Masonski simboli ili Hriscanski? (da li Hriscanski obicaji imaju veze sa satanizmom?)

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da sam oborio.
Nista nije iz otpada sto sam postavio gore, ako je tebi otpad 1. vek , onda mi nemamo o cemu pricati, pre tog vremena pisanih izvestaja i dokaza nema..

Sam Isus Hristos te pobija, jer nikada ni jednom recju nije osudio bilo kakvu Helenizaciju ili slike po sinagogama, niti apostoli a neprestano su po sinagogama ucili, a ti kazes da su oni vec tada bili Helenizovani.

Ti ne mozes oboriti ono sto sam dao gore, to su cinjenice, niti pruziti slike i materijalne dokaze o Helenizaciji. Gde su?
Znas li ti sta je uopste Helenizacija?

Dokaze u vezi zamene subota - nedelja nemate, sta vise izvori iz 1. veka svedoce drugacije, da su Hriscani vec tada drzali nedelju, a ti spominjes konstantina, kao da je on uveo..

Isto je i sa Bozicem, Uskrsom i slikama, te povezivanjem sa paganizmom, sto sam pokazao gore..

I rekao sam lepo, ako su Jevreji bili pagani onda smo i mi, jel arhitektura i slike te sistem Bogosluzenja je nacinjen po ugledu na Jevrejski...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Posto Taramana ili lavic voli simbol lava koji stoji i on je mason.....ovakav znak potjece iz Babilona i koriste ga mnoge iluminatske familije kao i marka automobila Pegueot. evo dokaza da je lavic mason

lavic10.jpg

Đes Kainos?
Razlikuješ li ti vuka od lava?
Ti očigledno nisi video grb Judin zato lepiš ovakve stvari i izbacuješ takve gluposti da je to strašno.
A ko ono ima pregaču na svom logu?
Pežo nema takav znak već je samo sličan kao što verujući imaju sličnost sa Adventistima ali je razlika OGROMNA.
Glava lava i vuka se razlikuje bar onima što vide.

I ti pobeže niti tebe niti onog Pavla...đe ste čekam vas...?
Nereče mi ni ti ko nas ono slaga masoni ili Jovan jer Jovan rečeda će prorocispaliti neprijatelje a masoni da su neprijatelji spalili proroke pa mi treba tvoje stručno mišljenje ko tu laže od te dve strane valjda ti nećeš pobeći kao ovi papagaji ili ćeš i ti zbrisati?

Niko od vas nije pokušao biti čovek bar jedan dan pa da kaže:
SLAGALI SU NAS MASONI.
Već bežite od odgovora kao kakve strine bez imalo časti i poštenja toliko ljigava vrsta da je za ne poverovati.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema govora o nikakvom obaranju, a gornji tekst neću dvaput postavljati, neka se svako vrati i pročita, jer su to su jasni izvori, i počinju sa otpadom sredinom 2 veka, a new sa Konstantinom.

Jevrejska kabala je jedan od najvećih dokaza mešanja Judaizma sa mnogoboštvom, a ponavljam - u Hristovo vreme je Judaizam već bio Helenizovan, i bilo je mnoštvo učenja donetih iz Vavilona, i sama Jevanđelja govore da su razne Jevrejske struje verovale drugačije, i po pitanju običaja, i učenja, i zagrobnom životu, itd..

O paganskim elementima unutar tradicionalnih crkava govorio je i Vladeta Jerotić u jednoj emisiji pre više godina, i tom prilikom je potvrdio da oni postoje, ali je izrekao jednu šokantnu izjavu "da nije sve pagansko loše"

To je isto kao kada bi neko rekao "da poklomniti se sotoni i nije tako loše"

------------------------------------------------------------

Zrnca mudrosti



Dositej Obradovic
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nema govora o nikakvom obaranju, a gornji tekst neću dvaput postavljati, neka se svako vrati i pročita, jer su to su jasni izvori, i počinju sa otpadom sredinom 2 veka, a new sa Konstantinom.

