Najbolji gitarista?

Član
Učlanjen(a)
21.08.2009
Poruka
112
Gitaristi

Za mene ubedljivo Jimmy Hendrix pa Eric Klapton...praznina pa
Pejdz.....od domacih Slobodan Kovacevic iz "Indexa" koji je sad
5.godina na nebu,Tocak sigurno......i dr.:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2009
Poruka
112
gitaristi

Hendrix je jedan, moze da prica neko da je ovaj ili onaj bolji, ali zna se ko je kralj. Naravno dobar je Page Slash Namlet i svi pomenuti u temi ali niko od njih Hendrixu ni do kolena nije


Prezime ovog naseg clana me asocira na jednog dobrog muzicara
iz nekadasnje grupe "Zlatni Prsti".Javi nam da li si ti taj,prijatelju;)
 
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
2.673
Pitanje nije lako. Mislim da ne postoji kako je stavljeno u naslovu "najbolji".
Kao sto znate postoje razni muzicki pravci, pa cak i da se naprave podele po pravcim, ni onda se ne bi slozili oko onog "pravog".
Zato cu ja navesti nekoliko onih za koje ja smatram da su napravili neki pomak ili odredili pravce na koje ce se oslanjati generacije koje su dolazile iza njih.
Dakle govorimo o gitaristima danasnjice. Izostavljam ljude koji se smatraju zacetnicima poput legendi: Fernando Sor, Francisco Tárrega itd...

1. Django Rajnhart - covek koji je stvarno bio osnova bar sto se tice jazz i swing muzike
2. Jimi Hendrix - majstor gitare, gospodar blues skale, osoba neverovatnog senzibiliteta, neko ko je mogu slobodno reci, nedostizan i danas.
3. Manitas De Plata - koji se smatra kraljem flamenka
4. Ritchie Blackmore - njegove solo deonice ce ostati upisane u anale rock muzike
5. Yngwie Malmsteen - virtuoz i kompozitor koji se oslanjao na J.S. Bash-a

Ovo je samo neki moj hronoloski izbor, sto ne znaci da drugi nisu dobri i da ih ne treba uvrstiti u ekipu vrhunskih. Naravno da se slazem i sa predhodnicima iz ove teme koji su naveli niz majstora ovog predivnog instrumnta. A nadam se i da ce se ova tema jos nadopuniti sa gitarskim velikanima kakvih je nesumljivo danas mnogo.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
744
...ima ih mnogo...evo nekoliko sto se nisu spominjali...

Larry Carlton & Robben Ford

[YOUTUBE]yERTIErjTE4[/YOUTUBE]


B.B. King

[YOUTUBE]MpRIYi721WE[/YOUTUBE]


Mark Knopfler

[YOUTUBE]4j34gG2xR3I[/YOUTUBE]


Ritchie Blackmore, pparadiso ga spominjao, ali ova stvar mi se posebno dopada

[YOUTUBE]kHlTGVi4lgY[/YOUTUBE]


...i jos mnogo njih...
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
10
Slažem se sa pparadiso-m. Od mnogo stvari to zavisi. Ja bih recimo u njegov spisak dodao Pitera Grina i Mark Knoflera. Pa tu su onda De Lusija pa Mael pa.....
Znači izbor najboljeg je gotovo nemoguć. Meni to zavisi od raspoložewa kad slušam muziku, žanra itd.
Evo sad mi pade na pamet i Rai Kuder
 
Natrag
Top