VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Šta ovde piše? Da li je sada ta tvoja Biblija sama sebi kontradiktorna?
Pojasni mi ovaj stih, naravno ako ga ima i u tu tvoju bibliju koju ti čitaš?
33:12 Blessed is the nation whose Elohim is YHWH: and the people whom he hath chosen for his own inheritance.

Ja ako ne znam tada pitam, a pitam sve dok ne dobijem odgovor.
Pitanje glasi:
Kom narodu je blago?
Kolko Elohima taj narod treba da ima? I
Kako je ime tom Elohimu?

Eto, pa da vidimo da li ti ko čovek odgovaraš kad te neko nešto pita ili begaš ali skrećeš temu i spamuješ je sa nekom tvojom drugom zabludom.

"Благословен је народ коме је Елохим Јахве: и народ, кога on изабра за своје наследство"

Ovaj tekst upravo potvrdjuje da sve licnosti Bozanstva - i Otac i Sin i Sveti Duh predstavljaju Elohima kome je ime Jhwh.
Kao sto je vec dokazano tekstovima koje sam prilozio, gde Bog na pocetku stvaranja otkriva sebe kao Elohim - a, mnozinu u jednini, a ovaj tekst kaze da je taj Elohim u stvari Jahwe, to znaci sve ove licnosti koje cine Elohima - u stvari su zajedno Jhwh.

PO Jovanu 1,1 Isus nije Logos! Pokazao sam svima da u tebi nema istine, već bi da varaš neupućene kako bi ih uništio, a što se Isus naziva Logos ti ni to ne znaš.

Hajd dokaži da znaš i napiši nam ovde, izvolte.

Pitam se zasto ne uporedis porilozene biblijske tekstove koje sam vec postavio, jer oni nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus Logos - rec Bozja koja je postala telo..

ISUSOVO IME JE LOGOS - REC BOZJA:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви, и име се његово зове: ријеч Божија" ( otkrivenje 19. 11 - 13 )

I u kontekstu koji sam prilozio:

http://serbianforum.org/threads/logos.499423/page-3#post-1377715

U 1 poglavlju Jovanovog jevandjelja, Jovan prikazuje rec Bozju kao onu koja je bila KOD Boga i koja je sama BILA BOG
Takodje, da je KROZ REC SVE POSTALO, da u NJOJ BESE ZIVOT i da zivot BESE VIDELO LJUDIMA. i da rec TAMA NE OBUZE.
I na kraju, da je rec postala telo kao jedinorodni sin Bozji.

Kada ove izjave sagledamo u kontekstu reci Bozje koja govori o Isusu, jasno je da je REC BOZJA sam Gospod Isus Hristos, jer biblija govori o njemu kao onome koji je u pocetku bio kod Boga, koji je postao telo - rodjen je na zemlji u telu, kao onome kroz koga je sve postalo, da je u njemu - Isusu bio zivot i videlo ljudima, i da Isusa nije tama obuzela.

To je tako jasno i nedvosmisleno, i prema tome tvoja tvrdnja da u meni nema istine - je potpuno bez osnove, jer ovo je potpuna istina o Isusu kao Logosu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"Благословен је народ коме је Елохим Јахве: и народ, кога on изабра за своје наследство"

Ovaj tekst upravo potvrdjuje da sve licnosti Bozanstva - i Otac i Sin i Sveti Duh predstavljaju Elohima kome je ime Jhwh.
Kao sto je vec dokazano tekstovima koje sam prilozio, gde Bog na pocetku stvaranja otkriva sebe kao Elohim - a, mnozinu u jednini, a ovaj tekst kaze da je taj Elohim u stvari Jahwe, to znaci sve ove licnosti koje cine Elohima - u stvari su zajedno Jhwh.



Pitam se zasto ne uporedis porilozene biblijske tekstove koje sam vec postavio, jer oni nedvosmisleno potvrdjuju da je Isus Logos - rec Bozja koja je postala telo..

ISUSOVO IME JE LOGOS - REC BOZJA:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви, и име се његово зове: ријеч Божија" ( otkrivenje 19. 11 - 13 )

I u kontekstu koji sam prilozio:

http://serbianforum.org/threads/logos.499423/page-3#post-1377715

U 1 poglavlju Jovanovog jevandjelja, Jovan prikazuje rec Bozju kao onu koja je bila KOD Boga i koja je sama BILA BOG
Takodje, da je KROZ REC SVE POSTALO, da u NJOJ BESE ZIVOT i da zivot BESE VIDELO LJUDIMA. i da rec TAMA NE OBUZE.
I na kraju, da je rec postala telo kao jedinorodni sin Bozji.

