Louise Hay (HYL)

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
LOUISE HAY: Sve bolesti izviru iz jednog stanja – budite vrlo budni i oprezni s ovim!

OSC8GaO.jpg


Jedna od najvažnijih stvari koja će vas nagnati da promijenite misli i obrasce je ljubav prema sebi. Ponavljanje pozitivnih afirmacija i odgovornost dat će vam moć. Sve bolesti izviru iz neopraštanja, tvrdi Louise Hay. Bez obzira na to u čemu je problem, iskustva su samo vanjske posljedice unutarnjih misli. A misli možete mijenjati. Promjenom misli mijenjate i svoj život, poručuje jedna od najpopularnijih autorica knjiga samopomoći Louise Hay.

Jedna od najprodavanijih autorica u povijesti, vlasnica izdavačkog carstva i jedna od ikona “self-help” pokreta filozofiju da način na koji razmišljamo oblikuje naš svijet doživjela je na vlastitoj koži.

-Uvidjela sam da onda kad se volimo i prihvaćamo, sve u životu funkcionira, kaže Louise. Nakon što joj je dijagnosticiran rak grlića maternice, Hay je zaključila da je to posljedica njezina zamjeranja očuhu i majci zbog zlostavljanja u djetinjstvu te je odbila liječenje. Posvetila se zdravoj prehrani, afirmacijama, vizualizaciji, opraštanju i otpuštanju zamjerki te je potpuno preuzela odgovornost za vlastiti život. Nakon šest mjeseci liječnici su je obavijestili da je rak nestao. To je bila potvrda koju je Louise čekala da je filozofija koju propovijeda i kojoj vjeruje točna.
Nastavila je rad osmislivši koncept metafizičkih uzroka bolesti te i dan-danas u kasnim osamdesetima Louise drži predavanja, piše i uči. Jedna od najvažnijih stvari za promjenu misli i obrazaca, što je temelj za promjenu života i iscjeljivanje na svim razinama, ljubav je prema sebi.

– Koji god da je vaš problem, ono na čemu uvijek treba raditi je ljubav prema sebi. Ljubav je čudesan lijek. Ako volite sebe, to stvara čuda u vašem životu – objašnjava Louise. Nakon toga potrebno je odlučiti da ste se voljni promijeniti i odbaciti uvjerenja koja vam štete. To je vrlo teško, ali nužno.

– Budite svjesni da je ono područje koje ne želite mijenjati upravo ono koje najviše treba mijenjati i budite spremni na promjene kad se počnu događati – kaže Louise. Kao i kod vježbanja ljubavi prema sebi, i ovdje možete iskoristiti zrcalo. Pogledajte se u zrcalo i recite: “Voljna sam se mijenjati”. Potom samo promatrajte. Osjetite li otpor, zapitajte se zašto te recite: “Voljna sam otpustiti svaki otpor”.

Vježba zrcalo

Učenje ljubavi prema sebi može početi vježbom u kojoj se zagledate u vlastite oči u zrcalu, izgovorite svoje ime i dodajte: “Volim te onakvoga kakav jesi”, savjetuje Louise Hay.

Ljubav je svuda oko nas

Ljubav se može osjetiti prema življenju, drugoj osobi, procesu spoznavanja, ali i načinu na koji funkcionira svemir.

Bolesti izviru iz neopraštanja

Sve bolesti izviru iz neopraštanja i kad god smo bolesni, moramo istražiti srce da vidimo kome oprostiti, savjetuje Hay. Upravo ona osoba kojoj vam je najteže oprostiti je ona koje se najviše trebate osloboditi. Opraštanje znači da trebate odustati od zamjeranja – ne da odobravate nečije loše ponašanje prema vama nego samo da otpustite jer će to biti dobro za vas. Kako biste lakše oprostili nekome tko vas je povrijedio, pokušajte shvatiti da su i oni patili.

– Dobro razumijemo vlastitu bol, no većini je ljudi teško razumjeti da su i ljudi kojima trebamo oprostiti također patili. Moramo shvatiti da su radili najbolje što su mogli s razumijevanjem, sviješću i spoznajama koje su u tom trenutku imali – objašnjava Louise Hay u jednoj od najpopularnijih knjiga “Kako iscijeliti duh i tijelo” u izdanju V.B.Z.-a.

Zamjerke koje zadržavamo uzrokuju bolesti, a Louise Hay vjeruju kako su dva misaona obrasca ona koja pridonose bolesti: bijes, koji se može manifestirati kao nestrpljivost, ljubomora, zamjeranje i ogorčenost te strah koji se može očitovati kao tjeskoba, sumnja ili osjećaj bezvrijednosti.

Duboko u mome središtu je neiscrpan izvor ljubavi

– Kako biste se oslobodili takvih osjećaja, prestanite kritizirati sebe i druge. Prihvatite se takvima kakvi jeste. Kritičnost uništava duh, a pohvale ga jačaju. Iako govorenje da se volite u početku može biti teško, ako budete ustrajni, s vremenom ćete to početi uistinu i misliti. Kad zavolite sebe, sveukupni će život odražavati tu ljubav – uvjerena je Louise.

Točka moći

Vjerujem kako ste stvorili svoja iskustva jer su zrcalila neka uvjerenja koja ste imali o sebi. Nije važno koliko dugo je to trajalo ili koliko je situacija bila teška, točka moći uvijek je u sadašnjem trenutku.

Sve ovisi o nama

Ako možemo iskoristiti naše bolesti kao mogućnosti koje nam pokazuju na koji način možemo promijeniti vlastiti život, onda imamo moć, kaže Louise Hay.

Odgovornost

Ako ste voljni poduzeti mentalni napor, gotovo svaka bolest može se izliječiti. Uvijek imamo izbor preuzeti odgovornost za ono što nam se događa, smatra Louise.

Put do iscjeljenja

Kako biste se iscijelili, ljutnja i strah moraju se zamijeniti povjerenjem u život. Da bismo to uspjeli, moramo naučiti reći “da” životu. Moćno su sredstvo u ispunjavanju tog cilja afirmacije.

– Kako biste se riješili straha i ljutnje te uspostavili obrazac povjerenja u život, rabite sljedeće afirmacije: ‘Voljna sam otpustiti strahove’, ‘Živim u sigurnom svijetu’, ‘Oslobađam se svih destruktivnim i sumnjičavih misli’, ‘Prihvaćam se i stvaram mir u svom umu i srcu’, ‘Imam moć učiniti promjene’, ‘Imam božansku zaštitu’ – savjetuje Louise Hay. Kako bi afirmacije bile još djelotvornije, izgovarajte ih od trenutka kad se probudite.

– Početak dana određuje cijeli naš dan, a vjerujem da način na koji počinjemo dan zapravo predstavlja način na koji živimo svoj život, no malo nas je koji smo toga svjesni. Zato ljudima uvijek najprije postavim pitanje: što najprije kažete ujutro kad ustanete? S godinama sam shvatila da je najljepše što ujutro mogu reći: ‘Dobro jutro, mila, volim te. Danas ćemo imati prekrasan dan’ – kaže Louise. Kako biste se iscijelili, potrebno je i promotriti riječ “trebati” jer vam ona može otkriti puno o vašim uvjerenjima.

– S klijentima obvezno radim vježbu ‘trebao bih’. Zamolim ih da napišu nekoliko rečenica koje počinju tom frazom, a potom ih pitam zbog čega misle da bi trebali nešto učiniti. Odgovori su različiti, ali mnogo toga otkrivaju, primjerice: ‘Zato što se bojim’, ‘Zato što moram biti savršen’, ‘Zato što sam previše lijen/glup/bezvrijedan…’. Vjerujem kako je riječ ‘trebati’ jedna od najštetnijih u jeziku. Svaki put kad kažemo ‘trebao bih’, zapravo govorimo ‘ja griješim’. Zato bih zamijenila frazu ‘trebao bih’ riječi ‘mogu’. Ona nam pruža mogućnost izbora i kad je koristimo, ne griješimo – objašnjava Louise.

Otkrivanje uvjerenja koja imate vrlo je važno jer se njima možete početi baviti tek kad ih identificirate.

– Obrasca koji je zakopan negdje duboko u nama najprije moramo postati svjesni kako bismo se iscijelili. Naravno da će tijekom procesa postojati otpor i on je zapravo prvi korak u procesu iscjeljenja. Otpor se može manifestirati i u našim postupcima, primjerice, promjenom teme ili napuštanjem prostorije. No najvažnije je da cijelo vrijeme budete blagi prema sebi kako biste se počeli voljeti – kaže Hay.

Važnost oprosta

Kad oprostimo i otpustimo, s ramena nam otpada golemi teret. No to nije sve; upravo se u tim trenucima otvaraju vrata ljubavi prema sebi, objašnjava Louise Hay.

Reci što želiš

Svakog dana jasno izrazite ono što želite u životu. izrazite to na taj način kao da ono što želite (zdravlje, partner ili posao) već posjedujete.

Ljubav prema sebi

Možete li se sjetiti predivnog osjećaja kad ste zadnji put bili zaljubljeni? isti se osjećaj pojavljuje i kad počnete voljeti sebe, osim što tada zauvijek traje.

Odnos sa samima sobom neka bude najvažniji, kaže Louise.

(Izvor: 24Sata.hr)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
3 jutarnja rituala koje preporučuje Lujza Hej: Vaš život zavisi od prvog sata posle buđenja. EVO KAKO!

17e0fc.jpg


Usvojite 3 fantastična rituala Lujze Hej i pretvorite svoj dan u magiju već od buđenja!

