Najbolji gitarista?

Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
1) S.R.V. (Stevica je bio majstor nad majstorima)
2) Hendrix/Točak (čoveka uništiše loši tekstovi)
3)...
4)...
5) Quagero Imazawa (a.k.a.Bass Ninja)/Bootsie Collins - basisti


Čitava plejada bluz/džez gitarista,takođe,ulazi među prvih 10,jer dobro sviranje bilo čega (pa,barem to bile i drombulje) podrazumeva i angažman duše.Suva tehnika ne vredi didli-di.U ostalom (stariji od 20 se toga sećaju),zar nije Džoni Štulić par godina zaredom proglašavan za najboljeg gitaristu SFRJ,a njegovo "sviračko umeće" svi dobro poznajemo ? :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
2
Hmmmm...Tesko je na to pitanje odgovoriti. Svako je na svoj nacin najbolji. Moji predlozi:
1.Yngwie Malmsteen
2.Stevie Ray Vaughan
3.Tom Morello


 
Član
Učlanjen(a)
09.07.2009
Poruka
2.898
[YOUTUBE]23T89zOfeV4[/YOUTUBE]
v3oin6.jpg
v3oin6.jpg
v3oin6.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
51
Uf, šta znači najbolji gitarista? Koje su to odlike koje mora da poseduje i do kog nivoa mora ih podigne da bi bio najbolji? Ne postoji linija po kojoj se mogu porediti različiti pravci muzike, pogotovo oni drastično različiti. Svaka muzika ima svoje osobenosti i izražajne mogućnosti i tehnike, tako da se opet to svodi na ukus i lični senzibilitet slušaoca. U umetnosti ne postoje jasni kriterijumi niti nekakva metodologija kojom se gradi univerzalni sistem vrednovanja na osnovu nekakvih etalona. Tako Hendrixova inovativnost ili ekspresivnost nisu iste kategorije kao nešto što bi se moglo nazvati virtuoznošću i studioznošću koje poseduje Blackmore. To znači da njihovo sviranje ima različite karaktere, Hendrix expresivan karakter jer traži- Blackmore impresivan karakter jer proučava, pa se samim tim ne mogu porediti. Jedino se može ocenjivati ko je možda ostavio dublji trag ili ne znam već šta. Tu su opet džezeri koji rasturaju u svom žanru, ali na osnovu čega ih porediti sa rokerima, na primer? Na kraju se sve svodi na utisak koji ostavljaju na nas, Hendrix nas očara, Blackmore nas oduševi, kad čujemo Knopflera obuzme nas sreća, Gilmour iz Floyda nas opet odvede u neke udaljene kutke uma, Mustaine iz Megadetha nas razvali svojim pucačkim ritmovima,... Mislim da je pravednije pričati o omiljenim gitaristima, nego o najboljim. Jer koliko gitarista uopšte i znamo sem ovih najvećih u popularnoj muzici? Postoji more fenomenalnih gitarista koji sviraju klasiku recimo, a kojima svi ovi naši omiljeni ne mogu prići ni po tehnici, ni po izrazu. Zato i mislim da je to do stava i osećaja slušaoca, do toga šta on očekuje od muzike.
Kontam da sam preterao malo...:???:
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Redak ali ne i manje vredan gitarista/gitaristkinja
Ana Popovic

Sto se tice muskih predstavnika:
John Lee Hooker,B.B.King,Stevie Ray Vaughan,Joe Satrijani i Hendrix.
 
Natrag
Top