Najčešći problemi kože - akne, bubuljice, mitiseri...

Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Ja sam imao od prvog razreda srednje do svoje 20te i to je preslo svaku meru , sve vise sam ih imao i sve vece su postojale...dok nisam popiz*** i otisao kod dermatologa za specijalni tretman antibioticima zvanim Roaccutane...sad mi vise ne izlaze a lice mi je zategnuto i sveze, mogu priznati bolje od devojaka ^^ ti verovatno nisi u tom stadijumu tako da bih ti preporucio set krema i losiona - Deccona, siguran sam da ce ti pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Pa ono uglavnom mi se pojave ''normalne'' akne,znaci nisam neki tezak sulcaj :D sa velikim ostecenima koze, itd... Vec nekad se javi na nekom delu blago crvenilo gde, da kazem, ima grupica akni(mozda nekad oko 3 do 4 max malo vece). Ponekad kao neke podkozne akne sa odredjenim bolom prilikom dodirivanja.
Vecini je prosao taj period ili neki uopste nisu imali ili imaju neki ali se vrlo slabo primecuje...
A dok meni se akne bas primecuju,ne znam zasto :(

Da nije mozda problem u ishrani ili necem drugom?
Npr. majonez ne bi trebao da jedem, i ja ga skoro uopste i ne jedem mada ga nikad nisam nesto jeo niti voleo.
Jastucnicu menjam cesto,peskir,umivam se,ne dodirivim se prljavim rukama ni u kom slucaju,nemam dugu kosu itd :D
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Smanji šećer pre svega. Ako voliš slatko, gledaj da zameniš slatkiše voćem, svežim ili suvim. Časti sebe ponekad, ali ne često u svakom slučaju.

A jesi probao one preparate prof. Milojevića koje reklamiraju na TV?
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
138
Pa ono uglavnom mi se pojave ''normalne'' akne,znaci nisam neki tezak sulcaj :D sa velikim ostecenima koze, itd... Vec nekad se javi na nekom delu blago crvenilo gde, da kazem, ima grupica akni(mozda nekad oko 3 do 4 max malo vece). Ponekad kao neke podkozne akne sa odredjenim bolom prilikom dodirivanja.
Vecini je prosao taj period ili neki uopste nisu imali ili imaju neki ali se vrlo slabo primecuje...
A dok meni se akne bas primecuju,ne znam zasto :(

Da nije mozda problem u ishrani ili necem drugom?
Npr. majonez ne bi trebao da jedem, i ja ga skoro uopste i ne jedem mada ga nikad nisam nesto jeo niti voleo.
Jastucnicu menjam cesto,peskir,umivam se,ne dodirivim se prljavim rukama ni u kom slucaju,nemam dugu kosu itd :D
Obavezno poseti dermatologa.Nema veze što nisi ozbiljan dermatološki slučaj ali treba da znaš da se sve akne moraju lečiti pod nadzorom stučnjaka.Možemo mi sad da pišemo ovde i o terapiji benzoil peroksidom i topikalnim retinoidima, antibiotskim gelovima ali nećemo.Lekar mora da te pogleda, utvrdi tip akni(verovatno su vulgaris), tip kože i tek onda odredi terapiju.Kloni se većine preparata koji se reklamitaju jer je preko 80% njih užasno komedogeno i masti kožu što ne bi smelo ni pod razno da se dogodi jer je idealan preduslov za nastanak akni masna(seboroična koža) ne pilingovana koža sa Propionacne bakterijom što dovodi do zapaljenskog procesa.Dakle samo pregled kod lekara dermatologa i korišćenje medicinske ili visokokvalitetne kozmetike(Uriage,Acnomega-Merk, La Rocheposay...).Sa tim se ne treba igrati niti eksperimentisati da ti se stanje kože ne bi pogoršalo.
Pozdra :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Smanji šećer pre svega. Ako voliš slatko, gledaj da zameniš slatkiše voćem, svežim ili suvim. Časti sebe ponekad, ali ne često u svakom slučaju.

