"Najveca prevara organizacija Jehovinih svedoka" "

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerice ti napisa "strazarski"Jehova.
Zar zaista mislis da se otac Jehova,nigde ne spominje u Novome zavetu???

Risko ne mislim a znam pokusao si da mi uvalis iz SZ-ta tj prevod SZ-ta sa jevrejkog na grcki ali nije ti uspelo,jer NZ-et je pisan na grckom i tamo neces naci nista osim (TEOS-LOGOS) Uzgred mozes li mi reci kakvo je ime Isus izgovorio na krstu kad je ispustio dusu (JHVH) ili.........a?u NZ-tu se samo spominje kao Bog,Gospod e sad ko je tamo BOG a ko GOSPOD ako citas pazljivo sam bez pomoci KS-re, Bog ce ti otvoriti oci pa ces sve razumeti.

Potrazi malo u NZ-tu savetujem u grckim pismima da se nesoblaznis i ne padnes u greh.

Sve dobro zelim zao mi je sto nijedan post na ovoj stranici nisi prokomentarisao a najvise za #16-ti samo pokazujes da nemas argumente brate risko.Jer vi JS-ci tvrdite da je vaskrsao kao duh i da se kao takav i uzneo na nebo, koja prevara za one koji bibliju ne poznaju.

pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
I ja brate risko cekam ove proroke koji ce prorokovati 1260 dana i ubice ih i na treci dan ce vaskrsnuti.

Они ће га -
зи ти свети град четрдесет и два месеца.* 3
Послаћу своја два сведока* да обучени у
кострет пророкују хиљаду двеста и шездесет
дана.*” 4 Они су две маслине и два свећња-
ка* који стоје пред Господарем земље.
5 Покуша ли им ко зло нанети, из њихових
ће уста изаћи ватра и прождрети њихове не -
пријатеље. Покуша ли им ко зло нанети, баш
тако ће бити убијен. 6 Они имају власт да
затворе небо да за време њиховог пророко-
вања не пада киша.* И имају власт да воде
претворе у крв и да ударе земљу сваком врс -
том невоље кад год зажеле.
7 А кад заврше своје сведочење, звер која
излази из бездана заратиће с њима, победи-
ће их и убити. 8 И њихова ће тела лежати на
главној улици великог града који се у духов-
ном смислу зове Содом и Египат, где је и
њихов Господ био разапет. 9 А људи из свих
народности и племена и језика и народа гле-
даће њихова тела три и по дана* и неће
дати да им се тела положе у гроб.
10 А они
који живе на земљи радоваће се и веселити
над њиховом смрти и слаће дарове једни
другима, јер су та два пророка мучила оне
који живе на земљи.
11 Али после три и по дана, дух живота од
Бога ушао је у њих и стали су на своје ноге,
тако да је велик страх обузео оне који су их
гледали. 12 Тада су зачули јак глас с неба
како им говори: „Попните се овамо!” И они
су се у облаку попели на небо, пред очима
сво јих непријатеља. 13 И у тај час десио се
јак земљотрес и срушила се десетина града.
Седам хиљада људи погинуло је у том зем-
љотресу, а остали су се уплашили и дали
сла ву Богу небеском.


(To su pravi svedoci koje biblija pdrzava, koji imaju biblijsku osnovu i pravo da se nazivaju "SVEDOCIMA" Bozjim)

kad se ponovo formira zajednica pravih Hriscana, i kao organizovana crkva pocne da prenosi istinu.
kada se oni formiraju i kada kroz njih prorocki nastupe "dva prorocka svedoka" (11.gl. Otkrivenja) i apostol jovan u ponovljenoj prorockoj ulozi ("treba ti /tada/da nanovo prorokujes" porucio je Hrist Jovanu u Otkrivenju),dakle kada Dva velika proroka podignu Hristovu crkvu!!! a potom i Jovan kao treci prorok,

onda ce i vama "jehovinim svedocima" preostati da se konacno udruzite sa svim drugim otpadom ovog sveta i nastupite protiv Bozijih proroka, jer kako vi tako i mnogi drugi lazni vernici proricete da vise proroka nece doci,


i da pokazete svoje pravo lice kojeg trenutno niste niti svesni. To vase lice ne moze vam razotkriti trenutno jadno razumevanje o Hristu,Hriscanstvu jer vas tome ne uce!! ali mogu ljudi poput mene,poelbustera,faky,sardy itd, i to cinim ja i oni!!! nemojte vi JS-ci da mislite da vas mi mrzimo, mi samo hocemo da vam pomognemo da vidite u kakvoj ste zabludi.
__________________
Pozdrav svoj braci !!!

