Molim vas pomozite

Član
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
34
Ej opet ja...
Isla sam kod covjeka ovog jednog sto ima internet klub i on mi kaze da mi je zarazen komp. i fb sa nekim virusima. Kupila sam cd windows xp, i sad hocu da oborim sistem..Ali, kad ubacim cd u komp. i restartujem ga, komp. mi se ponovo normalno upali..
A znam da obaram sisteme, i instaliram ponovo.
Sta je ovo sad u pitanju? Sto nece? Do sad je uvijek moglo, sad nece? :S
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Da li si sigurna da si u biosu podesila da ti se butuje sa cd,i da je taj cd koji imas butabilan.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
34
Pazi sad nesto, ovo je mene naucio drugar ...I do sada sam uvijek znaci ubacim cd, restartujem komp. i on normalno ide sve kako bi trebao...
Znaci to oko namjestanja toga ne znam uopste nista, vjerovatno je tad bilo namjesteno to pa je zato moglo a sad mozda nije :/ Ne znam bgm, da li mi mozes pomoci oko ovoga? Kako, i sta?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Ubacis cd sa operativnim sistem u dvd rezas,restartujes racunar i odmah na tastaturi pritiskas dugme delete,uci ces u bios,Kursorskim tasterima izaberite Advanced Bios Features i tasterom ENTER uđite u podmeni i podesite First Boot Device na CDROM a Second Boot Device na HDD-0 pa pritisnite F10 i restartujte kompjuter.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
34
Uradila sve to, nasla to...I sad kod mene je 1st boot nesto pise IDO, 2st je Floopy, treci CDROM..
I nikako nmg da promijenim :S
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
U zavisnosti od vrste biosa,vrsi se podesavanje boot opcije kod nekog je to sa kursorskim strelicama dodje se do boot opcije pritisne enter izabere cd rom u dnu pise kako se mijenja boot opcija moze biti i sa tasterima plus ili minus,kada se podesi pritisne se taster f10 i enter racunar se restartuje,i dolazi do momenta kada te pita da li zelis da se boot uje sa cd i tada treba pritisnuti bilo koji taster na tastaturi i instalacija trebas da pocne.Zelio bih da ti pomognem ali ne znam koji bios imas?
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2013
Poruka
34
Joj divan si, samoo sve bi bilo super jos kad bih ja znala koji imam taj BIOS :/// hmmm....uradila sam tako kao sto si rekaoo..
1st bios mi je znaci bio nesto IDO, 2st je bio floopy, treci cdrom..Podesila sam kako si mi rekao...Prvi znaci na CDROM, drugi nikako da nadjem to HDD-0 nego sam nasla USB HDD, samo to ima. :/ a treci jel i njega moram podesiti? Da stavim floopy?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Moze ali me cudi da ne vidis opciju za hdd,probaj to da sacuvas pritisni f10 i lupi enter,komp ce se restartovati i pojavice ti se ono press any key,da bih znao da li si to sve dobro odradila nemoj pokrenuti jos instalaciju dok mi ne javis
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top