Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Da li biste prihvatili dar da možete čitati tuđe misli. Bez filtracije 100%, dostupno vam je i ono čega nije svesna ni osoba čije misli čitate. Svi njegove unutrašnji sukobi, strahovi, frustracije i ostalo.
Bez obzira što bi to nekom nekad bilo i od koristi, mislim da bi brzo pukli. :(

Tačno besherat. Mislim to - ljudska mašta može svašta. Samo skrećem pažnju na to da li je realnost koju vidiš, osetiš ili čuješ uistinu takva. Onda se zapitaj da li je moj svet u koji često upadam imaginaran ili tvoj možda nije baš tako realan kako se to čini na prvi pogled.
ps. Mislim dopada mi se tvoj komentar. :yea:

U vezi babe, setih se da imam ovu priču. smile3

Da baba ima gumu bila bi gace.Da baba ima puno para bila bi opljackana.Da baba ima tri noge bila bi klavir.Da baba ima mac bila bi kralj Artur.Da baba ima puno vode bila bi Dunav.Da baba ima upaljac bila bi bomba.Da baba ima kvacilo bila bi auto.Da baba ima plutonium bila bi radioaktivna.Da baba ima penziju bila bi srecna.Da baba ima korice bila bi knjiga.Da baba ima bodlje bila bi jez.Da baba ima kvaku bila bi vrata.Da baba ima sijalicu bila bi luster.Da baba ima propeler bila bi avion.Da baba ima brojeve bila bi kalendar.Da baba ima zube bila bi cudo.Da baba ima goriva bila bi benzinska pumpa.Da baba ima pendrek bila bi policajac.Da baba ima mitraljez bila bi opasna.Da baba ima peraja bila bi riba.Da baba ima loptu bila bi fudbaler.Da baba ima auspuh bila bi bucna.Da baba ima felnu bila bi tocak.Da baba ima vodeni pecat bila bi novcanica.Da baba ima boju bila bi stampac.Da baba ima fleku na glavi bila bi Gorbacov.Da baba ima oblak bila bi nebo.Da baba ima staklo bila bi prozor.Da baba ima kremen bila bi upaljac.Da baba ima vunu bila bi ovca.Da baba ima zvucnik bila bi radio.Da baba ima koren bila bi drvo.Da baba ima kazaljke bila bi sat. Da baba ima lepu unuku bila bi prambaba.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
A ti imaš sposobnost da me nasmiješ.:)Koja li sam od ovih baba? Čekaj da upotrijebim imaginaciju.E, sviđa mi se ova da imam penziju, bila bih srećna. Živa istina.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.07.2010
Poruka
37
Laz je svuda oko nas.
Sto pre prihvatimo to, lakse ce nam biti i lakse cemo ziveti sa tim.
I mislim da bi nam zivot bio sterilan bez tih sitnih lazi.
Lazes ponekad, da ne povredis nekog.
Lazes i kad ocutis, ono sto bi nekom bilo bolno.
Lazes i u svakodnevnom zivotu, kad moras ili si prisiljen,radi svoje koristi.
Zato lazi i postoje, da neke stvari manje bole.

Ja se slazem sa ovim postom,nema potrebe dalje objasnjavati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zato lazi i postoje, da neke stvari manje bole.
Kao i sve i laž ima dvije strane svoje medalje. Jedna je kada lažemo da ne bi smo nekoga povrijedili ili da bi sakrili neku bolnu istinu za njega, a druga je kada lažemo da bi smo nekoga prevarili i doveli u zabludu. U prvom slučaju se laž i može tolerisati, ali u drugom ne može nikako. Šta više, takva laž je i zakonima sankcionisana.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kao i sve i laž ima dvije strane svoje medalje. Jedna je kada lažemo da ne bi smo nekoga povrijedili ili da bi sakrili neku bolnu istinu za njega...

Slazem se ali koliko god da boli istina,boli i to sto ti se "servira" laz za koju cesto znamo da je laz...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Recimo, kada bih znao da mi neko laže s namjerom da bi me zaštitio od neke neprijatne istine, ne bih mu zamjerio, nego bih to shvatio kao pokušaj da me bar neko vrijeme zaštiti od te neprijatnosti. Ono, što kažu, za lošu vijest nikad nije kasno.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Recimo, kada bih znao da mi neko laže s namjerom da bi me zaštitio od neke neprijatne istine, ne bih mu zamjerio, nego bih to shvatio kao pokušaj da me bar neko vrijeme zaštiti od te neprijatnosti. Ono, što kažu, za lošu vijest nikad nije kasno.

Ok,ali u takvoj situaciji ja bih vec znala da je u pitanju laz...Iskreno,ne znam da li bih zamerila ili ne,verovatno zavisi od mnogo toga,ali cemu onda laz u tim situacijama...Mozda skrecem sa teme,ali zar nije logicnije ipak reci istinu da bi znali sa cime se suocavamo?Nekad moze biti i kasno za losu vest...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ok,ali u takvoj situaciji ja bih vec znala da je u pitanju laz...Iskreno,ne znam da li bih zamerila ili ne,verovatno zavisi od mnogo toga,ali cemu onda laz u tim situacijama...Mozda skrecem sa teme,ali zar nije logicnije ipak reci istinu da bi znali sa cime se suocavamo?Nekad moze biti i kasno za losu vest...
Nisam baš siguran da bilo kada može biti kasno za lošu vijest. A, ovo što sam rekao u prethodnom postu je samo hipotetička pretpostavka. Naravno da je besmisleno slušati laž i znati da je to laž, a još veća besmislica bi bila da neko laže nekome i ako zna da taj neko zna pravu istinu.
 
Natrag
Top