A jesi probao one preparate prof. Milojevića koje reklamiraju na TV?

Pa nesto sam cuo o tome,kazu da su dobri...
Trenutno koristim nesto sto mi je jedan farmaceut preporucio,losion i gel, a ako nema primena posle duzeg perioda onda prelazim sa Milojevic... Naravno posle konsultacije i saveta. :D


Da, volim slatko ali ne previse. Jedno vreme u skoli me je nesto skoro uvek bolela glava posle 5-6. casa i onda sam jeo razne cokoladice i bilo mi je bolje. Ali sa druge strane lice mi se nekad pogorsa... :( Uvideo sam da je u tome problem a i neko mi je rekao to,pa sam sa cokoladicama i cokoladama prestao tj. sveo sam bas na minimum. I ne ''bukti'' mi toliko lice,smanjilo se.
Obicno sad pojedem jednu bonzitu,obicnu,ili sa medom i susamom.
Med,uzimam bas svako jutro i to dugi niz godina. Obicno od proverenih majstora. A nekad i Srbije sume...

So sam smanjio koliko sam god mogao takodje. ;)


Obavezno poseti dermatologa.Nema veze što nisi ozbiljan dermatološki slučaj ali treba da znaš da se sve akne moraju lečiti pod nadzorom stučnjaka.Možemo mi sad da pišemo ovde i o terapiji benzoil peroksidom i topikalnim retinoidima, antibiotskim gelovima ali nećemo.Lekar mora da te pogleda, utvrdi tip akni(verovatno su vulgaris), tip kože i tek onda odredi terapiju.Kloni se većine preparata koji se reklamitaju jer je preko 80% njih užasno komedogeno i masti kožu što ne bi smelo ni pod razno da se dogodi jer je idealan preduslov za nastanak akni masna(seboroična koža) ne pilingovana koža sa Propionacne bakterijom što dovodi do zapaljenskog procesa.Dakle samo pregled kod lekara dermatologa i korišćenje medicinske ili visokokvalitetne kozmetike(Uriage,Acnomega-Merk, La Rocheposay...).Sa tim se ne treba igrati niti eksperimentisati da ti se stanje kože ne bi pogoršalo.
Pozdra :)

Jesam bio jednom kod dermatologa u Beogradu Dzordza Vasingtona, ona mi je prepisala nesto,jedan losion i jos nesto,nisam siguran sta ali znam je belo onako kao krec i mora da se promucka,pa mi lice posle toga bude belkasto... To sam koristio i nista,a i rok je bio tih sredstava 4 nedelje,tako je bilo ispisano na nalepnici.





Sve mislim da mi je to posledica stresa,sve ovo sto mi se desava a i pored toga znojim se vise nego pre...

Pijem kad god mogu pivski kvasac u prahu, Bipov. ;)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Pazi, hoće od neadekvatne ishrane, i ovo što kažeš, da si zamenio čokoladice bonžitom je sjajna stvar.
Što se, pak, lekara iz Džordža Vašingtona tiče, u njih ja odavno nemam poverenja. Jednom sam zbog alergije koja mi je buknula po celim nogama otišla tamo, i ostalo mi je jedno grozno iskustvo.
Potraži lekara u svom mestu, objasni mu koliko dugo imaš ovaj problem, i neka se malo zauzme da ti pomogne. I pitaj njega šta misli o tim preparatima koji se mogu naći na tržištu, i šta bi ti on preporučio.
Ipak je to najsigurnije, a sa kožom lica se stvarno ne treba igrati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Zdravo se hranim, barem ja tako mislim, mozda ne sasvim ali uglavnom sve prirodno i kvalitetno... :)
Mozda se tu nadje nesto sto i nije bas, ili sto samo zadovoljava nase ukuse ali nikad ne umereno niti previse!

Zivim u Ljigu, i tu ima samo Dom zdravlja. Retko tu idem, mozda samo za neki uput i slicno, ako je potrebno.


