"Najveca prevara organizacija Jehovinih svedoka" "

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Barem si priznao da na sastancima JS nema zakljucavanja i gasenja svetla i sexa "ko koga dohvati " (mnogi u to veruju,a ko je takvu laz prosirio???)
o izgledu Hristovog dolaska sam uveliko pisao da on nece biti doslovno vidljiv za ljude.Govori se o "ocima vere".Nadalje Isus je svoje telo dao jednom za svagda i nema potrebe da ikada vise uzme ljudsko telo.,a nebesko telo se ne moze videti bukvalnim ocima.
Sto se tice o dva proroka iz otkrivenja koje ti cekas,bilo bi lepo da zapocnes novu temu,pa kad mognem,objasnicu ti,moje verovanje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Barem si priznao da na sastancima JS nema zakljucavanja i gasenja svetla i sexa "ko koga dohvati " (mnogi u to veruju,a ko je takvu laz prosirio???)
o izgledu Hristovog dolaska sam uveliko pisao da on nece biti doslovno vidljiv za ljude.Govori se o "ocima vere".Nadalje Isus je svoje telo dao jednom za svagda i nema potrebe da ikada vise uzme ljudsko telo.,a nebesko telo se ne moze videti bukvalnim ocima.
Sto se tice o dva proroka iz otkrivenja koje ti cekas,bilo bi lepo da zapocnes novu temu,pa kad mognem,objasnicu ti,moje verovanje.

Risko to je upravo to zbog cega sam i napustio JS-ke "Nepravda" ti ovde tvrdis a da sam nisi ni svestan ! "DA BOG LAZE"

Gospod jasno za pismene govori " DA CE GA VIDETI SVAKO OKO CAK KOJI SU GA PROBOLI" a ti tu drobis o nevidljivom dolasku!!!

Sto se tice priznanja nista ja nisam priznao vec sam samo rekao istinu, koju sam ja video u KD-ni,i po kucama nekih JS-ka,sta rade drugi pojedinci kada se zatvaraju ja to ne znam jer nisam video niti cuo.Uvek sam govorio da su JS-ci dobri kao ljudi ali sam takodje govorio da sam protiv KS-re! koja vas vara a takodje i ostale ljude.

A kao drugo ti dobro znas da je Hristos vaskrsao u telu Gde on sam to potvrdjuje "TOMI" koji gura prste u njegove rane i posle toga jedose a takodje na obali gde su rostiljali ribu pre nego se Gospod uznese na nebo,gde se odma posle toga pojavljuju dva andjela koji govore!(Sta se cudite kako se gospod uznese,istim ce se putem i vratiti)( Dela 1:9,10)(Otkri 1:7)

[SUP]dela 1:9-119[/SUP] I ovo rekavši videše oni gde se podiže i odnese Ga oblak iz očiju njihovih.



[SUP]10[/SUP] I kad gledahu za Njim gde ide na nebo, gle, dva čoveka stadoše pred njima u belim haljinama,




[SUP]11[/SUP] Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo.

[SUP]otk 1:7[/SUP] Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.

Prema tome nije potrebno da pises nista vise, moj Gospod je vec napisao sve sto treba da znam brate.

Sto se tice dva proroka oni dolaze upravo da pobiju sve lazne proroke i njihove doktrine!zato nece prorokovati jedan dan a 1260 dana da ih svi cuju, a odmah posle njih ce se pojaviti Gospod! to je posledjna sansa pred unistenje.

I imace vlas nad prirodnim silama!(otkrivenje 11gl)

[SUP]3[/SUP] I daću dvojici svojih svedoka, i proricaće hiljadu i dvesta i šezdeset dana obučeni u vreće.

[SUP]4[/SUP] Ovi su dve masline i dva žiška što stoje pred Gospodarem zemaljskim.


[SUP]5[/SUP] I ako im ko nepravdu učini, oganj izlazi iz usta njihovih, i poješće neprijatelje njihove; i ko bude hteo da im učini nažao onaj valja da bude ubijen.