Kada ove izjave sagledamo u kontekstu reci Bozje koja govori o Isusu, jasno je da je REC BOZJA sam Gospod Isus Hristos, jer biblija govori o njemu kao onome koji je u pocetku bio kod Boga, koji je postao telo - rodjen je na zemlji u telu, kao onome kroz koga je sve postalo, da je u njemu - Isusu bio zivot i videlo ljudima, i da Isusa nije tama obuzela.

To je tako jasno i nedvosmisleno, i prema tome tvoja tvrdnja da u meni nema istine - je potpuno bez osnove, jer ovo je potpuna istina o Isusu kao Logosu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li imaš nedvosmisleni stih -
Isus je Logos! - ?

Da li imaš nedvosmisleni stih -
Isus kaže - Ja sam Logos! - ?

NEMAŠ!
Zato si ti taj koji je pod utjecajem ŠTABA!
Izmišljaš i nadodaješ Jahvinoj riječi.

----------------------------------------------------

Pito sam te već 100 x:

Da li uviđaš da je ovaj stih:

Hebrejima 10,5
Zato On ulazeći u svijet veli: Žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
----------------------------------------

u čistoj kontradikciji sa tvojim dogma naukom?
-----------------------------------------------------

Bog Jahve je Isusu priparavio TIJELO!
KAKO?
Pa Bog Jedini Jahve je Isusu stvorio TIJELO!
ČIME?
LOGOSOM Božjim Jahvim!

------------------------------

Ponovno te pitam:

TKO je pripravio Isusu TIJELO?

ČIME je TAJ Isusu pripravio Tijelo?

KAKO?

-------------------------
Ako je po tvome - LOGOS postala TIJELOM -
gornji stih TAJ tvoj nauk dovodi u KontraDikciju!

Dok TO ne shvatiš - a očito je da nećeš,
jer je Štab "jak",
bit ćeš u otajstvu,
koje ne spašava.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
"Благословен је народ коме је Елохим Јахве: и народ, кога on изабра за своје наследство"

Ovaj tekst upravo potvrdjuje da sve licnosti Bozanstva - i Otac i Sin i Sveti Duh predstavljaju Elohima kome je ime Jhwh.
Kao sto je vec dokazano tekstovima koje sam prilozio, gde Bog na pocetku stvaranja otkriva sebe kao Elohim - a, mnozinu u jednini, a ovaj tekst kaze da je taj Elohim u stvari Jahwe, to znaci sve ove licnosti koje cine Elohima - u stvari su zajedno Jhwh.


Dakle ELOHIM je "ON" JAHVE, Bog i Otac naš! Jedan je JAHVE a ne TRI! tako je Isus učio,takvu nauku slede oni koji sebe smatraju za Isusove sledbenike.
Nema tu ništa što potvrđuje da JAHVE su TROJE jer onda bi sama Biblija bila sebi kontradiktorna. Nego ti tako izvlačiš iz konteksta kako tebe uši svrbe da promotiraš Sotonine Dezinformacije.
Nema tu u stvari! Biblija je jasna a paganska nauka o TRIJADI svi znamo odakle potiče.

Evo ti celo
Revelation 19

19:1 And after these things I heard a great voice of much people in heaven, saying, Alleluia; Salvation, and glory, and honour, and power, unto the YHWH our Elohim:

19:2 For true and righteous are his judgments: for he hath judged the great whore, which did corrupt the earth with her fornication, and hath avenged the blood of his servants at her hand.

19:3 And again they said, Alleluia. And her smoke rose up for ever and ever.

19:4 And the four and twenty elders and the four beasts fell down and worshipped YHWH that sat on the throne, saying, amein; Alleluia.

19:5 And a voice came out of the throne, saying, Praise our Elohim, all ye his servants, and ye that fear him, both small and great.

19:6 And I heard as it were the voice of a great multitude, and as the voice of many waters, and as the voice of mighty thunderings, saying, Alleluia: for YHWH Elohim omnipotent reigneth.

19:7 Let us be glad and rejoice, and give honour to him: for the marriage of the Lamb is come, and his wife hath made herself ready.

