"Najveca prevara organizacija Jehovinih svedoka" "

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
"Najveca prevara organizacija Jehovinih svedoka"
Koja nikada Bogom Svetim nije proglasena za crkvu Hristovu.
Dali su oni Hriscani kako kazu ili Jehovisti?
Oni su bili istrazivaci biblije a potom JS-ci koji su lazno prorokovali amargedon:

Matej 24.36
O tom danu i času niko ne zna ,ni anđeli nebeski ,do Otac moj sam.
Isto Marko13.32 kako su se onda umudrili da prorokuju amargedon kad o tome zna samo Otac vecni
?

Jehovini svedoci su više puta proricali sudnji dan i kao što znamo od toga nije bilo ništa.
U ovoj simpatičnoj knjizi


To i potvrđuju!
Na strani 180 gde pišu o lažnim prorocima priznaju da su činili pogreške i dodaju da su imali pogrešna očekivanja .Meni se posebno sviđa kod Jehovinih svedoka što u sekundi preimenuju događaj.Na primer kada uhvatite Jehovinog svedoka u laži on će naravno kao iz topa odgovoriti da se šalio .
Ali da pogledamo ovaj primer:



Obratite pažnju na primere iz Biblije na koje se pozivaju:
Luka 19.11
Oni to slušahu i Isus im kaza još jedno poređenje, jer bijahu blizu Jerusalima, i oni mišljahu da će se začas pojaviti kraljevstvo Božje.
Dela 1.6
Tada ga apostoli tu skupljeni pitaše: Gospode, hoćeš li ti u to vreme povratiti kraljvstvo Izraelovo?”

Ovim primerima sami dokazuju na šta su mislili kada su napisali "Činili su greške"
Radi se o najavljivanju dolaska Božijeg.


Mislim da je kao odgovor na sve računice(o računici 1914 ću posebno pisati) o tom danu dovoljan samo dogovor koji je Isus dao:
Matej 24.36
O tom danu i času niko ne zna ,ni anđeli nebeski ,do Otac moj sam.
Isto Marko13.32



A na pretnje koje već dobijam mogu da kažem da se lažnih proroka ne bojim.

želeo bi da mi objasne JS-ci zašto pišu u (Jovana 1:1) da je Reč bog a ne Reč je Bog: dok pišu u ostalim biblijama s velikim slovo (B)? i da mi konacno kažu ko su prevodioci biblije NS-et?
Zasto samo u bibliji NS-et pise "Sotona" a u ostalim pise "sotona" dok u jovanu pise "I rec je bila Bog, dok u NS-tu pise, i rec je bila bog"
Ko je ovde po njima Bog?

Za razliku od Jehovinih svedoka u svim ostalim Biblijama malim slovom piše se sotona.
Pregledao sam sve ostale Biblije koje imam i u svima piše malim slovom.
Evo nekoliko primera:
καὶ οὐ θαῦμα· αὐτὸς γὰρ ὁ σατανᾶς μετασχηματίζεται εἰς ἄγγελον φωτός.
Lujo Bakotić I nije ni čudo, jer se i sam sotona pretvori u anđela svetlosti.
Vuk karadžić И није чудо, јер се сам сотона претвара у анђела светла.
Ivan Šarić I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svjetla.
Emilijan Čarnić I nije čudo; jer i sam satana uzima vid svetlog anđela.

Šta kaže pravopis ?

"Vlastita su imena te se pišu velikim početnim slovom i imena drugih bića u kršćanstvu i inim religijama, primjerice: Belzebub, Lucifer, Mefisto, Mihael (arkanđeo). Neka su od tih imena, u tom ili izmijenjenom obliku, dobila značenje opštih pojmova pa se kao opšte imenice pišu malim početnim slovom: sotona, šejtan (jednako kao đavao, vrag i sl.)..." Na internetu ima puno mogućnosti da se proveri.

