Manchester City FC. ~ Gradjani

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Manćini: Tevez se poneo glupo

Manćini: Tevez se poneo glupo


Tanjug |

Tevez se poneo onako kako to veliki igrači sebi ne smeju da dozvole. Bio sam besan na Karlosa, jer nisam očekivao tako nešto od njega. Ranije smo imali sjajan odnos – rekao je menadžer Mančester sitija


Tevez i Manćini

Menadžer engleskog Mančester Sitija Roberto Manćini rekao je da se napadač Karlos Tevez poneo "glupo i nedostojno reputaciji velikog igrača" pre dva meseca na utakmici sa Bajernom nakon koje je suspendovan i novčano kažnjen.
Tevez je tada odbio da ode na zagrevanje i nije ušao u igru u drugom poluvremenu, što je razbesnelo Manćinija, a kasnije i čelne ljude engleskog kluba.
- Tevez se poneo glupo, onako kako to veliki igrači sebi ne smeju da dozvole. Bio sam besan na njega, jer nisam očekivao tako nešto od Teveza. Ranije smo imali sjajan odnos - rekao je Manćini engleskim medijima.

Manćini je priznao da je bio šokiran ponašanjem argentinskog fudbalera.
- Prvi put u životu sam video da se neko tako ponaša u važnoj utakmici, kada je ostalo više od 40 minuta do kraja - naveo je on.
Manćini je istakao da je bio spreman da oprosti Tevezu da Argentinac kasnije nije izjavio da "nema potrebe da se izvinjava bilo kome".
- Deset dana posle utakmice sa Bajernom pozvao sam ga da razgovaramo. Tražio sam da se izvini celom klubu, ali on to nije želeo - kazao je italijanski stručnjak.
Tevez je po isteku dvonedeljne suspenzije odbio da se vrati na treninge Sitija i otputovao je kod porodice u Buenos Aires.
Manćini je dodao i da Tevez nije loš čovek, ali da se nalazi pod lošim uticajem svojih agenata i savetnika.
Argentinac će, gotovo sigurno, u zimskom prelaznom roku otići iz Sitija.
 
Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
Kolo Ture prozvao Savića

[h=2]Kolo Ture prozvao Savića[/h]

Novosti



Svestan sam svojih kvaliteta i ne moram nikome ništa da dokazujem. Kada pogledate Savićevu partiju protiv Kvins Park Rendžersa, oprostićete mi, ali ja sam izuzetno opušten - nezadovoljan je statusom igrač Mančester Sitija

sp-kolo-ture_310x186.jpg


U Mančester Sitiju su za skandale bili zaduženi Mario Baloteli i Karlos Tevez, a harmonija u kući je, posle odličnih rezultata u Premijer ligi, uzdrmana ispovešću Kolo Turea za francuske medije.

Reprezentativac Obale Slonovače je čelnike kluba optužio da ga iz nefudbalskih razloga drže podalje od terena, što je verovatno znak da će uskoro da napusti "građane".

Ture je naglasio da još plaća cenu propuštanja nekoliko mečeva engleskog šampionata zbog odlaska na Kup Afričkig Nacija pre dve godine, a "bocnuo" je doskorašnjeg fudbalera Partizana i i crnogorskog reprezentativca Stefana Savića.


- Svestan sam svojih kvaliteta i ne moram u Engleskoj nikome ništa da dokazujem. Kada pogledate Savićevu partiju protiv Kvins Park Rendžersa, oprostićete mi, ali ja sam izuzetno opušten - na prizeman način je kritikovao saigrača Kolo Ture, a prenosi "Sportklub.info".

Iskusni fudbaler je napomenuo da je za igrače katastrofalna odluka da sa reprezentacijom učestvuju na Kupu Afričkih nacija i da će situacija biti još gora.

- Treneri ne žele da angažuju igrače zbog ovog takmičenja. Osećam da će u budućnosti biti još teže za afričke fudbalere. Uveren sam da ne igram za Siti iz nefudbalskih razloga, jer bih u suprotnom na terenu bio svake nedelje. Ja sam žrtva i to treba da se kaže.

Vratio se Ture na Kup Afričkih nacija iz 2010.

- Klub je po mene poslao avion u Angolu kako bih se brzo vratio i igrao utakmicu protiv Mančester Junajteda. Nisam stigao na vreme i izgubili smo. Verujem da u klubu još nisu prešli preko toga i sada plaćam zbog toga.

Ovakvo izlaganje Turea je mnoge začudilo pogotovu zbog bezrezervne podrške koju mu je klubn dao prilikom šestomesečne suspenzije zbog uzimanja nedozvoljenih doping sredstava.
 
Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
Kolarov na bolovanju mesec dana

[h=2]Kolarov na bolovanju mesec dana[/h]

Novosti


Srpski rprezentativac iz redova Mančester sitija zbog povrede prepona moraće da miruje naredne četiri nedelje i propustiće mečeve sa Bajernom, Čelsijem i Arsenalom

sp-kolarov_310x186.jpg


PRVOTIMAC Mančester sitija biće van terena mesec dana. Razlog što srpski reprezentativac mora da pauzira od fudbala jeste povreda prepona, koja ga je zadesila prošle nedelje u prvom poluvremenu meča sa Arsenalom.

