Mogu li crkve propovijedati išta osim Jevanđelja i onoga što je nauka Biblije?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda su SVI od Adama do Mojsija ustvari gresnici, i nece uci u carstvo nebesko, jer u starom zavetu krsenje svih Bozjih zapovesti, pa i zapovesti o suboti je greh.

Zasto je Bog onda isterao Adama iz raja ako prekrsaj zapovesti u starom zavetu nije bio greh?

Da vidimo sta kaze cetvrta zapovest:


"Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.

Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 Mojsijeva 20. 9 - 11 )

Da vidimo sada sta Bog kaze nakon samog cina stvaranja zemlje:


Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;

I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )

Dakle, ovde vidimo da je Bog jos upocetku dao zapovest o suboti prvim ljudima koje je stvorio, da ga slave iz razloga sto je Bog njihov tvorac, i da se toga uvek secaju.

Svi su od tog prvog dana postovali subotu, i ona se prenosila usmenim putem, jer su ljudi tada ziveli i po 900 godina.

Da vidimo sta Bog kaze Isaku o njegovom ocu Avramu:


"I javi mu se Gospod i reče: nemoj ići u Misir, nego sjedi u zemlji koju ću ti kazati.
Sjedi u toj zemlji, i ja ću biti s tobom, i blagosloviću te; jer ću tebi i sjemenu tvojemu dati sve ove zemlje, i potvrdiću zakletvu, kojom sam se zakleo Avramu ocu tvojemu.
I umnožiću sjeme tvoje da ga bude kao zvijezda na nebu, i daću sjemenu tvojemu sve ove zemlje; i u sjemenu tvojem blagosloviće se svi narodi na zemlji.

Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovijesti moje, pravila moja i zakone moje.
I osta Isak u Geraru" ( 1 Mojsijeva 26. 2 - 6 )

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Onda su SVI od Adama do Mojsija ustvari gresnici, i nece uci u carstvo nebesko, jer u starom zavetu krsenje svih Bozjih zapovesti, pa i zapovesti o suboti je greh.

I Bog je grešnik, po vama Adventistima. Nije ni On odmarao subotom prije stvaranja Zemlje. A kršenje subote, kako ti lijepo reče, je grijeh.

Zasto je Bog onda isterao Adama iz raja ako prekrsaj zapovesti u starom zavetu nije bio greh?

Piše ti točno u Postanku. Čini mi se da nije zbog subote. :)

Da vidimo sta kaze cetvrta zapovest:

"Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.

Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 Mojsijeva 20. 9 - 11 )

Da vidimo što još kaže Mojsije:

Pnz 5,1-3: Mojsije sazva sav Izrael te im reče: "Čuj, Izraele, naredbe i zapovijedi što ih danas izričem u tvoje uši! Naučite ih, držite i vršite. Jahve, Bog naš, sklopio je s nama Savez na Horebu. Nije Jahve sklopio taj Savez s našim očevima, nego baš s nama svima koji smo danas ovdje živi.

Dakle, Zakon sa zapovijedima nije dan Adamu, Evi, njihovu potomstvu, pretpotopnim narodima, patrijarsima, poganima. Nije čak, kaže Mojsije, ni očevima Izraelaca koji su na Sinaju, nego je -"Jahve sklopio Savez i dao zapovijedi onima koji su tada bili živi i na Sinaju.

Dakle, ovde vidimo da je Bog jos upocetku dao zapovest o suboti prvim ljudima koje je stvorio,

Ne. :) Gore smo vidjeli da zapovijedi, pa i zapovijed o suboti, nije dao nikome prije Izraelaca na Sinaju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, Zakon sa zapovijedima nije dan Adamu, Evi, njihovu potomstvu, pretpotopnim narodima, patrijarsima, poganima. Nije čak, kaže Mojsije, ni očevima Izraelaca koji su na Sinaju, nego je -"Jahve sklopio Savez i dao zapovijedi onima koji su tada bili živi i na Sinaju.

Ne. :) Gore smo vidjeli da zapovijedi, pa i zapovijed o suboti, nije dao nikome prije Izraelaca na Sinaju.

Svi im to govore, ali ne vredi. Ubeđeni su u "ispravnost" onoga što im je protumačila Ellen.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da vidimo što još kaže Mojsije:

Pnz 5,1-3: Mojsije sazva sav Izrael te im reče: "Čuj, Izraele, naredbe i zapovijedi što ih danas izričem u tvoje uši! Naučite ih, držite i vršite. Jahve, Bog naš, sklopio je s nama Savez na Horebu. Nije Jahve sklopio taj Savez s našim očevima, nego baš s nama svima koji smo danas ovdje živi.

