Napajanje, naponska jedinica - analiza potrosaca

Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
To nije "staro kopčanje".
HP je pre desetak godina odlučio da njihova napajanja i matične ploče imaju drugačiji, tj. nestandarni konektor. Tom odlukom je doveo svoje kupce u vrlo nezgodnu situaciju. Nažalost, jedan od njih si i ti.
Hvala na pomoci i odgovoru.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Ne moraš se svima zahvaljivati u različitim postovima, dovoljan je jedan.

To nije isto kućište. Samo isto izgleda.
320W je išlo u G3, a G1/G2 su maxx 280W. Da li se razlikuju konektori između G2 i G3 serije, ne znam.
Rekao sam ti još u prethodnim postovima da je dovoljno.
Proverio sam HP-ovu stranicu, takva konfiguracija je dolazila i sa GT730 2GB grafom, koja je deklarisana na 49W. Osim toga ugrađivani su i jači procesori.

Samo obrati pažnju da je ta 750 Ti standardni model. a ne neki turbo/ultra/mega/giga. I da nema konektora za njeno dodatno napajanje (sama kartica ne zahteva, ali neki proizvođači su malo izlazili van okvira specifikacije).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Ne moraš se svima zahvaljivati u različitim postovima, dovoljan je jedan.

To nije isto kućište. Samo isto izgleda.
320W je išlo u G3, a G1/G2 su maxx 280W. Da li se razlikuju konektori između G2 i G3 serije, ne znam.
Rekao sam ti još u prethodnim postovima da je dovoljno.
Proverio sam HP-ovu stranicu, takva konfiguracija je dolazila i sa GT730 2GB grafom, koja je deklarisana na 49W. Osim toga ugrađivani su i jači procesori.

Samo obrati pažnju da je ta 750 Ti standardni model. a ne neki turbo/ultra/mega/giga. I da nema konektora za njeno dodatno napajanje (sama kartica ne zahteva, ali neki proizvođači su malo izlazili van okvira specifikacije).
Uh, stvarno pomazes, svaka cast i izvini sto sam tvoj post kada si tvrdio da moze zanemario. A nema dodatnih napajanja, jedino sto me buni je da ima mini hdmi i dva dvi izlaza-pa sam morao kupiti prelaz sa hdmi na mini hdmi i radila je u starom dell kompjuteru sa napajanjem od 400 w. Hvala jos jednom i sutra cu se ohrabriti i ustekati graficku. Nemam sta pokvariti, samo sistem postane nestabilan u slucaju potrebe za vise wati?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Ne može se pokvariti :)

- Ako u startu grafičkoj nedostaje struje - obično se ne inicijalizuje. U prevodu - neće se pokrenuti
Međutiim, obrati pažnju da imaš integrisanu grafiku. Možda se neće sama deaktivirati, mogu takođe da rade obe istovremeno ali moraš da podesiš koja je glavna, da prepodesiš bios ... tako da ako se odmah ne pojavi slika na monituru, nije razlog za paniku.
- Ako u toku rada nedostaje dovoljno struje sistemu prilikom opterećenja, najčešće će se resetovati. Kada korisnik ima više diskova, umeju da škljocaju i brljave, itd ...
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Evo dva dana nisam koristio kompjuter.
Mislim da mi se upravo to i desilo-crni ekran. Mada sam ja to pripisao adapteru mini hdmi to hdmi /750 ti ima mini hdmi) koji mislim nije dobro lega. Smeta mu kuciste, lim na kucistu. Stvarni mi nije jasno da su to predvidjeli. ali desilo se. Sad gledm da kupim kabal mini hdmi, a druga strana hdmi. Uglavnom jucer sam mislio da je to problem i opet ukljucim vga kabal u monitor i pojavi se slika.
E sad cu bas uci u device manager da vidim ima li negdje 750-ice.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Pogledao i u pravu si. U device manager imaju obje grafike i imam opciju desnim klikom misa disable device. Mogu li je tu iskljuciti ili moram u bios?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mozes da u Device Manageru uradis uninstal driver,grafike koja ti ne treba,ali mislim da ti je sigurnije to uraditi u BIOS-u,jer nekim restartom u Device moze da se vrati.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Nikad se ne uklanja drajver iz device manager-a. Deinstalira se iz operativnog sistema ako uređaj nije više prisutan i nećete ga ponovo priključiti.
Ako je potrebno, i ako BIOS to dozvoljava, grafika integruša se može isključiti u njemu.

