Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo, ovako pjevaju oni koji se klanjaju danu. A to je i posve razumljivo.
Oni nisu čekatelji (adventisti) Krista, nego "čekatelji subote" - Adventisti sedmog dana.

Evo jos jedne lazi i izvrljotine iz pakosti.

Niko od Adventista se ne klanja danu Suboti, vec je subota simbol stvaranja i Bozje stvaralacke moci.
Subotom covek dozivljava posebno vreme blagoslova, u kojoj postoje posebna Bogosluzenja prozeta proucavanjem reci Bozje, molitvama, i hvaljenjem Boga u pesmi, odlaskom u prirodu..itd..
Subotom se slavi tvorac Bog.

Ali ja razumem teznju da se u svemu pronadje razlog za blacenje drugih, i ako on ne postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije isto pjevati krstu i suboti, jer je subota uspomena na stvaranje, a kada pravosl. pjevaju krstu onda je to obožavanje, jer ga ljube i misle da je to sveti predmet.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citiraj gdje si pročitao da je subota simbol Božje stvaralačke moći. :)

"Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.

Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 Mojsijeva 20. 8 - 11 )

"On je stvorio zemlju silom svojom, utvrdio vasiljenu mudrošću svojom, i razumom svojim razapeo nebesa" ( Jeremija 51. 15 )

I mnogi drugi tekstovi o Bogu stvoritelju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Citiraj gdje si pročitao da je subota simbol Božje stvaralačke moći. :)

"Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.

Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 Mojsijeva 20. 8 - 11 )

Ovdje nigdje ne piše da je "subota simbol Božje stvaralačke moći".

Kao što vidite Adventisti, u ovom slučaju Laodikeja, ne dokazuju svoje tvrdnje i svoja vjerovanja Biblijom, nego to dokazuju citirajući neke adventističke radove koji očiti nikakve veze s Biblijom nemaju.

Dakle, Laodikeja, iznesi od koga i odakle si preuzeo tvrdnju da je "subota simbol Božje stvaralačke moći".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam same te reci "subota simbol Božje stvaralačke moći" citirao iz biblije, ali je to istina proistekla iz ucenja o suboti i stvaranju, i iz gore pomenutih biblijskih tekstova to je jasno.

Subota je simbol i uspomena na stvaranje:


"Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.

Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 Mojsijeva 20. 8 - 11 )

Kada bih isli tom linijom tvog rezonovanja, ja bih tebi mogao da postavim 1000 pitanja o onome sto uci Rimokatolicka crkva, a sto ne pise u bibliji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja nisam same te reci "subota simbol Božje stvaralačke moći" citirao iz biblije,

Nego odakle? Reci odakle si to pokupio, da vidimo što za svoje argumentiranje koristiš umjesto Biblije.

Kada bih isli tom linijom tvog rezonovanja, ja bih tebi mogao da postavim 1000 pitanja o onome sto uci Rimokatolicka crkva, a sto ne pise u bibliji.

Ne bi mogao, jer mi katolici nismo "SS-pismolatri".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nego odakle? Reci odakle si to pokupio, da vidimo što za svoje argumentiranje koristiš umjesto Biblije.

Opet lazes.

Napisao sam "da te RECI nisam bukvalno citirao iz biblije" ali je formulacija tacna, proistekla iz ucenja o suboti i stvaranju, i iz gore pomenutih biblijskih tekstova to je jasno.

Subota je simbol i uspomena na stvaranje:

"Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.

Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga" ( 2 Mojsijeva 20. 8 - 11 )

Ne bi mogao, jer mi katolici nismo "SS-pismolatri".

Dobro si priznao.

Naravno da niste, jer vase ucenje i nije iz pisma, vec nastalo iz ljudskih mnogobozackih filozofija.
 
Natrag
Top