Lazno Jevandjelje (po Varnavi)

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Како је најбоље напасти хришћанство? Са самим хришћанством. Како то функционише? Направи се лажна Библија која ће бити слична оригиналној речи Божијој, али ће оспоравати кључне ствари које су у оригиналној Библији. Тако се и појављује Јеванђеље по Варнави. Њега прихвата Ислам и признаје за једино право Јеванђеље (Радосну вест). И, гле, чуда! Подржава све оне антихришћанске елементе: Исус није Син Божији, није распет на крсту (народу се учинило јер им је Бог дао Привиђење, тако кажу), није страдао за наше грехе (значи нема опроштаја и спасења), није васкрсао у трећи дан по Писму, Исус је само посланик Божији који је послан само Јеврејима, а Мухамед целом свету (!), Исус најављује Мухамеда коме није достаојан ни ремена на обући да одреши (Исус је Јован Крститељ за Мухамеда Месију - Спаситеља), и што је најзанимљивије: Јуда Искариотски умире на крсту уместо Исуса Христа (у Курану се може видети поклапање из суре 4, 157-158). Да, тако пише у том јеванђељу.

Претпоставља се да је написано у раздобљу од 14 до 16 века, писано је на италианском и шпанском (гле, чуда), а на арапски се преводи тек 1908. године. Од онда се користи веома лукаво за само један циљ:

Варнавино Јеванђеље служи у исламу као веома важно средство у агитацији против хришћанства.

Шта је занимљиво код ове творевине:

- напада се искварено Павлово дело, тј. Нови завет као да је Павлов фалсификат, како кажу;

- подругљиво се апостоли називају песницима (као да Варнава није био апостол):

- Мухамед је већи од Исуса (већ сам напоменуо);

- подудара се са песничким делом Дантеа (Божанствена комедија).

- У Варнавином Јеванђељу Назарет је место на Галилејском језеру. Назарет се стварно налази на једном брдашцу у унутрашњости Галилеје.

- Христос по Варнавином Јеванђељу иде са језера Галилејскога према Капернауму, који се наводно налази негде на некој гори, док је стварно на Галилејском језеру.

- Варнавино Јеванђеље говори како је Исус лађом путовао до Јерусалима. Јерусалим се налази на гори у унутрашњости Јудеје и дакле, лађом или бродом је недоступан.

- Нинива, град на реци Тигру у Месопотамији (Ираку) по Варнавином Јеванђељу налази се на обали Средоземног мора.

- Време Христовог рођења, по Варнавином јеванђељу, у односу на време када се дешава Понтије Пилата, Ане или Кајафе, не одговарају историјским чињеницима.

- Варнавино Јеванђеље говори о 600.000 римских војника у Палестини. Толико војника је у првом веку по Христу, било у целом Римском царству, никако само у Палестини. Ово подсећа на опасност западних сила, које прете праведном истоку, у том случају хришћанске алијансе против исламских држава северне Африке и Османлија.

- Варнавино Јеванђеље говори о 17.000 фарисеја у Мојсијево време, а фарисеји су настали у другом веку п. н. е.

- Варнавино Јеванђеље описује у Палестини европско лето када све носи воће. У Палестини зими пада киша, жетва почиње најкасније у пролеће, лети је земља сува.

- Варнавино Јеванђеље цитира неколико стихова по латинском преводу Св. Писма - вулгате, која је написана тек крајем 4. века и постала званично Римокатоличко Свето писмо.

- Варнавино Јеванђеље помиње златник у 60 minuti. Такав новац употребљавао се, и то само кратковремено, једино у Шпанији средњег века; аргумент који говори да је порекло Варнавиног Јеванђеља у Шпанији.

- По Варнавином Јеванђељу вино се држи у дрвеним бурадима, на Блиском истоку вино се држало у кожним меховима.

- Варнавино Јеванђеље такође пише да је Марија родила Христа без икаквих болова; учење које је у Римокатоличка црква увела у средњем веку.

- По Варнавином Јеванђељу као забрањено воће дрвета познања добра и зла у рају помиње се јабука; у Старом завету не пише име воћа, исто се први пут помиње у средњем веку.

- фарисеји су искварили Стари завет, а то је немогуће: фарисеји су настали тек између 135 до 104. п. н. е. (2. век п.н.е.), а Стари завет је добио своју коначну данашњу форму најкасније у 5. или 4. веку п. н. е.