Znači i pravopis i svi drugi prevodioci kažu malo satana samo Jehovini svedoci pišu velikim slovom.
Dragi moji Jehovini svedoci zar nije došao momenat da razmislite o tome zašto vasa organizacija piše Sveti duh malim slovom.

Pozdrav od gere.




PB-blog



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kula Stražara

Brate lepo što si otvorio ovu temu, i nadam se da će se JS odazvati i dati svoje komentare na sve ovo izneto.
A ja za sebe ZNAM, a mislim da je i kod drugih Hrišćana nesvedoka ista situacija:
Ja nemam ništa protiv Jehovinih Svedoka. To su isto dobri ljudi, pošteni, radni, vredni, požrtvovani........ pod velikim uticajem Kule Stražare. I protiv nje imam, i Vernog i razboritog roba u Bruklinu. Odatle vetar duva, a ne od Maleckog I, Ris-BG ..... i ostalih Svedika. Oni su zavedeni, a krivi su Bruklinci i njihov predsednik, a najviše njihov idejni i duhovni tvorac. Tako da bi se ja jako obradovao kada bi sutra video u raju bilo kog od Jehovinih Svedoka, a mislim da će ih malo biti ako ostanu u Kuli Stražari.
Jer evo vam samo jedan primer, da bi me lakše razumeli: Bog na dosta mesta govori da se bibliji ništa ne sme ni dodati niti oduzeti. A ko ti uradi, Bog će oduzeti od njegove knjige života. Znači to nije ni malo naivna stvar! Prepravljati bibliju! Pa tim činom se ti onda stavljaš iznad Boga. On se toliko trudio da je napiše kroz ovih 3.500 i kusur godina i da je sačuva u izvornom obliku, a sad se našo neki pametnjaković u Bruklinu, uzeo gumicu i olovku i udri po bibliji. Na 100 ili 200 ili ko zna koliko mesta. Pa da je samo jedno mesto prepravio - bilo bi opasno, a ne nekoliko stotina.......

Tako braćo Svedoci, javljaj te se. Možda sam i ja u zabludi, pa vas molim prosvetlite me.
Gospod s vama, i normalno svim ostalim sa ovog foruma. Takođe i sa drugom Jurivakom, bez obzira što je ateista, jer sam siguran da i njemu ništa ne bi falilo u raju da večno živi sa nama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate lepo što si otvorio ovu temu, i nadam se da će se JS odazvati i dati svoje komentare na sve ovo izneto.
A ja za sebe ZNAM, a mislim da je i kod drugih Hrišćana nesvedoka ista situacija:
Ja nemam ništa protiv Jehovinih Svedoka. To su isto dobri ljudi, pošteni, radni, vredni, požrtvovani........ pod velikim uticajem Kule Stražare. I protiv nje imam, i Vernog i razboritog roba u Bruklinu. Odatle vetar duva, a ne od Maleckog I, Ris-BG ..... i ostalih Svedika. Oni su zavedeni, a krivi su Bruklinci i njihov predsednik, a najviše njihov idejni i duhovni tvorac. Tako da bi se ja jako obradovao kada bi sutra video u raju bilo kog od Jehovinih Svedoka, a mislim da će ih malo biti ako ostanu u Kuli Stražari.
Jer evo vam samo jedan primer, da bi me lakše razumeli: Bog na dosta mesta govori da se bibliji ništa ne sme ni dodati niti oduzeti. A ko ti uradi, Bog će oduzeti od njegove knjige života. Znači to nije ni malo naivna stvar! Prepravljati bibliju! Pa tim činom se ti onda stavljaš iznad Boga. On se toliko trudio da je napiše kroz ovih 3.500 i kusur godina i da je sačuva u izvornom obliku, a sad se našo neki pametnjaković u Bruklinu, uzeo gumicu i olovku i udri po bibliji. Na 100 ili 200 ili ko zna koliko mesta. Pa da je samo jedno mesto prepravio - bilo bi opasno, a ne nekoliko stotina.......