Lujza Hej tvrdi da je prvi sat nakon buđenja najvažniji i od njega zavisi kako ćemo provesti ostatak dana. Kako ste vi započeli današnji dan? Koje su reči izašle iz vaših usta? Jeste li se žalili, prigovarali? Jeste li zahvalili na svemu što vam je novi dan doneo? Uz pomoć Lujzinih saveta i kratke meditacije otvorite se novim, svežim i vedrijim jutrima.

1. Ustanovite jutarnji ritual koji vas raduje

Ili samo kopirajte onaj Lujzin provereni. Nije teško i ne uzima mnogo vremena. Ona već u krevetu sebi šapne: Danas je baš dobar dan. Danas će biti odličan dan. Zatim ustane i zahvali svom telu što je dobro služi i uradi vežbe istezanja. Nakon toga izgovori afirmacije poput: Danas kreiram predivan dan i predivnu budućnost. Na taj se način u svega nekoliko minuta usmeri na pozitivan ishod, zahvali i da sebi ohrabrenje za dan pred sobom.

2. Smislite afirmaciju za svaku jutarnju aktivnost

Dok doručkujete, dok perete zube, dok se odevate, dok pijete jutarnju kafu, dok se vozite na posao... Svaku radnju koju ponavljate baš svaki dan neka prati jedna afirmacija (npr. Ja sam magnet za predivne stvari. Svaki dan mi donosi nove prilike. Danas ću se puno smejati. Vidim lepotu u svemu. Ja sam snažna i zdrava. Volim i voljena sam...). Vi ćete sami najbolje osetiti koja vam rečenica najviše odgovara.

3. Pozitivna jutarnja meditacija

Zamislite da stojite u hodniku svog života. Iza vas su mnoga zatvorena vrata. Vrata koja predstavljaju stvari na koje više ne mislite i koje više ne izgovarate, iskustva koja više nemate. Ispred vas je hodnik kojem se ne vidi kraj. Primećujete samo brojna vrata. Vrata novih iskustava.

Zamislite kako hodate i otvarate vrata najlepših iskustava - sreće, mira, ozdravljenja, blagostanja, ljubavi. Vrata razumevanja, saosjećanja, oproštaja. Vrata slobode. Vrata samopouzdanja i neizmerne ljubavi prema sebi. Sva su ona ispred vas. Koja ćete prva otvoriti?

Verujte svom unutrašnjem vodiču koji vas vodi prema onim iskustvima koja su za vas najbolja i koja omogućavaju napredak. Bez obzira na to koja se vrata otvore ili zatvore, ne zaboravite da ste uvek sigurni.

(LoveSensa.rs)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Briga za egzistenciju i novac – bol u leđima: Kako krivnja uvijek privuče svoju kaznu

girl-218706_960_720Simona-Robov%C3%A1-696x333.jpg


Čovjek s tužnim izrazom lica očito ima tužne misli. U tom smislu, zanimljiva su lica starijih osoba. Oni su izravan odraz njihovog načina razmišljanja tijekom cijelog svog života. A kako ćete vi izgledati kada ostarite?

Dolje je naveden kompletan popis metafizičke dijagnoze i psihičkih uzroka mnogih bolesti. Ti podaci su točni do 90-95%.

Glava predstavlja nas same. To je ono što mi pokazujemo svijetu. Ljudi nas prepoznaju po glavi. Kada nešto nije u redu u glavi, to znači da nešto nije u redu s nama.

Kosa predstavlja snagu. Kada smo jako uplašeni, mi stvaramo “čelični remen”, koji obično počinje u mišićima ramena, pa ide u glavu, a ponekad i u oči. Kosa raste kroz folikulu dlake.

Kada stvaramo veliki napon u lubanji, te folikule se automatski zatvaraju, a kosa počinje odumirati i ispadati. Ako je napon prisutan duže vrijeme te lubanja nije opuštena, kosa prestaje rasti. Rezultat je ćelavost. Žene su počele ćelaviti otkad su ušle u “poslovni” muški svijet.

Mi to, naravno, ne možemo uvijek primijetiti, jer mnoge perike izgledaju potpuno prirodno.

Uši su simbol sposobnosti za slušati i čuti. Kada osoba ima problem s ušima, to znači da se u njenom životu događa nešto što on odbija čuti. Bolovi u ušima – su primjer najviše iritacije u odnosu na ono što čujete. Djeca često imaju bol u ušima. Oni, jadni, moraju slušati kod kuće sve što ne žele čuti. Izražavati svoju ljutnju djeci je zabranjeno, pa stoga što oni praktički ne mogu ništa promijeniti, ta nesposobnost i bespomoćnost dovodi do bolova u ušima.

Gluhoća je duga, možda doživotna, neželja za slušanjem nekoga. Obratite pažnju: kada vidimo da jedan od partnera ima slušno pomagalo, drugi govori bez zaustavljanja.

Oči govore o mogućnosti da vidimo. Kada imamo problema s očima, to obično znači da odbijamo nešto vidjeti – ili u nama samima ili u našim životima. Kad vidim djecu s naočalama, znam da nešto nije u redu kod njihove kuće, ona doslovno odbijaju gledati nešto. Ako ona ne mogu promijeniti situaciju kući, oni doslovno raspršuju svoj vid, tako da oči gube sposobnost vidjeti jasno.

Glavobolje se javljaju kada se ne osjećamo puno vrijednima. Sljedeći put kada imate glavobolju, stanite na trenutak i zapitajte se, u čemu se osjećate poniženo i zašto. Oprostite sebi, neka taj osjećaj poniženosti ode, i glavobolja će nestati sama od sebe.

Migrene su stvorene ljudima koji žele biti savršeni, te i onima koji imaju puno iritacije u životu.

Vrat i grlo su vrlo zanimljivi. Vrat je sposobnost fleksibilnog razmišljanja, sposobnost za vidjeti drugu stranu problema i razumjeti gledište druge osobe. Kada imamo problema s vratom, to znači da smo tvrdoglavi i odbijamo biti fleksibilni. Grlo je naša sposobnost da se štitimo, da zamolimo za nešto što želimo. Problemi s grlom proizlaze iz osjećaja da “nemamo pravo”, i iz osjećaja manje vrijednosti.

Grlobolja je uvijek znak iritacije. Ako grlobolje prati prehlada, onda, pored toga, postoji još i zbunjenost. Upala grla obično znači da smo toliko ljuti da doslovno ne možemo govoriti. Grlo, štoviše, je mjesto tijela u kojem je koncentrirana sva naša kreativna energija.

Bolesti povezane s mandulama i štitnjačom, ukazuju na to da niste mogli u kreativnom području učiniti ono što želite. Grlo je taj dio tijela gdje prije svega se događaju sve naše promjene. Kada se opiremo promjenama, najčešće dobivamo probleme s grlom.

Obratite pažnju, kako ponekad počnemo kašljati bez ikakvog razloga. Ili netko drugi počne kašljati. Što se kaže u tom trenutku? Na što reagiramo? Možda je to tvrdoglavost, otpor, ili naznaka da smo u procesu promjene?

Leđa su sustav za podršku. Problemi s leđima ukazuju na to da osjećamo nedostatak podrške. Prečesto mislimo da imamo podršku obitelji i prijatelja. U stvari, to je podrška svemira i samog života.

Problemi s gornjim dijelom leđa – znak nedostatka emocionalne podrške: “Moj muž (ljubavnik, prijatelj) ne razumije i ne podržava me.” Srednji dio leđa ima izravnu povezanost sa osjećajem krivnje. Bojite li se nečega što imate iza vas ili nešto skrivate tamo? Imate li osjećaj da vas je netko udario u leđa?

Brinete li se cijelo vrijeme za svoj novac? Kakva je vaša financijska situacija? Ona može biti izvor problema s donjim dijelom leđa.

Pluća su sposobnost za davati i primati život. Problemi s plućima obično nastaju zbog naše nespremnosti ili straha živjeti pun život, ili zbog toga da vjerujemo da nemamo pravo živjeti punom snagom. Oni koji puno puše, obično negiraju život. Oni skrivaju osjećaj svoje nepotpune vrijednosti.

Prsa su utjelovljenje majčinstva. Kad postoje problemi s mliječnim žljezdama, to znači da doslovno gušimo svojom pažnjom drugu osobu, stvar ili situaciju. Ako se pojavljuje rak dojke, to znači da postoji još i nakupljena uvreda ili bijes. Pustite strah i pamtite da je u svakome od nas aktivna i djeluje, svijest Svemira.

Srce, naravno, simbolizira ljubav i krv – radost. Kada u našem životu nema ljubavi i radosti, srce se doslovno stišće i postaje hladno. Kao rezultat toga, krv počne teći sporije, i mi lagano idemo prema anemiji, vaskularnoj sklerozi, srčanim udarima (infarktima). Ponekad smo toliko upleteni u drame života, koje sami sebi i stvaramo, da ne primjećujemo radost koja nas okružuje. Zlatno srce, hladno srce, crno srce, srce koje voli – kakvo je vaše srce?

Želudac probavlja, prerađuje sve nove ideje i situacije. A što i koga možemo “probaviti”? Kada imamo problema sa želucem, to obično znači da ne znamo kako asimilirati novu životnu situaciju. Mi smo uplašeni. Mnogi od nas se sjećaju tih vremena kada su putnički avioni tek počeli letjeti. To je bila novost za nas – ideja leta po nebu, i bilo je jako teško asimilirati tu ideju u našem mozgu. Svako sjedalo je imalo paket koji bi nas spasio ako bi nam pozlilo. I gotovo uvijek smo ih koristili. Sada, mnogo godina kasnije, iako su ti paketi dostupni kao i prije, nitko ih ne koristi. Konačno smo asimilirali ideju leta.

