Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "antonijadz, post: 1378313, member: 215.446"] Dali i drugi mogu saznat te dragocjene informacije, ili je to samo za tajno društvo! [/ QUOTE]

Ja dajem svima.
Pitanje je samo - da li ćeš ti tu istinu prihvatiti - ili - odbaciti - poradi računa svoje dogme.

Što te zanima - pitaj.
----------------------------

Logos nije Gospodin Isus - niti će ikada biti.

Logos je "sastavni dio" Boga Oca Jahve.

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu:
"Otac, Riječ i Duh Sveti;
i ova su trojica jedno,

--------------------------
Jedno je svjedočanstvo na NEBU - OD Boga Jahve,
a drugo je svjedočanstvo na Zemlji - Od Isusa.

Jasno su odvojeni.
-------------------------
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
ISUSOVO IME JE LOGOS - REC BOZJA:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви, и име се његово зове: ријеч Божија" ( otkrivenje 19. 11 - 13 )
-----------------------------------------------------------------------------------

Tekst u Jovanovom jevandjelju 1 glavi tumacen u kontekstu biblije nedvosmisleno otkriva ko je Logos ili rec o kome ovaj tekst govori, da je to sam Gospod Isus Hristos - koji je BIO KOD BOGA i sam BIO BOG, kroz KOGA JE SVE STVORENO, u kome BESE ZIBOT I VIDELO, koga TAMA NIJE OBUZELA, i koji je POSTAO TELO - rodjen kao JEDINORODNI SIN BOZJI.

Radi lakseg sagledavanja svaki tekst je tumacen uporedjenjem sa drugim tekstovima:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч.
Она бјеше у почетку у Бога.
Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало.
У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе.
Посла Бог човјека по имену Јована.
Овај дође за свједочанство да свједочи за видјело да сви вјерују кроза њ.
Он не бјеше видјело, него да свједочи за видјело.
Бјеше видјело истинито које обасјава свакога човјека који долази на свијет.
На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.
К својима дође, и своји га не примише.
А који га примише даде им власт да буду синови Божији, који вјерују у име његово,
Који се не родише од крви, ни од воље тјелесне, ни од воље мужевље, него од Бога.
И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца" ( otkrivenje 1. 1 - 14 )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. U POCETKU REC JE BILA KOD BOGA I ONA JE BILA BOG:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч. Она бјеше у почетку у Бога"

ISUS JE BIO U POCETKU KOD BOGA I ON JE BIO BOG:

"Ја Тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим.
И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде" ( Jovan 17. 4 - 5 )

"A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh" ( Jovan 8. 42 )

"Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem" ( Jovan 8. 25 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, и небеса су дјела руку твојијех:
Она ће проћи, а ти остајеш: и сва ће остарјети као хаљина,
И савићеш их као хаљину, и измијениће се: а ти си онај исти, и твојијех година неће нестати" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. KROZ REC JE SVE STVORENO:

"Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало"

KROZ ISUSA SVE STVORENO:

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina Kog postavi naslednika svemu, KROZ KOG I SVET STVORI" ( Jevrejima 1. 1 - 2 )

"Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје, У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха..
Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства,
или власти: SVE SE KROZA NJ I ZA NJ SAZDA.
И Он је пре свега, и све је у Њему" ( Kolosanima 1. 13 - 17 )

"А SINU пријестол је твој, BOZE, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, BOZE BOG TVOJ уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, I NEBESA SU DJELO RUKU TVOJIJEH" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. U RECI BESE ZIVOT I VIDELO LJUDIMA:

"У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.

