Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Opet pogresno.

Tekst ne kaze da se propoveda krstenje u ime njegovo, vec "И да се проповеда покајање у име Његово и опроштење грехa"

"И рече им: Тако је писано, и тако је требало да Христос пострада и да устане из мртвих трећи дан; И да се проповеда покајање у име Његово и опроштење греха по свим народима почевши од Јерусалима.А ви сте сведоци овоме" ( Luka24. 46 - 48 )

To znaci krstiti se u ime Isusovo, sa verom u njega i pokajanjem prihvatajuci njegovu zrtvu kao otkup za licne grehe, i otpocinjati od tog trenutka jedan novi zivot u zajednici sa Hristom.

Sam cin krstenja se obavljao u ime "OCA, SINA i SVETOGA DUHA" onako kako im je sam Isus i zapovedio:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа"
pa dobro daj nam taj sam čin krštenja u ime Isusa Hrista. zar tvoje "duhovne " oči baš ne mogu da pronađu to krštenje apostola i da to lepo ovde citiraš,kako petar filip,pavle izgovaraju da mi čujemo i čitamo našim "telesnim očima i ušima": u ime oca sina i svetoga Duha!?
ta zar ti msliš da je neko ovde malouman pa ne razume što to znači pokajanje u ime Isusa za oprost greha da se to radi onda u titulu a propoveda u ime? pa daj nam onda taj tekst? pa da skratimo mi tvoje,a ti naše muke,zar to nije fer?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako nesto nije zapisano u bibliji.
Mi mozemo verovati iznetom ili ne.

Ako izostavimo bilo koju licnost iz plana spasenja, onda taj plan ukidamo.

Krstenje u ime tri licnosti je potpuno, tu je OTAC koji nas spasava od greha, tu je SIN ISUS HRISTOS koji je to spasenje omogucio smrcu na krstu i danas posreduje za nas u nebeskoj svetinji nad svetinjama, i tu je SVETI DUH koji nakon krstenja u nama stvara novo bice i pomaze nam da izgradimo sebe za carstvo nebesko.

Iskljuciti jednu od ovih licnosti, znaci onemogucavanje da se plan spasenja u potpunosti ostvari u nama.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Tako nesto nije zapisano u bibliji.
Mi mozemo verovati iznetom ili ne.

Ako izostavimo bilo koju licnost iz plana spasenja, onda taj plan ukidamo.

Krstenje u ime tri licnosti je potpuno, tu je OTAC koji nas spasava od greha, tu je SIN ISUS HRISTOS koji je to spasenje omogucio smrcu na krstu i danas posreduje za nas u nebeskoj svetinji nad svetinjama, i tu je SVETI DUH koji nakon krstenja u nama stvara novo bice i pomaze nam da izgradimo sebe za carstvo nebesko.

Iskljuciti jednu od ovih licnosti, znaci onemogucavanje da se plan spasenja u potpunosti ostvari u nama.

Laodikeja daj Dokaz!a ako ga nemas bolje ti je da cutis i da se pokrijes usima.
Nemas dokaz za to sto tvrdis znaci da si falsifikat svoje crkve,lepo ti covek kaze daj dokaz da se treba krstiti u ime trojice?

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tako nesto nije zapisano u bibliji.
Mi mozemo verovati iznetom ili ne.

Ako izostavimo bilo koju licnost iz plana spasenja, onda taj plan ukidamo.

Krstenje u ime tri licnosti je potpuno, tu je OTAC koji nas spasava od greha, tu je SIN ISUS HRISTOS koji je to spasenje omogucio smrcu na krstu i danas posreduje za nas u nebeskoj svetinji nad svetinjama, i tu je SVETI DUH koji nakon krstenja u nama stvara novo bice i pomaze nam da izgradimo sebe za carstvo nebesko.