Dakle, Zakon sa zapovijedima nije dan Adamu, Evi, njihovu potomstvu, pretpotopnim narodima, patrijarsima, poganima. Nije čak, kaže Mojsije, ni očevima Izraelaca koji su na Sinaju, nego je -"Jahve sklopio Savez i dao zapovijedi onima koji su tada bili živi i na Sinaju.

Ne. :) Gore smo vidjeli da zapovijedi, pa i zapovijed o suboti, nije dao nikome prije Izraelaca na Sinaju.

Ovde si potpuno pao na ispitu Bozje reci, jer SAVEZ identifikujes sa Bozjim zakonom10 zapovesti.

Dakle, savez je ugovor koji je Bog sklopio sa Avramom, i kasnije sa Izrailje da ce ih dovesti u obecanu zemlju, i da ce oni biti narod veci od svih naroda na zemlji, a znak saveza Izrailja sa Bogom je bilo obrezanje.

"A postavljam zavet svoj između sebe i tebe i semena tvog nakon tebe od kolena do kolena, da je zavet večan, da sam Bog tebi i semenu tvom nakon tebe;
I daću tebi i semenu tvom nakon tebe zemlju u kojoj si došljak, svu zemlju hanansku u državu večnu, i biću im Bog.
I reče Bog Avramu: Ti pak drži zavet moj, ti i seme tvoje nakon tebe od kolena do kolena.
A ovo je zavet moj između mene i vas i semena tvog nakon tebe koji ćete držati: da se obrezuju između vas sve muškinje.
A obrezivaćete okrajak tela svog, da bude znak zaveta između mene i vas"
( 1 Mojsijeva 17. 7 - 11 )

Deset zapovesti su univerzalna pravila ponasanja u Bozjem carstvu nedeljiva i vecna za sve ljude od Adama do danas, i njihovim krsenjem covek postaje gresnik ili bezakonik:

"Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje" ( 1 Jovanova 3. 4 )


"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 11 )

Svi u starom zavetu su postovali deset zapovesti i Subotu jer tako i pise.

Da vidimo sta Bog kaze Isaku o njegovom ocu Avramu:

"I javi mu se Gospod i reče: nemoj ići u Misir, nego sjedi u zemlji koju ću ti kazati.
Sjedi u toj zemlji, i ja ću biti s tobom, i blagosloviću te; jer ću tebi i sjemenu tvojemu dati sve ove zemlje, i potvrdiću zakletvu, kojom sam se zakleo Avramu ocu tvojemu.
I umnožiću sjeme tvoje da ga bude kao zvijezda na nebu, i daću sjemenu tvojemu sve ove zemlje; i u sjemenu tvojem blagosloviće se svi narodi na zemlji.
Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovijesti moje, pravila moja i zakone moje.
I osta Isak u Geraru" ( 1 Mojsijeva 26. 2 - 6 )


Da vidimo sta kaze cetvrta zapovest:

"Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga"
( 2 Mojsijeva 20. 9 - 11 )

Da vidimo sada sta Bog kaze nakon samog cina stvaranja zemlje:

Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;

I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )

Izrazi "POSVETITI I BLAGOSLOVITI" znaci "POSVETITI ZA SVETU UPOTREBU I NA BLAGOSOV COVEKU"

Dakle, ovde vidimo da je Bog jos upocetku dao zapovest o suboti prvim ljudima koje je stvorio, da ga slave iz razloga sto je Bog njihov tvorac, i da se toga uvek secaju.

Svi su od tog prvog dana postovali subotu kao i sve druge zapovesti dekaloga, i one su se prenosile usmenim putem, jer su ljudi tada ziveli i po 900 godina.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
a znak saveza Izrailja sa Bogom je bilo obrezanje.

Nije. Znak saveza između Boga i Izraelaca bila je subota. Evo: Izl 31,12-13: Jahve opet reče Mojsiju: "Reci Izraelcima: Subote moje morate održavati, jer subota je znak između mene i vas od naraštaja do naraštaja, da budete svjesni da vas ja, Jahve, posvećujem.

Laodikeja, Ovde si potpuno pao na ispitu Bozje reci,

Deset zapovesti su univerzalna pravila ponasanja u Bozjem carstvu nedeljiva i vecna za sve ljude od Adama do danas,

Ovo nigdje ne piše u Bibliji. Ovo si našao i prepisao iz knjiga koje je pisala "proročica koja je govorila u drskosti" - Jelena.