Tako braćo Svedoci, javljaj te se. Možda sam i ja u zabludi, pa vas molim prosvetlite me.
Gospod s vama, i normalno svim ostalim sa ovog foruma. Takođe i sa drugom Jurivakom, bez obzira što je ateista, jer sam siguran da i njemu ništa ne bi falilo u raju da večno živi sa nama.

Potpuno se slazem sa tobom brate Sardi ja takodje nemam nista protiv JS-ka, ali protiv kule Strazare imam zbog njihovih prevara i kasaplenu biblije.

A da ne govorim o laznim prorocanstvima u proslim veku tokom sfih 100g su lazna prorocanstva prorokovali u raznim periodima vremena pocev od 1914 itd,pa sve do sada.

Pozdrav brate sardy.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
15
eto ja cu nesto reci bez ljutnje:

2011g leto je bilo ja se tu ispricam sa drugaricom nekim tim tinedjarskim temam sta ja znam... sedeli smo na terasi kad jednom naiso neki covek sa tasnom u izgledao mi vise kao gospodin i ozbiljan covek kao covek iz skupstine xD i kao on meni dal vas zanima Jehovinih svedoka! ja mu kazem nezanima nista,
onda tog trenuta vrati se korak kako vas ne zanima vi se bas mlad trebalo bi da da vas zanima, ja reko jok



onda pitao dal dole kod moji dal je ista kuca ja mu rece jeste onda zvonio mom caletu i cale izaso i pitao mog caleta dal ga zanima jahovi svedoci moj cale mu reko ja sam ateista i iskulirao xD


Ja sam sam Pravoslavne vere verujem u crkvu i u knjigu kako je bog napisao. Isto tako kad upadam kod drugih foruma ili ovako relno nikad nisam se hvalio brate ja sam prvoslavac ja sam legenda ovo ono ili kritikovati druge vere kako su nize rase... to su gluposti
isto tako kad se ozenim sta ako mi cura zena bude iz druge vere i volimo se razumemo se i ostalo sad ja treba da gledam koja vere ma jes uzivas i kuliras :)



mada mi prvoslavci smo tolerantni prema svim verama bez-obzira koja nacionalnost ili vere | ok mozda podjebavamo se preko slika ili tako po netu bas ispada ih pljujemo ali u realnom zivotu nije tako nego ih postujemo kao prijatelji ili komsije... ako sam negde pogresio neka me neko ispravi ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
eto ja cu nesto reci bez ljutnje:

2011g leto je bilo ja se tu ispricam sa drugaricom nekim tim tinedjarskim temam sta ja znam... sedeli smo na terasi kad jednom naiso neki covek sa tasnom u izgledao mi vise kao gospodin i ozbiljan covek kao covek iz skupstine xD i kao on meni dal vas zanima Jehovinih svedoka! ja mu kazem nezanima nista,
onda tog trenuta vrati se korak kako vas ne zanima vi se bas mlad trebalo bi da da vas zanima, ja reko jok



onda pitao dal dole kod moji dal je ista kuca ja mu rece jeste onda zvonio mom caletu i cale izaso i pitao mog caleta dal ga zanima jahovi svedoci moj cale mu reko ja sam ateista i iskulirao xD


Ja sam sam Pravoslavne vere verujem u crkvu i u knjigu kako je bog napisao. Isto tako kad upadam kod drugih foruma ili ovako relno nikad nisam se hvalio brate ja sam prvoslavac ja sam legenda ovo ono ili kritikovati druge vere kako su nize rase... to su gluposti
isto tako kad se ozenim sta ako mi cura zena bude iz druge vere i volimo se razumemo se i ostalo sad ja treba da gledam koja vere ma jes uzivas i kuliras :)



mada mi prvoslavci smo tolerantni prema svim verama bez-obzira koja nacionalnost ili vere | ok mozda podjebavamo se preko slika ili tako po netu bas ispada ih pljujemo ali u realnom zivotu nije tako nego ih postujemo kao prijatelji ili komsije... ako sam negde pogresio neka me neko ispravi ;)

Pozdrav brate nisi nigde pogresio takvi smo mi pravoslavci tj ortodoxi.