Дакле, лаж да је јабука то воће из Едема, како је Исус недостојан да одреши обућу Мухамеду и остале подметачине које су очигледне чим се поклапају са учењима и праксом Римокатоличке цркве, јасно говоре о каквој је превари реч. Још увек покушавају да докажу мухамеданци веродостојност, док се четири текста Јеванђеља по Матеју, Марку, Луки и Јовану одбацују као фалсификат, како сам већ навео: Павловим отпадањем од вере.

Баш чудно како су сада пронашли Библију у Турској у којој пише да Исус није Бог, тј. да је појам Светог Тројства тако доказано кривотворина, да Исус најављује Мухамеда као Месију (Христа), а да је Он (Исус) само обичан посланик за Јевреје.

Такозвано Варнавино Јеванђеље не само да је у супротности са хришћанским Јеванђељем, већ са целом Библијом, тако да су и "зли" фарисеји искварили Стари завет. Да, то се тврди. Јевреји и хришћани су у заблуди, што пре морају прећи на ислам да би били спашени, то је поента. Да се прихвати Мухамед као Спаситељ и Месија (Христ). Исус је само био најава за Мухамеда.


За мало да заборавим, Мухамед је Давидов потомак, а не Исус. То сам данас сазнао (хвала, Хари!)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Evanđelje po Barnabi (Варнави) je jedno od mnogih apokrifnih evanđelja koja nisu prihvaćena u kršćanstvu, budući da su samo spoj pobožnosti, mašte i detalja s kojima se popunjavaju praznine u kanonskim evanđeljima, ali ništa novo ne pridonose Objavi.

Варнавино Јеванђеље такође пише да је Марија родила Христа без икаквих болова; учење које је у Римокатоличка црква увела у средњем веку.

I to je samo jedna od pobožnih priča iz Srednjeg vijeka, a ne učenje.





 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не може бити "једна од побожних прича" јер је признаје милијарду људи (тренутно) и користи против хришћана, директно напада Исуса и на Његово место ставља неког другог коме "Исус није достојан да одреши обућу". Показујем да постоји завера за читавих 20. векова и да ће много људи пропасти због ове хуле на Бога. Да је један човек у питању, па и то је проблем, а камоли оволики број! Тврди да је Јуда распет уместо Исуса, а да се људима привиђало - Бог их је преварио да виде нешто друго. Нема Васкрсења!

Циљно је прављена и то се види из подударности са првом књигом (Куран) коју је иста институција правила.

Један исечак на крају ове лакрдије:

220
Isus odgovori, grleći svoju majku: “Vjeruj
mi majko, ja ti uistinu kažem da ja uopće nisam
bio mrtav; jer Bog me je ostavio do kraja
svijeta”. I rekavši ovo on zamoli četiri anđela
da se pokažu i posvjedoče kako je stvar prošla.
Nato se anđeli pokazaše nalik na četiri
sjajna sunca, tako da od straha ponovo svi
padoše kao mrtvi.
Tad Isus dade četiri lanena platna anđelima
da bi mogli da se pokriju, da bi se mogli vidjeti i
čuti s njegovom majkom i njenim pratiocima. I
podigavši ih sve, on ih utješi, rekavši: “Ovo su
pomagaèi Božji: Gabriel, koji najavljuje Božje
tajne, Mihael, koji se bori protiv Božjih
neprijatelja; Rafael, koji prima duše onih koji
umiru; i Uriel, koji će svakog pozvati na sud
Božji na Dan posljednji”.
Potom četiri anđela ispričaše Djevici kako
je Bog poslao po Isusa i preobličio Judu, da bi
on mogao iskusiti kaznu kojoj je prodao
drugog.
I mada sam ja bio nevin na svijetu otkad su me ljudi
nazvali ”Bog i “sin božji”, Bog je - a da mi se
demoni ne bi rugali na Dan sudnji
- htio da mi se
ljudi rugaju na ovom svijetu smrću Jude, čineći
da svi ljudi vjeruju da sam ja umro na krstu
. A
ovo izrugivanje će se nastaviti do dolaska
Muhammeda Poslanika Božjeg, koji će, kad on
dođe otkriti ovu prevaru onima koji vjeruju u
Božji Zakon."
Govoreći tako Isus reče: “Ti si pravedan, o
Gospode Bože naš, jer samo tebi pripada čast i
slava bez kraja.