[SUP]6[/SUP] I ovi će imati vlast da zatvore nebo, da ne padne dažd na zemlju u dane njihovog proricanja; i imaće vlast nad vodama da ih pretvaraju u krv, i da udare zemlju svakom mukom, kadgod budu hteli.


[SUP]7[/SUP] I kad svrše svedočanstvo svoje, onda će zver što izlazi iz bezdana učiniti s njima rat, i pobediće ih i ubiće ih.


[SUP]8[/SUP] I telesa njihova ostaviće na ulici grada velikog, koji se duhovno zove Sodom i Misir, gde i Gospod naš razapet bi.


[SUP]9[/SUP] I gledaće neki od naroda i plemena i jezika i kolena telesa njihova tri dana i po, i neće dati da se njihova telesa metnu u grobove.


[SUP]10[/SUP] I koji žive na zemlji, obradovaće se i razveseliće se za njih, i slaće dare jedan drugom, jer ova dva proroka mučiše one što žive na zemlji.


[SUP]11[/SUP] I posle tri dana i po duh života od Boga uđe u njih; i staše oba na noge svoje, i strah veliki napade na one koji ih gledahu.


[SUP]12[/SUP] I čuše glas veliki s neba, koji im govori: Iziđite amo. I iziđoše na nebo na oblacima, i videše ih neprijatelji njihovi.


[SUP]13[/SUP] I u taj čas zatrese se zemlja vrlo, i deseti deo grada pade, i tresenje zemlje pobi sedam hiljada imena čovečijih; i ostali se uplašiše, i daše slavu Bogu nebeskom.


[SUP]14[/SUP] Zlo drugo prođe, evo zlo treće ide brzo.
[SUP]15[/SUP] I sedmi anđeo zatrubi i postaše veliki glasovi na nebesima govoreći: Posta carstvo sveta Gospoda našeg i Hrista Njegovog, i carovaće va vek veka.

Kao sto vidis u 15-om stihu da ce tek tada postati carstvo vidljivo, a ne nevidljivo koje vi propovedate.


pozdrav brate risko.




 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kad kazes 15 stih postase glasovi veliki na nebesima...,ne pise da se vide oni koji prave te glasove.,vec samo da se cuju glasovi....

Sto se tice isusovog uzimanja drugih tela tokom 40 dana od uskrsnuca,bilo ih je nekoliko,i ucenici su ga prepoznali ne po telu vec po onome sto je govorio.
Slicaj sa Tomom,kad je metnuo ruku u njegovu ranu...,uzeo je telo sa ranom.
Da ne bi bilo zabune pogledaj i
Jovan 14:19
[SUP]19[/SUP] Još malo i svet mene više neće videti; a vi ćete me videti; jer ja živim, i vi ćete živeti.
Da li znas jel isusa video jos neko sem njegovih ucenika???Da li je ovde Isus lagao kad tvrdi da ga svet vise nece videti?Sta mislis kako?
Kad se kaze videce ga caki oni koji ga probodose,misli se na ljude koji probadaju njegove sluge na zemlji.
matej 25:40,44,45
[SUP]40[/SUP] I odgovarajući car reći će im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
[SUP]44[/SUP] Tada će Mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! Kad Te videsmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo Te?
[SUP]45[/SUP] Tada će im odgovoriti govoreći: Zaista vam kažem: kad ne učiniste jednom od ove moje male braće, ni meni ne učiniste
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
[SUP]19[/SUP] Još malo i svet mene više neće videti; a vi ćete me videti;

Kazi mi risko zasto toliko mrzis Sina Bozjega? jer da ga ne mrzis i da znas pismo kao sto kazes, ti bi znao da je isus izgovorio ove reci- Još malo i svet mene više neće videti; a vi ćete me videti.
Imajuci u vidu da kad umre svet ga vise nece videti a kad vaskrsne apostoli ce ga samo videti!!! do uznesenja Gospodnjeg. Odmah
posle uznesenja andjeli osvedocise da ce se vratiti istim putem na oblaku.