Kod nekih BIOS-a može da se bira koji je primarni izlaz, naravno ako imate selektovaće se dodatna - pciex kartica.
I, kod nekih, uglavnom modernijih, grafičke mogu da sarađuju, nema potrebe ni za kakavim isključenjem. Tada će baciti sliku na bilo koji od aktivnih izlaza, ili na više njih.
U oba ova slučaja integruša se ne isključuje.

Ostaje poslednja sitnica, koju je brljao Micro$oft - kod WIn 7 Basic izdanja, prikaz je bio moguć samo na jednom video izlazu. Ako je neki drugi Win u pitanju, neće biti takvih problema.

@ragi
Pominješ da si prikačio monitor na vga izlaz, ali nisi napisao da li je taj izlaz sa ploče ili sa kartice.
Svejedno, pretresi opcije u biosu i prilagodi.

Osim toga, kada imate desktop sistem sa više grafičkih, nemojte da koristite generičke drajvere koji dolaze sa windowsom. Nađite one sa sajta proizvođača (u tvom slučaju Intel i Nvidia), tačno prema njihovoj oznaci i za konkretan operativni sistem. Instaliraj oba i lepo ih podesi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Hvala, hvala, hvala. Toliko dobrih savjeta pokupim ovdje

U pitanju je nvidia gtx 750ti 2gb i ona ima dva dvi i jedan mini hdmi izlaz i imao sam malo problema oko postavljanja (limici na kucistu me malo zezaju). a i ne mogu ustekati (opet zbog lima kucista) prelaz sa mini hdmi na hdmi i da je dovedem do monitora. Tako da sam opet spojio vga kablom na integrisanu grafiku. Gledao sam u device manager-u gtx 75o ti je prepoznata ali pise da je disable.
Takodjer i speccy je isto ocita i senzorom temperture kaze da je na 31 stepen ali opet disable.

Znaci po nekoj logici i ako je spojim (dok nabavim kabal mini hdmi-hdmi) ona ce opet biti disable, tj. imat cu crni ekran. Ili mozda obje budu aktivne?
U ponedjeljak mi stize kabal pa cu probati.
A malo se plasim tog biosa. Jedino sto sam ikad u biosu radio je kod instalacije sistema je boot priority
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Hvala, hvala, hvala. Toliko dobrih savjeta pokupim ovdje

U pitanju je nvidia gtx 750ti 2gb i ona ima dva dvi i jedan mini hdmi izlaz i imao sam malo problema oko postavljanja (limici na kucistu me malo zezaju). a i ne mogu ustekati (opet zbog lima kucista) prelaz sa mini hdmi na hdmi i da je dovedem do monitora. Tako da sam opet spojio vga kablom na integrisanu grafiku. Gledao sam u device manager-u gtx 75o ti je prepoznata ali pise da je disable.
Takodjer i speccy je isto ocita i senzorom temperture kaze da je na 31 stepen ali opet disable.

Znaci po nekoj logici i ako je spojim (dok nabavim kabal mini hdmi-hdmi) ona ce opet biti disable, tj. imat cu crni ekran. Ili mozda obje budu aktivne?
U ponedjeljak mi stize kabal pa cu probati.
A malo se plasim tog biosa. Jedino sto sam ikad u biosu radio je kod instalacije sistema je boot priority
Nemoj se plasiti BIOS-a,samo prati komande,ako nesto nie bude u redu,vratis prethodnu komandu.Neke maticne,same po sebi daju prioritet eksternoj grafici,a opet na nekim moze komp da radi,ili na jednoj ili na drugoj,bez ikakvih brljanja po BIOS-u.Samo lepo prati komande u BIOS-u i ulazis na njih na Enter,a strelicom menjas komande.Isto tako i vrasac prethodnu komandu.Enable,Disable.Zaboravio sam ti reci da negde ima i treca komanda Auto,e tu ne treba nista da se dira.Na koju grafiku prikljucis ta ce da radi,bez ulaska u BIOS.
 
Natrag
Top