221
I on ukori mnoge koji su vjerovali da je on
umro i opet ustao, rekavši: “Da li vi mene i Boga
držite lažljivcima?, jer Bog mi je podario da
živim skoro do kraja svijeta, kao što sam vam
rekao. Uistinu, ja vam kažem, ja nisam umro,
nego Juda izdajnik.
Pazite, jer Satana će učiniti
svaki pokušaj da vas prevari, budite moji
svjedoci u svom Izraelu i po čitavom svijetu, o
svim stvarima koje ste čuli i vidjeli”.
I govorivši tako on zamoli Boga za spas
vjernika i obraćenje grešnika. I njegova molitva
se završi, on zagrli svoju majku, rekavši: “Mir
neka je tebi majko moja, počivaj u Bogu koji je
stvorio tebe i mene”.
I tako govoreći on se okrenu svojim
učenicima, rekavši: “Neka je Božja milost i
milosređe uz vas”.
Potom pred njihovim očima četvorica
anđela ga uznesoše u nebo.

222
Nakon Isusovog odlaska učenici su se
razasuli kroz različite dijelove Izraela i svijeta,
a istina je - koju mrzi Satana - bila proganjana,
kao i uvjek, lažju. Jer neki zli ljudi su,
izdavajući se za učenike, propovjedali da je
Isus umro i ponovo ustao.
Drugi su
propovijedali da je on stvarno umro, ali ne i
uskrsnuo. Neki su propovijedali i još
propovijedaju da je Isus sin Božji
, među kojima
je Pavle obmanut.
Ali mi, onako kako sam ja
napisao, tako mi propovijedamo onima koji se
boje Boga, da bi se oni spasili na Dan posljednji
od Božjeg suda. Amen.

Крај погане лажи

Ето колико је безазлено само у ових пар крајњих речи, шта бих све нашао да кренем да истражујем свих 220 глава! Ово је тако очигледно да је сотонина подметачина, да не може горе. Још се ја питам зашто се Павле толико напада и зашто му се руга следбеник ове преваре. Сад ми је тек јасно.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pa lepe stvari nas uči to Barabino Evanđelje:

1. Da Hrist nije raspet, već umesto Njega Juda Iskariot. Što znači sada da je on naš spasitelj a ne Hrist;
2. Da Pavlove poslanice su laž i prevara a ISTINA je samo u Barabinom Evanđelju;
3. Da je Nazaret premešten sa kontinentalnog dela Palstine, u Hristovo vreme,na Galilejsko jezero,a onda ponovo vraćen u kontinentalni deo.
4. Da je Isus brodom putovao u Jerusalim, a ne na magarcu ili peške;
5. Da Isus nije Davidov potomak, već Muhammed s.a.v.s.
6. Da je Jeva zagrizla jabuku, i onda dala Adamu;
............................. i još jaku puno korisnih i istinitih stvari - naročito dobrih za Kur'an. A možda i za neke Hrišćane!?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Evanđelje po Barnabi (Варнави) je jedno od mnogih apokrifnih evanđelja koja nisu prihvaćena u kršćanstvu, budući da su samo spoj pobožnosti, mašte i detalja s kojima se popunjavaju praznine u kanonskim evanđeljima, ali ništa novo ne pridonose Objavi.
I to je samo jedna od pobožnih priča iz Srednjeg vijeka, a ne učenje.


kao sto su i Matej, Marko, Luka, Jovan..... obicne price o Isusovom zivotu, a ne evandjelja. Evandjelje je jedno i potice od Boga.
Govorio ga je Isus. Nije sacuvano u izvornom obliku.
Logicno, Isusova "smrt" nije Evandjeje! kao sto nije Tora Mojsijeva smrt. s njima je prestala objava Evandjelja i Tore.
ko je taj ko odredjuje koje je ispravno a koje nije?
Kojim pravom to odredjuje?

Ima li logika veze?

Крај погане лажи
Stio je tebi pogana laz, nekome je istina.
Ja na rimjer vise vjerujem u Barnabino pisanje dogadjaja, jer imaju potvrdu danas!
Ako zatvoris oci sve ti je laz osim onoga sto ti kazu da je istina.
Павле толико напада
Jer priznaje da je progonio isusa i njegive? Jeste.
I sta se moglo ocekivati od njega da bi se iskupio kako treba (ovo je takodje jako upitno koja je namjera!) nego da proglasi bogom onoga koga je neopravedno proganjao!

I ti vise vjerujes njemu, nego Isusu? katastrofa!

1. Da Hrist nije raspet, već umesto Njega Juda Iskariot. Što znači sada da je on naš spasitelj a ne Hrist;
Ovo je vec cirkus.....

