Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Na koji način da kontaktiram gmaps, nemam twiter.Evo o čemu se radi:
Imam pčelinjak u malim crljenima, dolaze mi kupci za matice, mleč i med, gmaps ih vodi do groblja i dalje ih šalje peške kroz šumu!? Crvenim sam obeležio raskrsnicu na kojoj se put račva i levo treba da se ide ka mojoj kući. Put ide u krug oko sela i spaja se na pomenutom račvanju. Koliko se sećam ranije je bio ceo put ucrtan, nije mi jasno zašto većeg dela puta oko sela više nema....Nisam ni primetio ovo, dok se letos nije desila situacija, zovu ljudi i kažu mi smo na groblju! Ma kom groblju bre!? Kad ono međutim !

f9173732ba38b9fbe1cfbc093ee63156.jpg
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Super su Google mape za mnogo toga, koristim ih svakodnevno, ali i dalje imaju najviše brljotina kada su u pitanju jednosmerne ulice (vode u kontra smeru), zabranjena skretanja, nepostojeće ulice, slepe ulice koje za ovu app nisu slepe, i najzad - navođenje po raznim vuko_ebinama tj. po makadamima, zemljanim puteljcima, a u nekim slučajevima maltene po njivama tera.
Zbog toga je meni za sada Waze pouzdaniji kada je gradska vožnja u pitanju (ima opciju za izbegavanje makadama/neasfaltiranih puteva, ne navodi slepim ulicama tj. dosad nije...), mada i on ima dosta mana. Pre svega jer radi samo online i bateriju jede još brže od GMaps. Naravno, 100 ljudi, 100 ćudi, 100 žena, 200 sisa - nikada neće postojati jedna navigacija koja će biti najbolja za sve ljude, i to je sjajno, jer inače ne bi bilo konkurencije. Tačnije, za mene lično i ne postoji najbolja navigacija - koristim i Waze i GMaps za vožnje po Begradu, pa čak isprobavam i Yandex navi trenutno, a univerzalna rešenja koja ponekad koristim i u Bg, a gotovo uvek u dužim vožnjama van grada, su Here, Sygic i TomTom, ponekad i iGo ili Magic Earth. Koristio sam i Copilot, Maps.me, MapFactor Navigator itd. Ponekad i Garmin na specijalizovanom uređaju, ali retko je uz mene, mada Garmin najviše poštujem - jedini provajder mapa (da, znam da u današnje vreme kupuju mape u mnogim situacijama umesto korišćenja sopstvenih) koji je imao maltene svaku ulicu u Beogradu ucrtanu još pre više od 10 godina, sa sve brojevima. Svaka od ovih aplikacija ima svojih prednosti, ali i mana. Lično, jedva čekam da TomTom pokrije i Srbiju svojim Live Traffic servisom, kako ne bih morao da koristim Waze, jer ipak više volim offline mape u kombinaciji sa online traffic.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Na koji način da kontaktiram gmaps, nemam twiter.Evo o čemu se radi:
Imam pčelinjak u malim crljenima, dolaze mi kupci za matice, mleč i med, gmaps ih vodi do groblja i dalje ih šalje peške kroz šumu!? Crvenim sam obeležio raskrsnicu na kojoj se put račva i levo treba da se ide ka mojoj kući. Put ide u krug oko sela i spaja se na pomenutom račvanju. Koliko se sećam ranije je bio ceo put ucrtan, nije mi jasno zašto većeg dela puta oko sela više nema....Nisam ni primetio ovo, dok se letos nije desila situacija, zovu ljudi i kažu mi smo na groblju! Ma kom groblju bre!? Kad ono međutim !

f9173732ba38b9fbe1cfbc093ee63156.jpg
Imaš u Mapama opciju Povratne informacije, tu možeš da prijaviš problem sa npr. neucrtanim putem i svašta još nešto.
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Imaš u Mapama opciju Povratne informacije, tu možeš da prijaviš problem sa npr. neucrtanim putem i svašta još nešto.
Pisao sam im ali bez uspeha :( . Inače , "obični" korisnici androida (koji najčešće dolaze kod mene) mahom koriste gmaps, jer im je to ponuđeno.... Iz tog razloga mi je bitna ova ispravka

Послато са Lenovo Z90-7 помоћу Тапатока
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Zavisi kad si pisao - treba njima i po par meseci dok obrade tvoju prijavu, cenim. Takođe, nadam se da si naveo sve detalje koje traže, inače ne verujem da će reagovati.
Usput, kako me uvek zanima pokrivenost mapama, proverio sam i pored Google mapa, ni OSM (Magic Earth) nema upisan taj put, dok Here, TomTom (naravno i Sygic koji koristi te mape), Waze, pa čak i Yandex, imaju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Na koji način da kontaktiram gmaps, nemam twiter.Evo o čemu se radi:
Imam pčelinjak u malim crljenima, dolaze mi kupci za matice, mleč i med, gmaps ih vodi do groblja i dalje ih šalje peške kroz šumu!? Crvenim sam obeležio raskrsnicu na kojoj se put račva i levo treba da se ide ka mojoj kući. Put ide u krug oko sela i spaja se na pomenutom račvanju. Koliko se sećam ranije je bio ceo put ucrtan, nije mi jasno zašto većeg dela puta oko sela više nema....Nisam ni primetio ovo, dok se letos nije desila situacija, zovu ljudi i kažu mi smo na groblju! Ma kom groblju bre!? Kad ono međutim !