Zato sam otvorio ovu temu?
[h=1]"Najveca prevara organizacija Jehovinih svedoka"[/h]Evo zasto:Zato sto organizacija KS-re jasno laze kad govori da je ona poslednja iz proroka pa su cak o pojavljenju poslednja dva proroka objasnili u proslom vremenu sto nije biblijski, tu laz su napisali da bi podrzali svoje lazno ucenje.

Evo primera iz njihove knjige(Otkrivenje blizu je velicanstveni vrhunac) procitajte sammi pa uporedite sa (Otkrv 11-om)pa resavaj te sami!!!

001.jpg002.jpg003.jpg004.jpg005.jpg


Ovde oni opisuju kako nema drugih proroka osim njih oni su poslednji, dok biblija govori o dva poslednja proroka koji ce propovedati 1260 dana u vreme pojave "Antihrista" i cinice razna cudesa dok JS-ci propovedaju da su oni vec propovedali u 1914-1918g na stranici 168 oni jasno tvrde da su to bas oni tj poslednja dva proroka.Crvenim sam boldovao da se vidi, da to tek treba da se desi!!!jer se jos uvek nisu objedinili svi narodi ovog sveta u Antihristu.Ja mislim da ce se to desiti na samom kraju ovog sotoninog poretka.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zato sam otvorio ovu temu?
Evo primera iz njihove knjige(Otkrivenje blizu je velicanstveni vrhunac) procitajte sammi pa uporedite sa (Otkrv 11-om)pa resavaj te sami!!!
Pogledajte prilog 23003Pogledajte prilog 22999Pogledajte prilog 23000Pogledajte prilog 23001Pogledajte prilog 23002

Pozdrav od Gere.
Ja sam skinuo ovih 5 stranica, uvećao i pročitao. Mogu ti reći brate Gero, a i svim ostalim forumašima da su GENIJALNE. Ako pažljivo pročitate ovih 5 stranica koji govore o proročkom lancu od 42 meseca i DVA SVEDOKA. Siguran sam u dve stvari:
1 - Da će vam kristalno jasno biti ko su Jehovimi svedoci! i
2 - Da vam ništa neće biti jasno u vezi 2 svedoka i proročkom lancu od 42 meseca - opisanom u Otkrovenju 11-te i 12-te glave.

Evo pročitajte, pa ako nisam u pravu slobodno mi kažite šta god vam je na srcu, ispraznite se - ja ću samo odgovoriti HVALA! OBEĆAVAM VAM!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ko su ova DVA SVEDOKA, i koji je to period od 1.260 DANA?

[FONT=&amp]Pre svega da kažem da poslednja knjiga u bibliji - Jovanovo Otkrovenje je direktna Božja objava. U ćeliji na Patmosu je lično došao Hrist i govorio Jovanu šta da zapiše (Otkr. 1:17-20). Zbog toga, draga braćo i sestre, ove vizije se ne mogu tačno pogoditi bez Božije pomoći. Ko god pokušava ove vizije protumačiti, a da nije dobio direktnu objavu od Boga je laža. Normalno ne sve, jer puno toga se može shvatiti upoređujući ostale stihove iz biblije. Ali ima podosta proročanstava iz ove knjige, koje se bez Božije pomoći ne mogu spoznati. [/FONT]
[FONT=&amp]Jedna od tih prevara je i knjiga ’’Otkrovenje – veličanstveni vrhunac’’ koju je izdala organizacija JS.[/FONT]
[FONT=&amp]Oni su u toj knjizi protumačili čitavo Otkrovenje, što je apsolutno smešno. Jer organizacija koja je ko zna koliko puta omanula u prorštvima i slagala svoje vernike, sada hoće da protumači najkonraverzniju knjigu biblije. Da nije smešno bilo bi žalosno. Zato ja ovo doživljavam kao tragi- komediju. Ja nemam ovu knjigu jer mi je ne daju JS, ali evo brat gera se pobrinuo, pa je skenirao par stranica, pa hajmo da vidimo šta tu piše.[/FONT]

