Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Za šta im je sada izvor taj škot?

Baš za sve. Za sva nasrtanja na Kristovu crkvu koriste kao argumente Hislopove laži. Većina njih pojma nema ni tko je Hislop. Oni jednostavno jedni od drugih kopiraju njegove laži i to se onda ponavlja i vrti u beskraj. Naravno, nikom od njih nikada nije palo na pamet provjeriti odakle to dolazi i je li to točno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Baš za sve. Za sva nasrtanja na Kristovu crkvu koriste kao argumente Hislopove laži. Većina njih pojma nema ni tko je Hislop. Oni jednostavno jedni od drugih kopiraju njegove laži i to se onda ponavlja i vrti u beskraj. Naravno, nikom od njih nikada nije palo na pamet provjeriti odakle to dolazi i je li to točno.

Da li znaš zašto nikome od njih nije palo na pamet da provere? Zato što je po njima sve što je protiv Crkve istina. U to veruju. To im je osnova.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zbog ovoga će te Marko nazvati nepopravljivim lažovom, a za Laodikeju ćeš biti zvijer.

Neka ih. Za njih smo uvek bili i vampiri, i kanibali, ovakvi i onakvi. Zašto bih se branio pred njihovim napadima? Nema za to potreb, sve što govorim, je iznošenje činjenica. Mrze nas kao što su Isusa, onog pravog, ne onog kakvim ga njihova lažna proročica navješta, prezirali.

Mi smo trpeli, i trpećemo pravo mučenje zbog vere u Njega, oni vrište o nekavom progonu zbog zakona koji nikome ne prada na pamet. Nama je On, Isus spasenje i nada, njima senke i savršenost u fizičkom telu.

Neka me zovu kako god hoće. Od sektaša takve reči su samo pohvala.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A ti "nezavisni" izvori čitali i kopirali lažova Hislopa. :)



A tebi tvoje laganje neka milosrdni Bog oprosti.

Nadajmo se da mu hoće oprostiti.

Ja sa ljudske strane kamen na njega, ma kakvim me zvao, neću dići, prah i prašinu slediti neću.

Jer znam da ne laže on od sebe, on koji piše takve stvari, nego oni kojima je poverovao, koji ljude u propast vode. Greh njegov nije laganje, nego prihvatanje laži kao istine.

Ne želim da verujem da je svojom slobodnom voljom pristao na to. Jer znam kako "programeri" onoga u šta mnogi od tih sledbi (sekta naime to znači) ne veruju, rade i deluju, kako koriste ljudsku glad za duhovnim, kako zloupotrebljavaju razočarenja, ego, svojih žrtava.

Toliko o tome, jer samo neko ko je dozvolio sebi da ga ovo što napisah zavede, ne vidi sledeće:

"Zakon zàpovijedi s propisima obeskrijepi da u sebi, uspostavljajući mir, od dvojice sazda jednoga novog čovjeka 16te obojicu u jednome Tijelu izmiri s Bogom po križu, ubivši u sebi neprijateljstvo. 17I dođe te navijesti mir vama daleko i mir onima blizu, 18jer po njemu jedni i drugi u jednome Duhu imamo pristup Ocu. " Ef 2,16

"Jer ne posla me Krist krstiti, nego navješćivati evanđelje, i to ne mudrošću besjede, da se ne obeskrijepi križ Kristov.
18Uistinu, besjeda o križu ludost je onima koji propadaju, a nama spašenicima sila je Božja. 19Ta pisano je: Upropastit ću mudrost mudrih i odbacit ću umnost umnih. 20Gdje je mudrac? Gdje je književnik? Gdje je istraživač ovoga svijeta? Zar ne izludi Bog mudrost svijeta? 21Doista, kad svijet u mudrosti Božjoj Boga ne upozna mudrošću, svidjelo se Bogu ludošću propovijedanja spasiti vjernike. 22Jer i Židovi znake ištu i Grci mudrost traže,23a mi propovijedamo Krista raspetoga: Židovima sablazan, poganima ludost,24pozvanima pak – i Židovima i Grcima – Krista, Božju snagu i Božju mudrost. 25 " 1 Kor 1,17

"A govoraše svima: »Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom. 24 " Lk 9,23

Ta sve i da vidi, reći če mu "programeri" da je to samo formalno, i da oni najbolje znaju.

Zato neka se Bog smiluje i otvori mu oči, da prozre laži "programera" u odelima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato neka se Bog smiluje i otvori mu oči, da prozre laži "programera" u odelima.

Ovde se konstantno zeli prikazati nekakva iskrivljena stvarnost, kako mi verujemo nesto sto nije slucaj.

Hajde DarthShone, prilozi ti nama dokaz gde sam ja pisao protiv krsta i da Isus nije razapet na krstu?

Ali nemoj i ovoga puta slagati i falsifikovati tudje izjave.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top