Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

Linux i rad sa njim

• Začetnik teme boki71
  • Datum pokretanja
markotop

markotop

poštovani, kako instalirati ffmpeg u linuxu pošto kad upišem u terminal ffmpeg -i video.flv itd. napiše mi poruku
ffmpeg: naredba nije pronađena

ili bolje reći kako konvertirati video iz jednog formata u drugi na linuxu, avidemux mi to odradi ali nigdje osim na kompjuteru to nemogu pogledati makar imam hd dvbt reciver

Torgandwarf

Torgandwarf

Moderator
Treba dodati repository pa onda instalirati:
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:jon-severinsson/ffmpeg
sudo apt-get update
sudo apt-get install ffmpeg
Ili se moze koristiti ovo:
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:jon-severinsson/ffmpeg
sudo add-apt-repository ppa:noobslab/apps
sudo apt-get update
sudo apt-get install formatjunkie

P

pupil

Član
Ne mora, ali pošto već koristim Linux kao jedini operativni sistem na kompu, bilo bi zgodno da iz samog sistema postoji provera ispravnosti hardvera.
Zadnji windows koji sam koristio je XP, bukvalno ni ne znam kako izgledaju win 7 ili 8, a mislim da sam jednom negde video kako izgleda vista.
U kompu nemam cd ili dvd drajv, pa u obzir dolazi samo nešto što se može pokrenuti sa usb, i naravno da ne mora da se krekuje, samo free program dolazi u obzir.
reče li ti nama koliko imaš RAM-a?ako si HDD isključio kao mogući problem,ostaje RAM

markotop

markotop

znam sigurno da se može gledati iptv vlc play lista na win xp a dali se mogu gledati naši tv kanali na linuxu vlc playlista

markotop

markotop

pozdrav narode, evo me nakon dužeg vremena, napravio bih kopiju svojih svatova u mp4 format ali kad pokušam sa arista transcoderom traži mi Gstreamer element ffdeinterlace e sad kako to instalirati ?

markotop

markotop

imam, problem. instalirao sam debian linux xfce, radi ok ali kako da nađem programe za nj. kada upišem u terminalu ovo:
marko@kokac:~$ apt-get install software-center jer nigdje nemogu naći software center
dobijem ovo
E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Pristup odbijen)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?
marko@kokac:~$

šta da uradim da to profunkcionira jer sam istu poruku dobio kad sam htio instalirati i skype