19:8 And to her was granted that she should be arrayed in fine linen, clean and white: for the fine linen is the righteousness of saints.

19:9 And he saith unto me, Write, Blessed are they which are called unto the marriage supper of the Lamb. And he saith unto me, These are the true sayings of YHWH.
19:10 And I fell at his feet to worship him. And he said unto me, See thou do it not: I am thy fellowservant, and of thy brethren that have the testimony of Yahushua: worship YHWH: for the testimony of Yahushua is the spirit of prophecy.

19:11 And I saw heaven opened, and behold a white horse; and he that sat upon him was called Faithful and True, and in righteousness he doth judge and make war.

19:12 His eyes were as a flame of fire, and on his head were many crowns; and he had a name written, that no man knew, but he himself.

19:13 And he was clothed with a vesture dipped in blood: and his name is called The Word of YHWH.


19:14 And the armies which were in heaven followed him upon white horses, clothed in fine linen, white and clean.

19:15 And out of his mouth goeth a sharp sword, that with it he should smite the nations: and he shall rule them with a rod of iron: and he treadeth the winepress of the fierceness and wrath of El-Shaddai.

19:16 And he hath on his vesture and on his thigh a name written, KING OF KINGS, AND MASTER OF MASTERS.

19:17 And I saw an angel standing in the sun; and he cried with a loud voice, saying to all the fowls that fly in the midst of heaven, Come and gather yourselves together unto the supper of the great Elohim;

19:18 That ye may eat the flesh of kings, and the flesh of captains, and the flesh of mighty men, and the flesh of horses, and of them that sit on them, and the flesh of all men, both free and bond, both small and great.

19:19 And I saw the beast, and the kings of the earth, and their armies, gathered together to make war against him that sat on the horse, and against his army.

19:20 And the beast was taken, and with him the false prophet that wrought miracles before him, with which he deceived them that had received the mark of the beast, and them that worshipped his image. These both were cast alive into a lake of fire burning with brimstone.

19:21 And the remnant were slain with the sword of him that sat upon the horse, which sword proceeded out of his mouth: and all the fowls were filled with their flesh.


E i šta sad? Kome se i ti i ceo taj Adventizam trebate moliti. kome?
A ko je stvoritelj i kako stvoritelj stvara to sam ja kao i mnogo ostalih korisnika foruma ovde obijasnili ali tebe istina ne interesira.


Kolega Isus je nazvan: Reč JAHVINA! Evo to je to, čitaj ti si dostavio ovaj pasus, znaš ti šta pišeš ili šta naučavaš?
Ili tebi je cilj da kasapiš i izlačiš iz konteksta da podržiš pagansku nauku?
and his name is called The Word of YHWH.
Isus nije REČ JAHVINA! NE Isus "is called" Isus je samo nazvan isto kao što je i Biblija nazvana Božija reč.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Jasno piše - Logos je Bog.
Nema stiha - Isus je Logos.
Nema stiha - Isus je Bog.
-------------------------------

Zato Isus niti ne sjedi na Božjem prijestolju,
nego - Vječno Zdesna BOGU!

Kojem TO Bogu Isus sjedi Zdesna?

A Jedan je Bog! - ILI - nije Jedan - nego su ih TRI,
uz pomoć ŠTABA za DEZ,
zamaskirani u jednoga?

-----------------------------

Riječ je "sastavi" dio Boga Oca Jahve.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da...to je princip dokazivanja ljudskog misljenja, da uvek nesto mora da se doda ili oduzme da bi subjektivno misljenje postalo istinitije.

Mislio sam da ces odrzati obecanje i drzati se konteksta i samo reci Bozje, ali u tvom izlaganju se jasno vidi iskakanje iz celine, i to je kao kada bi iz savrseno sklopljene kule od karata izvadio jednu kartu - tada se cela kula rusi.

Neka svako prosudi za sebe, da li je bolje poslusati rec Bozju koja je savrseno sklopljena kula od karata, ili ljudska subjektivna misljenja gde se vade karte iz srusene kule i njima mase u pokusaju da se dokaze da i kula stoji, koja je negde srusena tamo pod tepihom.

Pozdrav
IVAN 1,1

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u BOGA OCA JAHVE

i Riječ bijaše BOG OTAC JAHVE.

