Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako si mislio "hvali" a ne "fali"!?

Pleme Judino "hvali", sto je samo dokaz da kad u Otkrivenju prica o plemenima, ne misli figurativno vec doslovno.

U pravu si, kaze se FALI.
Ja uvek govorim HVALI, ili NEDOSTAJE jer mi je nekako lepse, dok mi Fali izgleda nekako neprilicno.

Ja mislim da FALI ( Nedostaje ) Danovo Pleme.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
U pravu si, kaze se FALI.
Ja uvek govorim HVALI, ili NEDOSTAJE jer mi je nekako lepse, dok mi Fali izgleda nekako neprilicno.

Ja mislim da FALI ( Nedostaje ) Danovo Pleme.

Nije tacno, spominju se sva plemena i danovo u otkrivenju. Ali sirom biblije se nikad ne spominju plemena u istim nazivima. Nekad se jednim nazivom obuhvataju po dva plemena.

Proveri pa ces videti da je tako.
Vec sam odgovarao na to.

Evo citat:

4) I začujem broj opečaćenih - sto četrdeset i četiri tisuće
opečaćenih iz svih plemena sinova Izraelovih:
(5) iz plemena Judina dvanaest tisuća opečaćenih,
iz plemena Rubenova dvanaest tisuća,
iz plemena Gadova dvanaest tisuća,
(6) iz plemena Ašerova dvanaest tisuća,
iz plemena Naftalijeva dvanest tisuća,
iz plemena Manašeova dvanaest tisuća,
(7) iz plemena Šimunova dvanaest tisuća,
iz plemena Levijeva dvanaest tisuća,
iz plemena Jisakarova dvanaest tisuća,
(8) iz plemena Zebulunova dvanaest tisuća,
iz plemena Josipova dvanaest tisuća,
iz plemena Benjaminova dvanaest ti


IMA IH 12 AKO BROJIS!

PORED TOGA JOSIPOVO PLEME NE POSTOJI U BIBLIJI , ONO SE POJAVLJUJE SAMO U NZ!

Kao sto rekoh sirom Biblije su ova plemena data u drugacijim nazivima, i to nije dokaz nikakve simbolike!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260

Jesi li ti procitao napisano?

U redu mislio sam da je Danovo pleme pomenuto u sastavu drugog imena, jer se to cesto radi u SZ - ali pogresio sam..

Ne fali samo Danovo pleme vec i Efraimovo.

Evo sta sam pronasao:

" U VRIJEME JOVANOVOG PISANJA 12 PLEMENA NE POSTOJE! UMESTO NJIH POSTOJE SAMO 10. Sjeverni Izrael, sastavljen od 10 plemena, nestao je iz povijesti s asirskim osvajanjem u 8. st. prije Krista (vidi 2 Kraljevima 17:5-23). Većina naroda koji je pripadao tim desetorim plemenima deportiran je iz Palestine i raspršen među narode Bliskog Istoka. Tijekom vremena oni su se asimilirali u tim zemljama (vidi 2 Kraljevima 17:24-41) ili međusobno pomiješali."

Sta sad hoces, da bude 10 plemena , a ne 12?

Ono sto je ucinjeno ovde je da se umesto njih pojavljuje Josifovo i Manasijino pleme.

Dakle "jedno pleme podeljeno je na dva, da se odrzi broj!"

Danovo i Efremovo pleme izbaceno je iz jos jednog razloga!

Kad citas Bibliju , nacices da se "Efrem udruzio sa idolima, ostavi ga" a za Danovo pleme takodje pise da su bili idolopoklonici!

Dakle, nista tu nije cudno, ova plemena su stvarna plemena..

Dokaz da su to "doslovna i stvarna plemena", je to sto Jovan uzima "postojeca plemena u njegovo vreme"!

A posto ih "nema 12", on je "podelio jedno pleme na dva" da se odrzi broj!

Dakle on ne misli "figurativno" vec "doslovno"!

Jos jedan dokaz da Jovan ne misli "figurativno" vec "doslovno", jeste kad imenuje "judino pleme" iz kojeg dolazi Hrist!

Hrist ne dolazi iz nekog "figurativnog plemena"!

Znao sam da gresite i pre provere, kad insistirate na "simbolici", a sad sam i potvrdio. Niste u pravu!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu stvarna, vec se odnose na duhovni Izrailj, zato su u otkrivenju plemena pomenuta samo simbolicno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo sta sam pronasao:

" U VRIJEME JOVANOVOG PISANJA 12 PLEMENA NE POSTOJE! UMESTO NJIH POSTOJE SAMO 10. Sjeverni Izrael, sastavljen od 10 plemena, nestao je iz povijesti s asirskim osvajanjem u 8. st. prije Krista (vidi 2 Kraljevima 17:5-23). Većina naroda koji je pripadao tim desetorim plemenima deportiran je iz Palestine i raspršen među narode Bliskog Istoka. Tijekom vremena oni su se asimilirali u tim zemljama (vidi 2 Kraljevima 17:24-41) ili međusobno pomiješali."

Sta sad hoces, da bude 10 plemena , a ne 12?

Nisu potpuno, dio iz svih 10 plemena je pobjegao u Judu i Benjamin i oni su nastavili tu svoju lozu, a većina jeste otišla u ropstvo i miješanje sa paganima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Nisu stvarna, vec se odnose na duhovni Izrailj, zato su u otkrivenju plemena pomenuta samo simbolicno.

Nisu simbolicna jel uzima 10 stvarnih plemena, a jedno postojece deli na dva, jer ih nije bilo 12 u njegovo vemreme, u vreme pisanja.

Sve je jasno!

Ti ko da ne vidis sta sam ja odgovorio?

I Judino pleme iz kog je Hrist se pominje, pa ono nije simbolicno. To je dokaz da su i ostala pomenuta doslovna..

Nisu potpuno, dio iz svih 10 plemena je pobjegao u Judu i Benjamin i oni su nastavili tu svoju lozu, a većina jeste otišla u ropstvo i miješanje sa paganima.

Znaci da jesu doslovna plemena..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
za svakoga onoga koji ima Bibliju
iz koje je izbačeno Sveto Ime Boga Oca Jedinoga JHVH
_______________________________________________

Imaš lažno prevedenu Bibliju

iz koje je izbačeno sa 7.000 mjesta
Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JAHVE.

Uzmi ispravno prevedenu – a tu krivotvorinu – baci
jer i tebe i druge krivo naučava,
tako da se ne zna TKO je BOG OTAC JEDINI
niti KAO MU JE SVETO IME.

Zašto ne koristiš ISTINITIJE prevedenu - Jeruzalemsku Bibliju?

ILI

Zašto ne koristiš KATOLIČKU Bibliju Kršćanska Sadašnjost?
 
Natrag
Top