Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ponovo nisi razumeo.

Jovan govori o budućem vremenu obazirući se na prošlo.

On kaže:

"И тјелеса њихова оставиће на улици града великога" misleći na događaje koji tek treba da uslede u periodu mračnog srednjeg veka vezane za Robespjerovu vladavinu terora kada je u Francuskoj bilo zabranjeno ispovedanje bilo kakve vere, crkve zatvorene, verske knjige spaljene, a ljudi se okrenuli u opšti ateizam - slaveći boginju razuma, i to u periodu od tri ipo godine kako je biblija i predvidela.

Dalje, Jovan kaže da se taj grad duhovno zove "Sodom i Misir" misleći na prošlo vreme i događaje vezane za Izrailjsko ropstvo u Egiptu i bezboštvo Sodomljana, gde se to simbolično predstavlja kao Hristovo raspeće.

"који се духовно зове Содом и Мисир, гдје и Господ наш разапет би"

Jerusalim nikada nije bio okarakterisan kao Sodom i Misir.

Odbacivanje reči Božje je ustvari njihovo ubistvo, i reč koju Bog objavljuje kroz izabrane sluge ili privlači ljude Bogu ili je ljudi odbacuju i ta reč se po bibliji vraća Bogu bez rezultata.

"Jer kako pada dažd ili sneg s neba i ne vraća se onamo, nego natapa zemlju i učini da rađa i da se zeleni, da daje seme da se seje i hleb da se jede,
Tako će biti reč moja kad izađe iz mojih usta:
neće se vratiti k meni prazna, nego će učiniti šta mi je drago, i srećno će svršiti na šta je pošaljem" ( Isaija 55. 10 )
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja, zamolio bih te da me oslovljavaš onako kako glasi pseudonim jer bi to bilo pristojnije od vređanja kao Tarana po značenju.

Ne brini ne odustajem od predloga koji sam dao to ćemo isterati bez brige budi samo malo više vremena kad ugrabim.Ako MR Savkić dozvoljava da kvarimo temu koja to ne zaslužuje rado ćemo o dogmi.
Mišljenja sam da bi bilo najbolje otvoriti novu temu ako ne postoji koja bi glasila: ,,Promašaji Adventne crkve,, gde bi se moglo opušteno o svemu i to ću učiniti.
Tamo se čitamo a ovo ako želiš i autor teme se složi i ovde isterati te 4 tačke.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvinjavam se, stvarno nije bilo namerno u vezi imena, je ga nisam dobro procitao, i nisam imao nameru da ikoga vredjam.

Drugo, ne postoje promasaji Adventisticke crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ponovo nisi razumeo.

Jovan govori o budućem vremenu obazirući se na prošlo.

On kaže:

"И тјелеса њихова оставиће на улици града великога" misleći na događaje koji tek treba da uslede u periodu mračnog srednjeg veka vezane za Robespjerovu vladavinu terora kada je u Francuskoj bilo zabranjeno ispovedanje bilo kakve vere, crkve zatvorene, verske knjige spaljene, a ljudi se okrenuli u opšti ateizam - slaveći boginju razuma, i to u periodu od tri ipo godine kako je biblija i predvidela.

Dalje, Jovan kaže da se taj grad duhovno zove "Sodom i Misir" misleći na prošlo vreme i događaje vezane za Izrailjsko ropstvo u Egiptu i bezboštvo Sodomljana, gde se to simbolično predstavlja kao Hristovo raspeće.

"који се духовно зове Содом и Мисир, гдје и Господ наш разапет би"

Jerusalim nikada nije bio okarakterisan kao Sodom i Misir.

Odbacivanje reči Božje je ustvari njihovo ubistvo, i reč koju Bog objavljuje kroz izabrane sluge ili privlači ljude Bogu ili je ljudi odbacuju i ta reč se po bibliji vraća Bogu bez rezultata.

