Krštenje u ime Oca, Sina, SD ili u ime Isusovo?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Idite dakle i naucite sve narode krsteci ih u ime Oca, Sina i Svetoga
Duha".


Ljudsko prepravljanje i od tad počinje učenje o trodelnom Bogu.

Pozicija tvojih stavova je legitimna. Međutim, osim što je legitimna kakva je još? Ona je i shizofrena. Jasno izreći da je svetopisamski tekst prepravljanjem krivotvoren, a Bibliju uzeti i zvati Svetim Pismom zaista je shizofreno.

Onaj što prepravi original:
IDITE I NAUČITE SVE NARODE KRSTEĆI IH U MOJE IME zaboravio je da izmeni sva mesta gde apostoli kstiše kako je Isus rekao u NJEGOVO IME i svako sa malo intelekta lako uoči razliku apostolske prakse i nove formule.

Ja ne mislim da je netko nešto "zaboravio izmjeniti", nego mislim da nitko ništa nije izmjenio. Malo je intelekta potrebno za uočiti kako u Mateju imamo Isusove riječi koje donose "formulu krštenja", dok u Djelima apostolskim imamo samo zabilježene neke slučajeve krštenja u kojima sveti Luka ne citara apostole i njihove riječi koje izgovaraju prilikom krštenja. Luka naprosto koristi "tehnički termin" za krštenje. Pa tako naprimjer imamo:

Dj 2,38: Petar će im: "Obratite se i svatko od vas neka se krsti u ime Isusa Krista da vam se oproste grijesi i primit ćete dar, Duha Svetoga.

Dj 10,48: I zapovjedi da se krste u ime Isusa Krista. Tada ga zamole da ostane ondje nekoliko dana.

Dj 19,5: Čuvši to, krste se u ime Gospodina Isusa

Evo kako se ispravno krsti - "u ime Isusa Krista", "u ime Gospodina Isusa", argumentiraju oni koji zastupaju tezu da su svetopisamski tekstovi krivotvoreni. Ali, kako stručnjaci za krivotvorine ne uočavaju neke druge stvari u tim istim Djelima apostolskim, evo ih:

Dj 2,41: I oni prigrliše riječ njegovu i krstiše se te im se u onaj dan pridruži oko tri tisuće duša.

Dj 8,12-13: Ali kad povjerovaše Filipu koji navješćivaše evanđelje o kraljevstvu Božjemu i o imenu Isusa Krista, krštavahu se - muževi i žene. Povjerova i Šimun te se krsti i osta uz Filipa:

Dj 8,38: Zapovjedi da kola stanu pa obojica, Filip i dvoranin, siđoše u vodu te ga Filip krsti.

Dj 9,18-19: I odmah mu s očiju spade nešto kao ljuske te on progleda pa usta, krsti se i uzevši hrane, okrijepi se.

Dj 16,15: Pošto se pak krsti ona i njezin dom, zamoli:

Dj 16,33: Te iste noćne ure uze ih, opra im rane pa se odmah krsti - on i svi njegovi.

Slijedeći logiku "stručnjaka za krivotvorine", da je u Djelima apostolskim dat pravi način krštavanja, onda je ovih gore šest navedenih primjera krštenja iz Djela apostolskih zapravo bezvrijedno. Nitko od njih se nije krstio "u ime Isusa Krista" ili "u ime Gospodina Isusa". Naprosto se "samo krstiše". Eno, ni sveti Pavao nije kršten "u ime Isusa Krista", i on se "samo krsti" (Dj 9,18-19).

Stručnjak za prepravke je usamoj rečenici zaboravio još jednu stvar uraditi a to je izbciti reč IME pa bi onda mogloda se provuče nova formula pod uslovom da je izmenio i sva mesta koja opisuju praksu krštenja u prvom veku.

A zašto ti riječ "ime" bode oči? Bode li ona zaista oči ili su tvoje oči loše balansirane? Provjerimo:

"Krstim te u ime Isusa." - "Krstim te u Isusa". Bode li ti ovdje što u oči i što?

