Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Njima je bitno da obožavaju krst, imaju i pjesme krstu molitve krstu.
Pjevamo i molimose

I treba da se rugamo vašoj nauci, vama i vašim lažnim bogovima.

Vi ste ostali samo za ruglo i podsmijeh.
Hvala na ljubaznosti ,i jedna molitva za velkog vjrenika

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hvala na ljubaznosti ,i jedna molitva za velkog vjrenika

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas, Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se, Gospodine!


Što se tiče onog koji se ruga, "filozofa", "učitelja" i "vernika", neću ga anatemisati, jer on je sam prihvativiši anatemu za "istinu" to sebi učinio, ali se neću ni moliti za njega.

Ni sve molitve sveta, ma izlazile iz najdubljih dubina iskrenosti, neće mrak iz njegovog uma isterati. A kada jednom ode pred Onoga koji Jeste, koga je svojim mrakom pljuvao i odbacivao, držeći ga anđelom i ćatom, reći će mu: "Idi od mene sotono". Mrak si birao, mrak te i čeka.

Tada će kukati, jer će shvatiti da je sve u šta je u svojoj "nepostojećoj" mračnoj duši verovao bila laž sotone i zvaće u svojoj kukavnosti "proročicu" ali je neće biti da mu pomogne. Ni nje ni "Biblije", još manje senke, shabata.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U Skandal crkvi ljube krst, ali ne ljube Onoga ko je bio na njemu, kao i u Rakol crkvi.

Za vas je to paganski simbol, jer ga obožavate.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
„ I koji ne uzme krsta svojega i ne pođe za mnom, nije mene dostojan“. (Mat. 10,38)

„ Ako hoće ko za mnom ići, neka se odrekne sebe, i uzme krst svoj i zamnom ide“. (Mat.16, 24)

„Ko ne nosi krsta svojega i za mnom ne ide, ne može biti moj učenik.“ (Lk. 14, 27)

„A ja, Bože sačuvaj, da se čim drugim hvalim osim krstom Gospoda našega Isusa Hrista, kojim se meni razapte svet i ja svetu“ (Gal. 6, 14)

„I dozvavši narod s učenicima svojima reče im: ko hoće za mnom da ide neka se odreče sebe i uzme krst svoj, i za mnom ide. “ (Mar. 8,34)

„A Isus pogledavši na nj, omilje mu, i reče mu: još ti jedno nedostaje: idi prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i dođi te hajde za mnom uzevši krst. “ (Mar. 10,21)

„A svima govoraše: ko hoće da ide za mnom neka se odreče sebe i uzme krst svoj i ide za mnom. “ (Luk. 9,23)

„I ko ne nosi krsta svojega i za mnom ne ide, ne može biti moj učenik. “ (Luk. 14,27)

„Jer Hristos ne posla mene da krstim, nego da propovijedam jevanđelje, ne premudrijem riječima, da ne izgubi silu krst Hristov. “ (Kor. 1,17)

„Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija. “ (Kor. 1,18)

„Koji hoće da se hvale po tijelu oni vas nagone da se obrezujete, samo da ne budu gonjeni za krst Hristov. “ (Gal. 6,12)

„A ja Bože sačuvaj da se čim drugijem hvalim osmi krstom Gospoda našega Isusa Hrista, kojega radi razape se meni svijet, i ja svijetu. “ (Gal. 6,14)

„Jer mnogi hode, za koje vam mnogo puta govorih, a sad i plačući govorim, neprijatelji krsta Hristova “ (Fil. 3,18)

„I kroza nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta njegova, kroz nj sve, bilo na zemlji ili na nebu. “ (Kol.1,20)

Zdravo svima i hvala na ovako lepo pronadjenim "dokazima" da treba nositi krst doslovno,bukvalno!
Narocito mi se dopao stih iz Filipljana 3:18 gde po Vuku ispada da postoje neprijatelji krsta Hristovog.
Ovo objasnjenje za najaci stih krstoljubaca moze slobodno da vazi i za sve ostale gore navedene stihove.
NW prevod Biblije to prevodi ovako,pa pogledajmo sa kontekstom
Fil 3:17 Браћо, сви се заједно угледајте на мене и посматрајте оне који живе по примеру који смо вам дали. 18 Јер многи често сам о њима говорио, а и сада плачући о њима говорим — живе као непријатељи Христовог мученичког стуба. 19 Њихов крај је пропаст, бог су им жеље тела, слава им је у њиховој срамоти и мисле на оно што је земаљско.
Hristov mucenicki stub,ili ako vise volite KRST,predstavlja njegovu smrt i pre toga tezak zivot poucavanja .
Svaki hriscanin treba da uzme mucenicki stub ,ili ako vise volite KRST tako sto ce istrajavati pred svakom kusnjom ili pak patnjom zato sto je Isusov ucenik i sledbenik do smrti.
Dakle ne misli se to bukvalno,jel ako cemo bukvalno, nemojmo onda krstice na lancice,vec krstacu na rame kao sto je Isus nosio svoj mucenicki stub.
Da ga nije mozda nosio ceo svoj zivot na ramenu,ili samo kad je doslo vreme da bude ubijen.
Jel mu bilo drago sto ga nosi na ramenu?
Hocete li i vi da ga nosite na ramenu???
A ko mu ga je uturio da nosi??? Prijatelj ili neprijatelj??? Jel nasilno ili miroljubivo???
A sta za vas danas znaci krst???
Nije li to stvar koju su ljudi napravili???
Hocete li da je ljubite i da se molite krstu???
Ako hocete ,razmislite samo dal je to u skladu sa onim sto pise u Bibliji 5.Moj 4:15
15 Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne videste nikakav lik u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,
16 Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kakvu god sliku od čoveka ili od žene,itd...itd
E sad koji su krstoljupci nek izvole da razmisle sta su to idoli o kojima je Isus govorio svojim ucenicima?
1.Jovanova 5:21
CRO 1 John 5:21 Dječice, klonite se idola! (1 Jn. 5:21 CRO)
1.Kor 10:19 19 Šta dakle govorim? Da je idol šta? Ili idolska žrtva da je šta?
Da li znate da nabrojite nesto sto je idol ??? dal znate sta je idolopoklonstvo???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
STAUROS koji se pominje u bibliji oznacava STUB SA PRECAGOM koji oblikuje krst.