[FONT=&amp]Na strani 164-169 je zapisano ko su 2 svedoka. Pošto ja mislim da to na bazi ovog teksta ne bi razjasnio ni FBI, a ni Mosad, ja koliko sam razumeo to su 2 pomazanika JS. Koji su 3,5 godine u intervalu od Decembra 1914 g. do Juna 1918 prenosili jevenđelje dok su bili u zatvoru. Pa su onda ta dva JS poredili sa 2 masline odnosno Zorovaveljem i Prvosveštenikom Isusom, pa su tu malo ubacili Mojsijevo ubijanje 250 buntovnika iz 4. Mojsijeve 16:1-7 i 28-35.................... Jednostavmo da ne nabrajam dalje oni su ovde ubacili sem 50 raznih stihova i ’’ babe i žabe i dede i ždrebe’’ da čitaoc od šume ne vidi drvo! Izgleda da je to taktika za sve doktrine JS. Što više stihova koji nemaju veze sa temom, i što nerazumljiviji stihovi da bi čitaocu se zavrtelo u glavi, a onda rekao :’’Pa dobro Kula Stražara je jedini kanal na Planeti između Boga i ljudi i to je SIGURNO TAKO KAO ŠTO PIŠE u KS, odnosno bilo kjoj šarenoj knjizi izdatoj od KS.[/FONT]

[FONT=&amp]Nažalost, nije tako braćo JS. Već mnogo prostije nego što KS predstavlja. Uključite malo svoje mozgove pa se i sami uverite:[/FONT]

[FONT=&amp]Откр. 11[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][SUP][FONT=&amp]1[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И даде ми се трска као палица говорећи: Устани и измери цркву Божију и олтар, и оне што се клањају у њој; [/FONT][SUP][FONT=&amp]2[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А порту што је изван цркве,избаци напоље, нити је мери, јер је дана незнабошцима; и град свети газиће четрдесет и два месеца. [/FONT][SUP][FONT=&amp]3[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И даћу двојици својих сведока, и прорицаће хиљаду и двеста и шездесет дана обучени у вреће. [/FONT][SUP][FONT=&amp]4[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Ови су две маслине и два жишка што стоје пред Господарем земаљским.[/FONT][SUP][FONT=&amp]5[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И ако им ко неправду учини,огањ излази из уста њихових, и појешће непријатеље њихове; и ко буде хтео да им учини нажао онај ваља да буде убијен. [/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И ови ће имати власт да затворе небо, да не падне дажд на земљу у дане њиховог прорицања; и имаће власт над водама да их претварају у крв, и да ударе земљу сваком муком, кадгод буду хтели. [/FONT][SUP][FONT=&amp]7[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И кад сврше сведочанство своје, онда ће звер што излази из бездана учинити с њима рат, и победиће их и убиће их. [/FONT][SUP][FONT=&amp]8[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би. [/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И гледаће неки од народа и племена и језика и колена телеса њихова три дана и по, и неће дати да се њихова телеса метну у гробове. [/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И који живе на земљи, обрадоваће се и развеселиће се за њих, и слаће даре један другом, јер ова два пророка мучише оне што живе на земљи. [/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И после три дана и по дух живота од Бога уђе у њих; и сташе оба на ноге своје, и страх велики нападе на оне који их гледаху. [/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И чуше глас велики с неба, који им говори: Изиђите амо. И изиђоше на небо на облацима, и видеше их непријатељи њихови.[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И у тај час затресе се земља врло,и десети део града паде,и тресење земље поби седам хиљада[/FONT][FONT=&amp] имена човечијих; и остали се уплашише, и даше славу Богу небеском. [/FONT][SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Зло друго прође, ево зло треће иде брзо.[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И седми анђео затруби и посташе велики гласови на небесима говорећи:Поста царство света Господа нашег и Христа Његовог, и цароваће ва век века.[/FONT]

[FONT=&amp] Dva svedoka se pojavljuju krajem 6-t[/FONT][FONT=&amp]е [/FONT][FONT=&amp]TRUBE i početkom 7-me! Inače sedma truba je poslednja truba u Otkrovenju i objavljuje sam KRAJ sveta – ARMAGEDON.(11:15 i 10:7). Odnosno krajem DRUGOG ZLA, a s početkom TREĆEG (11:14). Znači dva svedoka jasno se vidi ne delaju posle 7-me trube, odnosno TREĆEG ZLA. Sada da vidimo da li se pojavljuju krajem 6-te TRUBE, ODNOSNO KRAJEM drugog zla![/FONT]

[FONT=&amp]6-ta TRUBA[/FONT][FONT=&amp], Крај првог зла и ПОЧЕТАК ДРУГОГ ЗЛА[/FONT][FONT=&amp] (9:12,13)[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]

