Kult licnosti

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
totalna propast za ljude
jer kad čovjek-čovjeka vodi, neminovno propadaju obojica
čovjeka, ljude uspješno može voditi samo Bog, u svakom smislu i pogledu

dokle god je vjera trula-prazna nema napretka ni pojedinca ni države, nema mira ni blagostanja

u politiku se kršćani ne miješaju, jer politika kršćana je Evanđelje

ako čovjek malo bolje-dublje pogleda, shvatiče da ovosvjetska politika, diplomacija nije u Božjim rukama
jer nema nijednog političara, diplomate koji poštuje Božji Zakon i drži subotu

Ali sta se desava kada ljudi pocnu da prate nekoga za koga misle da je bog a nemaju dokaze za to, nego samo veruju?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Svakodnevno se susrećem sa pojedincima koji bi hteli da se opet pojavi neki "čika" koji bi, kao, bio sposoban voditi sve nas, i da nas izvadi iz krize, i da nam svima bude dobro, a mi svi da ga, kao, obožavamo, a kad se takav i pojavi, onda isti ti skaču i viču: totalitarizam ... između dva totalitarizma se osećaju izgubljeno, ne znaju šta će jer nemaju koga da slede ...takvi pojedinci se mogu prepoznati po onome: "Da je meni dati vlast, ja bi to sve ...bla...bla... ". Koliko tačno ima takvih ljudi, meni je teško proceniti a mislim da brojka varira od krize do krize i u zavisnosti je od geopolitike. Mislim da je takvima jedino važno da nekoga ili nešto slepo slede a da taj neko ili nešto uvek bude odgovoran za sve šta im se događa u životu. Možda bi to moglo da objasni što se u političkim krizama događa ekspanzija vernika.
negde pročitao:"Čovek je jebena stvar,pogotovo ako je žena!"

Sta ces, ljudi vole spasitelje. A sto se totalitarizma tice, vidi Srbiju. Do devedesetih smo bili uber komunisti pa smo za kratko vreme postali uber nacionalisti-turbo vernici. Primetio si da kada je drustvo nestabilno, dolazi do ekspanzije vere. Video sam skoro neki dokumentarac da kada ljudi imaju slabiju kontrolu nad okolnostima ili misle da imaju slabiju kontrolu, postaju vise sujeverni. Kako drustva, tako i pojedinci. Imas dobar primer medju bejzbol igracima, bacaci su manje sujeverni jer imaju mnogo veci procenat uspesnosti, sa druge strane, udaraci sasvim logicno imaju manji procenat uspesnosti (odnosno, slabiju kontrolu nad okolnostima) i daleko su sujeverniji i skloni su raznim malim ritualima pre izalaska na teren. Sad zamisli pre nekoliko hiljada godina, kada nisi mogao da kontrolises mnoge okolnosti kao na primer bolesti, ili nisi razumeo poreklo zemljotresa, eklipsa nebeskih tela, oluja, vulkana, koliko su tek oni bili sujeverni. A posto smo vrsta koja prepoznaje obrasce i voli da im daje smisao... Jos kad tim "visim silama" dodelis, sasvim logicno, ljudske osobine, odnosno projektujes sebe i okolinu...
Da se vratimo na pocetak, da, ljudi vole spasitelje. Kult licnosti je uvek dobar pocetak za takve price.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ali sta se desava kada ljudi pocnu da prate nekoga za koga misle da je bog a nemaju dokaze za to, nego samo veruju?
kako šta se dešava, pa propadaju
okreču Bogu leđa, napuštaju Boga, ako Ga se potpuno odreknu, onda Bog i njih ostavlja
jer tada nažalost nema više mogučnosti da se utječe na te ljude, nemoguče ih je spasiti

ljudi sami biraju, hoče li istinu ili laži
svaki čovjek bira za sebe i svi ljudi če imati dovoljno vremena i dokaza da shvate, prihvate istinu, ako to žele
isto tako i svi nevjerni če dobiti razloge za nevjeru