ISUS JE ZIVOT I VIDELO SVETU:

"Isus mu reče: Ja sam put i istina I ZIVOT; niko neće doći k Ocu do kroza me"
Isus im, pak, opet reče: JA SAM VIDELO SVETU: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života" ( Jovan 8. 12 )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. VIDELO NIJE OBUZELA TAMA GREHA:

"И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе"

ISUSA NIJE BILO DJAVOLA - ON NIJE SAGRESIO:

Tada odgovoriše Jevreji i rekoše Mu: Ne govorimo li mi pravo da si ti Samarjanin, i da je đavo u tebi.
Isus odgovori: U meni đavola nema, nego poštujem Oca svog; a vi mene sramotite" ( Jovan 8. 48 - 49 )

"Već neću mnogo govoriti s vama; jer ide knez ovog sveta, i u meni nema ništa" ( Jovan 14. 30 )

"И знате да се Он јави да грехе наше узме; и греха у Њему нема" ( 1 Jovanova 3. 5 )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. REC JE POSTALA TELO - JEDINORODNI SIN BOZJI:

И ријеч постаде тијело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видјесмо славу његову, славу, као јединороднога од оца"

ISUS SE RODIO U TELU I POSTAO SIN BOZJI:

"No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
Pa će roditi Sina, i nadeni Mu ime Isus; jer će On izbaviti svoj narod od greha njihovih" ( Jovan 1. 20 - 21 )

"Od Pavla, sluge Isusa Hrista, pozvanog apostola izabranog za jevanđelje Božije, Koje Bog unapred obeća preko proroka svojih u svetim pismima O SINU SVOM KOJI JE PO TELU RODJEN od semena Davidovog,
A posvedočen silno za Sina Božijeg Duhom svetinje po vaskrsenju iz mrtvih, Isusu Hristu Gospodu našem" ( Rimljanima 1. 1 - 4 )

"I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: BOG SE JAVI U TELU, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi" ( 1 Timotiju 3. 16 )


Poštovani Laodikeja jati se divim , ijako vi odgovarate i objašnjavate na sva pitanja dajete neki odgovor , dok druga strana nema odgovora , samo postavljaju pitanja u ovom stilu navodim dolje


Pitanje za teoretičare TTT!

Zašto za lažno dokazivanje
da je Isus = Bog,
koristite samo
JEDAN STIH?

Zamisli koje pitanje , njima je sve lažno ,i sam Isus njima je lažan . Bez uvrede.


1
Isus nema nikakove veze sa LOGOSOM,
Osim – što je i Isus stvoren Po Jahvinom Logosu.

Njima je Isus stvoren , a ne rođen. Isus nije Bog onje bogek

Izmišljaš!

Nije Isusovo ime LOGOS!

Ostalu Bogohulu neću ni da čitam! ako si oybiljan sagovorinik i vredan pažnje, pojasni ovo da se oko toga dogovorimo pa tek onda idem dalje na tvoju sledeću izmišljotinu.

Zamisli. Nije Isusovo ime LOGOS! Toliko si iznijo i priložijo dokaza ,ali uvjek nemogu razumjet,i kažu da Bogohuliš, još predlažu da se dogovorite , kao daje tvoja vjera na prodaju.
POZDRAV


Ja dajem svima.
Pitanje je samo - da li ćeš ti tu istinu prihvatiti - ili - odbaciti - poradi računa svoje dogme.

Što te zanima - pitaj.
----------------------------

Logos nije Gospodin Isus - niti će ikada biti.

Logos je "sastavni dio" Boga Oca Jahve.

Mene moja vjerta uči , Otac , Sin ,Duh , dasu jedno.
Mene interesira , koje Isus po vašem.


Jedno je svjedočanstvo na NEBU - OD Boga Jahve,
a drugo je svjedočanstvo na Zemlji - Od Isusa.

Jasno su odvojeni.
-------------------------

Sad budem ispala glupa . Potvome Bog Jahve je gospodar Neba.
Isus je gospodar Zemlje, znači oni su razdjelili gde ko vlada.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ima li i ovaj stih u toj vašoj bibliji?
Jednostavno pitanje, tako!

Psalam 33,6Jahvinom su riječju nebesa sazdana i dahom usta njegovih sva vojska njihova.