Peptički ulcer (čir) je više nego samo strah, to je osjećaj da nismo dovoljno dobri ili punopravni. Bojimo se da nismo dovoljno dobri za naše roditelje, šefove, nastavnike, i tako dalje. Mi jednostavno ne možemo probaviti to kakvi smo. Svako malo pokušavamo ugoditi drugima. Bez obzira na našu poziciju na poslu, uopće ne možemo imati samopoštovanje. Odgovor za rješenje tog problema je ljubav. Ljudi koji vole i poštuju sebe, nemaju čireva. Budite nježni i pažljivi prema djetetu unutar vas i uvijek ga podržavajte i poštujte.

Kamenac u žučnom mjehuru simbolizira akumulirane gorke misli, kao i ponos koji sprječava da bismo se od njih oslobodili. Pokušajte napraviti sljedeću vježbu: Stalno sebi govorite – “Sa srećom otpuštam svoju prošlost. Život je lijep i ja također “.

Problemi s mjehurom, anusom, spolnim organima nastaju zbog iskrivljene ideje o našim tijelima i funkcijama koje oni obavljaju. Svaki organ našeg tijela je veliki odraz samog života! Ne mislimo da je život prljav ili grješan. Zašto onda tako mislimo genitalijama? Anus je lijep koliko su lijepe i uši. Bez anusa, ne bismo se mogli osloboditi od toksina i vrlo brzo bi umrli. Svaki dio našeg tijela i svaka funkcija koju on obavlja, je normalna, prirodna i lijepa. Naši spolni organi su stvoreni za reprodukciju kroz zadovoljstvo. Poreći tu činjenicu znači stvarati bol i kaznu. Za nas je sasvim normalno imati seks, kao i jesti i piti.

Na trenutak zamislite beskrajnost svemira. Teško je to čak i zamisliti. A u svemiru ima puno galaksija. Oko Sunca se vrti puno planeta, a među njima i Zemlja. I znate, meni je nevjerojatno teško zamisliti da je ta Moć koja je stvorila cijeli svemir – to je samo jedan starac koji sjedi na oblacima … i gleda za našim genitalijama! Pa ipak, to je ono čemu su mnoge od nas učili kad smo bili djeca. Vrlo je važno da se oslobodimo od tih gluposti.

Ipak me nemojte krivo shvatiti. Ni u kojem slučaju ne propovijedam slobodan seks s bilo kime. Jednostavno, mnoga od naših pravila su zastarjela, zato ih mnogi krše i postaju licemjerni. Kada uklonimo krivnju za seksualnost iz naše svijesti i naučimo ljude da vole i poštuju sebe i druge, tek tada će oni automatski živjeti u ime višega – dobrote i radosti. Svi mi imamo toliko problema sa seksualnošću, zbog mržnje i gađenja prema nama samima. Stoga odnosimo se loše i prema sebi i prema drugima. Nije dovoljno uvesti obrazovanje o spolnom životu u školama. Moramo, na dubljoj razini, omogućiti djeci da dublje shvate njihova tijela, spolne organe i seksualnost.

Jajnici simboliziraju kreativnu energiju. Problemi s njima – neizražene kreativne mogućnosti.

Noge nas nose kroz život. Problemi s nogama pokazuju strah ili neželju za ići naprijed ili u određenom smjeru. Nespremnost na djelovanje često se pokazuje kroz ozbiljne probleme s nogama. Proširene vene su ili dom ili posao koji mrzite.

Reumatizam je bolest stečena od stalne kritike sebe i drugih. Osobe s reumama obično privlače ljude koji ih stalno kritiziraju. To se događa zbog njihova uvjerenja da bi oni trebali kritizirati druge. Na njima je prokletstvo – njihova želja stalno biti “savršenima”, sa svim ljudima u bilo kojoj situaciji. Njihov teret je uistinu nepodnošljiv.

Astma. Osobama s astmom se čini da oni nemaju pravo disati samostalno. Djeca s astmom – to su, u pravilu, djeca s visoko razvijenom svijesti. Ona uzimaju na sebe krivnju za sve.

Ponekad im promjena mjesta stanovanja pomaže, pogotovo ako obitelj ne ide s njima, djeca s astmom se obično oporave. Tome pomaže škola, te nove životne situacije, kada se napad ponavlja, to je kao da je netko pritisnuo gumb.

Rak je bolest uzrokovana duboko akumuliranom uvredom, koja doslovno počne jesti tijelo.

Neki događaj potkopava našu vjeru u život. Taj događaj se nikad ne zaboravlja, a osoba živi s osjećajem golemog samosažaljenja. Život za takve osobe se sastoji od beskonačnih razočarenja. Osobe koje pate od raka su vrlo samokritične. Kao što sam se uvjerila iz vlastitog iskustva, stečena sposobnost voljeti sebe i prihvaćati sebe onakvom kakva jesam, liječi od raka.

Pretilost nije ništa drugo nego potreba za zaštitom. Mi smo u potrazi za zaštitom od boli, kritike, seksualnosti, zlostavljanja i sl. Veliki izbor, zar ne? Nikada nisam bila debela, ali iz vlastitog iskustva sam saznala da kada se osjećam nesigurno ili loše, automatski se udebljam za nekoliko kilograma. Kada prijetnja nestane, višak kilograma također nestaje.

Boriti se protiv svijeta je gubljenje energije i vremena. Čim se prestanete odupirati vaša težina se odmah normalizira. Povjerenje u sebe, u sam proces života, suzdržavanje od negativnih misli – to su načini za smršaviti.

Nesreće nisu uopće “slučajne”

Kao i sve ostalo u našim životima, mi ih stvaramo sami. Zato nije potrebno da govorimo sebi: “Želim da mi se dogodi nesreća.” Mi jednostavno stvaramo sustav uvjerenja u našoj glavi, koji može privući nesreću. S nekima od nas se uvijek nešto događa, dok drugi prođu kroz cijeli život bez jedne jedine ogrebotine.

Nesreće su rezultat ljutnje i zamjeranja. One su posljedica beznađa i potpune neslobode čovjeka da se izrazi o svojim osjećajima.

Nesreće su također revolt protiv predstavnika vlasti. Toliko smo ljuti da želimo nekoga udariti, ali umjesto toga udaramo sami sebe. Kad smo ljuti na sebe, osjećamo se krivima i tada doslovno tražimo kaznu za sebe, a ona dolazi u obliku nesreće. Na prvi pogled, mi smo samo nevine žrtve nesreće.

Nesreća nam omogućuje traženje pomoći i suosjećanja od drugih. Oni nam peru rane i brinu se za nas. Često smo prisiljeni ležati u krevetu, ponekad dugo vremena. Stenjemo od boli.

Pomoću boli naše tijelo nam govori o životu, pokazuje na čemu trebamo još poraditi. Veličina boli pokazuje koliko jako smo se htjeli kazniti.

Bol bilo kojeg podrijetla, po mom mišljenju, je dokaz osjećaja krivnje. Krivnja uvijek traži kaznu, te kazna stvara bol. Kronična bol se javlja od kroničnog osjećaja krivnje, zakopanog tako duboko u nama da mi sami često o njoj ni ne znamo. Krivnja je beskoristan osjećaj. Taj osjećaj nikada nikome ne pomaže, te ne može promijeniti situaciju. Tako da oslobodite se iz zatvora.

Operacija (bilo koja). Intervencija kirurga je potrebna, na primjer, kod ozljeda ruke, noge, tako da ljudi mogu usredotočiti svoju pažnju na oporavak i na nastojanje da se to ne ponovi.

U medicini danas, radi puno odličnih liječnika, koji su se u potpunosti posvetili pomaganju ljudima. Sve više i više liječnika počinju liječiti pomoću holističke metode. Ipak, većina naših liječnika ne želi se baviti uzrocima bolesti nego liječe samo simptome i posljedice.

Oni to rade na dva načina: ili lijekovima ili režu. Kirurzi režu, te ako se obratite kirurgu, on će sigurno preporučiti operaciju. Ako nemate izbora, pripremite se za nju, tako da se možete brzo i bez komplikacija oporaviti. Jedna od mojih prijateljica je morala ići hitno na operaciju. Prije operacije je razgovarala s kirurgom i anesteziologom. Ona ih je zamolila da tijekom operacije uključe ugodnu laganu glazbu te da joj se obraćaju samo u nježnom tonu. Sestra je radila to isto nakon operacije. Operacija je dobro prošla, a moja prijateljica se oporavila u rekordno kratkom roku. Nakon operacije, cijelo vrijeme slušajte glazbu koju volite, i stalno govorite sami sebi: “Brzo se oporavljam. Svaki dan se osjećam sve bolje i bolje”.

Tumori – lažne izrasline. Kamenica uzima maleno zrnce pijeska i gradi oko njega tvrd i sjajan oklop da bi se zaštitila. Mi zrnce pijeska zovemo biserom i divimo se njegovoj ljepoti. Mi, kao kamenice, uzimamo uvredu i nosimo se s njom sve dok se ona ne pretvori u tumor. Ja to zovem “prožvakavanjem starog filma.” Uvjerena sam da žene dobivaju tumore u maternici, jajnicima, i tako dalje, jer uzimaju emocionalnu bol koja se dogodila kao rezultat povrede njihove ženstvenosti, i nose se s njom cijeli život dok ne nastane tumor. Ja to zovem jednostavno: “On me jako povrijedio”.