Jer ti vrlo dobro znas da je isus te reci izgovorio na poslednjoj veceri,on za zivota cini mi se nije govorio da ce doci na oblacima dok je to obznanio apostol Jovan u (otkrive 1:7)

Procitaj ove stihove jos jednom:[SUP]10[/SUP] I kad gledahu za Njim gde ide na nebo, gle, dva čoveka stadoše pred njima u belim haljinama,





[SUP]11[/SUP] Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo.

[SUP]otk 1:7[/SUP] Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.Pazi ovde se jos govori (sva kolena zemaljska)

Sto se tice 15-og stiha jasno se vidi da ce Hristovo carstvo nad svetom poceti odmah posle odlaska dva proroka, jer ce se u to vreme ustoliciti antihrist.

A Isus jasno kaze u pismu da se nece pojaviti dok ne prodje otpad i nepojavise sin pogibije tj antihrist,tako da ta tvoja Strazarska propovedanja mozes okaciti macku o rep.

Meni otvara oci i S Duh, me uci u koga sam krsten i koga priznam za Duha Bozjega dok si ti krsten u Duha organizacije, pa sad vidi ko tebe uci a ko uci mene Jer S Duh je takodje ucitelj,tesitelj itd.

A Duh organizacije ko je to????

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Gerice
Ja volim Isusa Hrista i naravno njegovog oca Jehovu Boga.
Jovan 20:17
[SUP]17[/SUP] Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im:
Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem

Odavde se se jasno vidi kao i na drugim mestima da Isus ima svoga Boga,koji je i nas Bog.
Isto se kaze i u 1.Kor11:3
[SUP]3[/SUP] Ali hoću da znate da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.
Sto se tice ko ce ga videti,a ko ga nece videti,jasno je kad bude dosao da sudi ljudima,prema Mateju 25 glave.

Nadalje on se obracao svojim ucenicima,i oni ce ga videti jer ce ih uzeti na nebo,ali samo 144.000.
Ono sto si pdvukao sva kolena zemaljska.
to znaci da ce razumeti da je on ziv i prisutan i da cini mocna dela.
Postoje OČI VERE kojim ce se on moći videti ,(to nisu doslovne oči).
Efescima 1:18
[SUP]18[/SUP] I bistre oči srca vašeg da biste mogli videti šta je nada Njegovog zvanja, i koje je bogatstvo slave nasledstva Njegovog u svetima.
dakle nemoj gledati sve bukvalno.
pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da isus ima svog Boga,to jest oca mi o tome govorimo svo vreme!! po krajnjej meri vi JS-ci priznate dva Boga, i to je za sada nesto, nego nikako mi neide u glavu da vi toliko iz nas hocete da napravite idiote tj da neznamo sta citamo jasno pise u otkrivenju i na mnogo drugih mesta u bibliji kakav ce dolazak biti!!!

Sto se tice bukvalnosti jos kako gledam jer to je isto kao da si mi reko, da je sve sto se dogadjalo u SZ-tu prosto simbolicno desavanje nemoj da shvatas bukvalno.
Posle toliko stihova koje smo vam stavili na ovom forumu a o krstarici da i negovorim, ti mi nadjes jedan stih i mislis da si me ubedio!

Kazes da ovaj stih jasno govori da je isus otisao u duhu a ne u telu jel e pa sad cemo da vidimo.

Jovan 20:17
[SUP]17[/SUP] Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im:
Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem

Zasto nisi stavio stih (Jevreima 1:8,9,10)
da vidimo sta kaze biblija!


[SUP]8[/SUP] A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.




[SUP]9[/SUP] Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.





[SUP]10[/SUP] I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Zasto ne postavis te stihove sta se desilo kad se vratio Ocu i Bogu svome i Bogu nasemu???

Sto se tice dali je bio posle vaskrsenja Duh ili materijalno telo aj da vidimo!

(luka 24:37-45)

[SUP]37[/SUP] A oni se uplašiše, i poplašeni budući, mišljahu da vide duha. [SUP]38[/SUP] I reče im: Šta se plašite? I zašto takve misli ulaze u srca vaša?

