Najbolja Navigacija Za Balkan [Android] ANKETA

Najbolja Android Navigacija Za Balkan


  • Total voters
    299
Učlanjen(a)
24.08.2013
Poruka
1
Sta bre..Sygic !!!On ima samo dve tri ulice u celom srbiju,nije on uopste za Balkan..Za sada najbolji navi za Balkan je Navigon eu,i Garmin
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Jeste odlican, to stoji. Sinoc sam instalirao ovu najnoviju verziju i bas lepo radi. Ali i dalje neke stvari ostaju iste- sve tacke koje prikazuje na karti (benzinske pumpe, prodavnice, autobuske stanice, itd.) i dalje imaju ikonice veoma slicnog izgleda i sve su plave. Da li je moguce da nikome nije palo na pamet da dok neko vozi, a narocito u nekom vecem gradu u gradskoj guzvi, mora da obrati paznju na voznju i situacije oko sebe i nema vremena za preterano tumacenje karte. A kad je sve slicno i plavo meni je to stvarno veoma nepregledno i moram da odvojim koji sekund vise da bih protumacio sta mi se to prikazuje, a svaka sekunda u voznji moze puno da znaci. Ovo je po meni veliki propust, nije se bas mislilo o bezbednosti. Takodje, kao i kod Navitela, uopste ne ispisuje gde su parkinzi.
Jedino Sygic ima ikonicu u obliku slova P na svakom parkingu, a nisam ubacivao nikakve posebne POI sa parkinzima. Vrlo intuitivno i nema sanse da pomesam sa necim drugim, smao bacim pogled krajickom oka i znam sta mi pokazuje. Ja ovo smatram veoma bitnim. Malo je reci da sam stvarno odusevljen Sygic-om. Po meni najbolja navigacija, najintuitivnija, najbolje obavestava, i ima najbolje prikaze svega sto je na karti. Pa kad cak i odbrojava do narednog ogranicenja brzine. Znaci unapred saznajete kad ce se promeniti ogranicenje, za koliko metara (ova opcija je aktivna u voznji van grada).
A jos jedna stvar koja me bas odusevila kod Sygic-a- slucajno mi ostao wi-fi upaljen na telefonu i poceo sam da kreiram rutu da je zapamtim i upotrebim kasnije, kad odjednom pocese da se pojavljuju fotografije delova grada na karti. NIje mi bilo jasno odakle sad to, krenem da biram nasumicno gradove i gde god se zadrzim, na bilo kom delu grada, mesta, cak i delovima puta, ubrzo se pojave fotografije tih mesta ili iz blize okoline. Nisam siguran, ali mislim da ih Sygic skida iz google mapa, znate one fotografije koje svako moze da slika i okaci na google mape. Dakle, fenomenalna navigacija sa stvarno dobrim interfejsom i zanimljivim opcijama. Za mene i dalje najbolja. Samo kad bi sa novim mapama pozurili, to bi zaokruzilo pozitivan utisak maksimalno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2011
Poruka
10
A kaja navigacija vam se najbolje pokazala za off road? Tipa planinarenje, lov, ribolov...
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
5
Moj glas za Sygic. Imam u telefonu iGO primo i Sygic, oba sa Navteq mapama ipak je Sygic za par nijansi ispred. jednostavniji i pregledniji interfejs, POI ikonice preglednije i za oko prijatniji izgled. A i nekako me asocira na SUDŽUK, mmmmm :bafghjd:
 
Natrag
Top