Ako naš odnos s nekim završava, to ne znači da nešto nije uredu s nama, i to ne pokazuje koliko smo doista vrijedni. Nije važno ono što se s nama događa u životu, nego kako ćemo reagirati na to. Mi svi, bez iznimke, snosimo 100 postotnu odgovornost za sve što se s nama događa.

Louise Hay
(Cluber.com.ua)
Za atma.hr prevela: Irina Tadej
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Zahvalnost kao način života - Louise L. Hay

Zahvalnost donosi još više onoga na čemu treba biti zahvalan. Uvećava izobilje u vašem životu. Nedostatak zahvalnosti ili žalopojke ne donose ništa čemu bismo se radovali."

107984.jpg


* * *
"Hajde da provedemo svakog dana što više trenutaka zahvaljujući na svemu dobrom u svom životu. Ako sada imate malo toga u životu, dobićete više. Ako imate svega u izobilju, dobićete više. Na ovaj način možete samo da dobijete. Vi ste srećni i svemir je srećan. Zahvalnost povećava vaše izobilje."

* * *
"Zahvalnost je zaista poput menjača koji može da pokreće naš mentalni mehanizam od opsesije do mirnoće, od blokade do kreativnosti, od straha do ljubavi. Sposobnost da se opustimo i budemo prisutni mislima u svakom trenutku prirodno dolazi kada smo zahvalni."

* * *
"Preko dana, kada uhvatite sebe kako rovarite po onome što vam izgleda pogrešno, setite se da izgovorite molitvu zahvalnosti za sve ono što je u redu."

* * *
"Zahvalnost je izuzetno važna kad je u pitanju kvalitet života. Kada sam zahvalna, znam da je moj kanal širom otvoren za svako dobro koje može da nađe put do mene."

* * *
"Otkrivam da što se više trudim da budem zahvalna na malim stvarima u životu, to mi se krupnije stvari jednostavno pojavljuju iz neočekivanih izvora, i neprestano se radujem svakom novom danu sa svim iznenađenjima koja nastavljaju da nadolaze na moj put!"

* * *
"Što ste zahvalniji, to će vam više dobra doći; što više date, više ćete dobiti."

* * *
"Zahvalnost nije ishod onoga što nam se dešava; to je stav koji negujemo vežbom. Što smo zahvalniji, to ćemo nalaziti više razloga da budemo zahvalni."
"Zapamtite: ne možete istovremeno biti i zahvalni i nesrećni."

* * *
"Zahvalnost je dobra osobina koja može neizmerno doprineti našoj sreći jer je najznačajniji vid ljubavi. Zaista nas približava krajnjem izvoru sve ljubavi."

* * *
"Ponekad najveći razlog za zahvalnost leži skriven u izazovima s kojima se suočavamo jer od njih postajemo jača i saosećajnija ljudska bića."

* * *
"Po mom mišljenju, priča odražava ono što zahvalnost jeste: biti sposoban da potpuno proživiš i prihvatiš spontanost trenutka koji nije ni tražen ni očekivan."

* * *
"Izražavanje zahvalnosti za čuda u vašem svetu jedan je od najboljih načina da od svakog trenutka svog života napravite nešto posebno."

* * *
"Zahvalnost je emocionalni odgovor ljubavi koji raste iznutra kada se susretnemo s izvanrednim dizajnom života. Svakog dana ulazim u svet s mislima koje očekuju, koje traže nešto ili nekog kome će biti zahvalne."

* * *
"U svakoj situaciji se uvek dešava mnogo više nego što smo svesni, i to je ono s čime nas zahvalnost povezuje."
"Zahvalnost obogaćuje i produbljuje šarenu tkaninu našeg života dozvoljavajući nam da vidimo više."

* * *
"Nemoguće je biti zabrinut, besan, depresivan ili imati bilo koje negativno osećanje u prisustvu prave zahvalnosti."

* * *
"Svaki dan nam nudi razlog za zahvalnost, a mi treba da potražimo te posebne trenutke i da ih zapamtimo. Dobro zdravlje, mogućnost da pomognemo drugima i podrška dobrih prijatelja, sve su to razlozi da se bude zahvalan. Ništa u životu ne bi trebalo uzimati zdravo za gotovo."

* * *
"Život može biti pravi izazov, ali snovi nam se mogu ostvariti samo ako smo zahvalni na onome što nam je već dato."

* * *
"Oni koji razumeju važnost zahvalnosti mogu da ohrabre druge da prepoznaju svoje posebne trenutke."

* * *
"Zahvalnost nije uvek trenutna. Ponekad je potrebno vreme da bismo otkrili šta smo dobili, i tek kasnije možemo da steknemo uvid u to."
"Zahvalnost je utočište koje nam dozvoljava da volimo još dublje."

* * *
"Zahvalnost menja način na koji posmatramo život i sami sebe. Teške situacije koje su nekad bile nepodnošljive i izgledale nepromenljivo, promenile su se. Istog trenutka kad osetimo zahvalnost, situacija počinje da se razvedrava i tad možemo da vidimo priliku za promenu."

* * *
"Ključ za srećan, zdrav i uspešan život jeste zahvalnost. Ona nas uzdiže i održava, i privlači nam ono što želimo."
"Kada izražavamo zahvalnost, privlačimo ljude i situacije na kojima ćemo biti zahvalni. To je magija zahvalnosti."

* * *
"Uvek sami biramo kako želimo da živimo. Izabravši da zadržimo stav zahvalnosti, osigurani smo da živimo srećnim, zdravim i uspešnim životom."
"Kada se usredsredimo na obilje, naš život oseća obilje; kada se usredsredimo na nedostatak, naš život oseća nedostatak. Sve je stvar usredsređivanja."

* * *
"Zahvalnost je poseban dar. Ništa ne uzimajte olako. Volite i cenite sve u svom životu. Sve je tu s nekim razlogom – učite iz toga."

* * *
"Kada se osećamo zahvalno, delujemo na druge ljude svojom ispunjenošću; oni se osećaju cenjeno i privučeni su našom energijom."

* * *
"Kada izražavate zahvalnost, podižete vibracije oko sebe na višu frekvenciju. Stvarate pozitivnu energiju koja se emituje iz vas i vraća vam se u obliku divnih iskustava. Postajete magnet. Dobre stvari i dobri ljudi privučeni su k vama jer u vašoj blizini osećaju radost i oduševljenje. Stav zahvalnosti je prirodno privlačan. Ima snagu da pretvori izazove u mogućnosti, probleme u rešenja, a gubitke u dobitke. Podiže energiju. Širi našu viziju i dozvoljava nam da vidimo ono što bi možda bilo nevidljivo nekome s ograničenim stavom."

* * *
"Kada živimo sa zahvalnošću u srcu, nema mesta strahu, krivica se rastapa i postoji samo mir, ljubav, oproštaj i razumevanje. Za mene, to je ono što čini život."
* * *

Uz zahvalnost, svaki novi dan postaje ispunjen mogućnostima koje vas čekaju, postaje prilika da počnete ispočetka. Dobijate novu šansu da budete još bolji, još divniji - zar to nije blagoslov? Potrebni ste ovom svetu i život vam je zahvalan. Sada je vreme da i vi budete zahvalni za svoje postojanje.
Louise L. Hay

(Psihologijauspelaplus.com)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Što možemo zamisliti, to možemo i imati – ali zašto najčešće ostvarimo želje kada više ne mislimo na njih?

19559f.jpg


Mnogi od nas u praksi koriste afirmacije, ali ne razumiju mehanizam njihovog djelovanja i ne osjećaju neki konkretan učinak.

Kada je riječ o afirmacijama i općenito, privlačenju željenog, tu postoji jedan problem. Mi smo naučili razmišljati u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti…

Ono što nam se desilo u prošlosti, predstavlja kočnicu koja nam ne dozvoljava da vjerujemo da se zaista mogu desiti čuda, na osnovu čega stvaramo proročanska uvjerenja koja sugestivno djeluju uvijek kada nešto želimo.

Sadašnjost doživljavamo kao nešto što se neminovno nameće u ovom trenutku, puštamo je da prolazi. Realizaciju željenog vidimo tek u budućnosti, koja zapravo ne postoji i ne možemo je uhvatiti isto kao što ne možemo uhvatiti svoju sjenku.

Jedino što je izvjesno to je sadašnji trenutak.

Afirmacije služe za to da se orijentiramo isključivo na ovaj trenutak: ja sam sretna ovdje i sada, ali moje nesvjesno govori da to nije istina; ja sam bogata i uspješna, ali moje nesvjesno se odupire; ja sam zdrava, imam savršenog partnera itd., ali moje nesvjesno kaže da to nije istina.

Problem je što se uvijek upetlja um i definira stvari na osnovu ukorijenjenih proročanskih uvjerenja. Na taj način stvara se ogroman jaz, željeno postaje sve više nedostupno. Što nam više bježi, mi ćemo ulagati više napora da ga sustignemo.

Kada nešto želimo, automatski podrazumijeva činjenicu da to nemamo. Mi obično nismo zadovoljni postojećim stanjem i ne čini nas sretnim ono što imamo. Kada imamo zdravlje, nismo nešto posebno sretni zbog toga, jednostavno ponašamo se kao da je to nešto sasvim normalno. Kada izgubimo zdravlje, pokušavamo ga privući na sve moguće načine.

Kada imamo zadovoljavajuću vezu sa partnerom, opušteni smo i ne razmišljamo da nešto mijenjamo, borba počinje tek kada ostanemo bez toga.

Zašto najčešće željeno privučemo tek nakon dužeg vremena, kada više ne mislimo o tome? Na primjer, zaljubljeni smo u neku osobu, ali on nam nije naklonjen, i dok mi svim žarom želimo imati ga za sebe, on nam kao riba klizi iz ruku, što smo više zagrijani, on nam je sve nedostupniji.