[SUP]39[/SUP] Vidite ruke moje i noge moje: ja sam glavom; opipajte me i vidite; jer duh tela i kostiju nema kao što vidite da ja imam. Kao sto vidimo jasno nam je da je isus vaskrsao u ne tlenom telu sto se vidi u njegovim sopstvenim recima.

40 I ovo rekavši pokaza im ruke i noge.


[SUP]41[/SUP] A dok oni još ne verovahu od radosti i čuđahu se reče im: Imate li ovde šta za jelo?





[SUP]42[/SUP] A oni Mu daše komad ribe pečene, i meda u saću.
[SUP]43[/SUP] I uzevši izjede pred njima. A ovde se jasno kaze da je pojeo ribu pred njima!!!
brate pa vama bi i toma pozavideo na nevernosti jel tako?


(Jovan 20:25) A drugi mu učenici govorahu: Videsmo Gospoda. A on im reče: Dok ne vidim na rukama Njegovim rana od klina, i ne metnem prsta svog u rane od klina, i ne metnem ruke svoje u rebra Njegova, neću verovati. Kakav dokaz je trazio toma?

(Jovan 20:27) 27 Potom reče Tomi: Pruži prst svoj amo i vidi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi neveran nego veran.Gde je toma gurnuo prste a?


(1 Jn. 1:1) 1 Šta beše ispočetka, šta čusmo, šta videsmo očima svojim, šta razmotrismo i ruke naše opipaše, o reči života: Koga ruke njihove opipase a?





[SUP]44[/SUP] I reče im: Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši šta je za mene napisano u zakonu Mojsijevom i u prorocima i u psalmima.





[SUP](45[/SUP] Tada im otvori um da razumeju pismo.) A koliko vidim vama JS-cima nije otvorio oci !!!

A stacemo sad risko uhvatio sam KS-re u lazi Otvori oci i um risko!!!

A ovde imamo 47 stih u istoj glavi evo citaj:47 I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.

Gal. 3:14 14 Da među neznabošcima bude blagoslov Avramov u Hristu Isusu, da obećanje Duha primimo kroz veru.

A koga vi propovedate? i u cije ime propovedate? (Jehovu cije ime nepostoji u NZ-tu tako nijedan JS-ok mi nije pokazao gde pise u orginalnim spisama JHVH, osim tebe koji si pokusao da mi poturis stari zavet kao novi) znas sta risko nemogu da verujem da si toliko slep i da su te toliko isprali i okrenuli od Gospoda Isusa Hrista ,otvori oci brate dok nije kasno.

Sta ces brate risko fakti su fakti!!!

Pozdrav od gere.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dali ste citali knjigu "Ti mozes da zivis i u raju na zemlji" zasto pitam? pitam zato sto oni propovedaju raj na zemlji a mi znamo ciji je to raj! njima se ocigledno vise svidja raj na zemlji nego li nebeski!!!

Mislim, tehnologije,tj ako ukljucite TV primeticete da 24 sata reklamiraju RAJ na zemlji, samo zapitaj te se ciji je to RAJ?dali se secate da negde tamo pise u SZ-tu da ce se satana podici do nebesa s kojih je zbacen,pa danas na nase oci vidimo da na orbiti imamo MKS i mali milion sputnika kroz koje sotona upravlja svetom kroz razne organizacije npr (Nr 1 masonerija) medju kojima su svrstani i nasi K.Strazari,to se vreme naziva po (DANILU VREME ZNANJA) kad ce se u poslednjim danima razviti vrtoglavom brzinom razne tehnologije ,zamislite za samo 100g koliko je covek progresirao???Odbacili smo sve sto je bozje prirodno a prihvatili sve sto je satansko vestacko.