Vidi brate nikolayR Sami JS-ci nisu losi kao ljudi ili vernici problem je njihova "Organizacija" KS-re koja se nalazi u bruklinu.

Oni su ti koji varaju narode to je "MASONSKA" organizacija koju je osnovao Cars t Rusel "MASON 33 reda"

S njima ne ulazi u kostac ako ne poznajes Bibliju!! ako zelis da snjima diskutujes moras da znas barem kako da se branis od njih.

A za to je najbolja Biblija, oni ce ti reci da Gospod isus nije Bog i da je Sveti duh samo sila kojom Jehova tvori, pazi "Jehova" nigde ni reci o takvom Bogu u NZ-tu.

A za pocetak ti im reci: da osim isusovog imena! nigde u novom zavetu nepise drugo! kojem se treba klanjati osim Isusovog,
reci im da procitaju u dela apostolska,i takodje da je Isus Bog,i da to pise u (Jovan 1:1) i (Jovan 1.1-14) procitaj sam bice ti dobro da znas zbog samog sebe.

Snjima treba razgovarati ali samo ako dobro poznajes Bibliju, inace ako te jednom odvedu u KD-nu vrlo ces tesko izaci isprace ti mozak njihovom laznom doktrinom i prorocanskim prevarama.

Prevare organizacije KS-re tj JS-ka:

pazi sad ovu zbrku:

“Sveto pismo dokazuje da DRUGO PRISUSTVO (paruzija) GOSPODA ISUSA HRISTA POCINJE 1874. godine n.e.” ‑‑the book, PROPHECY p.65 (1929)

obrati paznju sad:
“Pismo pokazuje da je drugo prisustvo Gospodnje trebalo da bude 1874.... Ovi dokazi potvrdjuju da je Goospod prisutan od 1874. godine.”
‑‑Watchtower 3/1/1923, p.67
znaci 1923 9 godina kasnije oni veruju da je Isus dosao 1874.godine!Medjutim ni sledece godine se nije promeni njihovo ucenje evo:
“Nema nikakve mogucnosti da POSVECENA deca Bozja sumnjaju DA GODPOD ISUS NIJE PRISUTAN (DOSAO) I DA JE BIO JOS OD 1874.
‑‑Watchtower 1/1/1924, p.5
e da vidimo kada je poceo Armagedon?

Godine 1914.
“Sadasnji veliki rat u Evropi je pocetak Armagedona iz Pisma.”
‑‑SERMONS (C.T. Russell) 1917

idemo dalje

I juni 1894 Kula strazara je objavila clanak:
MOZE LI BITI ZAKASNJENJA DO 1914?

“Ne vidimo razlog da bismo menajli nas prorocun - niti mozemo da ih menjamo a kad bismo i hteli. Ovo su, mi verujemo, Bozji datumi, a ne nasi. Ali imajte na umu da KRAJ 1914. godine nije datom pocetka, nego kraja vremena nevolje. Ne vidimo potrebu da menajmo svoja misljenja koja su izrazean u Kuli strazari januara 15 ‘92. Predlazemo da ih ponovo procitate.”
znaci ipak je bila modifikacija u odnosu na tada i danas,da bi posle ove izjave gore ,kada su videli da su u problemu napisali sledece:

“Nismo rekli zasigurno da ce to biti te godine.”
‑‑Watchtower 11/1/1914, p.5565

Medjutim licitacija se nastavlja:
“Godina 1925. je datom difinitivno i jasno odredjen u Pismu, cak mnogo jasnije nego godina 1914..”
Watchtower 7/15/1924, p.211

“Koje godine ce se zavrsiti 6,000 goedina ljudskog postojanja, u isto vreme i i prvih 6,000 godina Bozjeg dana odmora privodi se kraju. Ove 1975.godine.”
‑‑Awake! 10/18/1966, p.19



