Milanski edikt

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
vidi, ako možeš shvati što pričam
ako nemožeš opet ok
nema nikakvih materija u kršćanstvu
a za adventističke masone me bole brige, kapiraš

oni niti ikada bili kršćani niti če ikada biti
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Izabeleta, mnogo ti hvala sto si postirala ovu tremu. O ovome zaista vredi razmisliti.

Nisam pristalica erkumenizma, jer verujem da je to samo licemjerstvo koje vodi hriscane stramputicom.

Medjiutim, ovo sada bas nikako ne mogu razumeti, da dve glavne Crkve hriscanstva nisu spremne ni da zajedno imaju istorijsku svecanost, nego moraju da je imaju odvojeno.

Ovim se jasno daje do znanja da su to dve sekte pune netolerancije i mrznje isto kao sto je bilo u vreme raslkola 1054. godine. To je velika sramota za celo hriscanstvo. Mislim da je to trebalo iskoristiti za zblizanjanje zavadjene brace, a ne kopati jos dublje kanale koji razdvajaju. Gde je u tome Hristova ljubav: "Ljubi bliznjega svojega kao sebe samoga"?
Gde je praksa onoga sto je Hristos rekao: "Molite se Bog cak i za svoje neprijatelje", a kamo li za bracu hriscane?


Ovo vise lici na zavadjene politivcke partije, nego li na "dva krila istih pluca".

Oproisti nam Boze sto te neprestano javno sramotimo!

Mika, Mika...post ti je vrlo kontradiktoran. Očekuješ da drugi naprave ono što upravo ti ne radiš. Čudiš se što pravoslavci i katolici neće zajednički proslaviti ovaj jubilej, a onda obje crkve nazivaš sektama. I baš ti da ih tako nazoveš? :dtyste: Nikad nećeš čuti da katolici nazivaju pravoslavne vjernike sektašima, makar su s pravoslavne strane učestali napadi na Katoličku crkvu. Mene ne čudi da se nisu mogli dogovoriti oko zajedničke proslave. Raskol se dogodio i tisuću godina smo razdvojeni. Tko je to skrivio, taj će pred Bogom odgovorati, ali nitko ne može negirati da nekad nismo bili ista crkva.
Kažeš da nisi za ekmunizam, a očekuješ da se kršćani mole jedni za druge. Pa, vidiš, upravo je molitva prvi i najglavniji faktor ekumenskog nastojanja. Za nekoliko dana kod nas počinje Molitveni tjedan za ujedinjenje kršćana. To vrijedi za čitav katolički svijet. Mi molimo, a vi kako hoćete.

A vi, vas se ne tiče ta proslava Milanskog edikta?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
mene zanima jedna stvar
da li bi vi slavili ovaj jubilej zajedno da niste prvo bombardirali pravoslavce
zasipali ih iz zraka, napravili štete ogromne
ako si u nekom bliskom kontaktu sa ponifex maximusom onda ga ljubazno zamoli da se ne moli za mene
jer vidim što se on bolje moli to se više raketa ispaljuje po cijelom svijetu, na ljude koji drugačije vjeruju
što on više govori o miru i ljubavi i radi na promicanju toga , to amerikanci imaju jače razornije brže projektile
sad ili on govori nekim tuđim jezikom o miru ljubavi bratstvu slozi , pa to ameri ne razumiju
ili ameri još nisu ni čuli za njega :roll:
jer ako se netko toliko zauzima za mir u cijelom svijetu,i vjernici ga slijede, njegov primjer
tko onda štampa to silno oružje, razorno ??
i kako to da bombe , rakete, pogađaju ljude koji baš slučajno nisu ljubitelji rimokatoličanstva
da li je to koincidencija ????
ja ne vjerujem
jer hvale se da su projektili vrlo vrlo precizni
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jel?a stacemo s obeliskom?sto cutis o tome?Pozdrav od Gere.Argumente molicu lepo!!!kao sto je uradi o Adrian.Pozdrav od Gere.

Gerakules.
Gospodim Mika je ovo vec objasnio.
Na samom grobu elen Wajt ne postoji obelisk vec otvorena biblija.
Obelisk je postavljen na parceli koja pripada porodici Wajt, ali nije u dodiru sa ni jednim grobom.
Taj obelisk su postavile vlasti tog mesta kao znak zahvalnosti ili pocasti porodici koja je iz tog mesta, isto kao sto bi recimo nekoj poznatoj licnosti koja je rodjena u odredjenom mestu vlasti podigle spomenik u znak zahvalnosti.
Ovaj obelisk na parceli Ellen White nema veze sa Adventistickom crkvom niti su je oni postavili.

