Manchester City FC. ~ Gradjani

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Teves strelac za rezerve Sitija

[h=1]Teves strelac za rezerve Sitija
[/h] Izvor. B92 | AK


Kontroverzni argentinski fudbaler Karlos Teves postigao je prvi gol za Mančester siti otkako je vraćen u tim.

15721346664f578f1193cc6694012409_orig.jpg

mcfc.co.uk
Međutim, Teves nije bio strelac za prvu ekipu "građana", već za rezervni sastav, u pobedi Sitija 3:1 nad Boltonom.
Teves je postigao izjednačujući gol u drugom poluvremenu, a u 70. minutu ga je zamenio Filipo Mančini, sin menadžera Sitija Roberta, sa kojim se Teves i sukobio u septembru nakon čega je počeo ceo slučaj.
Inače, Teves je dobio topao doček od domaće publike, pa je tako pri odlasku na poluvreme poklonio dres vernom navijaču, a kada je izlazio s terena prilikom zamene usledile su glasne ovacije oko 1.000 okupljenih navijača.

Čak i pri izlasku sa stadiona okupila se masa ljudi kako bi pozdravila povratak sjajnog napadača u ekipu. Teves je sve to, čini se, vrlo dobro podneo s obzirom da je sve vreme bio dobro raspoložen i nasmešen.

Menadžer lidera Premijer lige Mančini ne planira da vrati Argentinca u prvi tim sledećeg vikenda protiv Svonsija, ali bi Teves mogao da bude u konkurenciji 19. marta u derbiju sa Čelsijem.

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Baloteliju drakonska kazna

[h=1]Baloteliju drakonska kazna
[/h] Izvor. B92


Zbog kršenja klupskog pravilnika Mančester Siti kaznio je italijanskog napadača Maria Balotelija jednom sedmičnom platom.

11652273404f5135b15df4a445803719_orig.jpg
To možda nama zvuči kao sitnica, ali je u pitanju iznos od 120.000 funti, što je možda sitnica za 21-godišnjeg centarfora.
Lider Premijer lige kaznio je Italijana pošto je prekršio disciplinski pravilnik tima, zatečen je kako u ranim jutarnjim časovima izlazi iz striptiz kluba u Liverpulu, na dan meča sa Boltonom.
U Sitija su se pozvali na klupski pravilnik koji u jednom članku određuje da fudbaleri ne mogu da izlazei u 48-satnom periodu uoči utakmice za koju konkurišu. Prema informacijama britanskih medija, Balotelijeva nedeljna plata iznosi 120.000 funti.

Samo 36 sati nakon izlaska iz noćnog kluba Baloteli je nastupio na Itihadu i čak bio strelac protiv tima sa Riboka za konačnih 2:0.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mančini: "Želimo Van Persija"

Mančini: "Želimo Van Persija"

Izvor. B92, eurosport | JT


Menadžer Mančester Siti Roberto Mančini potvrdio je da su ‘građani’ zainteresovani da u svoje redove dovedu Robina van Persija.


11848671174f58840d8d905857368833_orig.jpg


28-godišnji Holanđanin, koji je postigao 32 gola za londonski klub, ima ugovor sa ‘tobdžijama’ do 2013. godine, ali je odlučio da pregovore o novom odgodi do leta.

"Zainteresovani smo za sve dobre igrače, to je normalno, ali ne samo što se tiče nas. Mislim da svi svi veliki timovi želeli Van Persija u svojim redovima. Mislim da je Van Persi jedan od najboljih napadača u Evropi, uz Lionela Mesija, Kristijana Ronalda, Serhija Aguera i Marija Balotelija. Ipak, mislim da će on želeti da ostane u Arsenalu", naglasio je Mančini.

Prošlog leta, Siti je iz Arsenala doveo Samira Nasrija, a prethodnih sezona iz redova londonskog tima došli su i Gael Kliši, Kolo Ture i Emanuel Adebajor.

"Ako postoje neki igrači koji žele da napuste Arsenal, mi smo zainteresovani za njih. Ali, ako žele da ostanu, mi nemamo problem oko toga. Moje mišljenje je da će Van Persi ostati u Arsenalu, jer ako ostanu bez njega imaće veliki problem. Mislim i da će se Arsenal dosta pojačati na leto jer žele da osvoje Premijer ligu", istakao je italijanski stručnjak.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Siti i Junajted nastavljaju borbu

[h=1]Siti i Junajted nastavljaju borbu
[/h] Izvor. B92 | SO


Predstojećeg vikenda igraju se mečevi 28. kola Premijer lige, a trku za titulom nastavljaju Mančester siti i Mančester junajted.

