Može li se u ime Boga, gaziti čovjek?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Istorija religija je puna primjera, kada su Božiji predstavnici na Zemlji, u ime Boga, u ime vjere, u ime Božijeg ćudoređa i morala koji su sami izmislili, vršili strašne torture nad čovjekom - od fizičkog zlostavljanja pojedinaca, njihovog usmrćivanja, do genocida nad cijelim narodima.
Mislite li da su to radili sa Božijim blagoslovom, kako su sami govorili, ili je to zloupotreba i Boga i vjere?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
58
Gledano kroz istoriju covecanstva, mislim da nema vece zloupotrebe od zloupotrebe Boga i vere. Neki zlocini u ime Boga su proizvod neukosti ( kao što je spaljivanje veštica ), više iz pohlepe i bolesnih ambicija. Ono što je zalosno je da su mnogi zlocini u ime Boga i vere sprovodjeni svesno i planski, kao što je progon, pokrštavanje i uništavanje naroda drugih veroispovesti. Bilo kako bilo, mnogo zlocinaca se krilo i krije iza Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Свакако се та дела не чине ради Бога, јер он од људи тражи добро,а не зло. Чак се и за непријатеље треба молити.
Они користе веру за сопствене интересе. Не може се тиме правдати било какав злочин.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
icon1.gif
Može li se u ime Boga, gaziti čovjek?


Istorija religija je puna primjera, kada su Božiji predstavnici na Zemlji, u ime jedinaca, njihovog usmrćivanja, do genocida nad cijelim narodima.
Mislite li da su to radili sa Božijim blagoslovom, kako su sami govorili, ili je to zloupotreba i Boga i vjere?​

Dragi moj Jurivako budi ljubazan pa napiši o kojim Božijim zemaljskim prestavnicima se ovde radi da ne bi ostali nagađali tvoje pomisli? recimo imenuj neke kao primer da Božijim blagoslovom su činili ili čine taj genocid što ti ovde pominješ. Jurivako jesi ti upoznao Boga? koji je taj Bog, kakav mu je blagoslov i šta po tebi jeste vjera? Znaš li ti o čemu govoriš?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dragi moj Jurivako budi ljubazan pa napiši o kojim Božijim zemaljskim prestavnicima se ovde radi da ne bi ostali nagađali tvoje pomisli? recimo imenuj neke kao primer da Božijim blagoslovom su činili ili čine taj genocid što ti ovde pominješ. Jurivako jesi ti upoznao Boga? koji je taj Bog, kakav mu je blagoslov i šta po tebi jeste vjera? Znaš li ti o čemu govoriš?
Nema potrebe da bilo ko nagađa moje misli. Svi pismeni i iole obrazovani znaju o čemu govorim. Isto tako to znaš i ti. A, ako kojim slučajem ne znaš, evo ti besplatna preporuka: pročitaj Trevora Linga - "Istorija religija istoka i zapada", i onda ćeš shvatiti o čemu govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Budistički marksista pa još i Anglikanski (čitaj - najgrđi) sveštenik, i (moguće) Jevrejskog porekla? Divno! Pa ja ovo moram da pročitam.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Budistički marksista pa još i Anglikanski (čitaj - najgrđi) sveštenik, i (moguće) Jevrejskog porekla? Divno! Pa ja ovo moram da pročitam.
Pa, ovim se divno legitimisao! Budistički marksisti, Aglikanski sveštenici i Jevreji, su...šta? Ljudi neke niže vrste?
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Ne može.

Ako si istinski primio Boga u svoje srce onda ne možeš da mrziš, ne možeš da ubijaš i slično. Istorija, a i sadašnjost, prepuni su "vernika" kojima se leđa iskrivljuju od težine krsta kojeg nose oko vrata, koji odlaze u crkvu, klanjaju se ikonama, pevaju religijske pesme, pozivaju na ljubav prema Bogu i ljudima, a u isto vreme mrze i/ili ubijaju (druge nacije, druge vere, druge seksualne orijentacije, komšije ili nešto treće).
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
100 dinara:
Ako si istinski primio Boga u svoje srce onda ne možeš da mrziš, ne možeš da ubijaš i slično.
zato mi nisu nikako jasni zagrljaji crkve sa zlocincima: s Hitlerom, cetnicima, ustasama.... kao ni narod koji vjeruje da je to sve pogresno ali i dalje ruke ljubi onima kojima miluju zlocince.
Zasto na primjer crkve se nisu distancirale kao Jehovini svjedoci od svih takvih?
Zr nije njihovo da sude kada vec mogu da razrjesuju grijehe, zar nije njihovo da upozoravaju, da se distanciraju od djavola, a ne s njim da tikve sade?
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
zato mi nisu nikako jasni zagrljaji crkve sa zlocincima: s Hitlerom, cetnicima, ustasama.... kao ni narod koji vjeruje da je to sve pogresno ali i dalje ruke ljubi onima kojima miluju zlocince.
Zasto na primjer crkve se nisu distancirale kao Jehovini svjedoci od svih takvih?
Zr nije njihovo da sude kada vec mogu da razrjesuju grijehe, zar nije njihovo da upozoravaju, da se distanciraju od djavola, a ne s njim da tikve sade?

To je, zapravo, vrlo jednostavno za objasniti - oni nisu primili Boga u svoje srce, nego se samo koriste Njegovim imenom, uveravajući sebe i ostale kako su oni ljudi od Boga i za Boga, a u stvari nisu. Narod, priprost kakav jeste, ima tu potrebu da pred sobom, a više pred drugima, dokazuje svoju veru tako što ide u crkve, tamo se moli, ljubi ruke popovima, nosi ogromne krstove oko vrata i slično. Tako oni sebe uljuljkavaju u verovanje da su oni "pravi vernici" i da zbog toga idu u raj. Jedan pametan čovek jednom mi je rekao - "Znaš, pakao je pun religioznih ljudi"; i ako zaista postoji, onda sam siguran da je to upravo tako.
 
Natrag
Top