[FONT=&amp]Откр. 9[/FONT][FONT=&amp]: [/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Једно зло прође, ево иду још два зла за овим.[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И шести анђео затруби, и чух глас један од четири рогља златног олтара који је пред Богом,[/FONT][SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Где говори шестом анђелу који имаше трубу:[/FONT][FONT=&amp]Одреши четири анђела који су свезани код реке велике Еуфрата.[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И бише одрешена четири анђела који беху приправљени на сахат, и дан, и месец, и годину, да побију трећину људи.[/FONT][SUP][FONT=&amp]16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И број војника на коњима беше двеста хиљада хиљада; и чух број њихов.[/FONT][SUP][FONT=&amp]17[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И тако видех у утвари коње, и оне што сеђаху на њима,[/FONT][FONT=&amp] који имаху оклопе огњене и плаветне и сумпорне; и главе коња њихових беху као главе лавова, и из уста њихових излажаше огањ и дим и сумпор.[/FONT][SUP][FONT=&amp]18[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И од ова три зла погибе трећина људи, од огња и од дима и од сумпора што излажаше из уста њихових.[/FONT][SUP][FONT=&amp]19[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер сила коња беше у устима њиховим, и у реповима[/FONT][FONT=&amp] њиховим; јер репови њихови биваху као змије и имаху главе,и њима иђаху.[/FONT][SUP][FONT=&amp]20[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И остали људи који не бише[/FONT][FONT=&amp] побијени злима овим, не покајаше се од дела руку својих да се не поклањају ђаволима ни идолима златним и сребрним и бронзаним и каменим и дрвеним,који не могу видети ни чути,ни ходити;[/FONT][SUP][FONT=&amp]21[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Нити се покајаше[/FONT][FONT=&amp] од убиства својих, ни од чарања својих, ни од курварства свог, ни од крађа својих.[/FONT]

[FONT=&amp]Откр. 10:[/FONT][SUP][FONT=&amp]1[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И видех другог анђела јаког где силази с неба, који беше обучен у облак, и дуга беше на глави његовој, и лице његово беше као сунце, и ноге његове као стубови огњени; [SUP]2[/SUP] И имаше у руци својој књижицу отворену, и метну ногу своју десну на море,а леву на земљу.[SUP]3[/SUP] И повика гласом великим, као лав кад риче; и кад он повика, говораше седам громова гласове своје. [SUP]4[/SUP] И кад говорише седам громова гласове своје, хтедох да пишем, и чух глас с неба који ми говори: Запечати шта говорише седам громова, и ово не пиши. [SUP]5[/SUP] И анђео ког видех где стоји на мору и на земљи, подиже руку своју к небу, [SUP]6[/SUP] И закле се Оним који живи ва век века, који сазда небо и шта је на њему, и земљу и шта је на њој, и море и шта је у њему, да времена већ неће бити; [SUP]7[/SUP] Него у дане гласа седмог анђела кад затруби, онда ће се свршити тајна Божија, као што јави својим слугама пророцима. [SUP]8[/SUP] И глас који чух с неба, опет проговори са мном и рече: Иди и узми књижицу отворену из руке оног анђела што стоји на мору и на земљи. [SUP]9[/SUP] И отидох к анђелу, и рекох му: Дај ми књижицу. И рече ми: Узми и изједи је; и горка ће бити у трбуху твом, али у устима биће ти слатка као мед. [SUP]10[/SUP] И узех књижицу из руке анђелове, и изједох је; и беше у устима мојим као мед слатка, а кад је изједох, беше горка у трбуху мом. [SUP]11[/SUP] И рече ми: Ваља ти опет пророковати народима и племенима и језицима и царевима многима.[/FONT]

