Loga TV kanala u Live TV prozoru by Poverenje 0

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
422
Da li netko od vas koristi Quartz skin?
Ako jeste, da li zna kako podesiti MyPVR file da umjesto defaultne slike u Live TV-u bude prikazan logo kanala?
Znam da je jedan kolega to postavio za Confluence skin, pa me zanima da li je to moguće i s Quartz skinom...
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Do sad se logo mogao ucitavati samo sa racunara,a u ovoj novoj verziji pvr moze i sa hosta. Dakle to je jedna od novina u novoj verziji, standardno se logo znaci ucitavaju pored naziva kanala a @Poverenje 0 je menjao XML od Live TV da kad oznacis neki kanal da se pojavljuje i logo od njega u ovom vecem prozoru (tvoja prva slika) i da su logo znaci veci nego inace.

a kako ide ovo da logo bude preko celog ekrana, sta treba da se izmeni?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Do sad se logo mogao ucitavati samo sa racunara,a u ovoj novoj verziji pvr moze i sa hosta. Dakle to je jedna od novina u novoj verziji, standardno se logo znaci ucitavaju pored naziva kanala a @Poverenje 0 je menjao XML od Live TV da kad oznacis neki kanal da se pojavljuje i logo od njega u ovom vecem prozoru (tvoja prva slika) i da su logo znaci veci nego inace.

Da to me zanimalo.......u ranijim pvr opcijama je u settingsu bilo omoguceno samo da se vuce logo iz racunara.....a u ovoj novoj u settingsu ima opcija da se vuce sa url......(sa naseg servera naravno,to se podrazumeva posto su svi uploadovani tamo)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
a kako ide ovo da logo bude preko celog ekrana, sta treba da se izmeni?

Potrebno je u samom skinu editovati MyPVR i Includes_PVR fajl...To je majstorski odradio kolega Poverenje 0 i svaka mu cast na tome.....Vrhunski odradjen posao.....Ja imam te fajlove ali nazalost cuvam ih za sebe i bez odobrenja kolege koji je to napravio nemogu ih dalje siriti,jer postujem njegov trud i rad......

Ili kontaktiraj Poverenje 0 ,ili cu ga ja pitati za odobrenje.......
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Radi savrseno,nema potrebe dirati skin. Potrebno je samo u podesavanjima addona ubaciti adresu lokacije logo znakova tj. ovu
Kod:
[url]http://epg.serbianforum.org/logo_znaci[/url]

Kad to uradite Live TV tj. pvr.iptv simple ce ucitavati logo znake sa hosta
HAhahahaa to je samo jedan deo,Hvala ...
Ali zaboravio si šta sam tražio od Anton-a da mi omogući...Epg slike da skine i postavi u DATABASE da bi mogao da ih linkujem...Nije uspeo ,tako pišu. Na moju žalost, čitam sad na forumu...ali dok ja ne pregledam ne verujem :)

@boki71 Može podeli sa forumom ,nije neka nauka ....sve za što lopši skin XBMC
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
LOGA TV KANALA U PROZORIMA - AEON NOX

Zahvaljujuci kolegi Poverenje 0 koji je ovo omogucio mozete imati u vasem Live Tv loga od vasih TV kanala u prozoru.Deluje jako mocno i lepo,te posto stanete misem na zeljeni kanal njegov logo vam se pojavi u prozoru...

fjH0k3bX.png


Potrebno je u vasem skrivenom XBMC folderu (addons folder) pronaci folder vaseg skina koji koristite i u njemu izbrisati 2 xml fajla (MyPVR i Includes_PVR)

x5PuVs.png


a umesto njih postaviti ova dva koja mozete downoadovati sa sledece adrese.....

:download:

Kod:
[url]https://www.dropbox.com/s/6natr3vqp0rd4jt/FajloviXML.rar[/url]
[URL='https://www.dropbox.com/s/6natr3vqp0rd4jt/FajloviXML.rar']Naravno originalna dva fajla nemojte skroz brisati iz racunara,ako nesto podje zlo i naopako da biste mogli ih vratiti.......
[/URL]
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
LOGA TV KANALA U PROZORIMA

Zahvaljujuci kolegi Poverenje 0 koji je ovo omogucio mozete imati u vasem Live Tv loga od vasih TV kanala u prozoru.Deluje jako mocno i lepo,te posto stanete misem na zeljeni kanal njegov logo vam se pojavi u prozoru...

Potrebno je u vasem skrivenom XBMC folderu (addons folder) pronaci folder vaseg skina koji koristite i u njemu izbrisati 2 xml fajla (MyPVR i Includes_PVR)

a umesto njih postaviti ova dva koja mozete downoadovati sa sledece adrese.....

Naravno originalna dva fajla nemojte skroz brisati iz racunara,ako nesto podje zlo i naopako da biste mogli ih vratiti.......

ali nisi naveo da to ne vazi za sve skinove.....:assassin::crazy_pit:
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
ali nisi naveo da to ne vazi za sve skinove.....:assassin::crazy_pit:

U Aeon Nox radi a mislim da i u confluence ,to bolje zna Poverenje 0 na kojima je sve testirao,....nisam ni probao ostale skinove pa zato i napiso da se ne odstranjije skroz iz racunara ova dva fajla te da se moze povratiti ako neradi u nekom skinu..
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Aeon Nox i Confluence radi...to je provereno......za ostale neznam.....nisam ni probao.....zato i napiso da se ne odstranjije skroz iz racunara ova dva fajla ......da se moze povratiti ako neradi u nekom skinu..


ja sam probao u aeon nox radi, a za confluence ne mogu da nadjem ove dva fajla: MyPVR i Includes_PVR
 
Natrag
Top