IVAN 1,14

I BOG OTAC JAHVE = Riječ napravi tijelo ISUSU i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od BOGA OCA JAHVE - pun milosti i istine.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Они већ имају "нови превод", бољи превод. Ни Јевреји, ни Грци, ни преводиоци не знају ништа. Само они који манипулишу при превођењу знају, само да би то подржало оно што заговарају.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovde se pokušava jedan čudan posao odraditi na još čudniji način...
Uzmimo jedan primer koji će oslikati ovaj pokušaj:
Jovan kaže da je U DUHU bio u dan nedeljni na nebu.
Sad bi tu mogli postaviti pitanje da li je Jovan bio gore ili duh Jovanov?

Tim pitanjem mi diskvalifikujemo Jovana kao osobu sa duhom i delimo ga to je primer gornjeg naslova.
svaki pokušaj deljenja Boga na dva ili tri dela je strašna nepoznanica istine i pokušaj da se isecanjem i deljenjem dobije zbir koji paše tvorcu ideje o ovom ili onom.
Kad kaže da se Duh dizaše nad vodom ne možemo ga izdvojiti jer piše DUH BOŽJI a to nije u Bogu druga osoba.

Sad bi se mogli zapitati pošto je Bog DUH kako iz Duha izlaze drugi duhovi ili kako iz DUHA izlazi Božji Duh?
Tu se pokazuje sveprisutnost koja nije objašnjiva ograničenom stvorenju i onda ono pribegava da zakuca i uokviri Boga a nepoznato da amputira kao strani element i tako dobijamo nemoćnog Boga koji nema telo i time ceo zapis Mojsijev a i proroštva padaju u vodu.

Nebih sad nabrajao kako ovim potezom rušimo komplet Bibliju.Ako krenemo od početka čućemo da se tamo TELO pojavljuje kao Bog i ide opis da će u TELU stići Otac Večni i Bog silni te da ć Bog stići za glasom koji viče u pustinji i to pada jer nema telo.
Proroci opisuju da ga videše SA LEĐA a Duh nema telo ni ruke ni noge pa ni leđa.
I ti zapisi padoše i mnoga< mesta opisuju Boga u TELU i Pavle bi ispao lažni apostol i kod Isaije mnoga proroštva padaju jer nema Bog telo. Kad kaže da je Bog DUH tu se otkriva sveprisutnost i vlast Stvoritelja a kad se otkriva kroz telo onda zaklanja slavu Duha.

Apostili su u to jedno ime krstili jer Isus im reče da su VIDELI OCA i rekao da je Otac toliko sa njima a oni ponovo pitaju da Oca vide.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Izgleda da Piramida piše nvi prevod Biblije
Da li možeš čime pobiti da je:
BOG = OTAC = JAHVE?
-----------------------------------
Uzmi TO zajedno i stavi u Ivana - i dobivaš - ISTINU!!
---------------------------------------------------------------
IVAN 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u BOGA OCA JAHVE
i Riječ bijaše BOG OTAC JAHVE.

IVAN 1,14
I BOG OTAC JAHVE = Riječ napravi tijelo ISUSU i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od BOGA OCA JAHVE - pun milosti i istine.

--------------------------------------------
nemaš niti jednog jedinog stiha potpore da je ISUS = LOGOS!

Nemaš stiha - ISUS JE LOGOS
Nemaš stiha - Isus kaže - Ja sam Logos!

NEMA!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Da li možeš čime pobiti da je:
BOG = OTAC = JAHVE?
-----------------------------------
Uzmi TO zajedno i stavi u Ivana - i dobivaš - ISTINU!!
---------------------------------------------------------------

Ne nema ni potrebe da bi pobijala. Biblija kaže u početku: Bog stvori nebo i zemlju , Bog je Jahve , Isus je Jahve evo dokaz iz Biblije: (Heb 1:10), govoreći o Kristu kaže: ''Ti si, Gospodine, u početku udario temelje zemlje, a nebesa su djelo ruku tvojih.'' Tko je taj što je stvaro u početku? Znam što ćeš reći. Reći ćeš da je Bog prvo stvorijo Krista. I onda sve kroz Krista i što sve ne...
Ali Biblija ne kaže tako. U knjizi proroka Izaije sam Bog govori ovako:
''Ja sam Jahve koji sam sve stvorio, koji sam nebesa sam razapeo, i učvrstio zemlju bez pomoći ičije.'' (Iza 44:24) Piramida zar vi ne možete izvući zaključak da je Bog sam stvorio sve bez ičije pomoći, a gore isto vidimo da je Krist stvorio nebo i zemlju.
Možemo zaključiti da je Krist Bog Jahve.