"Jer kako pada dažd ili sneg s neba i ne vraća se onamo, nego natapa zemlju i učini da rađa i da se zeleni, da daje seme da se seje i hleb da se jede,
Tako će biti reč moja kad izađe iz mojih usta:
neće se vratiti k meni prazna, nego će učiniti šta mi je drago, i srećno će svršiti na šta je pošaljem" ( Isaija 55. 10 )
misli se,misli se,mora tako misli se kad se neće verovati reči.
odbacivanje reči nikad nije nazvano ubistvo Reči već ubistvo onih koji odbacuju Reč,ali ovde kaže da će dva SVEDOKA BITI UBIJENA, a prvo da će mučiti one kojima će se govoriti.dakle kada su to stari i novi zavet mučili rvolucionare kad ti kažeš dasu revolucionari mučili Reč,u zamenu ubili dva svedoka. kad je to reč bila obučeni u kožnu odeću?
loše poznaješ stari zavet a na njega se većma pozivate jer upravo tu jasno piše da je jerusalim od Boga nazvan sodom i misir!
na kraju sada on jerusalim sa svojim opačinama liči na sodom i misir i samo Božja intervencija preko jakovljevih muka ili armagedona će im osvestiti umove.
gde je Gospod razapet bio piše. onda gde je on razapet bio u prošlosti tu će lokaciono jasno stoji doći dva svedoka,a ne u pariz. ispada da je Gospod razapet bio ili će biti razapet u parizu!!!!! što je mnogo,mnogo je. to ni pisci fantastike načne ne bi dotle sebi dozvoljavali nebuloze. i sve to da bi prorčica bila u pravu bez greške ,da bi priča o suboti i zakonu navodno bila u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Zakon je kao plodna zemlja, a čovek u Zakonu je kao zrno pšenično. Zrno, kad se položi u zemlju mora umreti. Ako ne umre ostaje samo. Zemlja ne čini da seme očvrsne, da se sačuva. Naprotiv, zemlja čini da seme omekša i da prepukne i da pusti klicu. Pazite sad, klica iako je utemeljena u zemlji, IZLAZI iz zemlje i ide ka nebu ka svetlosti. Tako i duh, iako je utemeljen u Zakonu, izvan je Zakona i ne podleže Zakonu, nego teži ka Bogu.Ako na silu mladicu guramo pod zemlju, mladica će uvenuti bez svetlosti. Isto tako, zrno ne može proklijati dok je na svetlosti. Ako ne proklija, ne može doneti plod.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Zakon je kao plodna zemlja, a čovek u Zakonu je kao zrno pšenično. Zrno, kad se položi u zemlju mora umreti. Ako ne umre ostaje samo. Zemlja ne čini da seme očvrsne, da se sačuva. Naprotiv, zemlja čini da seme omekša i da prepukne i da pusti klicu. Pazite sad, klica iako je utemeljena u zemlji, IZLAZI iz zemlje i ide ka nebu ka svetlosti. Tako i duh, iako je utemeljen u Zakonu, izvan je Zakona i ne podleže Zakonu, nego teži ka Bogu.Ako na silu mladicu guramo pod zemlju, mladica će uvenuti bez svetlosti. Isto tako, zrno ne može proklijati dok je na svetlosti. Ako ne proklija, ne može doneti plod.
tačno tako
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U otkrivenju su neka poglavlja napisana simboličnim jezikom, tako da se pojedini izrazi tumače u simboličnom smislu.
Tako na primer zveri pretstavljaju carstva, rogovi simbol vlasti, žena simbol crkve, krila brzina osvajanja, itd.

U vezi dva svedoka, sibolično je prikazano propovedanje jevanđelja od strane vernih Božjih slugu i odbacivanje istine - što je simbolično predstavljeno Hristovim razapinjanjem.

Vreća ili kostret predstavlja tajnost ili ilegalu.
To znači da se reč Božja zbog progonstava u to vreme objavljivala tajno, i često su se Hrišćanski misionari putovali po svetu bežeći pred progoniteljima i objavljivali istinu običnim prostim ljudima.

Ponavljam, Apostol Jovan je postavio paralelu između događaja za vreme mračnog srednjeg veka i starozavetnog doba i gradova Sodom i Misir gde je starozavetni Izrailj takođe doživljavao nevolje i gde se Hristos time razapinjao.
"И тјелеса њихова оставиће на улици града великога" misleći na događaje koji tek treba da uslede u periodu mračnog srednjeg veka vezane za Robespjerovu vladavinu terora kada je u Francuskoj bilo zabranjeno ispovedanje bilo kakve vere, crkve zatvorene, verske knjige spaljene, a ljudi se okrenuli u opšti ateizam - slaveći boginju razuma, i to u periodu od tri ipo godine kako je biblija i predvidela.

Dalje, Jovan kaže da se taj grad duhovno zove "Sodom i Misir" misleći na prošlo vreme i događaje vezane za Izrailjsko ropstvo u Egiptu i bezboštvo Sodomljana, gde se to simbolično predstavlja kao Hristovo raspeće.

"Jер није могуће оне који су једном просветљени, окусили дар небески, постали заједничари Духа Светог,
И окусили добру реч Божју, и силу оног света, и отпали,
Опет обновити на покајање,
јер сами себи наново распињу и руже сина Божијег" ( Jevrejima 6. 4 - 6 )

Zakon je kao plodna zemlja, a čovek u Zakonu je kao zrno pšenično. Zrno, kad se položi u zemlju mora umreti.

