brzinom govora u videu.

Znaci, ovo je apsolutno nemoguce! Brzina mora biti konstantna..

I ako bolje pogledas ovaj stari video, zemlja izgleda kao "ravna tepsija" koja se krece u krug, posmatrano od gore!

Kako je ovo moguce?

Obicno se zemlja krece oko svoje ose (pa je zato vidimo da se krece sa strane), a ne u krug!

Ti bi mogao reci da je to zato sto se astronaut nalazi direktno iznad "juznog" ili severnog pola. To sam i ja pomislio, medjutim kontinenta na snimku nigde nema!

Gde je ovde kontinent (juzni ili severni pol) ako je to snimljeno iz te perspektive?

Nema ga!

Moj zakljucak je da je ovo apsolutno nemoguce, osim ako je zemlja "ravna kao tepsija" i vrti se u krug oko svoje ose!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top