Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.610
niti Beograda niti Srbije
Počni od Gornjeg Milanovca do novog kružnog toka na NBGD

Srbiju imaju jer su na mufte "kupili" podatke RGZ-a :)
Nisu oni glupi da daju kopejke kao TomTom Plan plusu za mapu.
Можеш ли ми објаснити ту куповину на муфте? Дакле, јесу ли купили или нису или су украли, отели или су само умели да се исценкају за повољну цену? Ово, како си формулисао, мене асоцира на превару. Ако је превара, волео би да чујем о њој више?
Хвала.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
932
Ima li torenta za prethodne karte?
Spasoje, možeš se registrovati na https://mega.io/ i onda prebaciš na svoj MEGA nalog. Besplatan prostor je 20GB. Posle toga preuzmeš sa svog naloga potrebne elemente zemalja koje te interesuju. Ne moraš sve...

Preuzeo sam mape na opisani način, ubacio sam u app iGO Israel NextGen. Nažalost, ostao je moj utisak da je iGO, nažalost, odavno neupotrebljiva navigacija. Ako i zanemarim mučno postavljanje rute, glavna zamerka se odnosi na neažurirane mape i nedostatak prikaza saobraćajne gužve. Jednostavno, to je nedopustivo u 2024. godini. Nedopustivo je i da TomTom ima kancelariju na 6-7km od Novog Kružnog Toka na Novom Beogradu a da on još nije ucrtan. Kružni tok je pušten u saobraćaj pre 4 meseca... Ista primedba se odnosi i na HERE WeGo i Sygic. Ruska mapa Yandex, bar za mene, ostaje jedina upotrebljiva alternativa. U mnogim segmentima znatno pouzdanija od Google Maps. Dakle, možda jedino GMaps ima bolji prikaz saobraćajne gužve...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240706_201139_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    Screenshot_20240706_201139_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    56,8 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_20240706_201438_ru.yandex.yandexnavi.jpg
    Screenshot_20240706_201438_ru.yandex.yandexnavi.jpg
    58,3 KB · Pregleda: 8
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.688
Još jedan hrčak ...

iGO nikada nije ni bio namenjen za svakodnevnu vožnju po gradu, a svoju ulogu obavlja najbolje od svih. Najkonfigurabilniji je. To da li je 1990-a ili 2024-a, nema veze.
Što se tiče live informacija to postoji ... u plaćenom izdanju. Da li ćemo ga ikada videti kr*kovanog ... e to je veliko pitanje.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
932
Još jedan hrčak ...

iGO nikada nije ni bio namenjen za svakodnevnu vožnju po gradu, a svoju ulogu obavlja najbolje od svih. Najkonfigurabilniji je. To da li je 1990-a ili 2024-a, nema veze.
Što se tiče live informacija to postoji ... u plaćenom izdanju. Da li ćemo ga ikada videti kr*kovanog ... e to je veliko pitanje.
Dragi kolega,
Možda iGO nekada nije bio namenjen za svakodnevnu vožnju po gradu. Ako je to tačno, to je bilo nekada iako mi ne deluje logično. Grad je mesto gde je zaista potrebna pomoć od strane GPS navigacije. Van grada smo svi vozili bez problema, prateći putokaze i table i kada smo putovali u Grčku pre 50 godina...
Inače, iGO nije postojao 1990. Koliko znam, pojavio se mnogo, mnogo kasnije, tek 2006... Ja sam se prvi put sreo sa navigacijom na PC računaru daleke 1996. To je bila čuvena Route 66, koja je nažalost ugašena... Naravno, i ovde su Japanci prednjačili:
1990 Mazda Eunos Cosmo navigation system
In 1990, Mazda introduced the first ever GPS system for automotive navigational use

Svestan sam da iGO ima mnogo obožavalaca, naročito na siromašnom Balkanu gde se i dalje ceni offline navigacia!? Da li možeš da objasniš na osnovu čega tvrdiš da iGO "svoju ulogu obavlja najbolje od svih"!? Tvoja izjava je na nivou one da je Win 95 najbolji OS...
iGO je odavno prevaziđena navigacija koja koristi danas veoma loše i neažurne mape, TomTom i HERE...

Ovo su napisali drugi. Nisam ja

Od 11 GPS navigacija iGO je tek 9-ti
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
932
niti Beograda niti Srbije
Počni od Gornjeg Milanovca do novog kružnog toka na NBGD

Srbiju imaju jer su na mufte "kupili" podatke RGZ-a :)
Nisu oni glupi da daju kopejke kao TomTom Plan plusu za mapu.
Kolega, nije poenta kako je Yandex došao do KVALITETNIH MAPA. Bitno je da su najpreciznije. Za Beograd sam proverio a ti tvrdiš suprotno. Moraš da daš neki dokaz da nisu najbolje u Beogradu.


Obično pišeš bez argumenata. Recimo, šta si želeo da kažeš sa onim "Počni od Gornjeg Milanovca do novog kružnog toka na NBGD"!?
Evo, pošao sam pa mi ti objasni šta to nije OK...

1720349041577.png
Šta ti se to ne dopada?
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
623
iGO broj jedan,ove druge samo za igranje..
Članak je vjerojatno napisao neki Amer koji ne zna za drugu navigaciju osim Google maps..
Ostale je poredao guglajući koja je besplatna, malo pogledao po susjedstvu imaju li svi kružni tokovi unešeni i tako te gluposti..
Amer ko amer nema pojma kako se ponaša koja navigacija, poznaje li ili ne poznaje jednosmjerne ulice, kako rutira/rerutira,ima li kamere, ukratko sve bitne stvari koje čine jednu navigaciju.
Šta će vam i traffic ako ne poznaje jednosmjernu ulicu kao što to radi Google maps ili šta će vam super ažurirane mape kao kod mapfactor navigacije koja poludi ako ne idete tačno po njezinoj ruti..
Staviti npr.mapfactor,neki amigo,here we go prije ige može samo neko ko navigaciju nije ni upalio a kamoli koristio
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
417
Naravno da cemo mi koji zivimo, tako kazu kao ekonomski tigar, koristiti offline navigacije (iGo), jer cini mio se da nisu svi u mogucnosti da koriste gmaps sa blagodetima online-a u Turskoj, Grckoj itd. Ko moze da bude na online-a preko domacih operatera, svaka cast. Siguran samda je posteno zaradio svaki evric.
 
Natrag
Top