Magija i Okultizam u Srpskom narodu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pises kojestarije o oslovljavanju Ellen Vhite Isusom.

Ugledaj se na neke ljude na forumu koji su za primer, recimo Mire i Antonija.

I ako imaju mozda neka suprotna gledista, nikada ne pisu i ne ponasaju se tako ne ozbiljno..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pises kojestarije o oslovljavanju Ellen Vhite Isusom.

Ugledaj se na neke ljude na forumu koji su za primer, recimo Mire i Antonija.

I ako imaju mozda neka suprotna gledista, nikada ne pisu i ne ponasaju se tako ne ozbiljno..

Antonija nije LJUDI već žensko.
Jelenu Belu oslovljavate SESTROMa njene plagijate ,,Duhom proroštva,, a Jovan reče kakosu ISUSOVE REČI DUH PROROŠTVA tako vi izgovaranjem da su njeni plagijati zapravo Duh proroštva izjednačavate vešticu sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta sa Isusom...šta radite?????
Što ti druge pominješ...oni nemaju ništa sa tvojim lažima.Idi na forum Svetlost istine i tamo napiši kako se spisi veštice ne oslovljavaju duhom proroštva pa ćeš čuti šta će ti bratija reći da li lagiš ili ne a ja znam šta radiš kao i sviAdv. koji će možda ovo pročitati.Neka Kainos ili Trile dođu i posvedoče da si ti u pravu i da se za Jelenine spise ne kaže da su Duh proroštva...izvoli poštenjačino:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, opet si slagao.

Adventisti spise Ellen White zovu "SVEDOCANSTVA DUHA PROROSTVA"

Duh prorostva je Duh Sveti koji je nadahnjivao i nadahnjuje proroke i daje prorocki dar.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ма, какав "дух пророштва"! Лажни духови, лажни пророци, науке ђаволске, секташи који имају стотине "визија", кад год им затреба за нешто... не треба им придавати пажњу. Они су дресирани и наплашени како ће њих неко да прогони, малтретира, ко зна шта још. Једноставно их треба пустити нека жваћу своје вегетаријанске глупости и реформе, предвиђања и визије, па нек се сами свађају са собом.

Колико су само спомињали Духа Божијег, као да савести немају. И свака секта има директну комуникацију са Духом, а сви различити. Само их окултистички симболи повезују да су из истог легла изашли. Имају још неке очигледне заједничке црте, што разумном човеку не треба двапут показати да схвати.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нека су теби којештарије, немам ја проблем са тим. Исто кажем за ваше "реформе".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo je tema o magiji i okultizmu u srpaskom narodu, a ne o adventistima i Elen Vajt.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Glas je rekao ko je ona a oni uniformisani promrzlih ruku imaju istog gazdu na Orionu otuda druženje i saradnja.
Oni nisu ljubitelji žena to je jasno.Tako u šumama Bohemije idu samo oni što vole muške ispod sove.
Postoje redovi gledao sam na videu gde i žene učestvuju u maskama su svi to je takođe satanistička igra.

Da i zene ucestvuju u satanistickim obredima, ali ovde je bilo reci o ''zenama masonima'', pa sam zeleo ukazati na to da zene ''ne mogu biti clanice loze''. A to da li je Vajtova bila udata za masona, da li je bila clan nekog drugog tajnog drustva, to je vec za diskusiju.

Evo i tekst koji potvrdjuje moje navode(da zene ne mogu biti masoni):

''Postoji drevno pravilo da mason ne može biti žena i u tome ima logike. Muškarci se bolje otvaraju jedni prema drugima kada žene nijesu prisutne, pretpostavljam da je tako i sa ženama. Intimnost koja postoji na našim sastancima bila bi vidno narušena kada bi bili prisutni žene i novinari.

Ipak, mimo pravila masonerije, međutim, u Srbiji postoje dve ženske lože Bratstva slobodnih zidara i dve mešovite lože masonki.

– Pod uticajem Velike ženske lože Francuske 1991. godine u Beogradu je formirana prva ženska masonska loža sa sedam članica. Masonke su tada bile supruge i prijateljice poznatih slobodnih zidara – rekao nam je Dragutin Zagorac, veliki majstor 33. stepena.
''

Izvor: http:// serbianna . com /srpski/archives/312


-Necu da branim nikog, samo da ukazem da informacije moraju biti tacne..

*izvinjavam se zbog skretanja sa teme.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, opet si slagao.

Adventisti spise Ellen White zovu "SVEDOCANSTVA DUHA PROROSTVA"

.

Eto si sam sebe otkrio kao lažova.

Pod okultizmom spadai nasleđe sa Oriona gde se okultisti smatraju Isusovim glasom i to je prevara kao i u svim ostalim okultim društvima.

Mire,nije meni problem što su o okruženju veštice masoni niti što je učila pogrešno i plagirala već što laže kako joj je to sve lično Bog rekao i što te laži oslovljava Isusovim rečima Duh proroštva.
Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Posto je tema o okultizmu, a Ellen White je optuzena za okultizam, moj odgovor je u skladu sa temom.

Nema nikakvog okultizma, niti plagijata od strane Ellen White.

Niko nije tvrdio da je SVAKU rec koju je ona napisala Bog rekao.

Ona jeste imala direktna otkrivenja u snovima i vizijama koja joj je dao sam Bog, i ona je to zapisala, ali postoje i dela koja ne sasdrze prorocka otkrivenja, vec savete za rad i vodstvo crkve, savete za porodice i vaspitanje dece, saveti o zivotu i telesnom i duhovnom zdravlju, duhovne poruke iz biblije, i slicno.

Sve su to nadahnuta dela jer je Bog nadahnjivao i vodio u pisanju, da svaka rec bude na svom mestu i da odise jednostavnoscu poruke koja se iznosi.

U tom smislu - celokupno delo Ellen White jeste od Boga.

Ja sam licno imao prilike da slusam ili citam svedocanstva ljudi neadventista koji su citali knjige Ellen White.

Jedna osoba koja nije Adventista - je napisala u jednom casopisu "da je citajuci dela Ellen White plakala, a da joj se to nikada nije dogodilo u citanju drugih slicnih knjiga ili okultne literature"

Onaj ko je otvoren ne moze a da ne prepozna nadahnuce ovih knjiga, jer kroz njih deluje Bozji Duh koji je i nadahnjivao njihovo pisanje.
 
Natrag
Top