Nema ime Otac niti ime Sin tako se lako otkrivaju oni koje Pavle najavi još u njegovo vreme da su se uvukli među verne i da šalju lažne poslanice tobož Pavle ih pisao a kad nestade učenika poče javno menjanje jer smeta nekome Isus.

Ja ne znam kako si ti to "lako otkrio", ali da sam ja to otkrio čak i na najmukotrpniji način sigurno bih odbacio krivotvorenu Bibliju.

Papijeve zapise tzv.crkveni oci ismejaše i spališe što u Rimu što na drugim mestima a on je pisao što je čuo iz prve ruke od apostola i učenika. Nije bilo lepo zapisati da je Rim Vavilon niti ko su najavljeni vuci niti komentari Otkrivenja pa rekoše kako njegova dela nemaju filozofije niti grčkog uticaja ida je priprost način izražavanja (nije bio kitnjast niti filozofski-uvijen) pa spališ.

Po običaju, bez argumenata, ali zanemarimo sada i to. Zašto ti trošiš toliko vremena i truda dokazujući da su "vuci koji se uvukoše među verne" otpadnici. Onakvim kakvim ti sebe predstavljaš oni tebi očito nisu baštinili ni duh, ni janjeće krzno ni gen otpadništva, nego samo Bibliju. Vrlo ti je jednostavno, odbaci tu njihovu krivotvorenu i otpadničku Bibliju.

Pored tadašnje dve škole pojavilo se i nekoliko pisama iz Sirije koji su sačuvani od Aleksandrijskog uticaja i otkrilo se šta je tačno pisalo i to sad smeta nekome pa razbiše Siriju i ugasiše ostatak naroda koji je još imao Aramejski jezik u nekim delovima isačuvan original.Kome bito zasmetalo ako ne onima što i Papijeva dela spališe.

;) Po sigurnosti sa kojom si ti sve navodio, ja sam mislio da su originali kod tebe a ne negdje u Siriji.

Da seotac smatra imenom nebi onda u Očenašu pisalo posle početka OČE NAŠ više ništa o onome kome se obraćamo jer mu je ime Otac.Ali to nije ime već titula posle koje se izgovara IME (KOJI JESI) tako naivno su mnogi zavedeni jer nije glava svima za istu stvar.

Posve svejedno smatra li se Otac imenom ili nečim drugim. Što ovo uopće znači, nisam ni razumio do kraja. Ima li možda kakve veze s Jehovinim svjedocima, "borcima za Božje ime"?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Još jedno pitanje.

Kakvu ulogu imaju u čovekovom krštenju Otac i Sveti Duh, odnosno - ako se krstimo samo u ime Isusovo ( što ne smatram pogrešnim kao ni u ime tri ličnosti ), da li to znači da su tu isključeni Bog Otac i Sveti Duh?

Ovo pitanje zadire u samu suštinu spasenja - pa bih molio odgovor.

Ako je pitanje meni upućeno evo rado odgovaram.
Pitanje zahteva kompletno poznanje Boga i tajne pobožnosti da se jedan Bog javio u jednom telu.
Ko ima poznanje Boga u telu nema dilemu ko je Isus i da li sem njega treba imati još koju ličnost kou treba propovedati zatoapostoli tvrde da je to ime najveće isamo Isusa propovedali kaoSpasitelja jer je jedan Spasitelj a to je Bog zato apostol hrabro reče kako se Bog javi u telu.

Preko proroka je najavljeno kako će se Bog sve pojavljivati i zato i Jovan tvrdi da je Bog bio reč i da tareč posta telom drugim rečima daje istu tvrdnju kao i ostali apostoli o utelovljenju Boga koji im se predstavi kao Bog jer to i jeste.
Krštenjem u Jehošuu mi imamo Boga a krštenjem uočeve i sinove mi nemamo Boga niti IME niti se u to IME opravdasmo niti obukosmo.

Pokušaj titulama iz Mat.28 isterati demone i videćeš da neće ni repom mrdnuti a pokušaj u IME Isusa pa ćeš videti delotvornu silu IMENA i u isterivanju i u krštenju.


u Djelima apostolskim imamo samo zabilježene neke slučajeve krštenja u kojima sveti Luka ne citara apostole i njihove riječi koje izgovaraju prilikom krštenja. Luka naprosto koristi "tehnički termin" za krštenje. Pa tako naprimjer imamo:

Dj 2,38: Petar će im: "Obratite se i svatko od vas neka se krsti u ime Isusa Krista da vam se oproste grijesi i primit ćete dar, Duha Svetoga.

