Nemoj imati drugih bogova uza me!

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne, na ovoj ćemo:

Iv 1,18: Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac - Bog - koji je u krilu Očevu, on ga obznani.

Klanjatelju lažnih bogova, očituj se o svojoj antikristovskoj histeriji koju provodiš na ovome forumu. Vidi, Isus - Jedinorođenac - je Bog.

Ja ću otvoriti samo za ovaj stih...neću na ovoj.

Nije tema ova za prepirke oko stihova koji potvrđuju Hrista Boga ili ne.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ovo je tema vezana pre svega za pitanje "inkarnacije" koja je prisutna u drugim religijama i vezano za njihove bogove. Ukazujem ovde da je to strano Bibliji i da na taj način pripisujemo hrišćanskom konceptu pagansku inkarnaciju te time promovišemo zapravo druge bogove.

Zato onaj tekst neka bude posebna tema.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Biblija nam kaže da nitko nikada nije vidio Boga (Ivan 1,18) izuzev Gospodina Isusa Krista. U Izlasku 33,20, Bog obznanjuje: „A ti – doda – moga lica ne možeš vidjeti, jer ne može čovjek mene vidjeti i na životu ostati“. Čini se kao da se ovi odlomci suprotstavljaju drugim odlomcima iz Biblije, koji opisuju razne ljude koji su „vidjeli“ Boga. Na primjer, Izlazak 33,19-23 opisuje Mojsija kako govori s Bogom „licem k licu“. Kako je Mojsije mogao razgovarati s Bogom „licem k licu“ ako nitko ne može vidjeti Božje lice i preživjeti to? U ovom slučaju, izraz „licem k licu“ govorna je figura koja ukazuje na to da su oni imali jako blisko zajedništvo. Bog i Mojsije razgovarali su jedan s drugim onako kako bi dva ljudska bića imala blizak razgovor.

U Postanku 32,30, Jakov je vidio kako se Bog pojavljuje kao Anđeo; nije zapravo vidio Boga. Samsonovi roditelji bili su prestravljeni kada su shvatili da su vidjeli Boga (Suci 13,22), ali On im se pokazao samo u obličju Anđela. Isus je bio Bog u tijelu (Ivan 1,1. 14), i zato, kada su ga ljudi vidjeli, gledali su Boga. Prema tome, istina je da se Boga može „vidjeti“ i mnogi ljudi „vidjeli su“ Boga. Pa ipak, nitko nikada nije vidio Boga kada se objavio u svoj svojoj slavi. U našem palom ljudskom stanju, kada bi nam Bog u potpunosti objavio sebe, bili bismo progutani i uništeni. Prema tome, Bog se pokriva velom i javlja se u oblicima u kojima ga mi možemo „vidjeti“. Pa ipak, to je drukčije nego kada bismo Boga vidjeli u svoj Njegovoj slavi i svetosti. Ljudi su vidjeli vizije Boga, slike Boga i pojavljivanja Boga, ali nitko nikada nije vidio Boga u svojoj njegovoj punini (Izlazak 33,20).
Veoma si blizu da saznas punu istinu.
Ta takozvana protivrecja koje si sama spomenula ,a zapisana su u Bibliji sluzila su da ukazu na Isusa Hrista kao Sina Bozjega.
Psalam 2:12 Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju!
Price Solomonove 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?
Jehova Bog je taj koji je preko svog sina delovao na Izraelce. Taj sin je bio andjeo Mihailo. On je u grckim spisama dobio titulu arhandjel Mihailo.
A sta mislite kako se Isus zvao pre nego sto je sisao sa neba na zemlju?
Da li svi Bozji sinovi moraju da budu bogovi?,ili mogu da budu duhovni sinovi nazvani andjelima,ili zemaljski sinovi nazvani ljudima?
Evo sad nekih mesta gde se Isus predstavlja
1.Kor 10:4 Hrist duhovna stena
4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
Galatima 4:14 isus andjeo
14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Dela ap 7: rukom andjela u kupini
35 Ovog Mojsija, kog ukoriše rekavši: Ko te postavi knezom i sudijom? Ovog Bog za kneza i izbavitelja posla rukom anđela koji mu se javi u kupini.
38 Ovo je onaj što beše u crkvi u pustinji s anđelom, koji mu govori na gori Sinajskoj, i s ocima našim; koji primi reči žive da ih nama da;
2moj 14:
19 I podiže se anđeo Gospodnji, koji iđaše pred vojskom izrailjskom, i otide im za leđa; i podiže se stup od oblaka ispred njih, i stade im za leđa.

A sta reci za bezbroj stihova gde je Isus poslan,kom Bogu se molio itd
Matej 10:40 Isus poslan
40 Koji vas prima, mene prima; a koji mene prima, prima Onog koji me je poslao.
A ko je posalo Isusa? Sta bi se desilo kad bi izbacili i ime Isus ?
Sudije, glava 2
12 I ostaviše Gospoda Boga otaca svojih, koji ih je izveo iz zemlje misirske, i pođoše za drugim bogovima između bogova onih naroda koji behu oko njih, i klanjaše im se, i razgneviše Gospoda.
2 Moj. 20:5, 5 Moj. 6:14, 5 Moj. 13:5, Sud. 10:6, 1 Dn. 28:9
13 I ostaviše Gospoda, i služiše Valu i Astarotama....
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Bog, Antonija. :)
Gdje su ti? Vrati se. Vidiš kako se opet napada naš ljubljeni Gospodin? :rolleyes:
Ovo je jako dobro što si napisala:
Pozdrav , vjeru moji roditelja i , normalno i moju , braniću do smrti , za mene je Isus Bog , Bog u tjelu , koji je hodao po zemlji , i toje Isus potvrdijo u Bibliji , primjerice Tomi , rekavši :" Pošto me vidiš povjerovao si , blago onima koji nevideše a vjeruju ."
Da budem iskrena stvarno nemam vremena da pišem ovde na forumu , puno radim , jasam završila ugostiteljsku školu , i stvarno sada puno radin . Nije neka škola , ali i toje posao , a i svačega se nagledam
Pozdrav svima na forumu
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
za mene je Isus Bog , Bog u tjelu , koji je hodao po zemlji , i toje Isus potvrdijo u Bibliji , primjerice Tomi , rekavši :" Pošto me vidiš povjerovao si , blago onima koji nevideše a vjeruju ."
puno radim , jasam završila ugostiteljsku školu , i stvarno sada puno radin . Nije neka škola , ali i toje posao , a i svačega se nagledam. Pozdrav svima na forumu

Isus u kojeg vjeruješ dat će ti snagu da budeš svjedok Njegove ljubavi.
Svaki posao je vrijedan, a ovaj koji ti radiš je i težak. Izdrži! I ostani u Isusovoj ljubavi.
U Božjoj ljubavi sve se može podnijeti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Navrati li "princeza Jelena" na rakiju?

Pa sad, malko je teže da ona "navrati" (več 106 godina je hrana crvima), no ne bih bio začuđen da netko od njenih akolita i apologeta ne svrati na rakiju... da okrijepi "dušu" (koju i nema) ili da "ošacuje" tko to od "pogana" (Katolika i Pravoslavaca) ne sledi "Holly Bible" (te da bi imo/imala "materijala" za pljuvanje s govornice subotom.....
 
Natrag
Top