Krštenje u ime Oca, Sina, SD ili u ime Isusovo?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire.

Ja nikoga ne napadam, već upravo branim svoje, a vi patetično napadate i crkvu, i ličnosti u crkvi.

Hajde napiši mi, gde sam ja pominjao bilo koje ime nekog verskog lidera, pisca, itd, a vi to činite u svakom komentaru.
Istina, pomenuo sam papu Jovana Pavla, kao odgovor na vaše optužbe da su protestanti sarađivali sa Hitlerom.

Ja ne moram da pišem protiv bilo koje crkve, jer ja nemam te bolesne porive.

Hajde iskreno kaži, da li sam ja pisao nešto protiv komentara TomeD, koji je sve vreme na jedan kulturan način postavljao citate sa bogosluženja u Pravoslavnoj crkvi, i nije nikoga napadao ni pisao protiv ikoga, što smatram pohvalnim?

Dakle, vi očekujete da pišete protiv drugih što god vam je volja, a da vam se ne odgovori, jer tako Mire?
A kada vam se odgovori, i ospore vam se SVE tvrdnje kao do sada, vi kiptite od gnjeva, i potom osuđujete druge.

Što se tiče Tripa, u vezi njega sam već napisao, i njegov način pisanja ima jednu lošu stranu, ali to je njegova stvar.

-------------------------------------------------------------------------------------

DarthShone

U ovom spisku crkava zaboravio si da navedeš Rimokatoličku i Pravoslavnu, jer zašto bi one bile isključene iz tog spiska, šta su one posebne u odnosu na druge.

Da je crkva posebna i različita od drugih, čak šta više da bi dobila epitet "Božja" ona to mora dokazati pismom, i blagodaću Svetoga Duha, potom rodovima, pa svime ostalim.

Tako da je ovo još jedan pokazatelj da se gradiš Bogom, jer ti određuješ koja je crkva Božja a koja ne, i u tu svrhu koristiš merila koja stoje na staklenim nogama, a ne ovo gore opisano.

Na kraju napisao bih jedno najbitnije biblijsko merilo po kome se određuje ko je i šta Božja crkva, a to je "LIČNA MOLITVA" odnosno, ako čovek ne zna koja je, treba da to iskreno pita Boga u molitvi, i da čeka odgovor koji će doći u skladu sa njegovom iskrenošću da spozna koja je Božja crkva.

Ta dva krila jedne Svete ne spadaju u ovaj spisak otpadnika.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
dokaži svoju tvrdnju STIHOM
u kojem piše jasno - ADONAI YAHOSHUA
??????????????????????????????????????????
____________________________________________

Hmm, za sada samo dvojica na ovom forumu tvrde da je Biblija pisana u stihu, što je veoma sumnjivo. Biblija nije pisana u stihovima.

Inače, za ono o Adonai, evo ga: "A velim vam: veće od Hrama jest ovdje! 7I kad biste razumjeli što ono znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva, ne biste osudili ove nekrive. 8Ta Sin Čovječji gospodar je subote!« Mt 12 7 -9

Na Hebrejskom ili aramejskom pisano je : "A velim vam: veće od Hrama jest ovdje! 7I kad biste razumjeli što ono znači: Milosrđe mi je milo, a ne žrtva, ne biste osudili ove nekrive. 8Ta Bar Adamah je Adonai Sabbath!« Sin Čovečiji je Sam Isus, ili Yahoshua. Inače Jakov, ili kako vi vipe volite Yaakob se one noći na obali Javoka nije borio sa anđelom, nego sa "čovekom", Ime Israel njemu i njegovim potomcima ne dade anđeo, ni demon, nego sam Bog. I to ime ne znači onaj koji se borio sa Bogom, nego Onaj koji Boga vide. Is Ro ili Ra El.

Uzgred. Biblija koju oni koii sebe nazivaju Sopla Scriptura tumače bukvalno, puna je tajni koje su tu pred očima čitalaca, samo ih ne treba tražiti u iskrivljenom tumačenju. Reč dan, na Hebrejskom znači i vreme,neodređeno je, Pa tako. čak i iako pisci postanja govore o jutru i večeri, radi se o mnoogo dužem periodu vremena, istog onog vremena koje za Boga ne predstavlja ništa jer on je Tvorac i Gospodar istog.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
MATEJ 28,19
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode
krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga

???????????????????????????????

Zašto NITKO NIKAD NIJE u Bibliji TAKO krstio?
Zašto NITI jedan od apostola NIJE poslušao NAREDBU G Isusa,
i NIJE NIKAD NIKOGA tako krstio?

Zašto ima samo zapisa
da su apostoli krštavali u ime SINA G Yehoshue????


ZATO jer je OČITO da je TO nadodano!
 
Natrag
Top