Mozda je u svemu ovome genetika umesala prste, ali moj otac kaze da nije imao bas kao ja, vec manje i krace mu je trajao taj period...
Kod mog mladjeg brata (7. razred) pojavi se po neka akna i prodje, vise ima na celu sitnih i uglavnom su u boji koze.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
138
Pa nesto sam cuo o tome,kazu da su dobri...
Trenutno koristim nesto sto mi je jedan farmaceut preporucio,losion i gel, a ako nema primena posle duzeg perioda onda prelazim sa Milojevic... Naravno posle konsultacije i saveta. :D


Da, volim slatko ali ne previse. Jedno vreme u skoli me je nesto skoro uvek bolela glava posle 5-6. casa i onda sam jeo razne cokoladice i bilo mi je bolje. Ali sa druge strane lice mi se nekad pogorsa... :( Uvideo sam da je u tome problem a i neko mi je rekao to,pa sam sa cokoladicama i cokoladama prestao tj. sveo sam bas na minimum. I ne ''bukti'' mi toliko lice,smanjilo se.
Obicno sad pojedem jednu bonzitu,obicnu,ili sa medom i susamom.
Med,uzimam bas svako jutro i to dugi niz godina. Obicno od proverenih majstora. A nekad i Srbije sume...

So sam smanjio koliko sam god mogao takodje. ;)




Jesam bio jednom kod dermatologa u Beogradu Dzordza Vasingtona, ona mi je prepisala nesto,jedan losion i jos nesto,nisam siguran sta ali znam je belo onako kao krec i mora da se promucka,pa mi lice posle toga bude belkasto... To sam koristio i nista,a i rok je bio tih sredstava 4 nedelje,tako je bilo ispisano na nalepnici.





Sve mislim da mi je to posledica stresa,sve ovo sto mi se desava a i pored toga znojim se vise nego pre...

Pijem kad god mogu pivski kvasac u prahu, Bipov. ;)
Ta bela susppenzija je ili krečna suspenzija(treba da izvrši piling i sasuši bubuljice) ili suspenzija sa ihtiolom(neprijatno miriše i služi otvaranju lojnih kanala).Lečenje krečnom suspenzijom je odavno zastarelo i ne daje dobre rezultate.Bolje potraži savet kod drugog dermatologa.Genetika može itekako da igra ulogu.Mišljenja lekara su podeljena, što se tiče ishrane pacijenata.Pivski kvasac je dobar zbog povećanog sadržaja vitamina B grupe i hroma ali dovodi do povećanja apetita.Poz i srećno u traženju "pravog" dermatologa.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Zdravo se hranim, barem ja tako mislim, mozda ne sasvim ali uglavnom sve prirodno i kvalitetno... :)
Mozda se tu nadje nesto sto i nije bas, ili sto samo zadovoljava nase ukuse ali nikad ne umereno niti previse!

Zivim u Ljigu, i tu ima samo Dom zdravlja. Retko tu idem, mozda samo za neki uput i slicno, ako je potrebno.


Mozda je u svemu ovome genetika umesala prste, ali moj otac kaze da nije imao bas kao ja, vec manje i krace mu je trajao taj period...
Kod mog mladjeg brata (7. razred) pojavi se po neka akna i prodje, vise ima na celu sitnih i uglavnom su u boji koze.

Probaj prvo u svom domu zdravlja, a ako nemate dermatologa, probaj u nekom drugom mestu koje ti je blizu, recimo u Valjevu. Proguglaj, možda imate i nekog privatnog dermatologa.
Ne bih rekla da su akne nasledne. Ali, u svakom slučaju, moraćeš malo sam da se raspitaš i nađeš lekara da ti preporuči šta i kako dalje.
U svakom slučaju, srećno, i javi nam šta si uradio. ;-)
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
E, hvala vam ljudi! :))

Naravno ako jos neko ima neki predlog, savet, slobodno ga iznesite, moj problem i dalje nije resen! ...nazalost :(
Samo ce mi sad biti mnogo lakse da nadjem resenje svog problema! ;)
 
Natrag
Top