Lazno Jevandjelje (po Varnavi)

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
OK, samo ohladi. Naveo sam ti iz Wikipedie da je Barnaba bio mladic iz Isusovog kruga. To je vrlo vazno, jer ostali (na primjer Luka) nisu bili. Pavle takodje nije bio, cak je bio proganatelj hriscana dok nije "sreo" Isusa (ovdje je moje vjerovanje da je slagao! Jer ako ne laze on - laze Isus, a ja vjerujem Isusu).
Jurivaka mi je objasnio ko je sastavio Bibliju, i kako je sastavio. Dakle to je kreacija ljudske maste (sastavljanje nadjenih rukopisa, prevodjenje, redoslijed, korekcije, jezik itd) i ruku (prepisivanje, stampanje, uvezivanje, ukrasavanje itd).
Za razliku od Biblije Kapital je autentican. Mozes se nekome svidjati, moze se ne svidjati, moze ga mrziti ili ne, ali ono sto tamo pise sacuvano je i pripada Marxu. Zna se autor.
Sada se znaju i kreatori Biblije: Astanazije i Konstantin (duhovno-politicko-drzavna sprega).
JS barataju cifrom od oko 80-desetak (?) "jevandjelista"!?
Ako se taj rukopis pripsuje Barnabi, i govori da je pisan u 16 vijeku, meni je logicno da je prepisan u 16. vijeku od nekoga ko je unutra ubacio imena za koja je bio siguran. Meni je na primjer sasvim jasno da je Duh istine kojeg pominije Isus sasvim sigurno Muhammed a.s. kao i to da je najavljivani Davidov potomak takodje Muhammed a.s.
Isus svakako ne moze biti Davidov niti icji potomak osim sin Marije.
Onda sam pitao da sta je s originalom Barnabinog "jevandjelja", da li se zna.

Napomena: I pazi sad, od cijele ove price i diskusije imaj na umu da je vazno samo ovo: "Ljubi Boga svim svojim srcem, razumom i dusom. Ljubi bliznjega kao sebe samog".

ne razumem sta da ohladim? sto se tice jevandjelja po barnabi, ima tu nekih zanimljivih stvari a vecina stvari je besmislica, znas kako kazu "i corava koka ubode neko zrno" to jevendjelje je nebitno i nije mnogo ni ozbiljno koliko su bitna i ozbiljnija neka druga jevandjelja poput apostola tome a kojih nema u bibliji, ja licno smatram jevandjelje po tomi za najkvalitetnije jevandjelje koje postoji, zato sto direktno govori o radu na coveku u duhovnom smislu, znaci skoncentrisano je na coveka kako bi pomogle coveku da postane sto duhovniji
sad ko je ci potomak to stvarno ne znam, ko je istinit duh o kome isus pria, ni to ne znam a to ne mora da bude muhamed niti bilo koji drugi covek
kad pricas o sastavljanju biblije, ja sam prvi kritican po tom pitanju, i pitam zasto nema drugih ozbiljnih jevandjelja u bibliji? znaci jevanjdjelja drugih isusovih apostola ne neke decurlije sto su trckarala oko isusa, nisu oni kreatori bilije, da su je oni nesto sad pisali, oni su samo sastavili delove svetih pisama u jednu celinu sa dopunnjavanjem
a da li je tebi poznato kako je pisan kuran? da li ti je poznata prica o odbeglom hriscanskom svesteniku koji je u pustinji sreo muhameda i koji je ustvari pricao muhamedu sta da pise i sta da uci, kako bi se na neki nacin osvetio hriscanskoj crkvi?
znas ima i neke dokone papirologije i tekstova vezane za tu temu, hoces da je prihvatis? pa naravno da neces a ocekujes od nas da prihvatimo neka neozbiljna jevandjelja smo zato sto su bliska kuranu. ja cu prvi da prihvatim svako ozbiljno jevandjelje koje stvarno moze da pomogne coveku
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zato sto je Biblija velikim dijelom netacna ili u sebi samoj kontradiktorna, pitam ko proglasava nesto vezanim za bibliju tacnim ili netacnim?

Pitam se s koliko bahatosti se negiraju necije rijeci i s koliko se zatvorenim ocima i usima velicaju rijeci koje ne razumijete, rijeci koje su neistinite, rijeci koje su lazi, to pitam?
Interesira me kako to moze zdrav covjek (smatra se tako) propagirati nesitine i drugima odredjivati sta je prihvatljivo a sta ne?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
daleko od toga da je ona u velikom delu netacna, mozda 20% biblije ima taj problem sto zbog dopunjavanja sto zbog teskoce prevoda i tumacenja tih sto su prevodili
i mislis li da je kuran istinit? tamo pise da je juda razapet umesto isusa a da se to nekome navodno ucinilo, a verovatno se tim muslimanima ucinilo da je od isusa juda
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Problem je u tome sto ne moze ni da se zna koliko je biblije tacno ili netacno. Niko ne moze sa sigurnoscu da dokaze da je Isus postojao uopste, ali i da pretpostavimo da jeste, ko moze da dokaze da su se cuda desavala, da je lecio bolesne, ustajao iz mrtvih i tako dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A da je Isus postojao i da su sva 4 biblijska jevanđelja tačna evo priloga Li Strobel koji u početku nije vjerovao u 4 Jevanđelja, nakon vrlo ozbiljne istrage i razgovora sa najvećim stručnjacima za Novi zavjet, jevrejske studije prihvata Jevanđelja i Isusa. Slučaj Hrist (Isusov zločin) - YouTube
sa prevodom.

Evo kome lažno jevanđelje po Varnavi nije lažno, nego istinito. Za to i jeste apostol Pavle prokleo svakog ko lažna jevanđelja propovijeda.

[FONT=&amp]ISUS i njegova poruka - 2.dio - YouTube

[/FONT][FONT=&amp]ISUS i njegova poruka - 1.dio - YouTube



[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
A da je Isus postojao i da su sva 4 biblijska jevanđelja tačna evo priloga Li Strobel koji u početku nije vjerovao u 4 Jevanđelja, nakon vrlo ozbiljne istrage i razgovora sa najvećim stručnjacima za Novi zavjet, jevrejske studije prihvata Jevanđelja i Isusa. Slučaj Hrist (Isusov zločin) - YouTube
sa prevodom.
[FONT=&amp]
[/FONT]

Li Strobel i njegov "film".:roll: Intervjuisao je evangeliste. To ti je kao da pitas vracaru jel zna da vraca. Naravno da ce da kaze da zna. Film je napravljen za neuke i slaboumne Amerikance.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Problem je u tome sto ne moze ni da se zna koliko je biblije tacno ili netacno. Niko ne moze sa sigurnoscu da dokaze da je Isus postojao uopste, ali i da pretpostavimo da jeste, ko moze da dokaze da su se cuda desavala, da je lecio bolesne, ustajao iz mrtvih i tako dalje.

Biblija je unutar sebe kontradiktorna. Nije Bozja Knjiga, iako u njoj ima Bozjih Rijeci.
 
Natrag
Top