Za mire000 i Laodikeju,
Moja znatiželja a vi kako vi to svatili? ako imate komentar na ovaj stih, poželjno je da ga čujemo.

Ko je Logos? i šta je Logos?

Izvolte.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
6. Речју Господњом небеса се створише, и духом уста Његових сва војска њихова.


1. У почетку беше Реч, и Реч беше у Бога, и Бог беше Реч.

Logos 1.jpg

14. И Реч постаде тело и усели се у нас пуно благодати и истине; и видесмо славу Његову, славу, као Јединороднога од Оца.

Logos.jpg


Е, то ће тешко фарисеј појмити. Када му буде дато, онда неће постављати шаблонска питања која је неко други припремио. Ако се оспорава оно основно и негира Реч Божија, онда никако и не може човек знати, нити било који одговор таквог занима. Само се труди да докаже да је то што пише виђено, не би ли кога убедио. Видим ја да би се многи ухватили за камење да су слушали Исуса док говори...тобоже ревносно чувајући ЈХВХ, а Он им пред очима (заслепљеним).

Јер Реч је промисао Божија (Очева) преко Духа Светога. Тако функционише Божија воља и све тако би створено и речено од Бога. Духом Светим кроз Реч (Логос) Божију показа се воља Очева.

Отац промисли и Духом Светим Логос то јавља.

Јер Отац и Логос су једно. Логос из Бога изиђе и Њему се врати, да Га Отац прослави у себе самог.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Psalm 33

33:1 Rejoice in YHWH, O ye righteous: for praise is comely for the upright.

33:2 Praise YHWH with harp: sing unto him with the psaltery and an instrument of ten strings.

33:3 Sing unto him a new song; play skilfully with a loud noise.

33:4 For the word of YHWH is right; and all his works are done in truth.

33:5 He loveth righteousness and judgment: the earth is full of the goodness of YHWH.

33:6 By the word of YHWH were the heavens made; and all the host of them by the breath of his mouth.

33:7 He gathereth the waters of the sea together as an heap: he layeth up the depth in storehouses.

33:8 Let all the earth fear YHWH: let all the inhabitants of the world stand in awe of him.

33:9 For he spake, and it was done; he commanded, and it stood fast.

33:10 YHWH bringeth the counsel of the heathen to nought: he maketh the devices of the people of none effect.

33:11 The counsel of YHWH standeth for ever, the thoughts of his heart to all generations.

33:12 Blessed is the nation whose Elohim is YHWH: and the people whom he hath chosen for his own inheritance.

33:13 YHWH looketh from heaven; he beholdeth all the sons of men.

33:14 From the place of his habitation he looketh upon all the inhabitants of the earth.

33:15 He fashioneth their hearts alike; he considereth all their works.

33:16 There is no king saved by the multitude of an host: a mighty man is not delivered by much strength.

33:17 An horse is a vain thing for safety: neither shall he deliver any by his great strength.

33:18 Behold, the eye of YHWH is upon them that fear him, upon them that hope in his mercy;

33:19 To deliver their soul from death, and to keep them alive in famine.

33:20 Our soul waiteth for YHWH: he is our help and our shield.

33:21 For our heart shall rejoice in him, because we have trusted in his set-apart name.

33:22 Let thy mercy, O YHWH, be upon us, according as we hope in thee.


Nema pomena Gospoda našega Isusa ime u Psalme 33

Živ bio YHWH (JEHOVA)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izmišljaš!

Nije Isusovo ime LOGOS! Tražim od tebe jedan dokaz na šta baziraš ovu tvoju izjavu, Gde piše, odakle ti ova informacija?

Ostalu Bogohulu neću ni da čitam! ako si oybiljan sagovorinik i vredan pažnje, pojasni ovo da se oko toga dogovorimo pa tek onda idem dalje na tvoju sledeću izmišljotinu.