To je taj raj koji je sotona obecao jos u edenkom vrtu.A evo sta kaze prorok:

(2 korinc 12:1-6)

1 Ali mi se ne pomaže hvaliti, jer ću doći na viđenja i otkrivenja Gospodnja.

2 Znam čoveka u Hristu koji pre četrnaest godina (ili u telu ne znam; ili osmi tela, ne znam: Bog zna) bi odnesen do trećeg neba.
Jezek. 11:24, Dela 14:20, Dela 22:17, Rim. 16:7, Rim. 16:10, 2 Kor. 5:17, Gal. 1:22, 1 Sol. 4:17, Otk. 12:5

3 I znam za takvog čoveka (ili u telu, ili osim tela, ne znam: Bog zna)

4 Da bi odnesen u raj, i ču neiskazane reči kojih čoveku nije slobodno govoriti.
Lk. 23:43
i jasno govori da je cuo reci koje covek nebi smeo govoriti o raju,dok nasi JS-ci brbljaju li brbljaju o raju na zemlji.

5 Tim ću se hvaliti, a sobom se neću hvaliti, već ako slabostima svojim.
2 Kor. 11:30

6 Jer kad bih se i hteo hvaliti, ne bih bio bezuman, jer bih istinu kazao; ali štedim da ne bi ko više pomislio za mene nego što me vidi ili čuje šta od mene.
Dela 9:23, Dela 13:50, Dela 17:5, Dela 21:31

Znaci saznali smo da se raj nalazi na "TRECEM NEBU" a ne ovde na zemlji kako nam to demostriraju JS-ci.
To je jedan iz razloga zasto nikad niko nije mogao da pronadje raj na zemlji koga su trazile mnoge generacije.

Koja prevara od strane KS-re a.

pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gero,Gerice moj dragi
uspori malo,spusti rucnu....
ja ovde odgovaram i tebi i tvojim pravoslavcima,ali jedno po jedno pitanje,a ne sve odjednom.
1.Pokazao sam ti da Isus ima svoga Boga ,koji je iznad njega.
Jovan 14:28 Otac je moj VECI od mene.
Kazi mi Gerice da li je Isus ovde kazao da je Otac jednak sa njime ili pak VECI???
U kom smislu je Otac veci???U smisli da mu je poglavar.,ili pak mislis da Isus nema poglavara iznad sebe???

Drago ti je da JS priznaju da je Isus BOG.
I to je tacno.Isto kao i Mojsiju,i Isusu je dao titulu Bog,ili mozda hoces da kazes da Mojsiju,nije dao titulu Bog.Zar Jehova Bog,nema mocu da kome god hoce daje titule koje on hoce???
2.Moj 7:1
[SUP]1[/SUP] I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.

Postavio si pitanje,a sta se desilo kada je Isus uzasao na nebo???
I tu je odgovor veoma jasan.
Kao prvo pokazao se pred svojim ocem i pokazao mu svoje telo koje je zrtvovao za nas prema Jevrejina 1:24-26
Zatim je zauzeo polozaj desno od Jehove Boga i ceka Jehovine naredbe.
Psalam 110:1,2
1 Јехова је рекао мом Господу:
„Седи мени с десне стране,
Док не положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим.“
Jevrejima 1:13
[SUP]13[/SUP] A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Jevrejima 2:9
[SUP]9[/SUP] A umanjenog malim
čim od anđela vidimo Isusa ,koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Sta mislis zasto ovde ne pise CIM OD BOGA VIDIMO ISUSA,vec cim od andjela vidimo Isusa?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero,Gerice moj dragi
uspori malo,spusti rucnu....
ja ovde odgovaram i tebi i tvojim pravoslavcima,ali jedno po jedno pitanje,a ne sve odjednom.
1.Pokazao sam ti da Isus ima svoga Boga ,koji je iznad njega.
Jovan 14:28 Otac je moj VECI od mene.
Kazi mi Gerice da li je Isus ovde kazao da je Otac jednak sa njime ili pak VECI???
U kom smislu je Otac veci???U smisli da mu je poglavar.,ili pak mislis da Isus nema poglavara iznad sebe???