Dj 10,48: I zapovjedi da se krste u ime Isusa Krista. Tada ga zamole da ostane ondje nekoliko dana.

Dj 19,5: Čuvši to, krste se u ime Gospodina Isusa

To nije tehničko pitanje jer bi onda bilo validno i Jovanovo krštenje da si ti upravu a pošto nisiostaje jedino ispravno i praktično predstavljeno-opsano kakosu apostoli krštavali i u koje IME.

Ali, kako stručnjaci za krivotvorine ne uočavaju neke druge stvari u tim istim Djelima apostolskim, evo ih:

Dj 2,41: I oni prigrliše riječ njegovu i krstiše se te im se u onaj dan pridruži oko tri tisuće duša.

Dj 8,12-13: Ali kad povjerovaše Filipu koji navješćivaše evanđelje o kraljevstvu Božjemu i o imenu Isusa Krista, krštavahu se - muževi i žene. Povjerova i Šimun te se krsti i osta uz Filipa:

Dj 8,38: Zapovjedi da kola stanu pa obojica, Filip i dvoranin, siđoše u vodu te ga Filip krsti.

Dj 9,18-19: I odmah mu s očiju spade nešto kao ljuske te on progleda pa usta, krsti se i uzevši hrane, okrijepi se.

Dj 16,15: Pošto se pak krsti ona i njezin dom, zamoli:

Dj 16,33: Te iste noćne ure uze ih, opra im rane pa se odmah krsti - on i svi njegovi.

Nemoj raditi posao Jelene Bele jer je poznata po vađenju iz konteksta kao i ti ovde i izvađeno pokazivala usvojoj priči kao deo njene pričea ne u pravom svetlu odakle je izvađeno.SVAKO navedeno krštenje ima svoju pozadinu i tamo čitamo gdenisu propovedaliDuha ni Oca ni Sina već Isusa Nazarećanina i SVI koji poverovaše u IME Jehošua krstiše se.

Zato imamo primere gde se ne navodi samo gde poverovaše i krstiše se već i u koje IME to činiše.Apostoli su samo 40 dana od kad im je Isus saopštio kako da krste krstili i nisu biligluvi niti neposlušni zato i izvršavaju sve u ISUSOVO IME i tvrde da nema drogog IMENA za spasenje i onda ide nalog o krštenju uIME pa odjednom nestade IME već se pojavi trodelni Bog i krsti se u TITULE,ne treba mnogo pameti da se vidi posao vukova grabljivih koje Pavle opisuje zar ne?

Posve svejedno smatra li se Otac imenom ili nečim drugim. Što ovo uopće znači, nisam ni razumio do kraja. Ima li možda kakve veze s Jehovinim svjedocima, "borcima za Božje ime"?

Nije svejedno da li je IME ili nije jer je IME uzrok sile u vernicima kojom teraju demone.
Kakve veze ima objavljivanje Jahveh imena izSZ sa objavom Boga u telu i otkrivanjem kako je BOG SPASITELJ -Jehošua?
Ne krsti se u Jahveh jer utoj službi je Stvoritelj a u službi Spasitelja nudi TELO po kojem primamo spasenje i NOVO IME u koje se krštavaju Hrišćani kako u prvom veku tako i sad.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Bo je Otac, Sin i Sveti Duh, Sin je Logos(rec), On je necija rec, a ne nicija.Biblijska cinjenica i to bez tumacenja jeste ta da su sva trojica Bog i da su sva trojica zasebne licnosti, a ne razlicite projave jer Bog se ne menja On je uvek isti tako da On ne menja svoju ulogu.Bog se nije bukvalno javio u telu, tj. nije Bozija priroda bila u telu vec Bozija licnost tj. Licnost Sin(Logos).Priroda je ostala neizmenjena, jer Bog se ne menja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moje pitanje je više išlo ka tome - da se objasni praktična uloga Boga Oca i Svetog Duha nakon krštenja.

