Kraj protestanske ere?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Otkrice istinu o spasenju zapisanu u bibliji, pozvace ljude da se obrate, da je prakticno sprovedu u delo, da Duhom Svetim ociste sebe od greha, i uzrastu u veri, putem opravdanja verom u Hristove zasluge i njegovom posrednickom sluzbom na nebu u nebeskoj Svetinji.

Da, ovo je u redu, osim posredničke službe u nebeskoj svetinji. To je vaš dodatak, zar ne? Ali, sve ovo što si nabrojao, to mi znamo i to nastojimo živjeti. Zar misliš da treba čekati Kristov drugi dolazak da bi brže-bolje to sproveli u život. Ne, to nastojimo živejti svaki dan, već sada.

P. S. Laodikeja, ja mislim da ti možeš Slapu odgvovoriti i malo bolje. ;)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ovo je u redu, osim posredničke službe u nebeskoj svetinji. To je vaš dodatak, zar ne? Ali, sve ovo što si nabrojao, to mi znamo i to nastojimo živjeti. Zar misliš da treba čekati Kristov drugi dolazak da bi brže-bolje to sproveli u život. Ne, to nastojimo živejti svaki dan, već sada.

P. S. Laodikeja, ja mislim da ti možeš Slapu odgvovoriti i malo bolje. ;)

Nije posrednicka sluzba nikakav dodatak Adventista.

To je biblijsko ucenje, i bez Isusove posrednicke sluzbe nema ni spasenja ni duhovnog zivota.

Citaj Jevrejima 8 i 9 poglavlje.

Danas nema Hriscana u svetu.

Ima crkava i ljudi u njima koji se formalno nazivaju Hriscani po imenu.

To nema veze sa Hriscanstvom.

Hriscanin je onaj covek koji se predao Bogu i doziveo obracenje i novorodjenje Svetim Duhom, i koji se svakotrenutacno posvecuje tim Duhom kroz molitvu i proucavanje Bozje reci.

Opet mesas Hristov dolazak sa objavom Boga.

Prvo ce se Bog objaviti, objaviti zakon i istinu, i pozvati svet da se obrati.

Hristov dolazak ce se desiti nesto kasnije.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ovo je u redu, osim posredničke službe u nebeskoj svetinji. To je vaš dodatak, zar ne? Ali, sve ovo što si nabrojao, to mi znamo i to nastojimo živjeti. Zar misliš da treba čekati Kristov drugi dolazak da bi brže-bolje to sproveli u život. Ne, to nastojimo živejti svaki dan, već sada.

P. S. Laodikeja, ja mislim da ti možeš Slapu odgvovoriti i malo bolje. ;)


Isabeleta, tebi treba jedna svestrana biblijska edukacija.

Evo o Isusovoj Prvosvestenickoj ili posrednickoj sluzbi.

----------------------

"A ovo je glava od toga što govorimo: imamo takvog Poglavara svešteničkog koji sedi s desne strane prestola Veličine na nebesima;
Koji je sluga svetinjama i istinitoj skiniji, koju načini Gospod, a ne čovek" ( Jevrejima poslanica 8. 1 - 2 )

"Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.
Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu.
A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?" ( Jevrejima poslanica 9. 11 - 14 )

"Imajući dakle velikoga poglavara svešteničkoga, koji je prošao nebesa, Isusa sina Božijega, da se držimo priznanja.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć" ( Jevrejima poslanica 4. 14 - 16 )

"I oni mnogi biše sveštenici, jer im smrt ne dade da ostanu.
A ovaj, budući da ostaje vavijek, ima vječno sveštenstvo.
Zato i može vavijek spasti one koji kroza nj dolaze k Bogu, kad svagda živi da se može moliti za njih.
Jer takov nama trebaše poglavar sveštenički: svet, bezazlen, čist, odvojen od griješnika, i koji je bio više nebesa;
Kojemu nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima, najprije za svoje grijehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer on ovo učini jednom, kad sebe prinese.
Jer zakon postavlja ljude za sveštenike koji imaju slabost; a riječ zakletve koje je rečena po zakonu, postavi sina vavijek savršena" ( Jevrejima poslanica 7. 23 - 28 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nije posrednicka sluzba nikakav dodatak Adventista.

Jest. Ne sjećam se točno kako je sve to bilo, ali uglavnom bilo je ljudsko objašnjenje ( da li Jelenino ili onog drugog tipa..) da Isus nije došao na zemlju jer je najprije otišao u Svetište. Haha. laodikeja, to je tako glupi pokušaj za promašeno "proroštvo."

To je biblijsko ucenje, i bez Isusove posrednicke sluzbe nema ni spasenja ni duhovnog zivota.

To da, ali tako kako Evanđelje kaže i sv. Pavao napisa: „Pošto je prinio jednu jedincatu žrtvu za grijehe, zauvijek sjede zdesna Bogu“ (Heb 10,12)

Danas nema Hriscana u svetu.
Ima crkava i ljudi u njima koji se formalno nazivaju Hriscani po imenu.
To nema veze sa Hriscanstvom.

Jao, jao....baš si ćoškast. :beee:
Sjećaš se da su ove linije jednake, ali tvoja je ova druga.
Zatvoren si u predrasud, suzio se i ušiljio. Ono što se kaže: spala knjiga na dva slova.

1..jpg





Hriscanin je onaj covek koji se predao Bogu i doziveo obracenje i novorodjenje Svetim Duhom, i koji se svakotrenutacno posvecuje tim Duhom kroz molitvu i proucavanje Bozje reci.

Da, to sam ja. :)

Prvo ce se Bog objaviti, objaviti zakon i istinu, i pozvati svet da se obrati.
Hristov dolazak ce se desiti nesto kasnije.

Jel to opet ono da će Bog će objaviti istinu o suboti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije niko ubacio ciscenje Svetista.
To pise u Danilu 8 i 9 poglavlju.
Pise i tacno vreme kada se ono cisti.
Miler je samo pogresno razumeo da je to Svetiste ili Svetinja zemlja, pa je zakljucio da tada dolazi Hristos.

A nije zemlja vec nebeska Svetinja u kojoj Isus posreduje.

I ona se cisti po TIPOLOGIJI ili predslici ociscenja zemaljske Svetinje jednom godisnje.

Tu je sve jasno.
 
Natrag
Top