Na kraju, okrenemo list i nađemo drugog partnera, a ovaj prvi kao duh izroni iz mraka i počne da nas proganja, izjavljuje ljubav i sl., ali nama više nije ni na kraj pameti.

Kada nešto žarko želimo, mi povlačimo energiju iz drugih resursa i blokiramo sve energetske kanale. Misleći konstantno, opsesivno samo na jednu stvar ili osobu tokom 24 sata, zapostavljamo posao, prijatelje, zdravlje i sve manje energije ulažemo u druge segmente života ili im ne pridajemo nikakav značaj, živeći ih mehanički i nesvjesno.

Tako polako upadamo u financijske probleme, ne možemo kontrolirati novčane tokove i podmiriti sve troškove, ulazimo u minus, zdravlje počinje slabiti, na poslu se javlja negativna energija ili sukob s kolegama i nadređenima. Tada imamo običaj reći da nam je sve krenulo nizbrdo.

Povlačenjem energije iz drugih sektora mi smo zablokirali cijeli sistem. Uzmimo na primjer, funkcioniranje Ministarstva financija neke zemlje – penzioneri najavili štrajk jer kasne penzije, vlada uzme novac koji je namijenjen za platu službenicima ministarstva i prebaci penzionerima. Tako ostane “rupa” u budžetu.

Sutra radnici željezare najave obustavu rada jer nisu primili plaću šest mjeseci. Vlada odluči uzeti iz budžeta sredstva namijenjena za nabavku osnovnih sredstava i prebaci ih željezari. Iz dana u dan stvaraju se nove rupe, na kraju dolazi do potpunog kolapsa i više ništa ne funkcionira kako treba.

Vratimo se na naš energetski sistem. Mi smo naš energetski potencijal usmjerili na jednu stranu i ispraznili druge sektore, stvarajući nedostatak ravnoteže, a višak uvijek preteže na štetu slabih sektora. Tek kada se energija izbalansira, možemo očekivati blagostanje i ispunjenje željenog. Odnosno, kada aktivno sudjelujemo u svim segmentima svog života, tako stvaramo prohodnost komunikacijske mreže.

Tako se i osoba iz prethodne priče pojavi tek kada se energija vrati u normalno stanje, jer su se “pročistili” putevi. Upravo ćemo prebacivanjem težišta na jednu stranu djelovati poput stijene koja se sručila na cestu i zapriječila prolaz. Višak uvijek dovodi do neravnoteže, a cilj rada na sebi je harmonizacija energije i uspostavljanje balansa na nivou svih segmenata.

Zapravo, željeno je krenulo prema nama, ali je naišlo na prepreku koju smo sami stvorili. S druge strane, um je glavni ometač, odbijač željenog. On čini da automatski padamo na nižu vibraciju i formiramo uvjerenje da ne možemo privući željeno.

Prije nego nas željeno sustigne, mi spustimo rampu i zatvorimo prilaz. Ono što možemo zamisliti, to možemo i imati.

Možemo danima raditi afirmacije tipa: privlačim novac, ovo, ono… univerzum radi za mene i sl., a svakim danom sve manje para u novčaniku… to je samo znak da afirmacija ne djeluje iz nekog razloga i da postoji jaz između želje i energetskih tokova.

Jedan od razloga može, na primjer biti komunikacijska blokada sa svijetom, povlačenje, izolacija, zapostavljene veze sa bliskim osobama ili porodicom i sl. Što su nam veze bogatije, življe, iskrenije, to smo otvoreniji za prijem svih oblika blagostanja.

Kada su u pitanju afirmacije, one trebaju biti veoma sažete i jasne. Ako su previše općenite i razvodnjene, mogu dati isto tako uopćen učinak, bez fokusiranja na konkretnu oblast. Da bismo stvorili i održali balans, bilo bi dobro koristiti set od najmanje 12 afirmacija od čega po jednu za svaki sektor života i tu se možemo poslužiti astrološkim značenjem polja:

1. (ascendent): Ja lično, fizički izgled, zdravlje, karakter, sadašnjost
Afirmacija: Ja sam žena, snažna i zdrava u srcu i umu.
(Napomena: Afirmacije kreiramo prema vlastitim afinitetima.)

2. Novac, lične vrijednosti, imovina
Afirmacija: Meni novac stalno dolazi, iz poznatih i nepoznatih izvora, moji prihodi se stalno povećavaju. Energija novca neometano kruži, dajem novac i on mi se višestruko vraća.

3. Braća, sestre, novosti, kraća putovanja, sve komunikacije
Afirmacija: Komuniciram otvoreno i iskreno, s ljubavlju i razumijevanjem.

4. Otac, dom, porodica:
Afirmacija: Uživam podršku moje porodice, u mom domu vlada ljubav i harmonija.

5. Djeca, seksualna zadovoljstva, ljubav, provod, kreativnost, produktivnost, stvaralaštvo
Afirmacija: Puna sam ljubavi koju nesebično dajem i koja mi se višestruko vraća, radim i stvaram iz ljubavi.

6. Bolest/zdravlje, navike
Afirmacija: Ja sam potpuno zdrava, moje tijelo i um funkcioniraju u savršenoj harmoniji.

7. Brak, muž ili žena, partnerstva, ugovori i udruživanja, javni neprijatelji, parnice
Afirmacija: Volim i voljena sam, imam partnera koji mi savršeno odgovara.
Napomena: Partner je naše ogledalo, što znači da nam savršeno odgovara partner koji nije u disproporciji s našim unutrašnjim bićem. Što smo bolje i savršenije biće, to ćemo imati i bolji odnos s partnerom.

8. Smrt, oporuke, nasljeđe, bol, strah, ovo je također polje koje predstavlja misterije i okultna znanja
Afirmacija: Smrt nije kraj, već početak nečega novog, u svakom mraku pronalazim trag svjetlosti i u svemu pronalazim svrhu i smisao.

9. Duga putovanja, nauka, religija, umjetnost, vizije i povezanost sa višom sviješću
Afirmacija: Ja sam povezana s božanskom ljubavlju, otvaram svoje srce za širenje svijesti, nova znanja i daleka putovanja. (Putovanje ne podrazumijeva isključivo putovanje u fizičkom smislu, može to biti putovanje prema sebi, što je ujedno i najduže putovanje).

10. Majka, status, ugled i čast, karijera, ciljevi autoriteti, zaposlenje
Afirmacija: Ja ostvarujem svoje ciljeve s lakoćom, volim svoj posao i uspješna sam u svemu što radim.

11. Prijatelji, nade i želje
Afirmacija: Moji prijatelji su nesebični i plemeniti, uzajamno se razumijemo i podržavamo.

12. Tuga, strah, kazna, tajni neprijatelji, insinuacije, gubici, nevidljive prepreke, zamagljeni vidici
Afirmacija: Sposobna sam prepoznati i prevazići sve prepreke jer u svakom trenutku imam Božju zaštitu i vodstvo Njegove nevidljive ruke.

Kroz navedene afirmacije izražavamo svijest o svim postojećim segmentima, zatvaramo krug, bez zanemarivanja/ignoriranja negativnih aspekata života kao što su smrt, neprijateljstva i sl.

Težnjom da se suočavamo samo s lijepim stvarima koje nam osiguravaju osjećaj udobnosti, riskiramo da postanemo leptir s nerazvijenim krilima, nesposobni da se suočimo sa životom onakvim kakav jeste.

Idemo li isključivo u pravcu idealizacije svijeta, živjet ćemo u oblacima, izolirani od realnog svijeta, a kao rezultat imati sve više teškoća kod suočavanja sa svakodnevnim problemima.

(Duhovni-razvoj.blogspot.com/Atma)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
L. Hay: Koji god da je vaš problem, OVO je čudesan lijek!

1da944.jpg


Jedna od najvažnijih stvari koja će vas nagnati da promijenite misli i obrasce je ljubav prema sebi. Ponavljanje pozitivnih afirmacija i odgovornost dat će vam moć. Sve bolesti izviru iz neopraštanja, tvrdi Louise Hay. Bez obzira na to u čemu je problem, iskustva su samo vanjske posljedice unutarnjih misli. A misli možete mijenjati. Promjenom misli mijenjate i svoj život, poručuje jedna od najpopularnijih autorica knjiga samopomoći Louise Hay.

Jedna od najprodavanijih autorica u povijesti, vlasnica izdavačkog carstva i jedna od ikona “self-help” pokreta filozofiju da način na koji razmišljamo oblikuje naš svijet doživjela je na vlastitoj koži.

– Uvidjela sam da onda kad se volimo i prihvaćamo, sve u životu funkcionira, kaže Louise. Nakon što joj je dijagnosticiran rak grlića maternice, Hay je zaključila da je to posljedica njezina zamjeranja očuhu i majci zbog zlostavljanja u djetinjstvu te je odbila liječenje. Posvetila se zdravoj prehrani, afirmacijama, vizualizaciji, opraštanju i otpuštanju zamjerki te je potpuno preuzela odgovornost za vlastiti život. Nakon šest mjeseci liječnici su je obavijestili da je rak nestao. To je bila potvrda koju je Louise čekala da je filozofija koju propovijeda i kojoj vjeruje, točna.

Nastavila je rad osmislivši koncept metafizičkih uzroka bolesti te i dan-danas u kasnim osamdesetima Louise drži predavanja, piše i uči. Jedna od najvažnijih stvari za promjenu misli i obrazaca, što je temelj za promjenu života i iscjeljivanje na svim razinama, ljubav je prema sebi.