Iskljuciti jednu od ovih licnosti, znaci onemogucavanje da se plan spasenja u potpunosti ostvari u nama.
eto vidiš,da ja nisam jedini ovde "malouman "i FAKY traži satisfikaciju svog ZDRAVOG UMA,ZDRAVIH OČIJU I UŠIJU. reći nekome ti ne vidiš i ne čuješ da su APOSTOLI IMALI ČIN KRŠTENJA U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA A NE U IME ISUSA HRISTA I AKO TO OČI NAŠE NA SVAKOM JEDNOM MESTU VIDE,I KADA SE GLASNO TA MESTA ČITAJU,MI ČUJEMO JASNO I LEPO ZVUČI,U IME ISUSA HRISTA .i mi sada znamo da je to zapravo ono što je Isus rekao i u mateju 28 i u luki 24 i u jovanu,da je krštenje u IME ISUSA zapravo jedino krštenje u Bibliji koje Isus i zapoveda,a apostoli svetim Duhom naučeni prosleđuju ,svedoče,i čine(SVE ŠTO ČINITE REČJU I DELOM(!!!! DELOM!!!!) ČINITE U IME ISUSA HRISTA! dakle sve. time je u imenu Isusa potvrđena istina Biblije o JEDNOM JEDINOM BOGU ČUJ IZRAELU,BOG TVOJ JEDAN JE JEDINI dakle imenom Isus u krštenju perfektno je obuhvaćen i otac isin i sveti duh,jednina imena ne množina imena! jer Bog nema množinu već jedninu,Jedan jedini.apsolutna JEDNINA je u iskazu izražena upravo kroz JEDAN JEDINI. da je kazano jedan,ti bi još mogao kalkulisati da ih ima tri u jednome,ali izraz JEDINI označava apsolutnu jedninu i isklujučuje množinu osoba u boštvu,već samo množinu titulatornosti,što sasvim menja stvar i sve dovodi u red!
treba doiosta biti bez i malop respekta ljudskog pa ne razumeti da Otac nije ime niti je sin ime ,ime je ime ,a titula je titula. pod imenom Isus u jednini dobijemo savršeni sklad krštenje u jednog Boga Biblije koji se u novom zavetu u planu spašenja izrazio kroz tri vremenski određene manifestacije,:eek:tac sin i sveti duh! izvinjavam se tvojoj pozajmljenoj teologiji iz nikeje ,tj. tvojoj teološkoj pismenosti koje se pavle javno u poslanicama odrekao!! da ne bi NAŠTETIO PROPOVEDANOM HRISTU,TJ. JEDNOSTAVNOSTI PROPOVEDANJA,DA SAM NE BI BIO ODVUČEN KAO EVA OD SOTONE OD JEDNOSTAVNOSTI PROPOVEDANJA!! je li tako pavle daje mudri svoj oprez i nauk vernicima,da se BOJI DA IH SOTONA NE ODVUČE OD JEDNOSTAVNOSTI VERE U HRISTA! ti ovde upravo svojom teološkom filozofskom zamisli oćeš pod autoritetom mnoštva i autoeritetom vekova od pada crkve u otpad u nikeji provesti nama malom stadu (koje Isus imenuje pod svojim malim stadom ne velikom množinom) jedno naravoučenje koje nema veze sa apostolsakim početcima!!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su neozbiljna pitanja, i spadaju u licni covekov problem nepoverenja i neverovanja Isusovim recima zapisanim u jevandjelju, a one glase:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа" ( Matej 28. 19 )

Ako ne verujete Isusovim recima, onda tu nema govora o nikakvom obliku vere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
To su neozbiljna pitanja, i spadaju u licni covekov problem nepoverenja i neverovanja Isusovim recima zapisanim u jevandjelju, a one glase:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа" ( Matej 28. 19 )

Ako ne verujete Isusovim recima, onda tu nema govora o nikakvom obliku vere.
dokaz da ti ne veruješ Isusopvim rečima je neverovanje apostolskom krštenju u ime Isusa koji su jasno je kao dan svakom VEROVALI ISUSOVIM REČIMA!!
VAŠ oblik vere je jasan,to je neverje totalno neverje.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Jer nema drugog imena kroz kojeg se covek moze spasti!?sta to znaci?

Ako nema drugog imena pod zemljom,pod nebom,pod vodom na nebesima onda je logicno da se krstimo u ime Isusa!U isaiji 9:6 se pominje:[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.

Pitam laodikeju dali treba da se kristimo i u kneza mirnog,divnog savetnika,rodice se dete Emanuil!jel i u Emanuila da se krstimo?moze i u Ime Elohima!Elohim je takoddje ime koje predstavlja tri oblika Bozanstva jedinog Boga?