6953081944f51ed43efd64329355654_orig.jpg


‘Građani’ gostuju Svonsiju u nedelju od 15 sati, a u isto vreme Junajted dočekuje Vest Bromvič.
Ništa manje zanimljiva nije ni borba za plasman u Ligu šampiona – Čelsi igra sa Stoukom kod kuće, Arsenal u ponedeljak za rivala ima Njukasl, dok Totenhem gostuje Evertonu na Gudison Parku.
Nakon niza katastrofalnih rezultata, Čelsi je otpustio Andrea Viljas-Boaša, a ekipu će do kraja sezone voditi Roberto di Mateo. Italijan je uspešno debitovao, pošto su ‘Plavci’ s njim na čelu dobili Birmingem sa 2:0 u gostima u reprizi petog kola FA kupa.

“Osećam da se svi drže zajedno. Razgovarao sam pojedinačno sa svim igračima tokom prethodnih pet dana. Fudbal je kolektivna igra i potrebno nam je da svi ‘vuku’ u istom smeru. Svi znaju koji su ciljevi u ostatku sezone i svi će se potruditi da ih ostvarimo”, izjavio je Di Mateo, koji se očigledno nada da će imati podršku svih igrača, što nije bio slučaj sa Viljas-Boašom.

Od rezultata do kraja sezone verovatno će zavisiti i Di Mateova dalja sudbina, mada se već spominju kandidati za novog menadžera.

Kapiten Džon Teri vraća se na teren, a Čelsiju je neophodna pobeda kako bi održao korak za Arsenalom.

2812138334f4a9212c78b3922954500_orig.jpg


Totenhem je u prethodna dva kola ubedljivo gubio od Arsenala i Mančester junajteda, a ‘Pevci’ su samopouzdanje donekle povratili pobedom nad Stivenedžom u FA kupu.

Dva gola postigao je Džermejn Defo, ali menadžer Hari Rednap najavio je da će on meč sa Evertonom početi sa klupe.

“Bio je sjajan u sredu. On nije imao sreće jer je Saha došao i postigao je tri gola, Adebajor takođe igra dobro, promenio je tok utakmice. U svakom slučaju, na slatkim sam mukama”.

Sanderlend je preporođen od dolaska Martina O’Nila, a sada ih čeka Liverpul, koji je odigrao odlično protiv Arsenala, ali je ostao bez ijednog boda.

"Pred nama je veoma težak zadatak, ali to nije ništa novo za nas. Sanderlend igra odlično od dolaska O'Nila i biće veoma teško pobediti ih", rekao je menadžer 'Crvenih' Keni Dalgliš.

13349506634f3cc22493786072992413_orig.jpg


Posle poraza u Ligi Evrope, Junajted i Siti vraćaju se borbi za titulu, koja je prioritet u oba mančesterska kluba.

VBA ne bi trebalo da predstavlja ozbiljniji problema za ‘Đavole’, dok je Svonsi veoma tvrd rival kod kuće i Siti će morati dobro da se pomuči ne bi li ostvario trijumf.

Menadžer Sitija Roberto Mančini izjavio je da nije razočaran nakon poraza od Sportinga u Ligi Evrope, dok je Aleks Ferguson rekao da je Bilbao “potukao” njegov tim.

Premijer liga, 28. kolo:
subota:
13.45h Bolton – KPR
16h Aston Vila – Fulam
16h Čelsi – Stouk
16h Sanderlend – Liverpul
16h Vulverhempton – Blekburn
18.30h Everton – Totenhem
nedelja:
15h Mančester junajted – VBA
15h Svonsi – Mančester siti
17h Norič – Vigan
ponedeljak:
21h Arsenal – Njukasl

Tabela:
1. Mančester siti 27 21 3 3 69:19 66
2. Mančester junajted 27 20 4 3 66:27 64
3. Totenhem 27 16 5 6 52:33 53
4. Arsenal 27 15 4 8 55:38 49
5. Čelsi 27 13 7 7 47:32 46
6. Njukasl 27 12 8 7 39:39 44
7. Liverpul 26 10 9 7 30:25 39
8. Fulam 27 9 9 9 37:36 36
9. Stouk 27 10 6 11 27:38 36
10. Vest Bromvič 27 10 5 12 34:35 35
11. Norič 27 9 8 10 38:44 35
12. Sanderlend 27 9 7 11 35:31 34
13. Everton 26 9 7 10 27:28 34
14. Svonsi 27 8 9 10 30:34 33
15. Aston Vila 27 6 12 9 30:35 30
16. Kvins Park 27 5 7 15 28:46 22
17. Vulverhempton 27 5 7 15 30:56 22
18. Blekburn 27 5 7 15 38:60 22
19. Bolton 27 6 2 19 29:56 20
20. Vigan 27 4 8 15 23:52 20