f9173732ba38b9fbe1cfbc093ee63156.jpg
@bamblbi, pogledao sam GMaps, Waze, HERE WeGo i nijedna nema ucrtanu Ulicu Žuti Breg, ako sam dobro locirao tvoj pčelinjak. Na satelitskom snimku se vidi ali nije ucrtana u mapi puteva.
Našao sam je samo u TomTom mapi i ta navigacija rutira do tvoje lokacije. Da li je to ruta čije slike sam stavio u prilog?
Inače, vredi pokušati u kontaktu sa pomenutim @googlemaps. On komunicira na engleskom i izgleda da je "blizu" GMaps timu. Ja ću ga zamoliti da prenese našu (tvoju) sugestiju i da se ucrta put. Ja sam mu sa skrinšitovima GMaps poslao i TomTom slike i možda im je to bilo dovoljno. Potrebno je da mi potvrdiš da je to Ulica Žuti Breg sa mojih TomTom skrinšotova. Prva slika je ruta od Aranđelovačkog puta do tvoje lokacije a druga je samo zumirani deo te rute...

EDIT
Za sada možeš tvojim prijateljima i zainteresovanim kupcima poslati sliku kako do pčelinjaka rutira iGO NextGen navigacija sa najnovijom TomTom mapom Srbije. Možda neko od njih koristi iGO. Nekima će i sama slika pomoći da te nađu, navigacija u tom delu nije neophodna... Slike su u prilogu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200107-094817.jpg
    Screenshot_20200107-094817.jpg
    54,1 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_20200107-100032.jpg
    Screenshot_20200107-100032.jpg
    40,6 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20200107-100107.jpg
    Screenshot_20200107-100107.jpg
    30,1 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20200107-102741.jpg
    Screenshot_20200107-102741.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20200107-102806.jpg
    Screenshot_20200107-102806.jpg
    44,2 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
@bamblbi, pogledao sam GMaps, Waze, HERE WeGo i nijedna nema ucrtanu Ulicu Žutu Breg, ako sam dobro locirao tvoj pčelinjak. Na satelitskom snimku se vidi ali nije ucrtana u mapi puteva.
Našao sam je samo u TomTom mapi i ta navigacija rutira do tvoje lokacije. Da li je to ruta čije slike sam stavio u prilog?
Inače, vredi pokušati u kontaktu sa pomenutim @googlemaps. On komunicira na engleskom i izgleda da je "blizu" GMaps timu. Ja ću ga zamoliti da prenese našu (tvoju) sugestiju i da se ucrta put. Ja sam mu sa skrinšitovima GMaps poslao i TomTom slike i možda im je to bilo dovoljno. Potrebno je da mi potvrdiš da je to Ulica Žuti Breg sa mojih TomTom skrinšotova. Prva slika je ruta od Aranđelovačkog puta do tvoje lokacije a druga je samo zumirani deo te rute...
Da, to je to! Bio bih ti zahvalan. Ulica žuti breg i grobljanska idu oko sela i spajaju se (kružni put oko sela). Na gmaps na satelitskom snimku se jasno vidi ceo put oko sela. To je asfaltni put, nije nikakva kaldrma.
Btw. Možda ne bi bilo loše da im pošalješ i koordinate.

Послато са Lenovo Z90-7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Sad sam gledao u Genius mapama u Beogradu Žuti breg ima na mapi Srbije i navodi me navigacija do tamo
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Sad sam gledao u Genius mapama u Beogradu Žuti breg ima na mapi Srbije i navodi me navigacija do tamo
44°22'41.2"N 20°22'52.4"E
Рудовци
https://goo.gl/maps/kuArXxpPe6DYWim4A
Probaj ove koordinate , inače vidi se to i u npr. Igo navigaciji (here, tomtom mape ), al' nije poenta u kojoj se navigaciji vidi, nego da gmaps imaju grešku.

Послато са Lenovo Z90-7 помоћу Тапатока
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Ja sam preko koordinata otvorio u svim navigacijama koje sam naveo u mom prethodnom postu, neke nemaju upisano ime puta/ulice, ali vode do lokacije bezimenim putem. Inače, činjenica je da najveći broj ljudi koristi Google Maps za navigaciju, čak nisu ni čuli za Here ili iGo npr., tako da je definitivno velik problem kada lokacija nije ucrtana u GM.
 
Natrag
Top