2. Da Pavlove poslanice su laž i prevara a ISTINA je samo u Barabinom Evanđelju;
3. Da je Nazaret premešten sa kontinentalnog dela Palstine, u Hristovo vreme,na Galilejsko jezero,a onda ponovo vraćen u kontinentalni deo.
4. Da je Isus brodom putovao u Jerusalim, a ne na magarcu ili peške;
5. Da Isus nije Davidov potomak, već Muhammed s.a.v.s.
6. Da je Jeva zagrizla jabuku, i onda dala Adamu;
............................. i još jaku puno korisnih i istinitih stvari - naročito dobrih za Kur'an. A možda i za neke Hrišćane!?

Kada se covjek prihvati neke dogme, postaje bolno kada vidi kako se pred njim rusi i raspada. Sto se jace veze za dogmu vise ga boli.
Jer se stidi sto nije koristio svoj um, nego tudji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

ko je taj ko odredjuje koje je ispravno a koje nije?
Kojim pravom to odredjuje?

Ima li logika veze?

Stio je tebi pogana laz, nekome je istina. (на жалост!)
Ja na rimjer vise vjerujem u Barnabino pisanje dogadjaja, jer imaju potvrdu danas! (а што има супротности са Кураном?)
Ako zatvoris oci sve ti je laz osim onoga sto ti kazu da je istina.

Jer priznaje da je progonio isusa i njegive? Jeste.
I sta se moglo ocekivati od njega da bi se iskupio kako treba (ovo je takodje jako upitno koja je namjera!) nego da proglasi bogom onoga koga je neopravedno proganjao!

I ti vise vjerujes njemu, nego Isusu? katastrofa!

Ovo je vec cirkus.....

Kada se covjek prihvati neke dogme, postaje bolno kada vidi kako se pred njim rusi i raspada. Sto se jace veze za dogmu vise ga boli.
Jer se stidi sto nije koristio svoj um, nego tudji.

Хари, пријатељу, ти си прихватио нешто што је настало 7. векова након Исуса Христа, па онда нешто што је још за 7. векова после тога, тј. 14. после Исуса Христа. Преводи се на арапски језик 1908. Чудо једно како подржава све антихришћанске јереси, а још посебно напомиње на крају Павла. Откуд баш Павла? Јер Павле има 14. Посланица, нема Јеванђеље у Библији (тако да сте остале "понизили" само једноставно - песници) и заслужан је за ширење хришћанства незнобошцима (нама), био је изузетно школован и ревностан, изузетно поштован међу Јеврејима, историјски је забележен од паганских историчара, чак и оно шта је говорио и како је страдао. Он је велики зид одбране од ђулади из ваших топова.

Онда и Јован, омиљени Исусов ученик, заслужан за Откривење (последњу књигу), али и за текстове који витешки бране Исусуву Божанску природу, тј. да је Син Божији. Гле, чуда! То се баш напомиње да је јако битно да муслимани не верују. Мало су ближе Риму са прихватањем овог "јеванђеља", али ипак велики противници хришћанства које се држи Библије (ту убрајам и Јевреје).
Тачно се виде елементи католицизма из средњег века, то се не може сакрити!

Лепо је Павле записао, свака реч има смисла па га зато и не подносе творци ових лажних објава (немају много простора за манипулацију Библијом):

Галатима посланица светог апостола Павла
Глава 1


1. Павле апостол, ни од људи, ни кроз човека, него кроз Исуса Христа и Бога Оца, који Га васкрсе из мртвих,
2. И сва браћа која су са мном, црквама галатским:
3. Благодат вам и мир од Бога Оца и Господа нашег Исуса Христа,
4. Који даде себе за грехе наше да избави нас од садашњег света злог, по вољи Бога и Оца нашег,
5. Коме слава ва век века. Амин.
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!
10. Зар ја сад људе наговарам или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих ја још људима угађао, онда не бих био слуга Христов.
11. Али вам дајем на знање, браћо, да оно јеванђеље које сам ја јавио, није по човеку.
12. Јер га ја не примих од човека, нити научих, него откривењем Исуса Христа.
13. Јер сте чули моје живљење некад у Јеврејству, да сам одвише гонио цркву Божију и раскопавао је.
14. И напредовах у Јеврејству већма од многих врсника својих у роду свом, и одвише ревновах за отачке своје обичаје.

Да не спомињем да су Павле и Варнава (прави апостол) путовали заједно и ширили Јеванђеље. Да се и то није причинило свима, све од Јерусалима до краја Европе?