kroz kult ličnosti se ustvari obožava sotona, jer to je njegovo djelo
navesti čovjeka da umjesto Svetog Boga kome pripada sva slava, čast i obožavanje, obožava grešnog čovjeka

to nije od danas, od poslije potopnog svijeta, nego još od prijepotopnog naraštaja
ljudi su se divili svojim izumima, slavili su svoja dostignuča, obožavali su jedni druge kroz svoja djela, potpuno su odbacili i zaboravili Boga
postali su egositi, a kad je egoizam evoluirao rodila se egolatrija
e upravo ta egolatrija je obožavanje samog sebe, svojeg ja

dakle i današnji ljudi idu stopama pretpotnih ljudi, ništa je nije promijenilo od svih laži kojima ih sotona drži u ropstvu
kako je bilo onda tako je u današnje vrijeme
ljudi su više voljeli laž nego istinu, isto je i danas
bili su uvjereni da čovjek može postati Bog, da je Bog prirorda, a neki su tvrdili da ga i nema
isti nauk otpadnici, lažne religije, lažni teolozi i danas tvrde

rekao je jedan mudrac za stvari koje se dešavaju pred našim očima:
to je novo dijeljenje karata obmane, u staroj zadimljenoj krčmi svijeta
glavni igrač je đavo, a ulog u ovoj igri je ljudski život
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta, mene vredja kada otvoris temu "Privatne objave" u kojoj napises kriterijume kojima su se sluzili inkvizitori kako bi mucili i ubili milione. Vredja me kada vernici pravdaju genocide, porobljavanje i ubistva dece. Verovatno je u Spaniji vredjalo roditelje kada su im deca bez saglasnosti krstena u ime tvog gospodina spasitelja od strane zaposlenih u tvojoj omiljenoj firmi. Verovatno i danas vredja sve zrtve zlostavljanja kada na tv-u vide velikog inkvizitora u ostavci, zastitnika organizovanog zlostavljanja dece. Vredja i mene kada ga ti branis. Ali to se zove sloboda govora. Ako ti se ne svidja tema, nemoj da je citas i nemoj da komentarises na njoj. Druga stvar, postoje pravila foruma, ako smatras da ih krsim, obrati se uredniku ili nekom iznad njega.
Sto se tice poredjenja diktatora Kim Dzong Ila i gospodina spasitelja, nisam kriv sto imaju neke zajednicke osobine. Ja sam samo izneo njihove slicnosti.

Uvrijeđeni gospodine! DD.gif Površno ti je znanje o pitanjima vjere i Boga, ali zato obiluješ predrasudama. Sloboda govora ti omogućava reći što želiš, ali sve ti nije pametno. Ako konstruktivno ne sudjeluješ u izgradnji sadašnjice, tj. boljeg društva, nemaš pravo kritizirati prošlost. Ma imaš... svaka šuša danas kritizira što god joj padne na pamet.
Dakle, Kongregacija za nauk vjere ima zadatak da očuva istinu kršćanske vjere i morala. Točka.
U praksi to znači da ima jedna prostorija krcata dokumentima o tobožnjim viđenjima, objavama, proroštvima...
Ima vizionara, novih teologa i proroka u Katoličkoj crkvi, ali za razliku od protestanata ( koji svaki tjedan mogu osnovati novu sektu) Katolička crkva sve ispituje i dok spomenuta Komisija ne odobri kao valjano učenje, sve ostaje na nivou privatnih objava tj. pobožnost individualca, a ne Crkve, (npr. Međugorje). Ako je nešto u suprotnosti Biblijom, crkvenim učiteljstvom ili službenim stavom Katoličke crkve, postaje zabranjeno. Ako se radi o nekom teologu ili svećeniku, dobiva suspenziju. Ako se radi o neposluhu dotičnog, taj dobiva izopćenje. Da li ima nešto nejasno?
Druge stvari si izmislio pa neću ni komentirati.
Buduži da nisi pročitao ni slovo Papinih isprika povodom slučajeva pedofilije, znači da ti nije ni stalo da saznaš istinu, nego si voljan samo kritizirati. Daj sve od sebe!
:lol:
Samo još ne znam da li to hoćeš ili moraš. Pomislih da te neka mračna sila ne goni da se boriš protiv Boga, vjere i vjernika. Ma nije valjda to...pa, ti si kršten.