Lekari ništa ne žele da prepuste slučaju pa su igraču odredili četiri nedelje bolovanja. Kolarov će zbog toga propustiti odlučujući duel Lige šampiona protiv Bajerna, ali i derbije u Premijer ligi protiv Čelsija i Arsenala.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Siti ponovo kažnjava Balotelija, "Super Mario" se u restoranu mačev

Siti ponovo kažnjava Balotelija, "Super Mario" se u restoranu mačevao oklagijom


Blic

Nismo dugo čekali na novi gaf Marija Balotelija pošto mladog napadača Mančester sitija čeka kazna od 150.000 funti zbog kršenja klupskih pravila uoči meča sa Čelsijem.

165008_610x1_f.jpg


Italijan je narušio autoritet Roberta Manćinija ponoćnim izlaskom u restoran na porciju indijskog karija.

Baloteli je u kasnim satima sa drugovima uživao u restoranu u centru, iako zna da je morao da bude u karantinu 48 sati uoči meča.

On nije ni pokušavao da se sakrije jer je u jednom trenutku započeo "mačevanje" oklagijom. Ipak, Baloteli je otputovao sa ekipom za London gde će ih dočekati Čelsi u poslednjem meču 15. kola Premijer lige, ali ostaje da se vidi da li će ga Manćini uvrstiti u protokol.

Italijanski stručnjak će posebno biti razočaran Balotelijevim ponašanjem jer mu je nedavno dao specijalnu dozvolu da sa devojkom ode na picu uoči meča sa Napolijem.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Baloteli: “Ne razmišljam o Italiji”

[h=1]Baloteli: “Ne razmišljam o Italiji”
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT

Igrač Mančester Sitija Mario Baloteli rekao je da još ne razmišlja o povratku u Italiju, ali je priznao da je imao kontakte sa predstavnicima Milana i Intera.

13400907724f01a5f4632ab161087976_orig.jpg

Beta
“Predsednik Intera Masimo Morati rekao je da bi oberučke prihvatio da se vratim među ‘neroazure’. Zahvalio sam mu se, ali ja sam član Sitija. U ovom trenutku ne razmišljam o povratku u Italiju, iako sam razgovarao i sa ljudima iz Milana. Ima tu još i nekih drugih klubova iz Engleske i Španije koji mi se dopadaju”, rekao je Baloteli.
Baloteli je u Mančester Siti došao u avgustu 2010. godine iz Intera koji je na ime obeštećenja zaradio 30 miliona evra.

Italijanski napadač je za Siti ove sezone postigao 11 golova na 15 utakmica.

Siti trenutno deli prvo mesto na tabeli Premijer lige sa gradskim rivalom Mančester Junajtedom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Siti bez braće Ture i Balotelija

[h=1]Siti bez braće Ture i Balotelija
[/h] Izvor. B92 | AK

Selektor Obale Slonovače Fransoa Zahui odbacio je zahtev Mančester Sitija da se braća Ture kasnije pridruže reprezentaciji na pripremama za Kup afričkih nacija.

14625117544f05ccb038a9d671420714_orig.jpg
Lider Premijer lige zatražio je da braća Kolo i Jaja duže ostanu u klubu dan duže kako bi bili na raspolaganju menadžeru Robertu Mančiniju za važnu utakmicu trećeg kola FA kupa protiv gradskog rivala Junajteda.
Pored braće Ture, Mančini neće moći da računa ni na napadača Marija Balotelija koji se još uvek nije oporavio od povrede skočnog zgloba.

Utakmica je na programu u nedelju, istog dana kada se okuplja selekcija Obale Slonovače.

"Klub zna pravila i očekujem da se igrači pojave do poslednjeg roka. Obalu Slonovače vode obrazovani ljudi i bio sam iznenađen što Engleskoj misle da mi ovde ne poznajemo FIFA pravila", rekao je Zahui.

Afrički kup nacija biće održan od 21. januara do 12. februara u Ekvatorijalnoj Gvineji i Gabonu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mančini: "Prodaja prioritet"

[h=1]Mančini: "Prodaja prioritet"
[/h] Izvor. B92, Beta | AK

Trener Mančester sitija Roberto Mančini rekao je da je engleskom klubu u zimskom prelaznom roku prodaja igrača važnija od kupovine.


16519629394eeb4940bcb40627935667_orig.jpg
On je dodao da su napadač Karlos Teves i levi bek Vejn Bridž najbliži odlasku iz vodećeg tima engleske Premijer lige.
"Potrebno nam je da prodamo tri ili četiri igrača. Transferi Karlosa (Tevesa) i Vejna (Bridža) mogli bi da budu dogovoreni u narednih nekoliko dana, a onda možemo da razmišljamo dalje. Možda možemo nekoga da dovedemo, ali potrebno nam je da prodajemo", kazao je Mančini.
Odlazak Tevesa iz Sitija aktuelan je od septembra 2011. godine, kada je Argentinac u meču Lige šampiona protiv Bajern Minhena odbio da uđe u igru sa klupe za rezerve.