9. И познавши благодат која је мени дана, Јаков и Кифа и Јован, који се бројаху да су стубови, дадоше деснице мени и Варнави, и пристадоше да ми проповедамо у незнабошцима, а они у обрезанима;

Пази ти то, Варнава и Павле заједно свуда по Медитерану и Европи. Какво чудо, какав сад аргумент постоји? Варнава је крио од Павла и држао га у незнању да га је Бог обмануо привиђењем? Какве су то подметачине! Путује са Павлом и деле задње капи воде и зрна хлеба, временске непогоде, нападају их пагани и разни философи, јуре их војници и творци идола јер говоре против рукотворина, а Варнава не говори Павлу да верује у лаж?

Ако човек хоће да докаже да је Земља равна плоча, он ће и лажна сведочења да прихвати, само да има изговор за своју тврдњу.
Нема везе што су људи већ обишли круг, њему је неко рекао да је Земља равна плоча.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573

Хари, пријатељу, ти си прихватио нешто што је настало 7. векова након Исуса Христа, па онда нешто што је још за 7. векова после тога, тј. 14. после Исуса Христа.
Zar vijekovi igraju neku ulogu?
Zuidovi su isto rekli: zar treba prihvatiti Isusa nakon 5 hiljada godina? Bitna je Bozja Poruka! Sustina Bozje Poruke.
Пази ти то, Варнава и Павле заједно свуда по Медитерану и Европи. Какво чудо, какав сад аргумент постоји? Варнава је крио од Павла и држао га у незнању да га је Бог обмануо привиђењем? Какве су то подметачине! Путује са Павлом и деле задње капи воде и зрна хлеба, временске непогоде, нападају их пагани и разни философи, јуре их војници и творци идола јер говоре против рукотворина, а Варнава не говори Павлу да верује у лаж?
Ja Pavlu ne vjerujem jer je on rekao i ucinio stvari koje se ne slazu sa onim sto je Isus govorio.
Iako ima mnogo rijeci bio je vjest govornik koje mogu da zavedu covjeka, iako ima mnogo rijeci koje rekao a koje mogu da podignu jako paznju slusalaca jer lice na svete rijeci, on je ipak bio sam vrlo vjest govornik, a govornici mogu da zavedu mase ljudi.

Ако човек хоће да докаже да је Земља равна плоча,
Ako hoce da dokaze to onda ce doci u sukob s vjerovanje u Kur'an jer tamo stoji: mjesec i zemlja uredjenim putzanja plove u Svemiru do roka odredjenog.

Sve milijartde ljudi trebas staviti na jednu stranu a Boga na drugu!

kakve veze imaju milijarde ljudi kada cemo biti pometeni, sve te milijarde kao pjena?

Tada ce se mnogi uvjeriti ali tada ce biti kasno. Otvroce se vrata Pakla i Raja i svako ce otici tamo gdje je zasluzio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ja Pavlu ne vjerujem jer je on rekao i ucinio stvari koje se ne slazu sa onim sto je Isus govorio.

Sve milijartde ljudi trebas staviti na jednu stranu a Boga na drugu!

Tada ce se mnogi uvjeriti ali tada ce biti kasno. Otvroce se vrata Pakla i Raja i svako ce otici tamo gdje je zasluzio.

Павлу не верујеш искључиво јер ти не одговара да верујеш, ово "јеванђеље" је толико провидно да је манипулација, да не може горе. Не само што се противи Библији, већ што има огроман број историјских, географских и логичких недоследности. И са Кураном је супротстављено, међутим знатно приближава ислам римокатолицизму што и јесте био циљ. То се види и по многим доказима који су својствени за католицизам средњег века, тада је та снага била прејака у Европи. Сада је светски најјача и најутицајнија у сваком погледу.

Павле изричито са својим Посланицама дефинише све оне који злоупотребљавају хришћанство и даје тачне описе свих нових наука које ће се појавити. Све и да је Нови завет мењан пре ислама, тачно нам открива шта ће се десити:

6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово. (данашње многе прохришћанске деноминације и "Јеванђеље по Варнави")

8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде! (Ислам)

Ово је писано пре појаве ислама, тако да све и да је исправљано, тачно описује шта ће се дешавати у будућности (шта се десило). Поклапања су више него прецизна. Зато толика мржња према Павлу који је са Варнавом ширио хришћанство по Медитерану и свим незнобошцима уопште. А није чинио оно што је по том твом подметнутом јеванђељу о које се саблажнава милијарду људи, и то само да пркоси хришћанима (онима који стварно срцем и душом следе Христа) којих је премало, али их ипак има по свету. Оним хришћанима који исповедају правоверје (апостолско учење) које је сам Исус Христ говорио.