Jehovini svedoci pogresno prevode izraz stauros.

Osim toga, oni slepo prelaze preko svih istorijskih, filozofskih, i arheoloskih dokaza koji nedvosmisleno pokazuju da su Rimljani osudjenike razapinjali na krstove.

Tako se moze zakljuciti da oni svesno obmanjuju svoje vernike, ali i ljude oko sebe, a dokaz je i taj da im oni zabranjuju da citaju knjige drugih crkava ili svetovnu literaturu, i da posecuju internet, i<z bojazni da ce neko tamo iskopati neke informacije suprotne nauci JS.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
STAUROS koji se pominje u bibliji oznacava STUB SA PRECAGOM koji oblikuje krst.

Jehovini svedoci pogresno prevode izraz stauros.

Potpuno nebitna stvar za naše spasenje.

Osim toga, oni slepo prelaze preko svih istorijskih, filozofskih, i arheoloskih dokaza koji nedvosmisleno pokazuju da su Rimljani osudjenike razapinjali na krstove.

Kao i ovo. Bitno je da se krst ne shvata magijski, kao što ga shvataju pravosl. i katolici.

Tako se moze zakljuciti da oni svesno obmanjuju svoje vernike, ali i ljude oko sebe, a dokaz je i taj da im oni zabranjuju da citaju knjige drugih crkava ili svetovnu literaturu, i da posecuju internet, i<z bojazni da ce neko tamo iskopati neke informacije suprotne nauci JS.

Dokaz da su kult. A samo bavljenje temama poput duge kose Isusa, krsta ili stuba dokazuje da osoba nema duha Božjeg.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KRIŽ – SVOJ
======================




MATEJ 16,24

Tada Isus reče svojim učenicima:

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe,

NEKA UZME SVOJ KRIŽ I NEKA IDE ZA MNOM.



MARKO 8,34

Tada dozva narod i učenike pa im reče:

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe,

NEKA UZME SVOJ KRIŽ I NEKA IDE ZA MNOM.



LUKA 9,23

A govoraše svima:

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe,

NEKA DANOMICE UZIMA KRIŽ SVOJ I NEKA IDE ZA MNOM.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
KRIŽ – SVOJ
======================




MATEJ 16,24

Tada Isus reče svojim učenicima:

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe,

NEKA UZME SVOJ KRIŽ I NEKA IDE ZA MNOM.



MARKO 8,34

Tada dozva narod i učenike pa im reče:

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe,

NEKA UZME SVOJ KRIŽ I NEKA IDE ZA MNOM.



LUKA 9,23

A govoraše svima:

"Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe,

NEKA DANOMICE UZIMA KRIŽ SVOJ I NEKA IDE ZA MNOM.

Nije li isus Hrist rekao svojim ucenicima da piju njegove krvi i da jedu njegovo telo???
Dal je to mislio bukvalno???


Nema ni pomena ni pomisli da su prvi hriscani nosili doslovni krst na ogrlici,ramenima i slicno.
Pa cak ni Isus Hrist nije nosio krst (mucenicki stub) dok mu ga silom nisu prisilili da ga nosi.
Krst ili mucenicki stub predstavlja samo simbol hriscanskog nacina zivota koji je pod stalnom smrtnom opasnoscu jer propoveda o Jehovi Bogu i Bozjem Sinu Isus Hristu.

Pa cak i da su ga nosili na ogrlici itd.... ,nigde ne stoji da su mu se klanjali i jos gore ljubili!!! jel imate neki stih o tome da su hriscani ljubili krst i da su mu se molili???
5.Moj 4 :16

Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kakvu god sliku od čoveka ili od žene,
Nije li krst lik rezan? nije li to Idol??? Jel znate sta su idoli ???kako Bog gleda na idole???
 
Natrag
Top