Molitva mrtvima učenje iz Biblije ili ne?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Što onda ljudi ubiju druge ljude ako su mrtvi isto živi kao i mi.

Mrtva usta ne govore. Što onda plaču za najmilijima ako su oni na nekom boljem mjestu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako to da sudovi ne pozivaju mrtve na svjedočenje ako su oni istinski živi ili da se omogući glasanje mrtvima kada su izbori?

:beee::mig::roll::beee::mig::roll::beee:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Molite se mrtvima svaki dan ali izgleda slaba vajda, opet osta nazadnost, bijeda, haos, kriminal i bježanija kod protestanata.

Zašto Bog vas ponižava preko nas.

Argentince je ponizio preko Engleza, Irci protestanti ponižavaju Irce katolike u Sjevernoj Irskoj.

Zatim su Španci poniženi od Engleza i Holanđana.

Sada se ponižavaju Latinoamreikanci na granicama čekaju da ih puste Amerikanci.

Dakle katolička Latinoamerika je ponižena od Angloamerike (protestantske).

Ima li igdje u BIbliji molitva mrtvima?

Ima Saul bezbožnik se moli "mrtvom" tačnije demonima.

Slape jesi čuo za tradicionalni marš članova orange reda u Sj. Irskoj?


 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ponavljam i ja. Kako su je onda apostoli imali u svojim Svetim pismima? Zar bi apostoli koristili gnostičke i poganske spise? :)

Apostoli je nisu je nikada koristili ni citirali.

I ja imam katolicku bibliju izdanja Stvarnost - Zagreb, sa dodatkom gnostickih spisa, ali ih ne smatram Bozanskim ni nadahnutim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Potpuno ne nebitno kako vi to nazivati. Vi se u njih uzdate, a to je idolatrija.

Da je to što radite mudro, ne bi Bog čekao 2000 godina od Mojsija pa da to otkrije već bi se odmah dalo da ljudi koriste slike Enohove, Mojsijeve ili bi ih priizvali u molitvama.

Ali budite pošteni pa razmislite zašto radije iznosite moitve svecima nego Bogu?

Zato što se plašite Boga jer sa Njime niste izmireni, pa se krijete iza svetaca, ikona i kipova.

Vi tražite psihološku utehu u ikonama i svecima, i tom psihološkom utehom ugušujete potrebu za Bogom.
 
Natrag
Top