Misaona zagonetka za sve vernike

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
FJNc7qe.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
14.07.2013
Poruka
3
Naprotiv, upravo evolucijom i razvijanjem osecanja, razvilo se ono sto mi zovemo moral. Nazalost ti ne razumes teoriju evolucije. I same zivotinje imaju osecanja, to mozes videti kada majka brani mladunce, to mozes videti da zivotinje ne ubijaju iz zadovoljstva, ubijaju samo kada se brane ili kada se hrane. Mozes videti to, samo malo treba da izadjes van tih tvojih bedema kojima si okruzen.

Evolucija se uopste ne zasniva na prezivljavanju JACEG, vec PRIRODNOJ selekciji onoga ko je bolje adaptiran na sredinu u kojoj zivi. Mrzi me da opet coveku koji ignorise sve, pisem opet sve ispocetka.
Nije ni cudo sto mislite da je evolucija pogresna, kada o njoj citate iz tih vasih propagandnih materijala, kojima vas truju i okrecu od razuma sto dalje. Njima ne treba covek sa mozgom, zato sto bi im lopatu o kicmu isavijao uzduz i popreko, nego covek koji je slep, koga oni mogu da vode ka provaliji neznanja. I onda se pitas odakle religijski fundamentalisti? Upravo iz ovog razloga. Ubedjuju ih u nesto sto nije istina, okrecu protiv drugih vrlo lako. Manipulisu. A ti si na tom putu.
Ne mozes coveka manipulisati istinom. Onaj koji zna istinu ne ustaje protiv onoga za koga misli da veruje u laz, vec ustaje protiv same lazi. Samo laz moze da manipulise coveka, i da ga stavi u avion i da mu bombu da se raznese. Razuman covek to ne radi.

Pozdrav pre svega za Cvrleta77, ali i sve hrišćanine, i voleo bih da dodam par stvari. Kao prvo, ne vidim razlog zasto evolucija ne bi bila bliska hrišćanima. Ona je jako dobra, i korisna i mi(hrišćani) ne možemo stvoriti sliku da je Crkva, naša domovina, religij, itd. neke stvari koje se ne odigravaju u ovoj istoriji, nešto potpuno deseto, otuđeno od ostalih "paganskih nebuloza" i ateističkih učenja. Bez obzira što mnoge apologete govore da je domovina Crkve, ne od ovog, nego od Onog sveta, a i što Hristos govori Pilatu, neminovno je da je ona ukljucena ovde, tako i mora biti i uvek je i bilo. Onaj koji misli suprotno vara se. To znam jer sam i ja kao malo mislio samo tako, slepo i okruženo zidovima i zadrto samo u hrišćanstvo, ali kad sam krenuo u Bogosloviju, pa sad i na teološkom fakultetu, koji uporedo pohadjam sa filozofskim, moram da priznam da sam grešio. U krajnjem slučaju dovoljno je napomenuti reči velikog Ajnštajna- "Religion without science is lame, science without religion is blind.".. ko smo mi da preispitujemo reči ovog uma? Takodje svi veliki naučnici su većinom bili religiozni, i sve svoje nauke i istraživanja, zasnivali na kreacionističkim stavovima. Mislim da ko ne zna ništa o evoluciji ne treba ni da piše. Ja lično consider myself well at it, i pročitao sam Zabludu o Bogu, od Dokinsa, vrhunsku evolucionističku-ateističku knigu. I dosta sam slušao i ateiste Srbije, i pročitao poreklo vrsta od Darvina. Lepo je rekao cvrle, da se evolucija ne zasniva na pravilu JACEG, već na pravilu SNALAŽLJIVIJEG. I takodje bi dodao cvrle77 da nije tacno da je evolucija cela istina.. ima tu dosta diskutabilnih i rizicnih stvari za prihvatanje. Sad se već odavno zna da je i prvi čovek, istraživanja dokazala, bio homo religiousus- religiozan, bez obzira što religiju nije bazirao na "bradatom čiki", i takodje se zna u istoriji, da su ljudi radije proglašavali kamen za Boga, nego ga poricali. Govoriti da veruju samo glupi i navini ljudi, je pre svega jako arogantno, ai onda bi zanemarili sve velike naučne umove, o čemu sam malo pre rekao. Tesla, Ajnštajn, Njutn, Paster...itd ima ih mnogo. Očigledno je da Boga ima, voleo bih da me neki ateista, tj ANTIteista sad napadne, a ja bi postavio pitanje, ako je evolucija tačna, a ko malo poznaje evoluciju znaće da je moje pitanje promišljeno, kako ćemo razlikovati dobro od zlog.
Hvala. :)
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Preskacem sve diskusije ( mnogo je da citam) i odgovaram direktno na postavljeno pitanje: da li sacuvati neciji zivot ili slagati.

