Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Krst u Hriscanstvu

• Začetnik teme Zaokret
  • Datum pokretanja

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

• Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

Votes: 2 66,7%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

Votes: 1 33,3%

• Total voters
    3
Laodikeja

Laodikeja

VIP
Hmmm. Zaista? Od autoriteta priznajem samo Boga i NJegovu Crkvu.
Poruka joja je u danasnjem vremenu upucena vernicima svih crkava pa i Adventisma, zapisana je u Jeremiji 7 poglavlju a glasi:

"Reč koja dođe Jeremiji od Gospoda govoreći:
Stani na vratima doma Gospodnjeg, i oglasi onde ovu reč, i reci: Čujte reč Gospodnju, svi Judejci, koji ulazite na ova vrata da se poklonite Gospodu.
Ovako govori Gospod nad vojskama, Bog Izrailjev: Popravite svoje puteve i dela svoja, pa ću učiniti da stanujete na ovom mestu.

Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, crkva Gospodnja ovo je.
Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo između čoveka i bližnjeg njegova.
Inostrancu, siroti i udovici ne činite krivo, i krv pravu ne prolivajte na ovom mestu, i ne idite za drugim bogovima na svoje zlo.
Tada ću učiniti da stanujete od veka do veka na ovom mestu, u zemlji koju sam dao ocima vašim.
Eto, vi se uzdate u reči lažne, koje ne pomažu.
Kradete, ubijate i činite preljubu, kunete se krivo, i kadite Valima, i idete za drugim bogovima, kojih ne znate;
Pa onda dohodite i stajete preda mnom u ovom domu, koji se zove mojim imenom, i govorite: Izbavismo se, da činite sve ove gadove.
Je li ovaj dom, koji se zove mojim imenom, u vašim očima pećina hajdučka? Gle, i ja vidim, veli Gospod"

tripo 41

tripo 41

Član
Sveti Antonije Veliki ističe da se demoni osobito plaše krsnog znaka, jer je Spasitelj krstom srušio njihovu silu i posramio ih (Dobrotoljublje III, 236).

tripo 41

tripo 41

Član
Још казиваше отац Клеопа:

Ниједнога посла да се не прихватиш, док се не осениш Светим Крстом! Када пођеш на путовање, када започињеш посао, када идеш да учиш, када си сам и када си са више њих, запечати Светим Крстом чело своје, тело своје, груди своје, срце своје, усне своје, очи своје, уши своје, и све твоје нека буде запечаћено знаком Христове победе над паклом. И тада се нећеш више бојати чини или бајања или враџбина. Јер се све то топи од силе Крста као восак од лица огња и као прах пред лицем ветра.

Obožavanje krsnog znaka.

tripo 41

tripo 41

Član
Molitva predmetu, krstu.

Молитва часном крсту: Помолимо се и послушајмо акатист часном и животворном Крсту Христовом

Радуј се, пречасни и животворни Крсте Господњи, који прогониш ђаволе силом распетог на теби Господа нашег Исуса Христа, који је сишао у пакао и сатро силу ђаволску, и који нам је даровао тебе, Крст Свој Часни, за прогањање сваког противника.

О, пречасни и животворни Крсте Господњи, помажи ми увек са Светом Владарком, Дјевом Богородицом, и са свима Светима занавек.

Opanak

Dakle mole krstu, evo vidite da se obraćaju predmetu.