Kakvu ulogu imaju u čovekovom krštenju Otac i Sveti Duh, odnosno - ako se krstimo samo u ime Isusovo ( što ne smatram pogrešnim kao ni u ime tri ličnosti ), da li to znači da su tu isključeni Bog Otac i Sveti Duh?

Ako su isključeni - onda je naše spasenje pod znakom pitanja, jer tada Bog Otac i Sveti Duh ništa ne čine za nas nakon krštenja, a biblija govori da čine, prvenstveno u nama se Duhom Svetim događa promena koju biblija naziva "novorođenje Duhom Svetim"
Takođe - Duh nas osvedočava u svaku istinu i vodi putem pobede nad svakim grehom i u nama obnavlja Božji lik i čini da postanemo slični Hristu, i da postignemo spremnost za njegov dolazak i ulazak u Božje carstvo.



 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
U ime Oca, Sina i Svetoga Duha, jer je Hristos tako rekao, zar je potrebno bolje obrazlozenje?
Sva trojica imaju ulogu u spasenju, a ne samo Sin iako je Njegova uloga istaknuta.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698

Čuješ li ti sebe uopšte????
Evo vidi šta govoriš:

,,Bo je Otac, Sin i Sveti Duh,,

Ako želišgornjom izjavom reći da je tosvejedan Bog ja kažem AMIN,ali ti dalje nastavljaš i negiraš rečeno:

,,Biblijska cinjenica i to bez tumacenja jeste ta da su sva trojica Bog i da su sva trojica zasebne licnosti,,

Ovde si rekao dasuto zapravoTROJICA a ne jedan.


Dalje,izjavljuješ da apostol laže kao i ostali Božji proroci ovom tvojom izjavom:
,,.Bog se nije bukvalno javio u telu,,

A čuj Božjeg čoveka šta reče i to naravno nije moguće nevernima da poveruju:

3:16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu,

To govore svi Božji ljudiiDanilo i Isaija na više mesta i Jovan u uvodu svog jevanđelja ali Bog otvara razum pa kome je otvoriotaj GA poznaje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pogledaj ko je stigao Sin ili Otac u telu(Isaija 9.6).
Koga pokaza Isus jednog ili trojicu kad tražiše Oca da vide?

Da vidimo: Iz 9,5: Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. Hoćeš reći, samo slijepac ne vidi da je Otac stigao? OK. Ako je baš tako, poslužit ću se tvojom metodom i postaviti tebi nekoliko pitanja:

1. Ako je stigao Otac (jedan jedini Bog), tko je ili što je Sin?
- Samo tijelo ili čovjek u tijelu?
- Prividno tijelo ili čovjek u prividnom tijelu?
- Ili anđeo?

2. Tko je trpio na križu i umro?
- Samo tijelo ili čovjek u tijelu?
- Prividno tijelo ili čovjek u prividnom tijelu?
- Ili anđeo?
- Ili možda Bog Otac?

3. Tko nas je spasio trpljenjem i smrću na križu?
- Samo tijelo ili čovjek u tijelu?
- Prividno tijelo ili čovjek u prividnom tijelu?
- Ili anđeo?
- Ili možda Bog Otac?

4. Otk 5,1 i 7: I vidjeh: na desnici Onoga koji sjedi na prijestolju - knjiga, iznutra i izvana ispisana, zapečaćena sa sedam pečata! ..... On pristupi te iz desnice Onoga koji sjedi na prijestolju uzme knjigu.

Dakle, tko je ovaj "fantom iz Otkrivenja", koji uzima knjigu od Onoga koji sjedi na prijestolju?

,,Idite dakle i naucite sve narode krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha.,,

Ovde imaš TRI greške.
1.Nema reči krstiti u originalu već podroniti.

Ovo je smiješno. Kako bi riječ "krstiti" bila u originalu, kad original nije napisan na hrvatskom niti na srpskom jeziku. Bitno je da za čitatelja ona ima isto značenje koje je imala i za onoga tko je pisao original.