[FONT=&amp]6-ta TRUBA i DRUGO ZLO su događaji koji se još nisu zbili na našoj Planeti >9:20,21< puno ljudi je pobijeno od strane 4 anđela i njihovih vojnika, a ostali se nisu pokajali od ubistava, čaranja, kurvarstva..... To su događaji pred sam Armagedon – kada će život postati nesnosan ([/FONT][FONT=&amp]Матеј 24:[/FONT][FONT=&amp]21[/FONT][FONT=&amp],22[/FONT][FONT=&amp] Јер ће бити невоља велика каква није била од постања света досад нити ће бити; И да се они дани не скрате, нико не би остао; али избраних ради скратиће се дани они.[/FONT][FONT=&amp]) a to u ovom trenutku, ipak, nije još došlo.[/FONT]
[FONT=&amp]A 10-ta glava Otkrovenja je mali predah između zala koja će zadesiti Planetu pre Armagedona. Vreme neke vrste milosti i odluke ljudi na koju stranu će stati. I nagoveštaj poslednjih vremena. Kada će se prenosit jevanđelje (Otkr.10:11), a onda doći kraj ([/FONT][FONT=&amp]Матеј 24:14 [/FONT][FONT=&amp]И проповедиће се ово јеванђеље о царству по свему свету за сведочанство свим народима. И тада ће доћи последак.[/FONT][FONT=&amp]). [/FONT]
[FONT=&amp]Stihovi 8,9 i 10 iz 9-te glave se odnosi na Hristove reči, odnosno ovo Otrkovenje, jer jeste da je u pitanju veličanstveni kraj – II Hristov dolazak, ali do tog trenutka nas čeka velika nevolja.[/FONT]

[FONT=&amp]I sada ako se vratimo na 11-tu glavu, vidimo da što se tiče DVA SVEDOKA – nikada se nisu ispunile ni sledeće stvari:[/FONT]

[FONT=&amp] I -[/FONT][FONT=&amp] Hram u Jerusalimu, nije ponovo sazidan (11:1);[/FONT]
[FONT=&amp] II -[/FONT][FONT=&amp] Taj novi hram nisu gazili neznabožci 42 meseca (11:2);[/FONT]
[FONT=&amp] III -[/FONT][FONT=&amp] Ta 2 svedoka (JS) nisu bili obučeni u vreće, odnosno crninu, ili kostret (11:3);[/FONT]
[FONT=&amp] IV -[/FONT][FONT=&amp] Ta 2 svedoka ne stoje pred gospodarem Zemaljskim i nemaju moć da ubiju one ko ih ne posluša (11 : 4-6);[/FONT]
[FONT=&amp] V - Takođe nisu ubijeni od strane sotone (11:7);[/FONT]
[FONT=&amp] VI -[/FONT][FONT=&amp] Njihova mrtva telesa nikada nisu bila na ulici 3,5 dana u Jerusalimu, pre polaganja u grobove (11:8,9) ;[/FONT]
[FONT=&amp]VII -[/FONT][FONT=&amp] Nije se ,do sada, puno ljudi radovalo, zbog njihove smrti i slalo jedan drugom razne poklone zbog smrti ta [/FONT][FONT=&amp]2 svedoka (11:10);[/FONT]
[FONT=&amp]VIII -[/FONT][FONT=&amp]Ta 2 Božija, pardon u našem slučaju Jehovina svedoka, nisu vaskrsnula ! i tim činom uplašili mnoge. (11:11);[/FONT]
[FONT=&amp]VIIII -[/FONT][FONT=&amp]Uplašeni ljudi koji su videli vaskrsnule JS (2 SVEDOKA) – nisu čuli nikakav glas sa neba i nije bio takav zemljotres[/FONT]
[FONT=&amp] koji je uništio 1/10 grada i pobio 7.000 ljudi, a ostali koju su to videli od straha dadoše slavu Bogu (11:12,13).[/FONT]

[FONT=&amp]Prema tome jako puno stvari se nije desilo koje su trebale da se dese u vezi 2 svedoka. Zato braćo, čitajte Pismo i niko od vas neće moći da pravi budale.[/FONT]
[FONT=&amp]I za kraj da vam kažem da se i 12-ta glava Otkrovenja još nije obestinila. [/FONT]
[FONT=&quot]
Pozdrav svoj braći sa jednim lepim stihom: [/FONT]
[FONT=&quot]
Приче [/FONT]
[FONT=&quot]17:10,12[/FONT][FONT=&quot] Укор тишти разумног већма него лудог сто удараца. [/FONT]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Biblijska knjiga "Otkrivenje"je u celosti stih po stih objasnjena i napisana u istoimenoj knjizi Jehovinih svedoka sa objasnjenjima.
Dat je redosled dogadjaja,povezanost i zbog cega JS veruju da je sve to tako.
To ne znaci da su JS rekli da je to verovanje potpuno tacno,i da su nepogresivi u svome tumacenju.
To je ono sto u danasnjem trenutku razumevanja biva zapisano,sto znaci da je podlozno izmenama,nije nepromenjlivo tumacenje.
U svakom slucaju tumacnje JS ove knjige je mnogo bolje i prihvatljivije nego tumacenje troglavih i njihove svite.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Biblijska knjiga "Otkrivenje"je u celosti stih po stih objasnjena i napisana u istoimenoj knjizi Jehovinih svedoka sa objasnjenjima.
Dat je redosled dogadjaja,povezanost i zbog cega JS veruju da je sve to tako.
To ne znaci da su JS rekli da je to verovanje potpuno tacno,i da su nepogresivi u svome tumacenju.
To je ono sto u danasnjem trenutku razumevanja biva zapisano,sto znaci da je podlozno izmenama,nije nepromenjlivo tumacenje.
U svakom slucaju tumacnje JS ove knjige je mnogo bolje i prihvatljivije nego tumacenje troglavih i njihove svite.



