nejasan procesor

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Naziv maticne ploce Biostar A780L
moram da navedem da mi se od juce uvece pojavio jos 1 problem. nekako racunar gubi kontakt sa monitorom. racunar radi(zuji normalno) a na monitoru nestane slika. imam 2 monitora pa sam isprobao i drugi monitor ista situacija se ponavljala i sa drugim monitorom,da li je nekom to poznato,mozda bih trebao otvoriti novu temu za ovo?

Ovo ti je bios za tvoju plocu kao i program za flesovanje samo proveri koja je revizija ploce flesovanje je preporucljivo raditi iz biosa ne iz wina!
Kao sto rekoh ne bih ti preporucio da flesujes ako ne znas bolje zovi nekog drugara da ti to odradi!

Kod:
http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=472#dl
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
da li je problem zbog ovoga:Frekvencija osvezavanja 60 Hz
Problemi i predlozi
Problem 85Hz je preporucena frekvencija osvezavanja ekrana na klasicnim (CRT) monitorima.
a takodje racunar gubi kontakt i sa tastaturom kada izgubi kontakt sa monitorom,taj problem imam od juce,a u ranijih 7 dana mi se to nije desilo otkako sam kupio ovu polovnu maticnu sa procesorom
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Naziv maticne ploce Biostar A780L
moram da navedem da mi se od juce uvece pojavio jos 1 problem. nekako racunar gubi kontakt sa monitorom. racunar radi(zuji normalno) a na monitoru nestane slika. imam 2 monitora pa sam isprobao i drugi monitor ista situacija se ponavljala i sa drugim monitorom,da li je nekom to poznato,mozda bih trebao otvoriti novu temu za ovo?

Da li si probao sa istim kablom ili si stavljao kabal od ovog drugog monitora kad si probao?
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
drugi kabel,jer nisu isti kablovi. sad koristim lcd monitor,a u rezervi imam onaj stari monitor,jedan od prvih proizvedenih monitora,pogledaj ovo mozda ima veze s problemom ne znam:
:Frekvencija osvezavanja 60 Hz
Problemi i predlozi
Problem 85Hz je preporucena frekvencija osvezavanja ekrana na klasicnim (CRT) monitorima.
a takodje racunar gubi kontakt i sa tastaturom kada izgubi kontakt sa monitorom,taj problem imam od juce,a u ranijih 7 dana mi se to nije desilo otkako sam kupio ovu polovnu maticnu sa procesorom
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pa mozes probati jace osvezavanje i videti kako se ponasa!
Ili moze biti do samog ulaza u maticnoj problem!
 
Učlanjen(a)
26.03.2014
Poruka
60
Pa mozes probati jace osvezavanje i videti kako se ponasa!
Ili moze biti do samog ulaza u maticnoj problem!
na monitoru ne mogu nikako da promenim tu frkvenciju osvezavanja,jel se to radi negde na kompu? inace sad mi komp radi vec pola sata a taj prekid se nije desio,da li je moguce da je bio malo opterecen? mada ne verujem ni da mu je veliko opterecenje imati 3 otvorena prozora na mozili ili chromu
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Zaboravio sam kako ide na Xp uglavnom ides na start kontrol panel pa display adjust resolution advancedsettings i u novom przoru ides na monitor tu ti je osvezavanje!E sad ovo je za win7 putanja!
A ko nece tako onda probaj u samom drajveru da podesis rezoluciju!
 
Natrag
Top