2.IME je druga greška jer u nastavku uopšte nemaš ni jedno ime.
3.Otac i Sin je zvanje mnoštva osoba.

Opet besmisleno. Možeš li ti u ime forumaša zamoliti urednika foruma za nešto? Eto, forumaš nije ime, i forumaši su mnoštvo osoba.

Krstiti znači učiniti nešto krstom a zagnjuriti nekog pod vodu znači Baptizo.

Križ i voda se ne isključuju. Zašto bi bilo "ili - ili"?[/QUOTE]

To nije tehničko pitanje jer bi onda bilo validno i Jovanovo krštenje da si ti upravu a pošto nisiostaje jedino ispravno i praktično predstavljeno-opsano kakosu apostoli krštavali i u koje IME.

U tome i je stvar. U djelima apostolskim nije uopće opisano kako su točno krštavali. Navedi mi iz Djela apostolskih gdje sveti Luka točno citira riječi koje neki od apostola izgovara prilikom krštavanja. Ja ih nisam našao, možda ti nađeš.

Nemoj raditi posao Jelene Bele jer je poznata po vađenju iz konteksta kao i ti ovde i izvađeno pokazivala usvojoj priči kao deo njene pričea ne u pravom svetlu odakle je izvađeno.SVAKO navedeno krštenje ima svoju pozadinu i tamo čitamo gdenisu propovedaliDuha ni Oca ni Sina već Isusa Nazarećanina i SVI koji poverovaše u IME Jehošua krstiše se.

Bravo. Jelena bi za svoje potrebe uvijek u mnoštvu sličnih varijanti, uzela samo ono što njoj paše i treba za njezinu kompilaciju. Ti si od mnoštva mjesta u Djelima apostolskim uzeo baš i samo ona mjesta koja tebi pašu i potvrđuju tvoju tezu da se krsti samo "u ime Isusa Krista", kao što čini Jelena, a ja sam naveo i jedna i druga mjesta. Toliko o sprezi s proročicom.

Zato imamo primere gde se ne navodi samo gde poverovaše i krstiše se već i u koje IME to činiše.

Ali imamo i mjesta gdje samo piše da se krstiše. Što ćemo s tim mjestima?

Apostoli su samo 40 dana od kad im je Isus saopštio kako da krste krstili i nisu biligluvi niti neposlušni zato i izvršavaju sve u ISUSOVO IME i tvrde da nema drogog IMENA za spasenje i onda ide nalog o krštenju uIME pa odjednom nestade IME već se pojavi trodelni Bog i krsti se u TITULE,ne treba mnogo pameti da se vidi posao vukova grabljivih koje Pavle opisuje zar ne?

Ostaje nam samo vjerovati ili nagađati (kako kome), međutim, baš niti na jednom mjestu Luka ne citira apostola i njegove riječi koje izgovara kada nekoga krsti. Ovo je naprosto činjenica.

Ne krsti se u Jahveh jer utoj službi je Stvoritelj a u službi Spasitelja nudi TELO po kojem primamo spasenje i NOVO IME u koje se krštavaju Hrišćani kako u prvom veku tako i sad.

Zašto se ne bismo krstili i u ime Stvoritelja? Dapače, tko bi drugi bio prikladniji posvetiti naše "novo rođenje" od našeg Stvoritelja?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da vidimo: Iz 9,5: Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni. Hoćeš reći, samo slijepac ne vidi da je Otac stigao? OK. Ako je baš tako, poslužit ću se tvojom metodom i postaviti tebi nekoliko pitanja:

Zašto ponovo cepkaš?

Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni

To je sve opis KOGA?

sina dobismo;

Znači SIN je sve gore navedeno ne samo da je Otac večni već i BOG SILNI kako Ga i Jakov oslovljavao molitvom i nema množine.

1. Ako je stigao Otac (jedan jedini Bog), tko je ili što je Sin?
- Samo tijelo ili čovjek u tijelu?
- Prividno tijelo ili čovjek u prividnom tijelu?
- Ili anđeo?

Šta je SIN čitaš gore jer je to opis SINA ko je taj SINA zapravo.
Bog se javi u telu.