Tvoje objašnjenje bi bilo prihvatljivo kada bi bila u pitanju grupa ljudi koja piše knjige ,pa i ako negde nešto pogreše nikom ništa.
Ali u slučaju organizacije Jehovinih svedoka se ne radi o običnoj grupi ljudi nego o organizaciji koja tvrdi da je pod direktnom upravom Boga.

Neka ljudi pogledaju sami koji autoritet organizacija sebi daje pa neka razmisle svojim glavama i odluče šta će da misle.




Da bi razumeli zašto Jehovini svedoci toliko veruju Kuli stražari morate da vidite koji autoritet sebi pribavlja "verni i mudri sluga".Imajte to uvek na umu.Za sve što prođe je odgovoran "Verni i mudri",a za sve što ih uhvate u lažima su krivi pojedinci .Tada se sva krivica pripisuje nekolicini koja je negde pogrešila ili nije nešto dobro razumela.Obično se posle toga pojavi novo svetlo i život ide dalje.
Sve brljotine se počiste pod tepih i ide se dalje kao da ništa nije bilo.Bez obzira šta je najavljivano ili pisano.




[FONT=&quot]Kula stražara 15.[/FONT][FONT=&quot] 2. 2009 str. 24-28[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]2[/FONT][/SUP][FONT=&quot] A kako je s pomazanim kršćanima u suvremeno doba? U proročanstvu o “znaku svoje prisutnosti i svršetku ovoga poretka” Isus je svoje duhom pomazane sljedbenike na Zemlji kao grupu nazvao “vjernim i razboritim robom” odnosno “upraviteljem” (Mat. 24:3, 45; Luka 12:42). U cjelini gledano, razred roba dokazao je da vjerno “slijedi Janje kamo god pođe”. (Pročitaj Otkrivenje 14:4, 5.) Pripadnici tog razreda čuvaju svoje djevičanstvo u duhovnom pogledu tako što paze da se ne okaljaju vjerovanjima i običajima “Babilona Velikog”, svjetskog carstva krive religije (Otkr. 17:5). Nikakvo lažno učenje “nije se našlo u ustima njihovim” i nisu se okaljali Sotoninim svijetom (Ivan 15:19). U budućnosti će pomazanici koji preostanu na Zemlji “slijediti Janje” i tako što će otići na nebo (Ivan 13:36).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]3[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Isus je vjernog i razboritog roba postavio nad “slugama svojim”, odnosno nad pripadnicima razreda roba kao pojedincima, “da im daje hranu u pravo vrijeme”. On je roba postavio i nad “svom imovinom svojom” (Mat. 24:45-47). Ta imovina uključuje i sve brojnije “veliko mnoštvo” koje pripada “drugim ovcama” (Otkr. 7:9; Ivan 10:16). Zar ne bi pomazanici kao pojedinci i “druge ovce” trebali imati povjerenja u roba koji je postavljen da ih predvodi? Ima mnogo razloga zbog kojih razred roba zaslužuje naše povjerenje. Spomenut ćemo dva važna razloga: (1) Jehova ima povjerenja u razred roba i (2) Isus ima povjerenja u njega. Razmotrimo dokaze koji pokazuju da i Jehova Bog i Isus Krist u potpunosti vjeruju vjernom i razboritom robu.[/FONT]
[FONT=&quot]Jehova[/FONT][FONT=&quot] ima povjerenja u roba[/FONT]​
[SUP][FONT=&quot]4[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Što vjernom i razboritom robu omogućuje da nam u pravo vrijeme daje kvalitetnu duhovnu hranu? “Razboritim ću te učiniti i poučit ću te putu kojim trebaš ići”, rekao je Jehova te je dodao: “Savjetovat ću te, oko je moje na tebi” (Psal. 32:8). Dakle Jehova je taj koji vodi roba. Stoga se možemo u potpunosti pouzdati u biblijska objašnjenja, savjete i upute koje dobivamo od roba.[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]5[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Osim toga Jehova blagoslivlja razred roba svojim svetim duhom. Jehovin je duh nevidljiv, ali rezultati njegovog djelovanja itekako su vidljivi. Sjeti se što je sve vjerni i razboriti rob uspio postići kad je riječ o davanju svjedočanstva o Jehovi Bogu, njegovom Sinu i Kraljevstvu diljem svijeta. Jehovini sluge propovijedaju dobru vijest u preko 230 zemalja. Nije li to nepobitan dokaz da Božji duh robu daje snagu? (Pročitaj Djela apostolska 1:8.) Dok priprema pravovremenu duhovnu hranu za Jehovin narod po cijelom svijetu, razred roba mora donositi vrlo važne odluke. Kada donosi i provodi takve odluke, rob pokazuje ljubav, blagost i druge plodove duha (Gal. 5:22, 23).[/FONT]