“Da li mi iz ovoga proucavajau smatramo da ce bitka Armetgedona biti potpuno zavrsena do jeseni 1975. godine, i dugo ocekivanje hiljadugodisnje vladavine ce tada poceti. Mogu ce je.
Moze da bude razlika samo nekolikos edmica ili meseci, ali ne i godina.”
Watchtower 8/15/1968, p. 499

“Ovaj narastaj (generacija koja je pocela 1914 n,e), generacija koja je bila ziva 1914. Neki od njih ce videti ispunjenje Hristovih prorocanatava i unistenje sveta...”
Awake! 10/8/1973, p.19

“Pre nego generacija od 1914. godine potpuno umre, Bozji sud mora da se izvrsi.”
Watchtower, 5/1/1985, p.4

e onda dolazi "vadjenje",pazite sada
“Jevreji racunaju sedamdesetpet godina jednu generaciju.”
Awake! 4/8/1988, p.14ako nije 60 onda je 70 godina,mozda ima onih koji nisu pomrli od 1914 pa da im damo vreme
a upravo to i oni kazu
“Vecina genaracije iz 1914. je pomirla. Medjutim postoji jos jedan milion na zemlji onih koji su
koji su bili rodjeni te godine ili nesto pre toga... Isusove reci ce se ispuniti ‘Ova generacija nece proci pre nego se sve ovo ne dogoci’."
Awake! 4/8/1988, p.14

i onda dolazi danasnji stav ove mladezi ovde:

“Biblijska prorocanstva pokazuju da sotonski svet je u poslednjim danima skoro za 80 godina racunajuci od kljucne 1914. godine. Ovaj svet se blizi svome kraju.”
Watchtower 3/15/1994 p.20 znaci ovo je ucenje od pre 16 godina



pozdrav brate od gere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice
Ovo je obicno spamovanje teme.
Vec imas temu o JS
Pocetak teme ti je odvratno los.....
A jel znas zasto?
Zato sto u startu siris mrznju prema organizaciji Jehovinih svedoka.
Lepo si citirao knjigu raspravljanje na temelju pisma,da JS priznaju svoje greske.
Da li ti priznajes svoje greske???
Da li je tvoja SPC ciji si izgleda ti prorok priznala barem jednu svoju gresku???
Nisu li cak i Isusovi apostoli cinili greske???
Sta zelis da kazes?
Da je tvoje ucenje i tvoje SPC BEZGRESNO????,isto kao i katolika,judejaca i muslimana???
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerice
Ovo je obicno spamovanje teme.
Vec imas temu o JS
Pocetak teme ti je odvratno los.....
A jel znas zasto?
Zato sto u startu siris mrznju prema organizaciji Jehovinih svedoka.
Lepo si citirao knjigu raspravljanje na temelju pisma,da JS priznaju svoje greske.
Da li ti priznajes svoje greske???
Da li je tvoja SPC ciji si izgleda ti prorok priznala barem jednu svoju gresku???
Nisu li cak i Isusovi apostoli cinili greske???
Sta zelis da kazes?
Da je tvoje ucenje i tvoje SPC BEZGRESNO????,isto kao i katolika,judejaca i muslimana???


Ja samo hocu da kazem Kako kula strazare vara neduzne ljude,i da ta organizacija nije od boga vec od lucifera toliko sam dokaza dao i ne samo ja mnogi!!!

Nasa crkva kaka je taka je ali je Hristos u noj Bog, dok se u vasoj organizaciji lukavo prikriva obozavanje lucihfera,mnogo sam puta postavio,dokaza o masonstvu tvoje organizacije! nerazumem zasto branis kad i ti vrlo dobro znas da govorim istinu.

Izvini Brate Risko Ali jednom lazni svedok uvek lazni svedok.