Uzmi TO zajedno i stavi u Ivana - i dobivaš - ISTINU!!
---------------------------------------------------------------
IVAN 1,1
U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u BOGA OCA JAHVE
i Riječ bijaše BOG OTAC JAHVE.

IVAN 1,14
I BOG OTAC JAHVE = Riječ napravi tijelo ISUSU i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od BOGA OCA JAHVE - pun milosti i istine.

--------------------------------------------
nemaš niti jednog jedinog stiha potpore da je ISUS = LOGOS!

Nemaš stiha - ISUS JE LOGOS
Nemaš stiha - Isus kaže - Ja sam Logos!

NEMA!

Prijatelju, slobodno te mogu tako nazvati jer svi smo prijatelji kroz Krista , i još više braća.
IVANA 1,1 netumačiš dobro
, Riječ bijaše u BOGA OCA JAHVE
i Riječ bijaše BOG OTAC JAHVE. Kakvu to Bibliju čitaš? Ja sam zaključila da ti pišeš novu Bibliju .
Gle što si napisao citiram
: I BOG OTAC JAHVE = Riječ napravi tijelo ISUSU i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao Jedinorođenac od BOGA OCA JAHVE - pun milosti i istine.
Što reći , pišeš novi prevod. Gdje piše u Bibliji : Riječ napravi tijelo ISUSU i nastani se među nama?

Evo moja Biblija kaže ovako . Pogledajmo neke:
''Jer dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je : Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni…'' (Iza 9:5)
Gledaj nisam ja ovo prorokla .
Ovo proriče prorok Izaija o Kristu. Apostol Ivan u svom Evanđelju piše:
''U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše kod Boga i Riječ bijaše Bog[2]'' (Iv 1:1). ''I Riječ tijelom postala i nastanila se među nama.'' (Iv 1:14)
Koji je tvoj ovdje zaključak?
Moj je jako jednostavan. Bog je postao čovjek, a to je Isus Krist.
Ja sam zaključila da Biblija vrlo jasno piše da je Krist Bog Jahve, ili hoćeš Jahve je Krist Bog


Ovdje vidimo da je Riječ, koja je Bog, tijelom postala Bog je postao i čovjek i nastanila se među nama, a to je Isus Krist. Vrlo jasno vidimo da Biblija Krista zove - Bog.



Objasni, zašto Biblija Isusa uspoređuje sa Bogom, ako on nije Bog . Svi znamo da Biblija jasno govori daje Bog jedan. Evo neki stihova iz Biblije:

''Čuj, Izraele, Jahve je Bog naš, Jahve je jedan.'' (Pnz 6:4-5)
''Ti vjeruješ da ima samo jedan Bog. Dobro činiš!" (Jak 2:19)

''Ja sam Jahve i nema drugog. Osim mene Boga nema.'' (Iza 45:5.)

''Ja Sam Bog i nema drugog. Bog, nitko mi sličan nije.'' Kaže nam Bog. (Iza 46:9)

Svima je tu jasno da je jedan.
Evo što ćeš odgovorit na ovo ? Kada je Apostol Toma vidio uskrslog Krista on je izjavio:
"Gospodin moj i Bog moj! – izjavi Toma.'' Na to mu je Isus odgovorio: "Jer me vidiš, vjeruješ. Blago onima koji će vjerovati a da nisu vidjeli.'' Dali ćeš ti biti jedan od onih koji trebaju vidjeti. Ovdje naziremo Tominu želju za vjerom. On želi vjerovati i tu njegovu čežnju Isus uslišava i kaže: evo Toma, dotakni me i vjeruj. Tvoja čežnja je isto velika, neka te Isus usliši možda povjeruješ.

No, jedno je ovdje važno da Isus prepoznaje naše želje i odgovara na njih. On zna da je nama potrebno vidjeti, dotaknuti, osjetiti. Zna našu slabost i ne ljuti se ni na tebe ni na mene . Ne zamjera nam to sve dok smo iskreni i dok to priznajemo. Dok mu otvoreno govorimo: voljela bih biti drugačija, bolja, voljela bih ti više vjerovati, voljela bih više ljubiti, ali ne mogu. Ti mi pomozi!

Pozdravljam te sa :Božjim Jahvinim Blagoslovom.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top