Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
64
@bolcas druze cini mi se da si "preletio" preko postova i savjeta. Na tvoju i nasu veliku zalost po defaultu Sygic Truck je presao na "TomTom" mape koje jos nisu dorasle kamionskim zadatcima Here mapa (bar na Balkanu). To sam ti pisao kod svakog pomena Sygic Truck navigacije. Jednostavno "hara kiri potez" Sygica.

Neki clanovi uprkos godinama na forumu ovdje ipak su jos tehnicki i u po znanju na nivou "početnika" pa ne kontaju razliku PROVIDER i sam ALGORITAM RUTIRANJA, PAKETA MAPA, ITERACIJE MAPA.

Uostalom ako jedna navigacija pogrijesi u nekom tako "manjem" balkanskom gradicu ne znaci da ce pogrijesiti u Hamburgu. Sve ovisi sta su kreatori mapa ucrtali i na kraju koji paket mapa je kupila firma koja radi navigacije. Moras da naucis da prihvatis sve mane i prednosti i naravno kako da se najbolje nosis sa tim.

Sada imamo po defaultu navigacije koje koriste:
TomTom a to su Sygic GPS, Sygic Truck TomTom. iGO po izboru
Here: iGO, CoPilot, Garmin - Sygic uz igranja sa content fileovima

Probaj sve te neke greske koje ti se dese sa "ISTIM" navigacijama samo koristeci Here mape. To je ono sto sam ti ja i @pera.simic pisali gore "Nema savrsene", "Ne smijes se pouzdati u samo jednu". Mi svi cak i kao auto vozaci imamo vise od jedne a tako i kamiondzije. Nauci da saradjujes sa svojom navigacijom.

Greske koje ti prave Sygic nisu nesto novo u zadnje vrijeme. Upozorio sam te gore da ako ostavis TomTom mape hmmm moglo bi biti veselo, a isti rezultat bi dobio sa TomTom standalone navigacijom. Ubaci Here mape u Sygic Truck

To opet ne znaci da je TomTom los, jednostavno ima geografskih lokacija gdje je jaci i tamo gdje je slabiji. Probaj Sygic Truck sa Here mapama.

A da li si sve te rute probao sa iGO?

P.S Zamisli sada da si slusao "savjete početnika i neiskusnih" i kupio Garmina (koji ima slabiji paket mapa Here) ili TomTom tj dao 500 do 700 eura a ne radi?? Imao bi skupu dasku za rezanje mesa. Ovako na android tabu ima sansu probati razne spram potrebe, modificirati razne prema potrebi i podrucju.

Summa summaris:
Probaj Sygic Truck sa Here Mapama (uz izmjenu content.info)
Probaj iGO (Here Mape)
Ne bacaj pare nego kalibriraj oruzje i promjeni pristup,
Citaj znakove, oznake puta, analiziraj rutu

P.S Nema savrsene i nikad je neces naci/kupiti/sklopiti. Savrsena je android tablet sa vise njih.
Ja ipak kamionski dajem glas iGO sa Here mapama uz dobro podesen iGO kao i sve prisutne licence i fileove. (Mana je los info o saobracaju)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Nike problem meni da paltim i nije.ki zao ako je to nesto biti ok ali interesantno je sto god mi je neko rekao da platim ili kupim kad odem na play prodavnicu ili na google da trazim to se tako ne zove kako kazu

Najjace mi j3 daska za rezanje mesa! Ok, je li imam odje here mape i dje za sygic?

Cekaj izvini, koliko se sjecam sygic sam skida mape preko "njega" odaberem i skinem?
Sad sam ipak provjerio u folderu sygic-a su "nt" mape, to bjehu here, je li tako?
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Zadto mi aygic ovo redovno radi na sred auto puta, znaci provede me na isklj uz auto put i vrrti na auto put, a nisam trebao uopste da ga napustam
Ovo se osje potrfilo kao petlja neka inace to isklj bude uporedo sa auto putem i ona me ipak provede tuda...i znate li zasto mi promijeni rutu koju sam odabrao ponekad? Tj primijetio sam slucajno da on ponudi kao brzu rutu tokom navigacije i ako je ne "odbijes" on sam prihvati tu rutu, kako se isklj to? Trebalo bi non-stop da gledam u navigaciju da mi se to ne bi desilo
 

Prilozi

  • 20211214_222250.jpg
    20211214_222250.jpg
    71,9 KB · Pregleda: 16
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
444
Zadto mi aygic ovo redovno radi na sred auto puta, znaci provede me na isklj uz auto put i vrrti na auto put, a nisam trebao uopste da ga napustam
Vise puta mi se to desilo sa Sygic navigacijom, i Aura i Truck. Zato na autoputu najcesce koristim TomTom a po gradu Sygic ili Google mape u zadnje vreme.

Evo instalirao sam onu najnoviju verziju Aura 21.0.0, voleo bih da se tu nesto porpavilo ali nisam jos testirao na autoputu, videcemo, mada nisam previse optimistican :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
A dobro, zeznem je ja, pa koristim i ja google da bih prekontrolisao rutu...
Ne odustajem i dalje od nje, evo vidjecemo
 
Učlanjen(a)
10.01.2015
Poruka
7
pozdrav svima srećna nova godina i božić svima ,

pitanje< trebam link sa najnovijim mapama za igo truck evropa i azija ako neko ima i za navitel pošto kombinujem te dve aplikacije na smart tabletu posto vozim iz evrope za uzbekistan pa mi treba za zemlje tipa rusija, kazahstan , uzbekistan, tadjikistan i kirgistan , hvala unapred
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
@encil.goran

Ovdje imas najnovije mape za Navitel navigaciju.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.620
encil.goran je krospostovao u drugoj temi (igo mape)
dobio je adekvatan odgovor tamo. Za te krajve neka kupi prave, klasične, papirne karte.
 
Natrag
Top