Misaona zagonetka za sve vernike

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
cvrle trebao si da das jos jednu misaonu zagonetku za kreacioniste, kada odu u zooloski vrt i gledaju simpanze i gorile, misleci da su oni zivotinje a ljudi nisu, treba im pokazati da su oni blizi simpanzi koji je u kavezu nego sto je simpanza blizak gorili. :D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ako je tebi rodjak meni nije. Vodi ga najbolej kuci, pa ga pocasti kao rod rodjeni.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Zamislite da zivite u doba nacisticke nemacke, i da skrivate jevreje na svom tavanu.
Na vrata vam kuca gestapo, i pita vas da li kod vas ima jevreja.
Da li bi po vama bilo u redu slagati, i sakriti jadne ljude, ili bi ste rekli istinu, znajuci da je posledica za to njihova smrt?


Molim ateiste da ne sapucu...

Ne vidite balans koji postoji u bibliji a to je važno za razumevanje svetog pisma. Iz tog razloga je po vama biblija puna kontradiktornosti a u stvari u pitanju je balans kog treba pronaći. Na ovo pitanje koje si postavio primenjujući taj balans ne bi predao pravednog čoveka zverima. Veća je vrednost njegovog života nego ako bi ja slagao da bi spasio njegov život, ali ne bi prekršio ni biblijska pravila jer pismo kaže :

Propovednik 7.16. Ne budi suviše pravedan ni suviše mudar; zašto bi sebe upropastio?
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Eh, mora da je pitanje koje sam postavio previse za hriscanski mozak. Elem, da otkrijem tajnu zasto sam ovo napisao, mozda cete razumeti.

Vasa najcesca pitanja su, odakle ateista vuce svoje moralne norme?

Sa istog mesta odakle i vi. Svog mozga. Moral je subjektivan, osoba koja misli o tome da li je nesto moralno ili ne, zapravo pravi tu svrhu morala, da uopste postoji.

Da li je nesto dobro zato sto Bog tako naredjuje, ili Bog naredjuje zato sto je nesto dobro?
  1. Ako je nesto dobro zato sto Bog tako naredjuje, onda se bilo sta moze smatrati dobrim, i to bi izgubilo smisao reci da je nesto dobro, jednostavno bi se govorilo da bog tako naredjuje, bez obzira sta je to nesto.
  2. Ako bog naredjuje, zato sto nesto jeste dobro, onda bog nije izvor morala, nesto drugo ustanovljava sta je dobro a sta nije dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Zamislite da zivite u doba nacisticke nemacke, i da skrivate jevreje na svom tavanu.
Na vrata vam kuca gestapo, i pita vas da li kod vas ima jevreja.
Da li bi po vama bilo u redu slagati, i sakriti jadne ljude, ili bi ste rekli istinu, znajuci da je posledica za to njihova smrt?


Molim ateiste da ne sapucu...
U nekom svom postu si napisao kako si procitao Sveto pismo...
Mozda si listao, ali citao nisi.U najboljem slucaju trazio po ateistickim sajtovima razne primere pa ih prenosio.
Ali da si procitao barem jednom onda ti ovakvo pitanje (za koje sam smatras da je veoma vispreno) ne bi palo na pamet.
Osnova tvog pitanja je potpuno pogresna iz prostog razloga koji je svakom hriscaninu poznat.
Isus je u vise navrata stavljao coveka ispred zakona.
Evo ti jednog primera:
[SUP]10[/SUP] I gle tu beše čovek sa suvom rukom; i zapitaše ga govoreći: da li je slobodno lečiti subotom? - da bi ga optužili. [SUP]11[/SUP] A on im reče: koji je od vas čovek koji neće uhvatiti i izvaditi svoju jedinu ovcu, ako mu ona u subotu padne u jamu? [SUP]12[/SUP] Koliko, dakle, čovek više vredi od ovce. Zato je dozvoljeno subotom dobro činiti.
U ovom slucaju su ga optuzili za direktno krsenje zapovesti a on je stavio zivot i dobra dela ispred zakona.

Isto tako tvoje pitanje dokazuje da ni istoriju ne poznajes.
Takvih slucajeva kada su pravoslavni lagali da bi spasavali jevreje je bilo jako mnogo.
Sami jevreji svedoce o takvim slucajevima.Ne moram sam da hvalim ljude koji su ih spasavali jer upravo jevreji vrlo dobro pamte i spominju kako su ih nasi spasavali.

PS
A sta bi ateisti drugo i dosaptavali nego ono sto ne znaju
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Osim sto procitas prvi post, i skocis odmah na zakljucak, procitaj sta sam napisao na ovoj strani, a to je da bog ne pravi apsolutni moral, tako nesto ne postoji. Moral je subjektivno misljenje. To je cela poenta. Neki od vas veruju da je biblija izvor morala, sto je upravo demonstracijom pokazano kao pogresno, te da neki moralni zakoni, koji su propovedani, jednostavno ne vaze danas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Звездано небо нада мном и морални закон у мени су докази да постоји Бог, рекао је Кант.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
- Звездано небо нада мном и морални закон у мени су докази да ће падати корнфлекс са кикирикијем, рекао је Миле.
- Цирагета у руци и кафа на столу су докази да сам данас имао јаја за доручак, рекао је Новак.
- Миш у кућици, и петао на тараби су докази да постоји тротомобил у месечевој орбити.

Та реченица толико глупаво звучи, дао сам ти пример још неколико идентично глупих реченица.

 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ako si ti jaci filosof od Kanta, onda svaka cast.
Dobra stvar je da si poceo da pises cirilicom.
 
Natrag
Top