Ti ne znas sta pricas, ja ti postavim dokaze iz 1. veka, ti kazes otpad poceo sredinom 2.
Hriscani svetkovali nedelju u 1. veku, ti kazes konstantin uveo nedelju u 3. veku.
Ovo je van svake pameti!

Ne treba da postavljas 1000 puta isti tekst, nego da razumno diskutujes o temi dalje dokazujuci..

Da, neka procitaju i moj i tvoj odgovor!

Sta bese sa helenizacijom?
Daj mi sliku helenizovane sinagoge?

u Hristovo vreme je Judaizam već bio Helenizovan, i bilo je mnoštvo učenja donetih iz Vavilona

Naravno, samo sto Hristos tera menjace novca iz hrama, a ne rusi slike!
Tako i apostoli se zgrazavaju na slike u paganskim hramovima, a ne zgrazavaju se na svoje helenizovane slike u sinagogama!?

O paganskim elementima unutar tradicionalnih crkava govorio je i Vladeta Jerotić u jednoj emisiji pre više godina

Vladeta Jerotic je dobar covek, ali svakako ne zna sve, niko ne zna sve.
Zato mi ne mozemo ovde postavljati izjave bilo koga a da ih kriticki ne razmotrimo.
Meni je iskreno zao sto ti vise verujes ljudima nego razumu, i sto ne proveravas nista sto drugi pisu...

To je isto kao kada bi neko rekao "da poklomniti se sotoni i nije tako loše"

To niti je sokantno, niti je on mislio da se trebamo pokloniti satani, vec je covek u pravu, nije sve lose, ti si tamo pisao o paganskom poreklu koriscenja tamjana, a opet i Jevreji koriste tamjan. NIJE SVE PAGANSKO LOSE, i to je tako i sa Bozjeg i sa razumnog stanovista, a to sto ti ne koristis razum, i ne sagledavas ispravno niti shvatas Bozje razmisljanje, to je tvoj problem, Bog ni sa jednom gore postavljenom ostvari nema problem, i ne sagledava tu tematiku kao vi!


Zrnca mudrosti
Dositej Obradovic

Dositej Obradovic nema sta da radi na ovoj temi..
Postavi mi slike helenizovanih sinagoga da vidimo sta se tamo nalazilo?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
NNista nije od 1 veka - vec od sredibne drugog kada su nastali i vanbiblijski spisi, i nedelja uvedena iz mnogobostva, i sve ostalo.

Dokaze sam vec prilozio..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
NNista nije od 1 veka - vec od sredibne drugog kada su nastali i vanbiblijski spisi, i nedelja uvedena iz mnogobostva, i sve ostalo.

Dokaze sam vec prilozio..

Ti namerno ignorises materijalne dokaze.
To je tvoj problem, i opet vestacki stvorena prica.
Meni je iskreno zao sto ste vi toliko zaslepljeni tudjim konstrukcijama..

Dokaze sam dao, ni jedne reci protiv, ni jedan dokaz kojim mozes oboriti, nista nisi dao, a tvrdis suprotno. Izvini, ali meni je kao i drugima to neprihvatljivo..

Gde su ti slike helenizovanih sinagoga?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire,ti zaista ne razumeš jelenaše...
Ti tražiš od njih da daju dokaze i da razumno odgovaraju time si me nasmejao jer tražiš NEMOGUĆE.
Kako da ti oni nešto kao dokaz dajukad im veštica pisala suprotno i kako možeš očekivati razum od psihijatrijskih bolesnika koji tvrde da su Turci repati i njihovi konji krilati ...da neprijatelji spališe proroke a Biblija kaže proroci trebaju spaliti neprijatelje i ti od njih tražiš razum....šta ti je Mire?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nisam ja ništa ignorisao, već sam sugerisao da se čitalac vrati na moj početni tekst koji je konačan.

