Najbolji gitarista?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ko je po vama najbolji gitarista?evo mojih predloga:

1.Jimmy Hendrix
2.Slash Hudson
3.Kirk Hammett
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
Od ovih što si nam ponudila i inače bez premca, Hendrix je neprikosnoven.
Sumnjam da će iko ikada biti bolji od njega.



Offtopic:
Ovom prilikom bih pomenuo i jednog malo poznatog gitaristu iz jedne davne još manje poznate Sarajevske grupe "Formula 4". On je Ljubiša Racić. Dobro, ne može se mjeriti sa Hendrixom, ali s obzirom da ga poznajem dao sam sebi slobodu da ga stavim bar van spiska.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
1. Jimi Hendrix
2. Eric Clapton
3. Vlatko Stefanovski

Ne želim da se svede samo na strane gitariste, Vlatka smatram našim, zbog nekih prošlih, lepših vremena.
I ne volim kad se gleda samo tehnika. Što se toga tiče, moglo bi da se navede još mnogo njih, ali tim ljudima se svirka svede na dokazivanje tehnike, a ne na muziciranje, što uopšte nije dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
9
Darko

Jimmy Page
svi iz maidena
Yngwei koga ne slusam ali sam video sta covek radi.Ima snimak na youtube-u kad svira akustaru.Nisam mogao da verujem da akustara moze onako da zvuci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Od ponuđenih Hendrix...ali tu su još Slash, Jimmy Page, Kirk Hammett (stariji radovi), Ernie C (Body Count), Tom Morello, Stevie Vai, Yngwei i ta ekipa...ima ih dosta hvala Bogu :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.05.2009
Poruka
134
Mogu da se kladim da dosta vas ne zna zapravo Jimmy Hendrix-ove pesme, a nabrojao ga je samo zato sto je bio 1 tj i sad jeste. A prvi je samo zato sto je on otkrio sve one stilove sviranja, pick up, hammer, slide... Njegove pesme nisu unikat, unikat je njegov stil. A sto se mene tice prvi i moj favorit je Richard Z Kruspe, lead guitar i back voice, u cuvenoj grupi RAMMS+EIN, drugi bi bio John Frusciante, gitarista iz RHCP, a treci.. kazimo ga da bi bio Eric Clapton, jedan od najboljih kompozitora i textopisca svih vremena.

Hvala na Vasem utrosenom vremenu na citanju mog komentara smile3
 
Član
Učlanjen(a)
09.07.2009
Poruka
2.898
[YOUTUBE]CjOQ9r35uiU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]RYkz30RL_GU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]0I8McfzGu3Y[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]uDq4hrrG-mE[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
30
Hendrix je jedan, moze da prica neko da je ovaj ili onaj bolji, ali zna se ko je kralj. Naravno dobar je Page Slash Namlet i svi pomenuti u temi ali niko od njih Hendrixu ni do kolena nije
 
Natrag
Top