– Koji god da je vaš problem, ono na čemu uvijek treba raditi je ljubav prema sebi. Ljubav je čudesan lijek. Ako volite sebe, to stvara čuda u vašem životu – objašnjava Louise.

Nakon toga potrebno je odlučiti da ste se voljni promijeniti i odbaciti uvjerenja koja vam štete. To je vrlo teško, ali nužno.

– Budite svjesni da je ono područje koje ne želite mijenjati upravo ono koje najviše treba mijenjati i budite spremni na promjene kad se počnu događati – kaže Louise.

– Kao i kod vježbanja ljubavi prema sebi, i ovdje možete iskoristiti zrcalo. Pogledajte se u zrcalo i recite: “Voljna sam se mijenjati”. Potom samo promatrajte. Osjetite li otpor, zapitajte se zašto te recite: “Voljna sam otpustiti svaki otpor”.

Vježba zrcalo

Učenje ljubavi prema sebi može početi vježbom u kojoj se zagledate u vlastite oči u zrcalu, izgovorite svoje ime i dodajte: “Volim te onakvoga kakav jesi”, savjetuje Louise Hay.

Ljubav je svuda oko nas

Ljubav se može osjetiti prema življenju, drugoj osobi, procesu spoznavanja, ali i načinu na koji funkcionira svemir.

Bolesti izviru iz neopraštanja

Sve bolesti izviru iz neopraštanja i kad god smo bolesni, moramo istražiti srce da vidimo kome oprostiti, savjetuje Hay. Upravo ona osoba kojoj vam je najteže oprostiti je ona koje se najviše trebate osloboditi. Opraštanje znači da trebate odustati od zamjeranja – ne da odobravate nečije loše ponašanje prema vama nego samo da otpustite jer će to biti dobro za vas. Kako biste lakše oprostili nekome tko vas je povrijedio, pokušajte shvatiti da su i oni patili.

– Dobro razumijemo vlastitu bol, no većini je ljudi teško razumjeti da su i ljudi kojima trebamo oprostiti također patili. Moramo shvatiti da su radili najbolje što su mogli s razumijevanjem, sviješću i spoznajama koje su u tom trenutku imali – objašnjava Louise Hay u jednoj od najpopularnijih knjiga “Kako iscijeliti duh i tijelo” u izdanju V.B.Z.-a.

Zamjerke koje zadržavamo uzrokuju bolesti, a Louise Hay vjeruju kako su dva misaona obrasca ona koja pridonose bolesti: bijes, koji se može manifestirati kao nestrpljivost, ljubomora, zamjeranje i ogorčenost te strah koji se može očitovati kao tjeskoba, sumnja ili osjećaj bezvrijednosti.

Duboko u mome središtu je neiscrpan izvor ljubavi

– Kako biste se oslobodili takvih osjećaja, prestanite kritizirati sebe i druge. Prihvatite se takvima kakvi jeste. Kritičnost uništava duh, a pohvale ga jačaju. Iako govorenje da se volite u početku može biti teško, ako budete ustrajni, s vremenom ćete to početi uistinu i misliti. Kad zavolite sebe, sveukupni će život odražavati tu ljubav – uvjerena je Louise.

Točka moći

Vjerujem kako ste stvorili svoja iskustva jer su zrcalila neka uvjerenja koja ste imali o sebi. Nije važno koliko dugo je to trajalo ili koliko je situacija bila teška, točka moći uvijek je u sadašnjem trenutku.

Sve ovisi o nama

Ako možemo iskoristiti naše bolesti kao mogućnosti koje nam pokazuju na koji način možemo promijeniti vlastiti život, onda imamo moć, kaže Louise Hay.

Odgovornost

Ako ste voljni poduzeti mentalni napor, gotovo svaka bolest može se izliječiti. Uvijek imamo izbor preuzeti odgovornost za ono što nam se događa, smatra Louise.

Put do iscjeljenja

Kako biste se iscijelili, ljutnja i strah moraju se zamijeniti povjerenjem u život. Da bismo to uspjeli, moramo naučiti reći “da” životu. Moćno su sredstvo u ispunjavanju tog cilja afirmacije.

– Kako biste se riješili straha i ljutnje te uspostavili obrazac povjerenja u život, rabite sljedeće afirmacije: ‘Voljna sam otpustiti strahove’, ‘Živim u sigurnom svijetu’, ‘Oslobađam se svih destruktivnim i sumnjičavih misli’, ‘Prihvaćam se i stvaram mir u svom umu i srcu’, ‘Imam moć učiniti promjene’, ‘Imam božansku zaštitu’ – savjetuje Louise Hay. Kako bi afirmacije bile još djelotvornije, izgovarajte ih od trenutka kad se probudite.

– Početak dana određuje cijeli naš dan, a vjerujem da način na koji počinjemo dan zapravo predstavlja način na koji živimo svoj život, no malo nas je koji smo toga svjesni. Zato ljudima uvijek najprije postavim pitanje: što najprije kažete ujutro kad ustanete? S godinama sam shvatila da je najljepše što ujutro mogu reći: ‘Dobro jutro, mila, volim te. Danas ćemo imati prekrasan dan’ – kaže Louise.

Kako biste se iscijelili, potrebno je i promotriti riječ “trebati” jer vam ona može otkriti puno o vašim uvjerenjima.

– S klijentima obvezno radim vježbu ‘trebao bih’. Zamolim ih da napišu nekoliko rečenica koje počinju tom frazom, a potom ih pitam zbog čega misle da bi trebali nešto učiniti. Odgovori su različiti, ali mnogo toga otkrivaju, primjerice: ‘Zato što se bojim’, ‘Zato što moram biti savršen’, ‘Zato što sam previše lijen/glup/bezvrijedan…’. Vjerujem kako je riječ ‘trebati’ jedna od najštetnijih u jeziku. Svaki put kad kažemo ‘trebao bih’, zapravo govorimo ‘ja griješim’. Zato bih zamijenila frazu ‘trebao bih’ riječi ‘mogu’. Ona nam pruža mogućnost izbora i kad je koristimo, ne griješimo – objašnjava Louise.

Otkrivanje uvjerenja koja imate vrlo je važno jer se njima možete početi baviti tek kad ih identificirate.

– Obrasca koji je zakopan negdje duboko u nama najprije moramo postati svjesni kako bismo se iscijelili. Naravno da će tijekom procesa postojati otpor i on je zapravo prvi korak u procesu iscjeljenja. Otpor se može manifestirati i u našim postupcima, primjerice, promjenom teme ili napuštanjem prostorije. No najvažnije je da cijelo vrijeme budete blagi prema sebi kako biste se počeli voljeti – kaže Hay.

Važnost oprosta

Kad oprostimo i otpustimo, s ramena nam otpada golemi teret. No to nije sve; upravo se u tim trenucima otvaraju vrata ljubavi prema sebi, objašnjava Louise Hay.

Reci što želiš

Svakog dana jasno izrazite ono što želite u životu. izrazite to na taj način kao da ono što želite (zdravlje, partner ili posao) već posjedujete.

Ljubav prema sebi

Možete li se sjetiti predivnog osjećaja kad ste zadnji put bili zaljubljeni? isti se osjećaj pojavljuje i kad počnete voljeti sebe, osim što tada zauvijek traje.

Odnos sa samima sobom neka bude najvažniji, kaže Louise.

Prenosi: Savjetnikuspjeha.com/Atma.hr
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
LUIZA HEJ: MOĆNA MEDITACIJA OD 5 MINUTA KOJA OTVARA SRCE

1eb9ad.jpg


Lujza Hej kaže da je počela da meditira pre mnogo godina, koristeći mantru. Može se koristiti neka reč na sanskritu kao što je "om" ili "hu", ali i neke umirujuće reči na maternjem jeziku kako što su "ljubav" ili "mir", ili rečenice kao što su "ja sam ljubav" ili "sve je u redu".

Evo Lujzinog svedočanstva o prvim iskustvima...

"Pre nego čto sam naučila kako svakodnevno da meditiram, bila sam jako stegnuta i uplašena.

Svaki put kada bih meditirala dobila bih glavobolju. To je trajalo 3 nedelje. Kako su moje telo i um počeli da se opuštaju, po možda prvi put u životu, glavobolja je nestala.

Od tada, meditiram stalno i pohađala sam razne kurseve tokom prethodnih godina. Svaki kurs nudi pomalo drugačiji metod meditacije. Svaki od njih ima svoje prednosti, mada vam oni možda neće u potpunosti odgovarati.

Mnogi žele da počnu sa svakodnevnom meditacijom, ali to ne čine, jer misle da postoje brojna pravila koja moraju da se prate ili se plaše da to ne čine kako valja. Ja želim sa vama da podelim 8 jednostavnih koraka za meditaciju, koja će vam dnevno oduzeti samo 5 minuta vremena.

Petominutna vežba koja otvara vaše srce

Udahnite. Izdahnite.

Udahnite. Izdahnite.

Udahnite i izdahnite sve ono što se krije u vama.

Ovo je novi dan i ne treba u sebi da nosimo prošlost.

Stavite jednu ruku na srce, a drugu na stomak.

Dok tiho dišete, osetite koliko vas je utešio ovaj osećaj. Imajte na umu da ovo možete raditi bilo kad i bilo gde i time pomognete sebi kad god je to potrebno.

Možete da popravite svoje stanje kad god vam je to potrebno, i to sitnim pokretima i disanjem. Kako je to umirujuće!