"Ne možemo da imamo igrače koji misle da su bitniji od kluba. Možda Teves misli tako, ne znam. Znam samo da klub uvek mora da bude na prvom mestu. Ispred i mene i igrača", rekao je italijanski trener.

Mančini je dodao da su za Tevesa zainteresovana "tri tima iz Italije, jedan iz Francuske i još jedan", za koji nije naveo iz koje je zemlje.

Na pitanje da li će Mančester siti angažovati Danijelea de Rosija iz Rome, kojem na kraju sezone ističe ugovor, Mančini je rekao da nije siguran da će on napustiti Romu.

"De Rosi je sjajan igrač, ali igra za Romu koja je sjajan klub. On je rođen u Rimu i ne znam da li želi da ode odande", rekao je Mančini.

Italijanski stručnjak je, ipak, ocenio da je njegovom timu "možda potreban jedan fudbaler sredine terena".

"Imamo trojicu napadača, uz Samira (Nasrija), Davida (Silvu) i Adama (Džonsona). Možda nam je potreban jedan vezista", kazao je Mančini.

Mančester siti se posle 20 utakmica u prvenstvu Engleske nalazi na prvom mestu tabele sa 48 bodova, tri više od gradskog rivala Junajteda.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Odbijena žalba Mančester sitija

[h=1]Odbijena žalba Mančester sitija
[/h] Izvor. B92

Disciplinska komisija FA Engleske odbila je žalbu Mančester Sitija zbog crvenog kartona koji je Vensan Kompani dobio protiv Mančester Junajteda.

10013195324f0c6acb655f8875218200_orig.jpg

Beta
Gostujući tim pobedio je sa 3:2, a Kompani je poslat u svlačionicu u 12. minutu posle kontroverznog starta sa dve noge nad Nanijem.
Menadžer Sitija Roberto Mančini neće moći da računa na belgijskog fudbalera u naredne četiri utakmice, iako je bio uveren da će Savez uvažiti žalbu.
Kompani će propustiti oba polufinalna meča Liga kupa protiv Liverpula, kao i premijerligaške duele sa Viganom i Totenhemom. Njegovo mesto u timu trebalo bi da zauzme crnogorski reprezentativac Stefan Savić.

"Suspenzija podrazumeva standardna tri meča zabrane zbog prljave igre i dodatni meč, koji je posledica drugog isključenja u sezoni", kaže se u saopštenju FA.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Siti prodaje Najdžela De Jonga

[h=1]Siti prodaje Najdžela De Jonga
[/h] Izvor. B92 | AK

Mančester Siti najverovatnije će prodati Holanđanina Najdžela de Jonga na kraju sezone.

14288929734f1826ed06186458410269_orig.jpg
Defanzivni vezni igrač odbio je da potpiše novi ugovor tako da ga postojeći sa "građanima" veže još 18 meseci.
De Jongu je ponuđena veća sedmična plata, 100.000 funti umesto dosadašnjih 75.000, ali on smatra da vredi mnogo više.
"Građani" su međutim čvrsto ostali pri svom i sada su spremni da prodaju Holanđanina već u maju. De Jong je došao iz Hamburga za 17 miliona funti u januaru 2009. i brzo je postao miljenik navijača zbog svoje borbenosti.

Uz ovako kratak rok kojim je De Jong vezan za klub, Siti može da očekuje tek oko 10 miliona funti od njegove prodaje, piše tabloid "The Sun".

Holanđanin je na početku bio važna karika igre Sitija, ali više nije tako redovan u prvom timu Roberta Mančinija. De Jong je ove sezone počeo samo četiri utakmice.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
FA: Baloteliju 4 meča kazne?

[h=1]FA: Baloteliju 4 meča kazne?
[/h] Izvor. B92, Beta

Fudbaler Mančester sitija Mario Baloteli mogao bi da bude kažnjen od strane FA sa četiri meča neigranja zbog gaženja protivničkog fudbalera.


17356007874f1dbc7880a63626874355_orig.jpg
Baloteli je na utakmici njegove ekipe protiv Totenhema nagazio namerno na glavu protivničkog fudbalera Skota Parkera, što sudija Hauard Veb nije video.
Ipak, FA je na osnovu televizijskog snimka pokrenula postupak protiv Italijana koji bi mogao da bude kažnjen sa četiri meča suspenzije.
Baloteli je u trenutku kada je napravio nesportski potez već imao žuti karton, pa je mogao da bude i isključen.

Umesto isključenja, napadač ’Građana’ ostao je u igri i u poslednjim trenucima meča rešio je pitanje pobednika golom iz penala. Siti je savladao Totenhem sa 3:2 i ostao na čelu tabele sa pet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala.
 
Natrag
Top