[FONT=&quot]Kula stražara 15.[/FONT][FONT=&quot] 5. 1999 str. 17-19[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]10[/FONT][/SUP][FONT=&quot] ’Riječ iza nas‘ ujedno dopire i posredstvom ’vjernog i razboritog roba‘, koji nam daje ”hranu u pravo vrijeme“ (Matej 24:45-47, NW). Jedan način kako primamo tu hranu jest putem tiskanih publikacija temeljenih na Bibliji, a posljednjih godina ove hrane ima u izobilju. Naprimjer, putem časopisa Kule stražare dobili smo jasnije razumijevanje proročanstava. Putem tog časopisa hrabri nas se da ustrajemo u djelu propovijedanja i stvaranja učenika unatoč sve većoj ravnodušnosti, pomaže nam se da izbjegnemo zamke i potiče da razvijamo vrsna kršćanska svojstva. Koliko nam je samo dragocjena takva hrana u pravo vrijeme![/FONT]
[SUP][FONT=&quot]11[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Vjerni i razboriti rob pruža nam hranu i putem redovitih sastanaka. To uključuje skupštinske sastanke, sastanke na nivou pokrajine koji se održavaju dvaput godišnje i veće godišnje kongrese. Koji vjerni kršćanin ne bi cijenio takva okupljanja? Ona su nam vrlo važna podrška dok hodimo Jehovinim putem. Budući da mnogi moraju puno vremena provoditi na poslu ili u školi u društvu ljudi koji ne dijele njihova vjerska uvjerenja, redovito druženje s kršćanima doslovce znači život. Sastanci nam pružaju odličnu priliku da ’pobuđujemo jedni druge na ljubav i dobra djela‘ (Jevrejima 10:24). Mi ljubimo svoju braću i volimo biti u njihovom društvu (Psalam 133:1).[/FONT]


[FONT=&quot]Naša služba za Kraljevstvo [/FONT][FONT=&quot] 6/08 str. 1[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]3[/FONT][/SUP][FONT=&quot] “Upravo je tako učinio”: Noa i njegova obitelj ne bi mogli preživjeti da se nisu u svemu držali Jehovinih uputa (1. Mojs. 6:22). I za nas danas važno je da ‘spremno slušamo’ savjete koje dobivamo iz Biblije i od vjernog roba (Jak. 3:17). Šestero odraslih kršćana prisjeća se kako je njihov otac primjenjivao ono što savjetuje Jehovina organizacija. Naprimjer, kao što se preporučuje, svaki je tjedan proučavao sa svojom obitelji, a vikendom su zajedno propovijedali. Svaki je tjedan nastojao voditi jedno od svoje djece u službu propovijedanja. Njegova je nepokolebljiva poslušnost snažno utjecala na njegovu djecu, pa danas svih šestero vjerno služi Jehovi.[/FONT]