Dopušta da "juče" ode. Daje vam osećaj sigurnosti. Ovde ste zbog sebe. I dok puštate prethodni dan, čak i sadašnji trenutak da odu, usmerite svoju pažnju na ovaj dan, ovaj sat, na ovo vreme.

Usmerite svu svoju pažnju na ovaj divan, predivan dan.

Dopustite vašem srcu da se otvori i napravi mesto svemu dobrom što vam Univerzum šalje.

Sve je u redu.

Meditacija je jedan od najboljih poklona koji možete podariti svom telu. Ono vas svaki dan voli i podržava i lep je osećaj podariti mu nešto zauzvrat.

Zapamtite da je meditacija samo način da se povežete sa svojim unutrašnjim vodičem. Mi smo, naravno, uvek u vezi sa njim dok obavljamo svakodnevne poslove, ali svesno povezivanje je lakše kada mirno sedimo i osluškujemo.

Vaša afirmacija glasi: uvek sam u kontaktu sa božanskim vodičem.

(Lovesensa.rs)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
In Memoriam Louise Hay: Ljubav se ljubavlju vraća – udvostručeno!

1cbb6c.jpg


“Duboko, unutar mog bića nalazi se beskonačan izvor ljubavi. Sada dopuštam toj ljubavi izlazak na površinu. Ona ispunjava moje srce, tijelo, um, svijest, moje cijelo biće, zrači iz mene u svim smjerovima i vraća mi se udvostručena, što više ljubavi koristim i dajem, to sve više i više moram davati, jer je potreba za njom beskrajna.

Upotreba ljubavi doprinosi da se osjećam dobro; ona je izraz moje unutarnje radosti. Ja volim sebe i prema tome, s ljubavlju se brinem o svom tijelu, s ljubavlju ga hranim zdravom hranom i pićem. S ljubavlju ga njegujem i odjevam i moje tijelo s ljubavlju odgovara zdravljem i energijom.

Ja volim sebe i prema tome, pobrinula sam se za udoban dom, koji ispunjava sve moje potrebe i u kojem je užitak boraviti. Svaku sobu ispunjavam vibracijama ljubavi, tako da će svatko tko uđe, uključujući i mene, osjetiti tu ljubav i biti ispunjen njome.

Ja volim sebe i prema tome, radim posao u kojem iskreno uživam. To je posao koji koristi moje stvaralačke talente i sposobnosti. Radim s ljudima i za ljude koje volim i koji vole mene i dobro zarađujem.

Ja volim sebe i prema tome, ponašam se i mislim s ljubavlju prema svim ljudima, jer znam da mi se ono što odašiljem prema van, udvostručeno vraća.

Ja privlačim samo ljude ispunjene ljubavlju, jer su oni ogledalo onoga što sam ja.

Ja volim sebe i prema tome, zaboravljam i u potpunosti se oslobađam prošlosti i svih iskustava iz prošlosti. Slobodna sam.

Ja volim sebe i prema tome, živim u potpunosti, u sadašnjosti, doživljavajući svaki trenutak kao dobar, znajući da je moja budućnost svijetla, radosna i sigurna, jer sam ja voljeno dijete svemira i svemir s ljubavlju brine o meni sada i zauvijek.

To je tako! “

Louise L. Hay – Kako iscijeliti duh i tijelo
(Atma.hr)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Louise Hay: Najmoćnija afirmacija koju ikad možete upotrijebiti!

PPWGGBEW9Q-696x398c031be1da05ec1a7.jpg


Koliko ljudi ima svoje vlastite barijere? Smatram da ih većina nas posjeduje. Toliko radimo na sebi ali i dalje se te barijere nastavljaju pojavljivati. Shvatila sam da većina tih barijera spada u jednu od 4 kategorije: kriticizam, ogorčenost, strah ili krivica. To su one četiri na kojima najviše radimo, one koje nam najviše smetaju.

Hajdemo udahnuti duboko… Ako ste sa sobom donijeli neka svoje opterećenja, za trenutak ih ostavite iza sebe… I moje misli idu na sve strane, sve stvari koje se događaju oko mene, ali ja sada sve to puštam… da bi mogla samo jednostavno biti ovdje i fokusirati se da budem s vama. Došli smo ovdje da bi otpustili svoje barijere. Želimo naučiti nešto što je možda drugačije, a za to nismo znali ranije.

Svako od nas je došao ovdje kako bi nešto pustio… Recimo sebi da smo spremi i voljni da otpustimo, to ne mora biti teško i ne moramo se boriti. Ne moramo slušati eho prošlosti, čak i ako ga čujemo, samo ćemo ga otpustiti…

Ovdje smo da bismo naučili nešto novo i ako svatko od nas danas primi samo jednu jedinu rečenicu koja nam može pomoći da poboljšamo kvalitet našeg života onda je to fantastično! Zamislite kako bi bilo predivno da svaki dan dobijemo jednu rečenicu nečega što bi nam pomoglo da pustimo prošlost i unesemo nešto novo. Sve na čemu radimo jeste naše razumijevanje, svjesnost i znanje. I nema koristi od toga da se kažnjavamo zbog stvari koje ne znamo, ili gdje se trenutno nalazimo… bolje je da tu energiju uložimo da naučimo ono što možemo o sebi i shvatimo što je je ono što trebamo otpustiti.

Smatram da je naš najveći problem taj što većina nas nema ni najmanju predstavu o tome što bi bilo dobro da otpustimo. Mi znamo što ne funkcionira i znamo što želimo u svom životu, ali ne znamo što je prepreka tome.

Jedna od stvari koju želim postići je da nam pomognem da uvidimo što je ono što nam ne dopušta da napredujemo. Šta nas to vuče nazad?

Uviđam da mnoge stvari koje nas drže u mjestu spadaju u oblasti kriticizma, ogorčenosti, straha ili krivice. I ako na momenat zastanete i osvrnete se na sopstvene načine razmišljanja i sopstvene probleme i stvari koje vas vuku na dole u koje kategorije spadaju, u vašem slučaju? Možda spadaju u dvije-tri. Je li to osjećanje straha ili krivice, koje se stalno izbija na površinu? Ogorčenost? Jeste li vrlo kritična osoba? Koja je vaša barijera?

Zapamtite, naša iskustva uvijek reflektiraju naša unutrašnja vjerovanja. I ako hoćete saznati koja su vaša unutrašnja uvjerenja, dovoljno je da se samo osvrnete na svoja životna iskustva. Ako pogledate ljude u vašem životu ili druge stvari, možete shvatiti u što vjerujete u svom životu, jer su sva naša iskustva ogledalo naših unutrašnjih uvjerenja. I neka od njih su predivna! I to su stvari sa kojima radimo i koja nam pomažu da lako tečemo kroz život. Neka od njih su vrlo negativna i zastarjela, istrošena su i nemaju više smisla. Naučili smo ih kada smo imali 2-3 godine, i još uvijek ih koristimo.

Ali najveće blokade od svih su ove četiri, i to ću vam stalno ponavljati. Kriticizam, ogorčenost, strah i krivica – to su najveće blokade na našem putu. Znam da ste me mnogo puta čuli da govorim kako je ljubav prema sebi najmoćnija stvar koju možemo učiniti. I tada sve teče. Sve predivno teče. Ne pričam o taštini ili aroganciji, jer to nije ljubav, to je uvek strah. Pričam o jednostavnom uvažavanju i poštovanju ovog predivnog bića koje jesmo.

Male bebe znaju kako voljeti sebe. Vi ste svi rođeni u čistoj ljubavi. Ne postoji nijedna živa beba koja ikad kritizira svoje tijelo. Ili ikad kaže: Moji bokovi su preširoki! Jeste li ikad čuli bebu koja to kaže??? One su samo oduševljene i sretne što imaju tijelo! One uživaju u njemu, i vole sebe – svoje prste, sve u vezi sebe! One apsolultno obožavaju sebe, ispoljavaju svoja osećanja… Kada je beba sretna, vi to znate, kada je beba bijesna, cijelo susjedstvo to zna. Nikada se ne plaše pokazati ljudima kako se osjećaju i ispunjene su hrabrošću. I predivne su! I mi smo bili takvi. Morate se sjetiti da ste bili puni hrabrosti, ljubavi i da ste obožavali sebe kada ste bili vrlo mali…

I onda se dogodi odrastanje, i počnemo slušati ljude koji su uplašeni ili kritični ili ogorčeni ili u osjećaju krivice. I mnogi od nas smo odrasli uz takve ljude.

Ako ste odrasli u obitelji gdje je kriticizam bio standardna stvar onda ćete i vi odrasti u osobu koja na sve gleda kritično, bit ćete osoba koja kritizira. Vjerovatno ćete kritizirati i sebe, i druge ljude i nećete uživati u životu ni približno koliko biste mogli.

Ako ste odrasli u obitelji gdje vam nije bilo dozvoljeno izraziti bijes onda ste ili osoba koja je prestravljena od bijesa ili ga konstantno gutate i dopuštate mu da boravi u vašem tijelu.

Ako ste odrasli u obitelji gdje su svi bili manipulirani krivicom onda ćete vjerovatno i sami to raditi, i bit ćete osoba koja trči naokolo i ponavlja: Izvini, izvini.. I nikada ne tražite stvari direktno jer ćete uvijek željeti manipulirati nekom osobom.

To su stari obrasci razmišljanja naših roditelja, i lako je kriviti njih ili našu okolinu u kojoj smo odrasli i djetinjstvo, ali problem u tome je što nas to drži zaglavljene u jednoj točki, u ulozi žrtve. A to nije korisno ni za koga, tako samo nastavljamo imati probleme.