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Džo Hart: Samo moja mama misli da treba da budem kapiten Engleske

Džo Hart: Samo moja mama misli da treba da budem kapiten Engleske


Blic

Golman Mančester sitija Džo Hart veoma je zadovoljan što je Skot Parker novoimenovani kapiten Engleske, posle oduzimanja trake Džonu Teriju.

221887_hart_f.jpg


Hart nije video sebe kao vođu tima, tako da je prepustio vršiocu dužnosti selektora Stjuartu Pirsu da odabere pravog.


“Jedino sam siguran da moja majka želi da joj sin bude kapiten Engleske. Meni lično to nije bilo ni na kraj pameti, nijednog trenutka. Parker je odličan izbor za kapitena i mislim da je to dokazao. Bitno je da nastavi da igra sa istim žarom kao i do sada", rekao je Hart.

Golman “građana“ je takođe naveo da je siguran da će vršilac dužnosti selektora nacionalne reprezentacije odlično odraditi svoj posao.

“Pirs je odličan izbor za našu klupu. Nisam hteo dublje da ulazim u takve stvari kao što je izbor trenera, jer nisam hteo da se mešam u ono što i nije moj posao“, istakao je Hart.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Siti ponudio Van Persiju najveću platu u Premijer ligi!

Siti ponudio Van Persiju najveću platu u Premijer ligi!


Blic


Mančester siti je ponudio fenomenalnom napadaču i kapitenu Arsenala Robinu van Persiju platu od 10,9 miliona funti na godišnjem nivou što bi ga načinilo najplaćenijim igračem u Premijer ligi.

222290_engleska-van-persi-foto31-reuter_f.jpg


Stručnjak na klupi "građana" Roberto Manćini ne krije težnje da već u narednom prelaznom roku angažuje kapitena “tobdžija”, tako da je dirigovao ponudu koja se teško može odbiti.


"Van Persi je najbolji napadač u Evropi pored Mesija, Ronalda, Aguera i Balotelija", rekao je Manćini prošle nedelje.

Prema pisanju "Sandej Tajmsa" Holanđanin je postigao usmeni dogovor sa "građanima", ali sa tim se ne slaže trener Arsen Venger koji je odlučan u nameri da završi "letećeg Holanđanina".

“Želimo da zadržimo Van Persija, neka to bude jasno. Probaćemo na sve načine da produžimo njegov ugovor. Glasine i ponude ćemo ostaviti ljudima, neka pune usta praznim pričama”, istakao je Venger.

Van Persi je ugovorom vezan sa Arsenalom do 2013. godine, a u slučaju da odluči da pojača Siti bio bi peti igrač koji je iz Londona prešao na "Istlends". Pre njega su to učinili Kolo Ture, Emanuel Adebajor, Gael Kliši i Samir Nasri.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Edin Džeko napušta Siti?

Edin Džeko napušta Siti?

Izvor. B92 | AK


Mančester siti ušao je u rezultatsku krizu (dva poraza), a u velikoj krizi je i status Edina Džeke u tom klubu.

12864808384f57d6c69b7d4380980830_orig.jpg

Bosanskohercegovački reprezentativac je do sada odigrao 56 utakmica i postigao 24 gola za Siti, ali nije uspeo da se izbori za startnu postavu, pa je sve bliži odlasku sa "Itihada", prenosi britanski "Miror".

Džeko je imao priliku da se dokaže Robertu Mančiniju, ali je nije iskoristio, a da je sve dalji od tima pokazao je i meč u Lisabonu pre nekoliko dana kada je bio bukvalno 'nevidljiv' na terenu.

U prilog tome ide i činjenica da je Džeko bio rezerva i ove nedelje na gostovanju Svonsiju, a da je šansu dobio tek u poslednja tri minuta posle vođstva Velšana, koji su slavili 1:0.

Očigledno je da će Mančini do kraja sezone favorizovati Marija Balotelija i Serhija Aguera, dok će se Džeko boriti za svaki minut na terenu.

