Krompir sa drugim povrćem na više načina

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978

Krompir oljuštiti i oprati, pa iseći na krupnije kocke (recimo na osmine). U većoj činiji pomešati palentu sa vegetom (može se dodati još nešto od začina, po ukusu, ja dodajem kari i ruzmarin), pa ubaciti krompir, dobro ga uvaljati u smesu i ređati u samo malo podmazan pleh. Ređati lepo, u jednom sloju, ne jedan preko drugog. Peći u dobro zagrejanoj rerni 30 do 40 minuta.

Napomena: probala sam da na isti način spremim i šargarepu i crni luk, i sve je bilo odlicno. Spolja ostaje hrskavo, a unutra je meko i sočno. Predpostavljam da se isto može uraditi i sa tikvicama, koje se iseku kao krompir.

Probala sam i varijantu sa kukuruynim brasnom umesto palente i nije loša, ali mi je varijanta sa palentom ipak lepša.

Inače, nazvala sam ih „pevajući“ zbog zvuka koji se čuje iz rerne dok se peku. Proverite sami. :)
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
2
Ovo mora da je super,uskoro će u isprobavanje,ali prvo moram probati "pevajuće krumpiriće",čim pomislim na njih gladna sam.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Puding od krompira sa sirom

400 g krompira - 100 g maslaca - 150 g kačkavalja - 4 jajeta - 1 dcl
mleka - 80 g mrvica od hleba - so po ukusu - biber po ukusu

Skuvajte krompir, oljuštite ga i izgnječite. Umutite 80 g maslaca i
4 žumanceta.Dodajte krompir, mrvice natopljene u mleku, nastrugan
sir, so,biber i sneg od 4 belanceta. Sve dobro izmešajte. Sipajte u
kalup za puding podmazan i posut mrvicama.
Kuvajte na pari 40 minuta.
Služite toplo.

Vojislav-Voki Kostić - "Gastronomski dnevnik"


 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Police

1kg krompira jednake veličine - so po ukusu

Operite krompir. Presecite napola svaki krompir.Poređajte u pleh
da presečeni deo bude gore. Svaki krompir posolite po ukusu.
Pecite u pećnici na umerenoj temperaturi 1 sat i 30 minuta.
Odmah služite uz punomasni sir i kajmak.

Vojislav-Voki Kostić - "Gastronomski dnevnik"


 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Krompir na bečki način

Potrebno je:

1 kg krompira
150 g švapskog sira
2 praziluka
1 jaje
60 g maslaca
30 g brašna
1/2 l mleka
majoran
kim
biber
so


Priprema:


Kuvan i oljušten krompir iseče se na tanke kolutove i posoli se, doda kim, majoram, biber i sitno iseckan praziluk. Ostatak praziluka treba propržiti na maslacu, dodati malo brašna i preliti mlekom. U ukuvani sos stavimo propasirani švapski sir i jaje. Krompir vežemo sosom, eventualno začinimo, sve stavimo u činiju od vatrostalnog stakla i pečemo u pećnici dok ne porumeni.



 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416

Blitva sa krompirom (Vegetarijanska)

blitvawr3.jpg


[FONT=Arial CE, Arial]Sastojci

  • [FONT=Arial CE, Arial]
    [*]1 kg blitve
    [*]1 kg krompira
    [*]malo soli
    [*]2-3 cena belog luka
    [*]1-3 kasike ulja, po želji maslinovog
    [/FONT]
[FONT=Arial CE, Arial]Priprema[/FONT]

[FONT=Arial CE, Arial] Na kocke rezani krompir stavite da se kuha u malo slane vode. U međuvremenu proberite, operite i na 1 centimetar široke rezance narežite blitvu. Kad je krompir skoro kuvan, dodajte mu blitvu i neka sve zajedno kuva desetak minuta. Na ulju svijetlo zažutite beli luk, pa začinite blitvu i krompir. Neka još malo prokuva. Doterajte ukus, malo izgnječite krompir i poslužite.
Jelo možete prirediti gušće, ili rjeđe tako da se jede kasikom.
[/FONT]
[/FONT]

2hnz9t2.gif

i448064_1zwcbjn.gif.

 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Pire krompir na irski način

Pire krompir na irski način

2432_pire-krompir_f.jpg


Sastojci:
1,5 kg crvenog krompira,
85 g putera
400 g svežeg kupusa isečenog na rezance
200 ml mleka
70 g seckanog mladog luka
biber, so


Priprema:
Oljušteni krompir isecite na četvrtine, kuvajte u posoljenoj vodi, ocedite, a zatim zgnječite u pire. Tome dodajte puter i kupus, izmešajte i kuvajte na pari često mešajući oko 10-15 minuta.
U međuvremenu zagrejte mleko i luk, kratko prokuvajte, posolite i pobiberite. Mleko i luk lagano uz mešanje dodajte u smesu krompira i kupusa.
Lagano mešajte na pari dok ne dobijete glatku smesu. Poslužite toplo kao prilog ili samostalno malo jelo.


 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Pire od bundeve i krompira na testu

POTREBNO JE
400 g lisnatog testa, 800 g očišćene bundeve, 80 g seckanih oraha, 800 g krompira, so, biljni margarin


6102_+VLD_3487_kul.jpg


PRIPREMA
Skuvajte krompir i ispasirajte ga. Pomešajte s rastopljenim biljnim margarinom i posolite. Bundevu ispecite i ispasirajte. Lisnato testo formirajte u obliku kruga i ispecite. Na pečeno testo stavite red bundeve pa preko red pirea od krompira. Pospite sitno seckanim orasima.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Recept mi super izgleda,samo bih ga ja isprobao sa nasuvo pečenim (tek da porumeni) ,pa krupno mlevenim kikirikijem umesto oraha (ne volim ih naročito).
 
Natrag
Top