 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sta sam izmislio?
A sto se tice sluzbenog stava katolicke crkve, sta bi sa cistilistem?
A sto se tice suspenzije svestenstva, koliko ih je suspendovano za zlostavljanje dece? Koliko je biskupa i kardinala koji su prikrivali stotine slucajeva zlostavljanja suspendovao Racinger u svom mandatu, sto kao inkvizitor, sto kao papa?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@starstuff

Opet ti? Sad ti ispituješ kao Veliki inkvizitor. :) Neću ti odgovarati na to,
sve ti piše tamo na stranici Vatikana. Mnogo je svećenika suspendirano i Papa apsolutno ništa i nikog nije prikrivao, ali ti misli kako ti volja.

Nego, znaš li ti da je osuđena ta organizacija koja je otkrila sve te slučajeve pedofilije u SAD-u. Haha, potplatili neku djecu da svjedoče krivo i protiv nedužnih svećenika.
Strašne stvari se događaju. Ovo sa svećenicima je užaš, ali vidiš meni osobno je najžalosnije i najstrašnije kad rođeni otac seksualno iskoristi svoje dijete.

Pitam se da li uopće ima koja profesija koja nije bila uvučena u kakav skandal seksualne priorode?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ok, deca lazno svedoce a papa nikoga nije prikrivao. A sto se tice raznih profesija i seksualnih skandala, pa recimo da bi svestenicka profesija trebala da bude ispunjena svetim duhom, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pedofilija u rimokatoličkom sustavu idolopoklonstva, pa zar je to nešto novo ?
ili se odavno zna da se godišnje isplačuju stotine miliona dolara odštete silovanim maloljetnicima, djeci, i djevojčicama i dječacima
polako izlazi na vidjelo sve što se događa iza kulisa vatikana, biče toga još

Kongregacija za nauk vjere ima zadatak da očuva istinu kršćanske vjere i morala.
buduči da se u kršćansku vjeru nikada niste razumijeli, kršćani nikad bili, taj zadatak prepustite pravim Božjim slugama, nama kršćanima koji poštujemo Božji zakon i držimo subotu
neznam čemu još rimokatolici mogu pričati o moralu kad ga nikada nisu ni imali
ne govorite istinu, krivo se predstavljaju da ste Božji sluge, ogorčeno se borite protiv širenja istine
moral je u sustavu rimokatičanstva tek nepoznata rijeć 5 slova
kakva če se još sramota otkriti, neznam ali vidječemo
vjerujem da i u rimokatoličkoj crkvi ima iskrenih duša koje če prepoznati istinu, prihvatiti je i spasiti se
jer koliko god grešnik bio težak, Krist je uvijek spreman da mu oprosti
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
spedy: buduči da se u kršćansku vjeru nikada niste razumijeli, kršćani nikad bili, taj zadatak prepustite pravim Božjim slugama, nama kršćanima koji poštujemo Božji zakon i držimo subotu

Ma, tebi ćemo sve prepustiti, samo nemoj više daviti sa subotom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ne meni, jer ja taj zadatak sam nemogu obaviti
koliko vidim ne davim subotom, to samo ti pišeš kako sam ja davitelj

ako netko davi cijeli svijet, onda je to davljenje u poštivanju nedelje, čedu papstva
uostalom vidječemo uskoro, hoče li država stati iza rimokatoličkog sustava da zabrani rad nedeljom ili..
subota kao pečat Božjeg Zakona najviše od svega smeta antikristu,
jer se jasno vidi čijim autoritetom je dat cijeli zakon

tko zna, možda još prosvijetliš kad se uskoro pronađe Zavjetni Kovčeg sa 10.zapovijedi
pa se preobratiš i spasiš
 
Natrag
Top