Ja nemam ucenje ja samo citam ono sto pise u Bibliji i nekoristim crkvene knjige kao ti KS-re,a drzim se strogo stihova i knteksta iz biblije "REC BOZJA"

Pozdrav risko i neljuti se Ja Nemrzim JS-ke dok KS-re jednostavno nevolem jer znam sta se krije za njihovim zidinama.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Gerice
kako mozes da kazes da JS (vodece telo)vara ljude???
Hajde da razotkrijemo neke stvari kad si vec bio medju JS.
Postoji verovanje u mnogim zemljama da kada se JS okupe,onda zakljucaju vrata,pogase svetlo,pa ko koga dohvati,Jel to istina???
Ko je pustio tako odvratnu laz?
Ovakvih lazi ima bezbroj.
Sto se tice greski,zar to nije fer priznati svoje greske???
Zar naprimer nisu skoro svi ljudi iz Biblije pravili greske?
Seti se samo cara Davida i njegovog zlocina sa zenom Urija Hetejinog i ubistva istoga...Da li se pokajao?Da li mu je Jehova Bog oprostio???
Jehova Bog oprasta svima koji se iskreno kaju i donose plodove pokajanja.
Jedino ko nece dobiti oprost je onaj koji laze protiv Svetog Duha.
Flertovanje sa UN,Hitlerom ili s bilo kim drugim????obican razgovor i prepiska....
demoni u knjigama JS....?slike i opis da bi citaoci bolje razumeli dogadjaje.
JS nigde na podrzavaju ni javno ni tajno klanjanje i obozavanje demonima.
I ne zaboravi da je i za JS,Isus Hrist i Gospod I Bog,ali ne Svemoguci,vec kao SIN Bozji biva DRUGA NAJMOCNIJA osoba u svemiru,odmah posle svoga OCA i Boga Jehove.
Zapocecu temu o sotoni,i nadam se da me neces smatrati obozavaocem sotone.,jer zelim da razotkrijem neprijateljsku taktiku.
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dragi moj Gerice
kako mozes da kazes da JS (vodece telo)vara ljude???
Hajde da razotkrijemo neke stvari kad si vec bio medju JS.
Postoji verovanje u mnogim zemljama da kada se JS okupe,onda zakljucaju vrata,pogase svetlo,pa ko koga dohvati,Jel to istina???
Ko je pustio tako odvratnu laz?
Ovakvih lazi ima bezbroj.
Sto se tice greski,zar to nije fer priznati svoje greske???
Zar naprimer nisu skoro svi ljudi iz Biblije pravili greske?
Seti se samo cara Davida i njegovog zlocina sa zenom Urija Hetejinog i ubistva istoga...Da li se pokajao?Da li mu je Jehova Bog oprostio???
Jehova Bog oprasta svima koji se iskreno kaju i donose plodove pokajanja.
Jedino ko nece dobiti oprost je onaj koji laze protiv Svetog Duha.
Flertovanje sa UN,Hitlerom ili s bilo kim drugim????obican razgovor i prepiska....
demoni u knjigama JS....?slike i opis da bi citaoci bolje razumeli dogadjaje.
JS nigde na podrzavaju ni javno ni tajno klanjanje i obozavanje demonima.
I ne zaboravi da je i za JS,Isus Hrist i Gospod I Bog,ali ne Svemoguci,vec kao SIN Bozji biva DRUGA NAJMOCNIJA osoba u svemiru,odmah posle svoga OCA i Boga Jehove.
Zapocecu temu o sotoni,i nadam se da me neces smatrati obozavaocem sotone.,jer zelim da razotkrijem neprijateljsku taktiku.
pozdrav

Samo ti brani brate ono sto mislis da je za tebe pravo, nakraju krajeva to je tvoj izbor .

Ja imam svoj izbor takodje ja sam izabrao prvog i poslednjeg tj alfa i omega (otkriv 1:17.18) takodje (otkriv 1:7-8),(otkri 22:20,21)

Tog nevidljivog Gospoda koga vi propovedate ja neznam niti hocu da znam ja cekam ovog:

[SUP]7[/SUP] Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
Ja nikad nisam govorio da vi gasite svetla i zanimate se tamo seksom jer sam i sam studirao sa js-cima .