Upravo ti je dat biblijski dokaz:

ISUSOVO IME JE LOGOS - REC BOZJA:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви,
и име се његово зове: ријеч Божија" ( otkrivenje 19. 11 - 13 )

I u kontekstu koji sam prilozio:

http://serbianforum.org/threads/logos.499423/page-3#post-1377715

Odlozi kulu strazara kroz koju tumacis napisano u bibliji, i uzmi cistu rec Bozju - jer ona tumaci samu sebe u kontekstu, i ne treba joj spoljasnje tumacenje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Upravo ti je dat biblijski dokaz:

ISUSOVO IME JE LOGOS - REC BOZJA:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви,
и име се његово зове: ријеч Божија" ( otkrivenje 19. 11 - 13 )

I u kontekstu koji sam prilozio:

http://serbianforum.org/threads/logos.499423/page-3#post-1377715

Odlozi kulu strazara kroz koju tumacis napisano u bibliji, i uzmi cistu rec Bozju - jer ona tumaci samu sebe u kontekstu, i ne treba joj spoljasnje tumacenje.


Koji je to stih gde piše da je Isus Reč a da je reč Bog? Imaš ga ili opet tvoja zabluda što je izmišljaš? Ako ga imaš priloži ga sada.

Šta ovde piše? Da li je sada ta tvoja Biblija sama sebi kontradiktorna?
Pojasni mi ovaj stih, naravno ako ga ima i u tu tvoju bibliju koju ti čitaš?
33:12 Blessed is the nation whose Elohim is YHWH: and the people whom he hath chosen for his own inheritance.

Ja ako ne znam tada pitam, a pitam sve dok ne dobijem odgovor.
Pitanje glasi:
Kom narodu je blago?
Kolko Elohima taj narod treba da ima? I
Kako je ime tom Elohimu?

Eto, pa da vidimo da li ti ko čovek odgovaraš kad te neko nešto pita ili begaš ali skrećeš temu i spamuješ je sa nekom tvojom drugom zabludom.


PO Jovanu 1,1 Isus nije Logos! Pokazao sam svima da u tebi nema istine, već bi da varaš neupućene kako bi ih uništio, a što se Isus naziva Logos ti ni to ne znaš.

Hajd dokaži da znaš i napiši nam ovde, izvolte.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

???


ISUSOVO IME JE LOGOS - REC BOZJA:

"И видјех небо отворено, и гле, коњ бијел, и који сјеђаше на њему зове се вјеран и истинит, и суди по правди и војује.
А очи су му као пламен огњени, и на глави његовој круне многе, и имаше име написано, којега нико не зна до он сам.
И бјеше обучен у хаљину црвену од крви,
и име се његово зове: ријеч Божија" ( otkrivenje 19. 11 - 13 )

I u kontekstu koji sam prilozio:

http://serbianforum.org/threads/logos.499423/page-3#post-1377715
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne reko li ja da nećeš ko čovek da pojasniš ni jedan jedini stih koji ti je dat, već ćeš pobeći ili u ovom slučaju spamovati temu razgovora nekom tvojom drugom zabludom, to sam reko, tako! Bio sam u pravu, nema u tebi ni Hristov duh ni Božije istine, ti si sledbenik Atanasija i constantina, njihovo učenje imaš a ne Hristovo.

Eto Svi vidimo da ne odgovaraš kad te neko nešto pita, nisi nikad ni odgovorio. Iz jedne tvoje zablude begaš u drugu.
Žašto ovde prepisivaš i širiš Adventističku dogmu ali ako te neko nešto pita ne odgovaraš? Kakva li ti ta vera ako ne znaš il ne smeš da je pojasniš?

Što pobeže? Nećeš da odgovoriš na jednostavna pitanja, kriješ istinu od mene ili nećeš sam sebi da rušiš veru. Ko je sada hrišćanin i pun Svetoga Duha, a?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top