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа" ( Matej 28. 19 )
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
...јер то и јесте крштење у име Исуса Христоса. Захваљујући имену Исуса ми се крстимо и Спашавамо. То нису различите ствари, већ једна иста.

Проблем је што поједини оспоравају Духа Светога, зато и не виде да ту нема никакве разлике, само је траже у наводним недоследностима Писма. Зато им тешко пада да се крсте ва имја Оца и Сина и Светог Духа. Чак заборављају да је Јован Крститељ рекао да ће Помазаник крстити Духом Светим и огњем (љубави Божије). Он никада лично није крстио људе, већ апостоли. Значи ли то да има недоследности? Никако. Он је науком враћао људе Богу, а чин крштења су обављали апостоли. Не може се банализовати Писмо само зато што неко оспорава Духа Светога и не признаје да је Он Бог, већ тврди да је само сила Божија. То је типична антихристова наука, видимо колико је људи следи на планети тренутно.


Крстити се у име Исуса Христоса значи крстити се ва имја Оца и Сина и Светога Духа. Ту нема мистерије и места за манипулацију. Зашто?

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно. 5 Мој. 6:4, Иса. 48:16, Агеј 2:5, Агеј 2:7, Јован 1:1
8. И троје је што сведочи на земљи: дух, и вода, и крв; и троје је заједно. (1.Јованова 5)

Значи крстимо се у име Божије, јер троје је ЈЕДНО. Ако је три независна елемента, онда кажемо: ЗАЈЕДНО!

4. Чуј, Израиљу: Господ је Бог наш једини Господ.


dokaz da ti ne veruješ Isusopvim rečima je neverovanje apostolskom krštenju u ime Isusa koji su jasno je kao dan svakom VEROVALI ISUSOVIM REČIMA!!
VAŠ oblik vere je jasan,to je neverje totalno neverje.

Не, ти не признајеш Духа Светога да је Бог, зато ти и смета: ва имја Оца и Сина и Светога Духа. Ниси једини, погледај ко тренутно на планети говори исто као ти, све ће ти бити јасно. Тачно се види ко оспорава Сина и Духа Светога, само ви помахнитали да нападате Рим не видите где је чиста антихристова наука. Прихватите по неку ставку из те јереси и нападате фундаменте хришћанства. Канони вас не занимају, све је паганско итд. То је вешто спремљена илузија и обмана, али да би схватио мораш прво мало боље да погледаш и сабереш, а онда ћеш се одузети када видиш шта си ти у ствари оспоравао. јер само се један грех не прашта. Ти мало погледај који.

Јер ко оспорава Светог Духа Божијег, тај је под утицајем духа антихриста. О томе је наш апостол лепо записао, ваља мало себе преиспитати повремено.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ja sam pravoslavac kao i neki ovde,ja sam krsten u ime Ocai Sina i Sv Duha,kad sam naveo gore stihove htedoh reci da je isto krstiti se u Isusa sto i u ime Oca,Sv Duha,zato sam i naveo Isaiju 9.6!jer se tamo govori o Isusu kao o Bogu silnom,Ocu vecnom,Knezu mirnom,divnom savetniku itd.Jos sam hteo reci da su mnogi krsteni po Matveju 28,ali citam vec davno raspravu Laodikeje i Mrskavca pa mi nije jasno zasto toliko spore oko krstenja kad je isto ako se krstis u Isusa ili u Oca,Sv Duha jer oni su troje jedno, ipostas, jednosusni.

Ako su jedno pa u cemu je onda spor?

Ja sam jednom postavio pitanje u koga je onda Jovan krstio Gospoda Isusa Hrista niko mi nije odgovorio!u koga je krsten Gospod sam u sebe?naravno da ne!krstenje je tajna koju znaju samo oni koji krste!iz jedine i prave naslednice apostolske crkve ortodoxalne.

Ja ne priznam tri fizicke licnosti kako to kaze Ladokeja,ali tri oblika-ipostas Bozju ja priznam,niko nezna Oca do Sin i niko nezna Sina do Otac i kome Sin hoce kazati!?a Sin je kazao Filipu sve!a Toma je potvrdio,Isaija itd.

Pozdrav.
 
Natrag
Top