U korist mu ne ide ni činjenica ni da se Karlos Teves polako vraća u formu i da će verovatno uskoro i on konkurisati za prvi tim.

Mančini je već istakao da će mu preko leta prva želja za dovođenej biti napadač Arsenala Robin van Persi, pa će Džeko i Teves verovatno tražiti novi klub.

Ovo ne bi trebalo da bude potpuno loše za Bosanca, s obzirom da je za nejga i dalje zainteresovan Juventus, ali verovatno i mnogi drugi evropski timovi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mančini: "Moramo da budemo jaki"

Mančini: "Moramo da budemo jaki"

Izvor. B92, BBC | SO


Menadžer Mančester sitija Roberto Mančini nije zabrinut iako je njegov tim izgubio od Svonsija i pao na drugo mesto u Premijer ligi, iza Mančester junajteda.

3166261864f456b111cfc5879656591_orig.jpg

„I dalje sam uveren da ćemo osvojiti titulu. Mesecima smo bili na vrhu, ali sada smo drugi na deset kola do kraja. Važno je da smo blizu vrha, Junajted je sada na vrhu, ali moramo da budemo još jači. Ovo je veliki test za igrače“, rekao je italijanski stručnjak.

„Mislim da će šampionat biti odlučen u završnici, borićemo se do kraja. Sezona je duga i svake nedelje situacija može da se promeni. Važno je da osećamo veoma dobro zajedno, naš cilj nije promenjen“.

Govoreći o porazu od Svonsija, Mančini je rekao:

„Promašili smo tri-četiri prilike iz kontri, to nam je veliki problem u ovom trenutku. Uz to, primili smo prilično glup gol“.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Teves u ekipi protiv Čelsija?

Teves u ekipi protiv Čelsija?

Izvor. B92, Tanjug | ČŽ


Trener Mančester Sitija Roberto Manćini potvrdio je da bi Karlos Teves mogao da se pojavi u ekipi naredne nedelje na utakmici protiv Čelsija.

5355339014f47ab2955bce540855133_orig.jpg


Reprezentativac Argentine nije igrao za Siti od prošlog septembra, a u poslednjih mesec dana je dva puta nastupio za drugi tim, nakon što se vratio sa neovlašćenog odsustva.

"Videćemo sledeće nedelje. Sve zavisi od Karlosa, ako bude spreman verovatno bi mogao da zaigra. Ipak, to zavisi i od mnogo drugih stvari", izjavio je Manćini.

Teves nije u kombinaciji za revanš utakmicu osmine finala Lige Evrope protiv Sportinga iz Lisabona pošto nije prijavljen za igranje u evropskim kupovima.

Mančester Siti je nakon prvenstvenog poraza u nedelju od Svonsija (1:0) prepustio vodjstvo na tabeli Premijer lige gradskom rivalu Mančester Junajtedu i sada zaostaje bod za aktuelnim šampionom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Džeko: "Ne idem nigde iz Sitija"

Džeko: "Ne idem nigde iz Sitija"

Izvor. B92, Tanjug | MJ


Napadač engleskog fudbalskog premijerligaša Mančester sitija Edin Džeko demantovao je tvrdnje pojedinih ostrvskih medija da na kraju sezone odlazi iz kluba.

12864808384f57d6c69b7d4380980830_orig.jpg

Reprezentativac Bosne i Hercegovine naveo je na svom sajtu da je, s obzirom na minutažu u dresu Sitija, prezadovoljan svojim golgeterskim učinkom.

"Priče da sam nesretan su daleko od istine. Radim, treniram i čekam svoju priliku. Najbitnije je da sam zdrav i ne idem nigde iz Sitija, sa kojim imam ugovor do 2014. godine.", rekao je Džeko.

Džeko je negirao i da su mu drugi klubovi nudili saradnju i da bi na kraju sezone mogao napustiti Etihad.

"Ne postoje nikakve ponude drugih klubova, kao što se piše. I ranije se govorilo i pisalo o interesovanju za mene, ali ponavljam još jednom, fokusiran sam samo na utakmice Sitija i ne interesuju me medijske spekulacije i izmišljotine. Do kraja sezone je ostalo još 10 kola i daću sve od sebe da osvojimo titulu prvaka Engleske", zaključio je Edin Džeko.

Mančester Siti je trenutno drugoplasirani na tabeli Premijer lige sa bodom zaostatka za vodećim gradskim rivalom, aktuelnim šampionom Mančester Junajtedom
 
Natrag
Top