Nasilno izbacivanje monahinja u gračanici!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poruka
41
Poruka koja je stigla iz manastira Gračanice na mobilni. Prezentujem je ovde, da bi je svi videli i ako ko može da pomogne!
Užasno je i strašno šta se radi i kako se neljudski postupa sa svima koji žele da brane otadžbinu i ispovedaju veru! Ovakve mere i načini njihovog sprovođenja, uz policiju i učešće stranih sila pokazuju kakvo je zapravo pravo lice pojedinih koji se nalaze u vrhu Crkvene vlasti!
„ Zaključali su sve kapije u Gračanici, drže nas zatvorene, a monaštvu koje hoće da uđe i podrži Artemija ne daju da uđu i prete im silom. Nas hoće nasilno da izbace uz pomoć Švedske vojske, okupatorske, uz blagoslov Teodosija. Šalji kome god možeš jer su nam blokirali sajt.“

Dodato posle 33 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

E, sad nove vesti:
Monahinje su izbačene iz Gračanice. Juče je bio pravi "rat" za zauzimanje Gračanice. Sajt IHTUS je blokiran, pa informacije teže "prolaze". Juče su monahinje u manastiru držane nasilno zatvorene, a kada je došao vl. Atanasije Jeftić, situacija se zaoštrila. Monasima iz Crne Reke koji su došli u pomoć monahinjama u Gračanici, zabranili su ulaz, a zatim je došao i vladika Teodosije sa nekim monasima iz Zvečana i tu je nastao pravi "rat" za Gračanicu. Monahinje su danas ISTERANE iz manastira. Prema izvorima, monahinje su pretrpele strašno maltretiranje od strane vladike Atanasija Jeftića i švedske policije. Gde su monahinje sada, nije mi poznato.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
...ja ne mogu da verujem sta se desava
Pa gde su sad monahinje?
Nek sazna neko nesto vise, jadne sestre sta su prezivele....

A ko je taj vladika Atanasije i zasto ih je izbacio i sta hoce uopste??????
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
ko god ima bilo kakve vesti nek javi....

prase cekamo, ako imate neke informacije super!

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

pored ovog tuznog dogadjaja :(:(:(

desila se i tuca u Gracanici, monasi su se potukli....

Mirno u Gračanici nakon tuče monaha (VIDEO) | Mondo

dakle ovo stvarno nema nigde....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
ja i dalje ne razumem, veruj mi....
ne kapiram zasto je taj vladika Atanasije dosao,ko je on, sta hoce, zasto je on izbacio monahinje?
Na zalost smenili su i igumana Crne Reke, oca Nikolaja koji je mnooooooogo dobar duhovnik.
Mislim da je tuca ispala izmedju monaha Crne Reke ili....ma ne znam....stvarno mi nije jasno...
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
zaista strasno... da li ovi dogadjaji nagovestavaju raskol spc i ono sto je sector sve vreme pricao...
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2010
Poruka
365
ja i dalje ne razumem, veruj mi....
ne kapiram zasto je taj vladika Atanasije dosao,ko je on, sta hoce, zasto je on izbacio monahinje?
Na zalost smenili su i igumana Crne Reke, oca Nikolaja koji je mnooooooogo dobar duhovnik.
Mislim da je tuca ispala izmedju monaha Crne Reke ili....ma ne znam....stvarno mi nije jasno...

...:(... ok
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Magdallina ako mozes da stupis u kontakt sa monasima i monahinjama reci im da napuste manastir odmah i neka idu u manastir Bosnjane pored Krusevca tamo ih ceka konak i sve sto im treba!!!Neka se ne raspravljaju sa papistima i izdajnicima Pravoslavne vjere tako mora da bude!!!Neka ponesu samo licne stvari i odu odatle!!!To je jedino mjesto u Srbiji gdje antihrist i papa nece imati vlast to mjesto cuva Gospod i oni nece imati pristupa!!!Tu ce se ubrzo osnovati prava Pravoslavna crkva!!!A za ovo sto su uradili kakva samo kazna ide oni misle da mogu protiv Bozije sile pazite sta ce im se desiti ima da ih sravna kamen na kamenu nece ostati!!!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top