1. А потом на четрнаест година опет изиђох у Јерусалим с Варнавом, узевши са собом и Тита.

2. Али изиђох по откривењу, и разговорих се с њима за јеванђеље које проповедам у незнабошцима, али насамо с онима који се бројаху као најстарији, да узалуд не трчим или не бих трчао.
3. Али ни Тит, који беше са мном, и беше Грк, не би натеран да се обреже.
4. И за лажну браћу која дођоше и привукоше се да уходе слободу нашу коју имамо у Христу Исусу, да нас заробе; (Галатима 2)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Павлу не верујеш искључиво јер ти не одговара да верујеш, ово "јеванђеље" је толико провидно да је манипулација, да не може горе. Не само што се противи Библији, већ што има огроман број

Ne vjerujem mu!
Ko je on da ukida Stari zakon koji je Isus potvrdio? Ko je njemu dao pravo?
И са Кураном је супротстављено, међутим знатно приближава ислам римокатолицизму што и јесте био циљ.
Ne vidim nikakve bliskosti jer se u tamelju razlikuju: muslimani stuju samo jednog Boga, svemoguceg Gospodara Koji je razgovarao s Adamom i Mojsijem, Koji je Ja Sam Koji Jesam,
dok rimokatolici vjeruju da je bog sisao s neba usao Mariji i rodio se iz nje. Muslianima je to vjerovanje sablaznjivo. I meni, naravno.
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово. (данашње многе прохришћанске деноминације и "Јеванђеље по Варнави")
Cudim se kako jedan sebi uzima za pravo da on prepravlja Bozju Rijec!

Zato mu nista ne vjerujem!
. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
jednoga ces dana shvatiti da je Evandjelje jedno i da ge je govorio ljudima Isus.
Jednoga ces dana shvatiti da Pavle nije govorio Evandjelje, nego je govorio o uspostavi religijskog carstva, o uspostavi crkve ...

Зато толика мржња према Павлу који је са Варнавом ширио хришћанство по Медитерану и свим незнобошцима уопште
Mozes ga voljeti koliko hoces, ali znaj onda da zivis po njemu a ne po Isusu!
Jer se njihova ucenja jako razlikuju.
Izbor je svakako tvoj.
meni ne izlazi ona njegova recenica: budite lukaviji od zmije! (zmija je persnofikacija djavla, on dakle svojim sljedbenicima daje dajvolju poruku).


Ne znam s koliko se ti prava odupires vjerodostojnosti Barnabine Biografije koju je pisao o Isusu?
Jer ti neko spakovao u Bibliju ono sto je njemu odgovaralo?

Na taj nacin, ti ne postujes Boga, nego onoga koji je pakovao Bibliju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је Христова реченица, да будемо МУДРИ као змије, а НЕВИНИ као голубови. Морамо да будемо мудри као змије када нас нападају са разним антихришћанским наукама, лажним сведочанствима и јеванђељима, цитирањем нашег Писма, а, опет, невини као голубови да нас не понесе гнев када видимо какве се лажи пишу и какве се оптужбе износе.

Ја не живим по Христу, већ по Павлу? Онда и ти не живиш по Христу (Исусу, једином Христу-Месији), већ по неком "пророку" Мухамеду. Павле само ремети план јер је био толико школован и поштован, а да не спомињем да је животом потврдио истинитост речи које је говорио и записао. Он је мењао, а тамо неки "пророк" зна све? Да није он неки бог који све зна?

Змија је мудра јер зна да је крај њеног живота ако је неко удари по глави, зато чува и брани главу. Тако и ми хришћани знамо да је Исус Христ наша глава, па је зато чувамо и бранимо од разних нападача са ЛУКАВИМ змијским намерама (е, сад змија има лошу улогу-подмуклу: уједа за пету, срце, душу).

А то да је укинуо закон, то није тачно. Можда схватиш како је закон укинут ако почнеш да се интересујеш за право Сведочанство, а не то оптерећено световним законима. Овако, следи закон који је више ритуални и уједињује правилима, а не љубављу и милошћу - благодаћу. На силу се ништа не може, џаба ритуали и понављања молитви (као што раде пагани).
 
Natrag
Top