[FONT=&quot]Kula stražara 1.[/FONT][FONT=&quot] 7. 1996 [/FONT]
[FONT=&quot] str. 17-18 [/FONT]
[SUP][FONT=&quot]15[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Da bi zadržali to prosvijetljeno stanje, pomazani se kršćani moraju redovito hraniti onim što je predočavao kruh na stolu kruha predstavljanja. Njihov je glavni izvor duhovne hrane Riječ Božja, koju svakodnevno nastoje čitati i meditirati o njoj. Isus im je također obećao da će im davati ”hranu u pravo vrijeme“ preko svog ’vjernog i razboritog roba‘ (Matej 24:45, NW). Taj ”rob“ predstavlja čitavo tijelo pomazanih kršćana na Zemlji u bilo koje određeno vrijeme. Krist se služi ovim pomazanim tijelom kako bi objavljivao informacije o ispunjenju biblijskih proročanstava i davao pravovremene upute u vezi s primjenjivanjem biblijskih načela u suvremenom svakodnevnom životu. Dakle, pomazani se kršćani sa zahvalnošću hrane svim ovim duhovnim pripremama. No za podržavanje njihovog duhovnog života potrebno je više od usvajanja spoznaje o Bogu umom i srcem. Isus je rekao: ”Jelo je moje da izvršim volju onoga koji me je poslao, i da svršim njegov posao“ (Ivan 4:34). Isto tako, pomazani kršćani doživljavaju zadovoljstvo kad se svaki dan posvećuju vršenju Božje otkrivene volje.[/FONT]
[FONT=&quot]str.[/FONT][FONT=&quot] 21[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]8[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Iako nikada neće ući u protusliku Svetinje, veliko mnoštvo stranaca izvlači dragocjene pouke iz njene opreme. Baš kao što je svijećnjak trebao stalnu zalihu ulja, tako i ovi stranci trebaju sveti duh da bi im pomagao razumjeti progresivne istine iz Božje riječi, kanalizirane putem ’vjernog i razboritog roba‘ (Matej 24:45-47, NW). Osim toga, Božji im duh pomaže da se odazovu na ovaj poziv: ”Duh i nevjesta [pomazani ostatak] govore: dodji. I koji čuje neka govori: dodji. I ko je žedan neka dodje, i ko hoće neka uzme vodu života za badava“ (Otkrivenje 22:17). Dakle, svijećnjak velikom mnoštvu služi kao podsjetnik da su kao kršćani dužni svijetliti i izbjegavati sve stavove, misli, riječi i djela kojima bi ožalostili Božji sveti duh (Efežanima 4:30).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]9[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Stol kruha predstavljanja podsjeća veliko mnoštvo da se mora redovito hraniti duhovnom hranom iz Biblije i iz publikacija ’vjernog i razboritog roba‘ da bi ostalo duhovno zdravo (Matej 4:4).[/FONT]
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Previse pises.
Poenta svega jeste teokratska hijerarhija.1.Korincanima 11:3
Jehova,pa Isus Hrist,pa covek.
Govoris o poverenju Isusa prema vernom i mudrom robu.A sta cemo o poverenju Jehove Boga prema Isusu?
Ako vec Jehova Bog Otac ima ogromno poverenje u svoga sina,zasto mu nije otkrio kad ce biti dan poznat pod imenom armagedon?
O tome danu i casu niko ne zna,ni sin do otac.prema Marku13:32
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Misliš Kula stražara previše piše?

Pa sve ovo je iz njenih izdanja?

Ili hoćeš da kažeš da previše iznosim stvari koje Kula stražare ne bi volela da javnost zna pa bi me trebalo ućutkati?


Zar se iz ovih primera ne vidi (a imam ih još koliko hoćeš) da Kula stražara na takav način svoje vernike ubeđuje da je ono što ona napiše od Boga?

Ili hoćeš da kažeš da nije?

Ili će biti onako-APP( ako prođe prođe) onda smo mi vidljiva božija organizacija i njen kanal a ako ne prođe onda smo samo ljudi i pravimo greške?

Pa svi lažovi probaju da se vade kad ih uhvate u laži.

I šta ćemo sada?

Da li je organizacija Jehovinih svedoka vidljiva božija organizacija na zemlji?

Da li je "verni i mudri"božiji kanal preko koga sada Bog komunicira?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Virus

Misliš Kula stražara previše piše?

Pa sve ovo je iz njenih izdanja?

Ili hoćeš da kažeš da previše iznosim stvari koje Kula stražare ne bi volela da javnost zna pa bi me trebalo ućutkati?
Upravo to!
Zato ja predlažem da se nađe neki haker da ubaci virus u Poelbusterov komp, ali koji deluje i na komp i na ljude. Da ima isti efekat. Tako da taj virus sredi i njega i njegov komp!
A to je moguće jer se virusi prenose i vodom i vazduhom i Internetom i svakao. A danas ih ima koliko 'oćeš.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top