Sam si postavio crteže nekakvog Jevrejskog Hrama sa slikama.

Udži u bilo koju sinagogu i nećeš naći slike.

Ja sam govoreći o Helenizmu mislio na pojedina učenja koja su Jevreji prihvatili, jer ondašnji svet je u velikoj meri bio pod uticajem dve kulture, Grčke i Rimske.

Mnogoboštvo je infiltrirano u Hrišćansku crkvu sredinom 2 veka.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, nisam ja ništa ignorisao, već sam sugerisao da se čitalac vrati na moj početni tekst koji je konačan.

Ti ''lupis rukom o sto'' i kazes da je ''tvoja zadnja''?
Izvini ali to je ignorisanje, a ne obaranje datog!

Sam si postavio crteže nekakvog Jevrejskog Hrama sa slikama.

Nisam ja postavio sliku ''nekakvog hrama'' vec zaista Jevrejskog(i to nije hram vec sinagoga).. I ne samo to!
Svima je poznato da su Jevreji imali ''ilustrovani materijal'' i da su slikali slike po sinagogama, i na taj nacin opisivali Biblijske dogadjaje, i u tome ''nema nikakve helenizacije''. TO JE BILA UOBICAJENA PRAKSA!

To je poznato i adventistickim teolozima, pitaj koga hoces..

Isus je propovedao u takvoj sinagogi i citao iz Pisma..

Zato sam i trazio od tebe slike ''helenizovanih sinagoga'' nasuprot onim ''ne-helenizovanim'' , da bi smo uporedili, i videli da ono sto sam ja postavio ''nisu helenizovane sinagoge''. A ti se bojis dokaza..

Udji u bilo koju sinagogu i nećeš naći slike.

Naravno da cu naci slike, jer slike su ''uobicajene'' u sinagogama.
Zato sto sinagoge nisu ''hramovi'' vec ''ucilista''(a ti ne razlikujes to, videli smo gore), i ilustrovani materijal je uvek pozeljan tamo.
To sto ih nema u svakoj sinagogi, i sto kod nas u srbiji mozda nema, nije dokaz da je ilustrovani materijal nepozeljan ..
Izvoli dokazi suprotno!

Ja cu priloziti fotografije modernih sinagoga sa ''ilustrovanim materijalom'' tj. slikama:
(da nisu mozda i one helenizovane? [i kako to da jevreji veliki protivnici helenizma, danas imaju helenizovane sinagoge u jerusalimu?])

1455438230.12463.jpg


sam_016.jpg


bobov.jpg


POLIN-synagogue.jpg


sn.PNG

Ja sam govoreći o Helenizmu mislio na pojedina učenja koja su Jevreji prihvatili, jer ondašnji svet je u velikoj meri bio pod uticajem dve kulture, Grčke i Rimske.

Mi ovde ne pricamo o nekakvim ucenjima, vec o simbolima i slikama...
Pa se molim te drzi teme..

Mnogoboštvo je infiltrirano u Hrišćansku crkvu sredinom 2 veka.

Tvoja tvrdnja je bez osnova, da ne kazem ''van pameti'', ti tvrdis da su oni koje su bacali lavovima pravili kompromis i ''vrsili infiltraciju sa paganizmom'' - a sa druge strane su zbog protivljenja istom tom paganizmu ''stradali''!

Izvini , ali ovo moze samo lud covek da tvrdi!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Helenizacija je učinila svoje, izvorni starozavetni Judaizam to ne dopušta, a to dokazuje i slika koju si postavio, sa vidljivim astrološkim simbolima ili zodijakom na tavanici.
Bog je u starom zavetu zabranio bavljenje astrologijom, tako da je ovde očigledno mešanje Judaizma sa mnogoboštvom.
Osim toga, ja na ovim slikama ne vidim svece, ili starozavetne ličnosti, koje bi Jevreji slavili, niti oni imaju nekakav kult svetaca kojima se mole i klanjaju.
 
Natrag
Top