2. Tko je trpio na križu i umro?
- Samo tijelo ili čovjek u tijelu?
- Prividno tijelo ili čovjek u prividnom tijelu?
- Ili anđeo?
- Ili možda Bog Otac?

Trpilo je TELO začeto po Duhu i ispunjeno puninom Duha koji je govorio iz tela i kroz telo izvršio otkup.

3. Tko nas je spasio trpljenjem i smrću na križu?
- Samo tijelo ili čovjek u tijelu?
- Prividno tijelo ili čovjek u prividnom tijelu?
- Ili anđeo?
- Ili možda Bog Otac?

Smrt čistog bezgrešno začetog tela u kojem beše sva punina Božanstva.

4. Otk 5,1 i 7: I vidjeh: na desnici Onoga koji sjedi na prijestolju - knjiga, iznutra i izvana ispisana, zapečaćena sa sedam pečata! ..... On pristupi te iz desnice Onoga koji sjedi na prijestolju uzme knjigu.

Dakle, tko je ovaj "fantom iz Otkrivenja", koji uzima knjigu od Onoga koji sjedi na prijestolju?

Najbolje da ti sam fantom kaže ko je On zapravo:

1:12 I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se videh sedam svećnjaka zlatnih,
1:13 I usred sedam svećnjaka kao Sina čovečijeg, obučenog u dugačku haljinu, i opasanog po prsima pojasom zlatnim.
1:14 A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;
1:15 I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;
1:16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.

1:17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji,
1:18 I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.



Opet besmisleno. Možeš li ti u ime forumaša zamoliti urednika foruma za nešto? Eto, forumaš nije ime, i forumaši su mnoštvo osoba.

Gornja formulacija kao primer jeste besmislena jer to veze nema sa spasenjem niti Božjim imenom a niti sa krštenjem,vidiš dasu to apostoli znali u vezi foruma nebi im napamet palo da krste u IME Isusa za spasenje i oproštenje greha.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Šta je SIN čitaš gore jer je to opis SINA ko je taj SINA zapravo.
Bog se javi u telu.

Hoćeš reći da je Sin zapravo Otac? Malo "ćaknut" Otac. Dolazi Otac i predstavlja nam se Sinom. OK.;)

Trpilo je TELO začeto po Duhu i ispunjeno puninom Duha koji je govorio iz tela i kroz telo izvršio otkup.

Čije tijelo je trpilo? Očevo ili Sinovljevo?

Smrt čistog bezgrešno začetog tela u kojem beše sva punina Božanstva.

Čijeg tijela? Očevog ili Sinovljeva?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Za Taramanu..
Pa ne kaze tamo da se krste u "titule".
Isus za sebe cesto puta govori u trecem licu: "Sin Covecji, Sin Bozji" a Za Boga ne kaze "Jahve" vec "Otac", zato ovo i jesu njegove originalne reci: "Krstite ih u Ime Oca, Sina i Svetoga Duha".
Nece im reci: "Krstite ih u Ime Isusa"(to stilski ne odgovara pismu, jer on nigde tako za sebe ne izgovara i licno ime za sebe nikada nije koristio).

A to sto kaze "U Ime" ne misli bukvalno da ces da ponavljas "Titulu" kao papagaj.
On je dao "primer" a ti kada krstis, kazes: "U Ime Isusa, Jehove i Svetog Duha", ko kaze da ti koristis "titule" i da moras da izgovaras "striktne reci"?

Dalje, to sto ti je Slap rekao, dobro ti je rekao, pa ne moram ja, nigde u izjavama apostola nemas "izgovorene reci", samo se kaze "krstise se u Ime Isusa"(ti tamo nemas "formulu krstenja" niti primer, pa su ti stihovi bezvredni za dokazivanje).
I ne kaze se nigde da "su krsteni i u Ime Oca i Duha", jer to se podrazumeva.
Oni su svi znali ko je Jahve, jer su znali jevrejskog Boga, ali " nisu znali ko je Isus" i zbog toga se to naglasava, uloga apostola je bila objaviti Isusa a ne Jehovu, jer njega su znali, ali za Isusa nikada nisu culi i zato se to naglasava "bese krsteni u Ime Isusa".
 
Natrag
Top