Takvi ili slicni spomenici mogu se videti svuda u Sjedinjenim drzavama, i jednostavno predstavljaju spomenik koji se moze staviti iz bilo kakvih pobuda a da onaj koji ih je postavio ne zna njihovo poreklo i smisao.

Evo primera

obelisks.jpg



Cemetery%2BView%2BHollenback%2BCemetery%2BWB%2B%2894%29.JPG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
338px-Constantine_monument_in_Nis.jpg

Evo Konstantinovog spomenika u Nišu. Haha, upisali su krivu godinu - 312.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adrian BG; je napisao(la):
Има обелиска колико хоћеш, само ви не желите да видите и ваш ум оправдава адвентистичке масоне, а пљује све што је хришћанско. Тако су вас обрадили и научили.


Adriane, posto se toliko neumoirno trudis da pronadjes neke "krivoverce" iz sazaljenuja prema tebi i tvom velikom trudu, resio sam ti malo pomognem.

Polomio si se u poslednju godinu dana da adventistima pripises masonsku sliku i nadao si se da ce ti to uspeti da adventiste proglasis masonima.

Steta je, Elen Vajt svojom izjavom o opasnosti tajnih drustava u kojijma izricito navodi i masone, poruslila je tvoju kucu od kartona pa ni sam ne nzas kuda da se sada okrenes.

Evo ja cu ti pomoci.

Prvo, posto si prijatelj sa Zarkom Gavrilovicem, a on kaze da Crkvom upravlja mafija i masoni, verujes li i ti u to?
Da te posetim, Zarko nije adsventista, nego...

Ako je verovati tvome svesteniuku, onda si ti u pravu zaista ti tajni spijuni su se uvukli i u tvoju crkvu. To ti je od mene prva pomoc.

Drugo, da li verujes da je vladika Nikolaj Velimirovgic bio u pravu kad tvrdi da je vaseljenski patrijar ,mislim da se zvase Meletije, bioi mason? Vasljenskiu patrijarh mason!Adriane, zasto nam neso o tome ne kazes verujemo da ti je to mnogo bolje poznato, nego cija je slika i ko7u je nabavio i sta ona znaci bilo kome?

Da li ti je poznato sta je Meletiuje uradio za Crkvu i kako je bio nagradjen?
Cekamo na Adrianov odhgovor.

Trece, sta Nikolaj rece, da su jos nekis svestenici u isto vreme sa Meletijem postali masoni. Ako je tako zar ne izgleda da je Zarko Gacrilovic u pravu?

Adriane, ovo je smao pocetak, samo da te usmerim na prava gvrata i pravu temu, a kad pocnemo diskusiju slede druga iznenadjejna koja ce ti nadamo se otvoriti oci.


Sve najbolje
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ova tema se zove: Milanski edikt! Kada se odlučite da pišete, prvo pogledajte kako tema glasi![/WARNING]
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Milanski edikt sluzi da bi se proslavio jedan paganin,krvnik ,ubica i aristokrata Konstantin.
E sad ,ako je to reklama da privuce turiste kod nas,to je ok,ali ako ljudi zaista misle da je taj Konstantin bio neka dobrica,u ogromnoj su zabludi.Pravim hriscanima je uvek nanoseno zlo,inace bi ispalo da im nije potrebno Bozje carstvo,vec Rimsko,Konstantinovo.
Taj Konstantin cak nije ni bio hriscanin.
Setite se samo sta je u Bibliji zapisano.
Koga samo i sta treba ljudi da slave....?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Milanski edikt sluzi da bi se proslavio jedan paganin,krvnik ,ubica i aristokrata Konstantin.
E sad ,ako je to reklama da privuce turiste kod nas,to je ok,ali ako ljudi zaista misle da je taj Konstantin bio neka dobrica,u ogromnoj su zabludi.Pravim hriscanima je uvek nanoseno zlo,inace bi ispalo da im nije potrebno Bozje carstvo,vec Rimsko,Konstantinovo.
Taj Konstantin cak nije ni bio hriscanin.
Setite se samo sta je u Bibliji zapisano.
Koga samo i sta treba ljudi da slave....?

a cekaj zar jehova isto nije naredjivao da se uniste drugi narodi koji veruju u drugog boga? ja mogu da kazem za konstantina da je ubica ali ti ne mozes, nisi u situaciji posto si prihvatio boga koji je trazio svasta da se uradi
ni mojsije nije bio tako veliki dobrica nista on nije ni bolji ni gori od konstantina
 
Natrag
Top