Zapamtite, sada ste vi roditelj. Nema veze što su vaši roditelji govorili, ili što je bilo tko drugi radio, nema veze što ste do sada naučili. Jedino je bitno što sada birate misliti i govoriti, jer ste vi jedina osoba u svom umu i vi birate svoje misli. Mogu vam pričati gomilu predivnih stvari, ali ako vi izaberete da ih ne poslušate, onda neće funkcionirati za vas. Vi ste uvijek glavni i vi stvarate svoj život i svoj svijet.

Ja znam da je najmoćnija afirmacija, koju ikad možete upotrijebiti sljedeća:

Ja volim i podržavam sebe. Ja volim i podržavam sebe…

A kada prvi put to kažete zapanjujuće je što sve izađe na površinu. Mnogo puta kada to kažemo gomila negativnih poruka izađe na površinu. I to je zapanjujuće jer nam daje priliku da upoznamo koja nam to prepreka stoji na putu cijeli život. Ako ne čujete svoje negativne poruke vi ne znate što vam stoji na putu.

Kada počnete govoriti afirmaciju Ja volim i podržavam sebe, bitno je da obratite pažnju na sve negativne poruke koje vam dolaze. Zato što su one vaša prepreka, i kada biste ih mogli zapisati to bi bilo predivno, jer je to vaše blago, “ovo je nešto što mi zaista smeta na mome putu i stvara probleme… “

Zapamtite, mi biramo kako mislimo i mi možemo izabrati da promijenimo način na koji razmišljamo. To je uvijek naš izbor.

(zakonprivlacnosti.com / prijevod ATMA)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
9 načela sretnog življenja prema Louise Hay: OVO će vas preporoditi!

Life-of-Pix-free-stock-photos-sunset-sea-light-mikewilsonc8b6af1628bd1f9b.jpg


Život me voli i sve su moje potrebe uvijek ispunjene, jedna je od afirmacija ikona popularne psihologije, Louise Hay. Iako će mnogi odmahnuti rukom na njezine mantre kojima se postiže bolji život, bez unutarnjega pozitivnog stava svakodnevica lako može postati prava noćna mora.
Naravno da bezglavim ponavljanjem: “Ja sam sretan, ja sam sretan”, dok se utapate u beznađu, nećete postati sretni, ali već željom za promjenom vlastitih krutih mentalnih obrazaca možete sebi olakšati teško razdoblje.

Louise Hay, koja je tijekom života prodala više od 50 milijuna knjiga, u svojoj knjizi “I vi možete imati izvanredan život” iznijela je neka od temeljnih načela prema kojima živi i pomaže drugima.

Isticala je kako je jako važan odmjeren i postupan uspjeh.

– Danas mnogi ljudi žele uspjeti na brzinu. No kada smo na duhovnom putu i prihvaćamo ono što nam život donosi, mislim da se najintenzivniji rad kojim se bavimo odvija postupno. Lijep je osjećaj osvrnuti se i pomisliti: ‘Ma pogledaj odakle sam krenuo’. To daje snagu – napisala je Louise Hay.

9 načela sretnog življenja prema Louise Hay

1. Jednostavnost

Ističe načela koja je vode kroz život, a kao početno navodi – jednostavnost. Na nju mnogi danas zaboravljaju gubeći se u komplikacijama koje sami sebi stvaraju.

Louise Hay je savjetovala da pojednostavnite ondje gdje možete i usredotočite se na jednostavne korake koje možete svladati.

2. Optimizam

Drugo načelo je optimizam. Ljudi pogrešno usmjeravaju pozornost na probleme, a ključ je upravo u tome da se posvetite razmišljanju o rješenjima tih problema.

3. Strpljivost – Bez sumanute jurnjave za uspjehom

Louise Hay isticala je strpljivost kao važno treće načelo življenja. Smatrala je da je današnji tempo života prebrz i ljudima nameće nemoguća postignuća u prekratkom roku. Zadivljujućim primjerima instant-uspjeha rijetkih pojedinaca ostatku populacije stvaraju se ozbiljne frustracije. Hay savjetuje da je najvažnije razumjeti proces vlastita razvoja ne jureći za konkretnim rezultatom.

4. Imati povjerenja u puteve svog života

Četvrto načelo je povjerenje. Louise Hay tvrdi da je naučila imati povjerenja u vlasititi život sagledavajući savršenstvo i priliku za rast u svim svojim iskustvima. Zato je nužno izgrađivati povjerenje u samog sebe, ali i otvarati se prema drugim ljudima ma koliko god ponekad izigrali naše povjerenje.

Afirmacije

Pri buđenju:
Ovaj dan je blagoslovljen.
Sve je dobro. Danas imam vremena za sve što trebam napraviti.

Tijekom dana:
Volim svoj život.
Život me voli.
Volim kad sunce sja.
Prekrasno je osjećati ljubav.

Na radnome mjestu:
Kreativno surađujem s pametnim ljudima koji me nadahnjuju.
Okružena sam prekrasnim suradnicima.
Moji su poslovi najbolji.
Prihvaćam posao u kojem koristim sve svoje stvaralačke talente i sposobnosti.
Izvrsno zarađujem na poslu.

Afirmacije tijekom jutarnjeg odijevanja:
Volim svoj ormar.
Odijevam se s lakoćom.
Uvijek odabirem najbolju odjeću.
Udobno se osjećam u ovoj odjeći.
Vjerujem da će moja unutarnja mudrost odabrati savršenu odjeću za mene.

Tijekom jela:
Duboko sam zahvalna na ovoj prekrasnoj hrani.
Čitava obitelj uživa u obroku.
Tijekom vožnje:
Vozim s lakoćom i bez napora.
Vožnja je sjajna i stižem mnogo prije nego što sam očekivala.
U autu se osjećam ugodno.

Suočeni s teškoćama:
S ljubavlju otpuštam taj događaj. Završen je i gotov.
S radošću očekujem sljedeći trenutak, svjež i nov.
Volim Život i Život voli mene.
Uživam u smirenom rješenjuovog problema.

Riječ stručnjaka – dr.sc. Elizabeta Radonić: Knjige o optimizmu dobre su kao prevencija od depresije
Kada čovjek zakorači u tešku depresiju, on se ne može svojom voljom natjerati na pozitivno razmišljanje. U takvim situacijama treba mu stručna pomoć u vidu psihoterapije i lijekova. Kod ljudi koji boluju od depresije oštećen je voljni dio i čovjek ne može upotrijebiti svoju volju te postati optimističan. To je okolini depresivnog čovjeka jako teško razumjeti. Kada prođe teži oblik depresije, knjige koje potiču na optimizam i afirmacije dobre su kao prevencija.

5. Rast – Život je učionica

Na energiju izravno utječu misli koje gajimo, riječi koje izgovaramo i djela koja činimo. Te misli, riječi i djela stvaraju osjećaje, a naši osjećaji postaju valuta kojom kupujemo svoja životna iskustva, objašnjava Louise Hay. U knjizi “I vi možete imati izvanredan život” kao peto ključno načelo navodi rast. Tvrdi da je osobni razvoj moguć samo ako se život sagledava kao učionica u kojoj iskustva koristimo kao katalizatore promjene i samospoznaje.

6. Služiti drugima

Hay ističe koliko je važno služiti drugima te objašnjava da joj je to šesto načelo pomoglo da se ne izgubi u osobnoj viziji i vlastitoj jurnjavi za uspjehom.

7. Stop crnim mislima

– Mi smo moćna, kreativna bića koja svoju budućnost određuju svakom mišlju koju pomislimo i svakom riječju koju izgovorimo. Kad gajimo dobre misli, dobro se osjećamo. Kad se osjećamo dobro, donosimo dobre odluke. Kad donosimo dobre odluke, privlačimo dobra iskustva u život. Uistinu jest tako jednostavno, tako lako i tako istinito – optimistična je bila Louise Hay. Za unutarnji mir bitno je prestati dokazivati ono što intuitivno znate da je istina. Ono što odašiljemo u svijet ima velik učinak na ono što primamo. Ako gajite negativne misli, nećete moći prizvati pozitivnost. Kada imamo osjećaj da smo zaglavili u kolotečini, upravo tada moramo uzeti uzde u svoje ruke i ovladati vlastitim razmišljanjem.

8. Čvrsta vjera čak i kada se ne zna ishod

Problemi se ne rješavaju odmah.Prečesto imamo osjećaj da iz nekog problema moramo iscijediti sve što možemo. Rješenje želimo pronaći istog trenutka. To je pogrešan stav, izjavila je Hay. Vjera je osmo načelo koje Louise Hay navodi kao izuzetno bitno da bi se kvalitetno živjelo. Bez čvrste vjere u vlastitu vrijednost i ljepotu života, koji se uvijek pobrine da dobijemo baš ono što trebamo u trenutku kada smo spremni za to, nema napredovanja. Bez vjere se gušimo u vlastitom nezadovoljstvu. Hay je tvrdila da je nevjerojatno važno biti voljan riskirati i nastaviti napredovati ne znajući ishod. Ne gubiti nadu i vjeru ključno je za napredovanje.

9. Magnetizam

Magnetizam je odraz pravilnog stanja uma. Louise Hay razvijala je sposobnost da privuče u svoj život ono što joj je potrebno održavajući pravilno stanje uma. To nije uvijek jednostavno jer smo stalno izloženi najrazličitijim negativnim i obeshrabrujućim utjecajima. Nepravda je dio života, a umijeće je ne dopustiti joj da nam zatruje um gorčinom. Ako je um bistar i smiren, tek tada naša unutranja karizma može doći do izražaja.

(Atma.hr)
 
Natrag
Top