Svi u starom zavetu su postovali deset zapovesti i Subotu jer tako i pise.

Ne izmišljaj. Prije Izraelaca na Sinaju niti je kome subota zapovjeđena niti ju je tko držao.

Da vidimo sta kaze cetvrta zapovest:

"Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.

Ovo je prvi put zapovjeđeno Izraelcima na Sinaju, i samo njima, i nikome više nakon toga.

Da vidimo sada sta Bog kaze nakon samog cina stvaranja zemlje:

I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga,

Izrazi "POSVETITI I BLAGOSLOVITI" znaci "POSVETITI ZA SVETU UPOTREBU I NA BLAGOSOV COVEKU"

Bog je posvetio i blagoslovio i telad. Trebamo li se onda klanjati teladima?

Dakle, ovde vidimo da je Bog jos upocetku dao zapovest o suboti prvim ljudima koje je stvorio,

Prestani izmišljati. Nigdje u Bibliji ne piše da je Bog Adamu i Evi zapovjedio subotni odmor. To jedino piše u Jeleninim knjigama. A proročici koja je govorila u drskosti nije vjerovati.

Svi su od tog prvog dana postovali subotu

Ali ovo u Bibliji ne piše. :) Ovo si također izvadio iz Jeleninih knjiga. I ponovit ću, proročici koja je govorila u drskosti nije vjerovati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neka sada oni koji posecuju forum ove tvrdnje ispitaju na osnovu biblije, pa neka sami zakljuce sta je po pismu.

Amin!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali ovo u Bibliji ne piše. :) Ovo si također izvadio iz Jeleninih knjiga. I ponovit ću, proročici koja je govorila u drskosti nije vjerovati.

U Bibliji ne piše mnogo toga što je Ellen Gould Harmon White načavala, pa oni i dalje tvrde da su Sola Scriptura, uz tvrdnju, čak verovanje da je već pomenuta govorila po Bibliji.

Verovati već pomenutoj? Slape, oni svoje čitavo postojanje zasnivaju na njoj. Bez nje oni ne postoje. A posle se ljute kada ih nazovu kultom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
"Reci Izraelcima: Subote moje morate održavati, jer subota je znak između mene i vas od naraštaja do naraštaja, da budete svjesni da vas ja, Jahve, posvećujem.

A što je onda Isus rekao da je subota za čovjeka? Kao i Isaija.

Ovo nigdje ne piše u Bibliji. Ovo si našao i prepisao iz knjiga koje je pisala "proročica koja je govorila u drskosti" - Jelena.

Objašnjenje na nivou djeteta. Nije to i tačka. :beee:

Bog je posvetio i blagoslovio i telad. Trebamo li se onda klanjati teladima?

Pa vi se i klanjate njima, vaša telad su kipovi, Miretova ikone.

Ovo je prvi put zapovjeđeno Izraelcima na Sinaju,

A šta je Avramu napisano da je držao zapov. a da ne piše da se subota da je data Adamu, samo ima ista riječ.

Nigdje u Bibliji ne piše da je Bog Adamu i Evi zapovjedio subotni odmor.

Nego kome je Bog POSVETIO 7. dan samom sebi? Jel Njemu treba odmor?

Ovo obavezno kopiram.

Ovo je lista besmislenih izjava, lišenih razuma.

To jedino piše u Jeleninim knjigama. A proročici koja je govorila u drskosti nije vjerovati.

:roll::beee::mig::mig:

Ali ovo u Bibliji ne piše.

Opet formalni nivo razmišljanja.

Ovo si također izvadio iz Jeleninih knjiga. I ponovit ću, proročici koja je govorila u drskosti nije vjerovati.

Ovo je već ubjeđivanje samog sebe. P4 da nisi ti Slap.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
A što je onda Isus rekao da je subota za čovjeka? Kao i Isaija.

Da bi to razumio, moraš doseći bar nivo djeteta.

Objašnjenje na nivou djeteta. Nije to i tačka. :beee:

Formalni nivo razmišljanja. :cool:

Nego kome je Bog POSVETIO 7. dan samom sebi?

P4 da nisi ti tripo?

Ovo je lista besmislenih izjava, lišenih razuma.
:roll::beee::mig::mig:

Ovo obavezno kopiram.
 
Natrag
Top