Posto se spasavamo miloscu Bozijom a ne delima, ja bih ipak ucinio dobro delo i - slagao samo da bih spasao jednu zivu dusu, jedno ljudsko bice za koje je Isus dao svoj zivot. Ne bih bio farisej i licemer da zbog toga sto necu da lazem, "ubjem" coveka. I lazi ima razlicitih. Ima onih kojima naudimo drugima dom bih u ovom slucaju pomogao drugom. I siguran sam da bi mi Gospod oprostio tu laz jer bi video da mi je srce cisto i da sam slagao zbog dobrog a Bogu je svako bice vazno.

Kasnije cu se mozda ukljuciti u dalju diskusiju. Sada moram da ispaljuje :thinking:
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Zamislite da zivite u doba nacisticke nemacke, i da skrivate jevreje na svom tavanu.
Na vrata vam kuca gestapo, i pita vas da li kod vas ima jevreja.
Da li bi po vama bilo u redu slagati, i sakriti jadne ljude, ili bi ste rekli istinu, znajuci da je posledica za to njihova smrt?


Molim ateiste da ne sapucu...

Лажна дилема. Не би било у реду слагати. Не треба бити јадна пичка која се крије лажима, већ устати и борити се за истину по цену живота!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hipoteticko pitanje?
Ja sam nasao u bibliji da Bog dozvoljava svojim slugama da slazu ako je to u nekim situacijama nuzno.
Recimo: (2 dnevnika 18:19-21) :
''I rece Gospod: Ko ce prevariti Ahava da otide i padne kod Ramota galadskog? I jedan rece ovo a drugi ono.
Tada izidje jedan duh i stavsi pred Gospoda rece: Ja cu ga prevariti. A Gospod mu rece: Kako?
Odgovori: Izaci cu i bicu lazljiv duh u ustima svih proroka njegovih. A Gospod mu rece: Prevarices ga i nadvladaces; idi i ucini tako.''


Ako si u ratu, moras se sluziti lazima kao taktikom da bi zavarao protivnika. Pa Bog bi stvarno bio gubitnik, kada bi u ovom ratu protiv satane govorio istinu o svojim ratnim planovima..
Rat je vanredna situacija, i cesto u tim slucajevima neki aspekti odredjenog zakona ne vaze.
To ne znaci da je dozvoljeno laganje, vec da je u nekim situacijama nuzno odabrati manje zlo, da bi se spaslo opste dobro.
Tako je i u ovom slucaju...

Moj odgovor bi dakle bio: ''Nemam jevreje'' , sto je u skladu sa situacijom, u ovom slucaju to je rat.
Odabrao sam manje zlo, jevreji ce ostati u zivotu, a Bozji zakon nije prekrsen, jer buduci da situacija nije redovna vec vanredna, to nije greh...
 
Učlanjen(a)
04.07.2013
Poruka
60
Zamislite da zivite u doba nacisticke nemacke, i da skrivate jevreje na svom tavanu.
Na vrata vam kuca gestapo, i pita vas da li kod vas ima jevreja.
Da li bi po vama bilo u redu slagati, i sakriti jadne ljude, ili bi ste rekli istinu, znajuci da je posledica za to njihova smrt?


Molim ateiste da ne sapucu...

Posto si ti tako mudar i pametan, da li je tebi nekad tako mudrom i pametnom palo na pamet, da nekad mora da uradis malo zlo za dobrobit velikog dobra?
Postoje zkoni morala koje cine coveka dobrim ili losim, a ne da li ce on da slaze i sad ispadne los zato sto je slagao
Sto volim tako neke mudre i pametne, ti mora da si neki djak generacije dete ulice mamino i tatino dete
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Prisutan, opet.

Zanima me, cvrle77, zašto si postavio ovo pitanje i šta si hteo pitanjem da postigneš, i da li si to postigao ?

I nakon što si dobio dosta odgovora, da čujemo i tvoju završnu reč.
 
Natrag
Top