Greška, nije zakon "zemlja"

Hristos je ovaj primer dao da bi pokazao da čovek treba da umre grehu da bi živeo jedan novi život u zajednici sa Bogom i savršenom ispunjavanju svake pravde.

"Заиста, заиста вам кажем: Ако зрно пшенично паднувши на земљу не умре, оно једно остане; ако ли умре много рода роди" ( Jovan 12. 24 )

"Tako i vi, dakle, držite sebe da ste mrtvi grehu a živi Bogu u Hristu Isusu Gospodu našem" ( Rimljanima 6. 11 )
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
I kod Danila i kod Jovana postoje mesta gde se koristio slikoviti opis zvani simbolika ALI potom imamo tumačenja šta znače te zveri kod Danila isto kao što i kod Jovana imamo u dvojnom opisu tumačenje šta je šta veoma jasno i konkretno jedino je pitanje da li se to kosi sa idejom neke crkve ili ne te tako prilagođavaju sliku svom učenju misleći kao noj kad mu je glava u pesku da ga drugi ne vide.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijski simboli se tumače u kontekstu, odnosno - ako u jednoj biblijskoj knjizi postoji jedan simbol, tada se pogleda da li taj simbol postoji još negde u bibliji i o čemu se tu govori.
Time biblija samu sebe tumači.

Vanbiblijski simboli ili događaji ne podležu biblijskom tumačenju, i ne mogu se tumačiti na taj način, osim ako ne postoje u samoj bibliji.
Ovo se odnosi i na proročka otkrivenja koja Bog može danas dati na bilo koji način, ako ova otkrivenja imaju biblijske simbole ona se tumače kroz identične simbole koji postoje u bibliji i onoga što je Bog nekada davao vernim ljudima prorocima u prošlosti.
Ako otkrivenje nema biblijske simbole, tada sam Duh Sveti razjašnjava smisao određene poruke koju je dao.

Da napomenem da su otkrivenja koja Bog može danas dati - uglavnom u skladu sa onim što je već otkrivao u prošlosti i simbolima koja je davao u prošlosti, a postoje i zapisani su u bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Poslanica Rimljanima 7:5-6
(5) Doista, dok bijasmo u tijelu, grešne su strasti, Zakonom izazvane, djelovale u našim udovima te smrti donosile plodove; (6) sada pak umrijevši onomu što nas je sputavalo, riješeni smo Zakona te služimo u novosti Duha, a ne u stareži slova.

.....

Zašto Pavle kaže "rečeni smo Zakona"? Duh ne može biti podvrgnut zapovestima Zakona koje su date za telo. A i telo, pod zapovešću samo jača grešne strasti. Koji je, onda izlaz? Na kraju 8. stiha 7. glave Pavle kaže:

Rimljanima 7:8
Ta bez zakona grijeh je mrtav.

Pa kaže Rimljanima 7:4
(4) Tako, braćo moja, i vi po tijelu Kristovu umrijeste Zakonu da pripadnete drugomu, Onomu koji je od mrtvih uskrišen

....

Taj drugi koji je uskrsnut od mrtvih je Hristos. Jasno je kao dan da Pavle odvaja Hrista od Zakona. U kom smislu? Pa ne može se živeti i jednom i drugom istovremeno. Kao što ni zrno pšenično ne može biti istovremeno i isklijala mladica. Ako si živ Zakonu, mrtav si duhom. Živiš po telesnim uredbama (mojsijevim) i greh buja u tebi, izazvan Zakonom. Ako si u Hristu, mrtav si zakonu, pa prema tome i grehu, ali živiš u duhu, tj Hristos živi u tebi.

Poslanica Galaćanima 2:20
(20) Živim, ali ne više ja, nego živi u meni Krist.

Ovo je srž hrišćanstva. Ako smo u Hristu, to ne znači da savršeno ispunjavamo zapovesti Zakona, jer smo, kako Pavle kaže, umrli Zakonu. Kako da ispunjavamo nešto ako smo mrtvi za to? Da ponovim, premda je duh jedno sa telom, duh nije podvrgnut zapovestima za telo.
Dakle koja je svrha Zakona?

Prva poslanica Korinćanima 15:56

(56) Žalac je smrti grijeh, snaga je grijeha Zakon.

Ne kaže se da je Zakon snaga pravde već greha. Znači li to da je Zakon loš? Ne. Samo se naglašava uloga Zakona. On je dat telesima da pomru poput zrna pšeničnog i donesu duhovni rod.
 
Natrag
Top