Ali sam video kad se zatvore samo staresine sta rade, ali to cemo za sada da precutimo.

Odmah da kazem ne zanimaju se u homo stilu da nebi neko pogresno razumeo moje reci.

Niko nesme da prorokuje vise od jednom ako se prorocanstvo nije zbilo jer ce sam sebe na kraju pojesti.

Pozdrav risko brate.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
I ja brate risko cekam ove proroke koji ce prorokovati 1260 dana i ubice ih i na treci dan ce vaskrsnuti.

Они ће га -
зи ти свети град четрдесет и два месеца.* 3
Послаћу своја два сведока* да обучени у
кострет пророкују хиљаду двеста и шездесет
дана.*” 4 Они су две маслине и два свећња-
ка* који стоје пред Господарем земље.
5 Покуша ли им ко зло нанети, из њихових
ће уста изаћи ватра и прождрети њихове не -
пријатеље. Покуша ли им ко зло нанети, баш
тако ће бити убијен. 6 Они имају власт да
затворе небо да за време њиховог пророко-
вања не пада киша.* И имају власт да воде
претворе у крв и да ударе земљу сваком врс -
том невоље кад год зажеле.
7 А кад заврше своје сведочење, звер која
излази из бездана заратиће с њима, победи-
ће их и убити. 8 И њихова ће тела лежати на
главној улици великог града који се у духов-
ном смислу зове Содом и Египат, где је и
њихов Господ био разапет. 9 А људи из свих
народности и племена и језика и народа гле-
даће њихова тела три и по дана* и неће
дати да им се тела положе у гроб. 10 А они
који живе на земљи радоваће се и веселити
над њиховом смрти и слаће дарове једни
другима, јер су та два пророка мучила оне
који живе на земљи.
11 Али после три и по дана, дух живота од
Бога ушао је у њих и стали су на своје ноге,
тако да је велик страх обузео оне који су их
гледали. 12 Тада су зачули јак глас с неба
како им говори: „Попните се овамо!” И они
су се у облаку попели на небо, пред очима
сво јих непријатеља. 13 И у тај час десио се
јак земљотрес и срушила се десетина града.
Седам хиљада људи погинуло је у том зем-
љотресу, а остали су се уплашили и дали
сла ву Богу небеском.

(To su pravi svedoci koje biblija pdrzava, koji imaju biblijsku osnovu i pravo da se nazivaju "SVEDOCIMA" Bozjim)

kad se ponovo formira zajednica pravih Hriscana, i kao organizovana crkva pocne da prenosi istinu.
kada se oni formiraju i kada kroz njih prorocki nastupe "dva prorocka svedoka" (11.gl. Otkrivenja) i apostol jovan u ponovljenoj prorockoj ulozi ("treba ti /tada/da nanovo prorokujes" porucio je Hrist Jovanu u Otkrivenju),dakle kada Dva velika proroka podignu Hristovu crkvu!!! a potom i Jovan kao treci prorok,

onda ce i vama "jehovinim svedocima" preostati da se konacno udruzite sa svim drugim otpadom ovog sveta i nastupite protiv Bozijih proroka, jer kako vi tako i mnogi drugi lazni vernici proricete da vise proroka nece doci,


i da pokazete svoje pravo lice kojeg trenutno niste niti svesni. To vase lice ne moze vam razotkriti trenutno jadno razumevanje o Hristu,Hriscanstvu jer vas tome ne uce!! ali mogu ljudi poput mene,poelbustera,faky,sardy itd, i to cinim ja i oni!!! nemojte vi JS-ci da mislite da vas mi mrzimo, mi samo hocemo da vam pomognemo da vidite u kakvoj ste zabludi.
__________________
Pozdrav svoj braci !!!
 
Natrag
Top