Drago ti je da JS priznaju da je Isus BOG.
I to je tacno.Isto kao i Mojsiju,i Isusu je dao titulu Bog,ili mozda hoces da kazes da Mojsiju,nije dao titulu Bog.Zar Jehova Bog,nema mocu da kome god hoce daje titule koje on hoce???
2.Moj 7:1
[SUP]1[/SUP] I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.

Postavio si pitanje,a sta se desilo kada je Isus uzasao na nebo???
I tu je odgovor veoma jasan.
Kao prvo pokazao se pred svojim ocem i pokazao mu svoje telo koje je zrtvovao za nas prema Jevrejina 1:24-26
Zatim je zauzeo polozaj desno od Jehove Boga i ceka Jehovine naredbe.
Psalam 110:1,2
1Јехова је рекао мом Господу:
„Седи мени с десне стране,
Док не положим непријатеље твоје за подножје ногама твојим.“
Jevrejima 1:13
[SUP]13[/SUP] A kome od anđela reče kad: Sedi meni s desne strane dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim?
Jevrejima 2:9
[SUP]9[/SUP] A umanjenog malim
čim od anđela vidimo Isusa ,koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Sta mislis zasto ovde ne pise CIM OD BOGA VIDIMO ISUSA,vec cim od andjela vidimo Isusa?

Risko dao sam ti taj odgovor na temi "ko je arhangel Mihail Isus Bog ili andjeo"ne bih hteo da ponavljam i ovde jurivaka ce se ljutiti,
vidim da necitas gore sta sam ti usporedio i pises na svim temama jedno isto, poceo si da spamujes ko AApocketz! ako cemo jedno po jedno onda pazljivo procitaj #16 pa da idemo redom.Ja i ostala braca u Hristu nikada nismo osporavali (Oca) a strazarskog Jehovu koji nema osnova u NZ-tu nigde nepostoji to ime da bih te uverio po ko zna koji put da mi priznamo (Oca) i da jednom zavrsimo stim postavicu ti jos jednom simbol vere!

ВЕРУЈЕМ у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.
И у Духа Светога, Господа, Животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну свету, саборну и Апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин!

Ako ja lazem simbol vere ne laze (KO JE NA PRVOM MESTU)??? (OTAC) a posle (SIN) jeli tako?ti si mi fakticki priznao trojstvo tolko u verziji KS-re jeli tako.Ali tema o trojstvu ceka pa cemo tamo o trojstvu vazi.

I ne uporedjuj Mojsija i Gospoda to je smrtni greh, Isus je Alfa i Omega tj Pocetak i Kraj dok je mojsije obican covek i on nije od pocetka postojao osim toga mojsije nikad nije izgovorio reci: ko vide mene vide i Oca, Ja i otac smo jedno,krstite se dakle ovako u ime Oca i Sina i Sv Duha itd.

Mojsije je gresan jer je smrtan i nacinio je greh kad je udario o stenu te podje voda! zbog cega ga je Bog kaznio te neudje u izrael, dok Gospod je jedini bez Greha takodje ako nisi znao andjeli su skloni grehu i smrtni su dok jedinstveni Jedinorodjeni Sin je bez greha i nije smrtan Jer on je Rec Bozja.
I koliko puta treba da ti kazem da je on bio malo manji dok je bio u telu jer se otkazao preznjeg bozanstva radi nas ljudi i ponizio pred Bogom da je tako postao malo manjim od andjela, to uopste neznaci da je on andjeo.A kad se vratio na nebesa Bog mu je vratio bozanstvo i predao mu je sve, svu vlast tako da je sad isus Bog nad svima i svi mu se pokoravaju.A mojsiju se niko ne pokorava jer nije Bog a nebeski sluga.

Post #17 je za sve koji zele da diskutuju a ne samo za tebe i mene,a takodje i #16-ti post.


Ajd pa pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Gerice ti napisa "strazarski"Jehova.
Zar zaista mislis da se otac Jehova,nigde ne spominje u Novome zavetu???
 
Natrag
Top