Linux i rad sa njim

Učlanjen(a)
30.07.2013
Poruka
17
Molim vas pomoc :(
Izbrisao sam particiju gde mi je bio Kali Linux i sada mi Grub loader izbacuje error.
Imam Live CD(usb).
Unapred zahvalan,
GeoSRB
 
Učlanjen(a)
30.07.2013
Poruka
17
Hvala vec sam popravio pomocu instalacionom cd-a windows 8 :)
Imalo je repair boot :D
Hvala svima na pomoci.
 
Učlanjen(a)
30.07.2013
Poruka
17
Necu ponovo posto vec imam windows 7,a imao sam nekih problema sa kali-jem(1.0.6).
 
Učlanjen(a)
14.10.2012
Poruka
22
Već nekoliko meseci imam problema sa kompjuterom, s vremena na vreme se sistem zaglupi toliko da ne pomaže ništa osim hardverski restart. Promenuo sam napajanje, ali je ubrzo opet počelo to da se dešava.
Kompjuter je star 5-6 godina, ploča biostar 770e, graf. karta nvidia 9550.
Pretpostavljam da nije do hard diska jer se na 2 različita hard diska i distroa ponaša isto.

Imam 2 pitanja:
- Da li postoji neki program za linux koji može da otkrije koji deo hardvera pravi problem u radu?
- Da li se negde u logovima može pročitati razlog smrzavanja sistema?
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
могао би да наведеш и које дистрибуције и радна окружења користиш као и колико РАМ меморије ( и које) имаш на рачунару?
 
Učlanjen(a)
14.10.2012
Poruka
22
Glavni sistem je Mint 13 sa lxde graf. okruženjem, 2GB memorije. Nikakvi zahtevni programi se ne koriste, samo firefox i xbmc.
Kad se desi to smrzavanje kompa, na tastaturi se pale i gase led diode od caps lock i num lock. Nema pravila kad se to događa, nekad danima ni jednom, a ponekad i par puta dnevno. Jasno mi je da je neki hardverski problem, zato i pitam da li postoji neki program za detekciju kvarova.
 
Učlanjen(a)
13.10.2013
Poruka
27
Možda ti ovdje iskusniji odgovore, ti prbolemi sa zamrzavanjem slike se najčešće dešavaju zbog loše podešenih drivera za grafičku, a kako je još nvidia, onda to lako može biti. Ili je neki hardverski problem. A ovo za detekciju kvara, i mene zanima:)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
A zašto se mora provjera raditi iz linuxa kada može iz dos-a pomoću botabilnog cd-a.....Linux je za mene špansko ali ta provjera je neovisna o operativnom sistemu...
 
Natrag
Top