Konstantin Veliki vrline i mane

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
*** Ankh, Znak Večnog života, sama reč to i znači - život. Ujedno najstariji piktogramski znak, znan i kao pečat YHWH je TAW:

Pogledajte prilog 142124

Prvi put čujem i vidim taj znak.
Podsjetio me na crtež sv. Ivana od + .

cruz.jpg

Neobičan i upečatljiv prikaz Krista Raspetog, zar ne? S obzirom da je nastao u 16. om stoljeću, vrlo je originalan. Kažu da je Ivan imao viziju Krista na križu...a onda je to nadahnulo Salvadora Dalija...

salvador.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.

Evo neka mi ovde prisutni daju svoje vidjenje, i odgovore "ODAKLE POTICE KRST"

Pa ce mo videti dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Konstancije II.jpgTrir4vek zena sa nimbom.jpg600px-Constantine_multiple_CdM_Beistegui_233 sa Apolonom Bogom nepobedivog sunca.jpg Imate knjigu o Konstantinu sa bezbroj slika koje svedoce o njegovom nehriscanskom zivotu. I nikada ne zaboravite da je i on kao i svaki Cezar pre nnjega govorio za sebe da je Bog.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Prvi put čujem i vidim taj znak.
Podsjetio me na crtež sv. Ivana od + .

Nisi jedina koja ne poznaje taj znak. Većina ljudi zaista vjeruje i misli da je originalni hebrejski jezik kojim su pisane knjige Starog Zavjeta identičan modernom, te da je i pismo isto. U stvari, hebrejski jezik je kao i svaki drugi jezik, (posebno ako znamo da se radi o starom jeziku) menjan tokom svog postojanja, menjalo mu se i pismo.

Najstariji oblik pisanog hebrejskog je proto Sinaitik, čiji je koren Staro Egipatski Hieroglific i Hieratic. Iz tog pisma razvili su se Feniatic i Arameic, iz Feniatica su se razvili Helenitic i Latinic.


img_2369.jpg

Što se tiče slike vizije Sv. Ivana od Križa, treba reći da je smrt na križu upravo tako i izgledala, tačnije Krist je visio na križu, a težina tela ga je vukla na dole. Upravo iz tog razloga su rimljani kada bi želeli da prekrate muke osuđenima na ovaj vid razapinjana, prebijali (lomili) noge, nakon čega bi nastupila veoma bolna smrt, pri kojoj je gravitacija vukla telo na dole, ruke se doslovno kidale, a lopatične kosti probijale pluća žrtve koja bi umirala od šoka, gušenja i masivnog krvarenja.
 
Učlanjen(a)
25.12.2020
Poruka
129
Pogledajte prilog 142138Pogledajte prilog 142139Pogledajte prilog 142140 Imate knjigu o Konstantinu sa bezbroj slika koje svedoce o njegovom nehriscanskom zivotu. I nikada ne zaboravite da je i on kao i svaki Cezar pre nnjega govorio za sebe da je Bog.
Неки конкретан доказ да је говорио за себе да је Бог? Али зато имате милион доказа да је Господ Исус Христос Бог (и кроз Његове речи, не трудите се овде да ми одговорите, него одговорите где треба) и опет не верујете! Да виде и остали, линк до житија Св. Константина Великог и Св. Јелене: https://svetosavlje.org/sveti-car-konstantin-veliki-i-carica-jelena/?pismo=cir
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Неки конкретан доказ да је говорио за себе да је Бог?

Taj konkretan dokaz oni nemaju.

isto kao što nemaju ni konkretan dokaz da je Isus arhanđeo.

Ali, moraju da šire svoju sotonsku laž.

Ps. Mileriti su upravo oni koje Otkrovenje pominje kao one koji se predstavljaju jevrejima a jevreji nisu. Sinagoga sotone.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.

Evo neka mi ovde prisutni koji kazu da krst nije paganskog porekla - daju svoje vidjenje, i odgovore "ODAKLE POTICE KRST"

Pa ce mo videti dalje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
U redu.

Evo neka mi ovde prisutni daju svoje vidjenje, i odgovore "ODAKLE POTICE KRST"

Pa ce mo videti dalje.

Ne. Ti si tvrdio da je križ bio simbol Tammuza, pa ćeš ti dokazivati da je to točno. Do sada nisi uspio navesti niti jednog povjesničara koji to tvrdi, tako da i dalje ostaješ u društvu oca laži i ostalih njegovih sluga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve sam dokazao, cak i slikom spomenika na kome je prikazan Tamuz sa krstom.

Dakle, ako krst nije paganski ti kazi odakle je
.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Sve sam dokazao, cak i slikom spomenika na kome je prikazan Tamuz sa krstom.

Dakle, ako krst nije paganski ti kazi odakle je
.

Ni dalje nemaš ime niti jednog povjesničara koji tvrdi da je križ simbol Tammuza. Dakle, i dalje svjedočiš sam protiv sebe. Svojim bogohulnim lažima svrstavaš se u društvo oca laži i njegovih sluga.
 
Natrag
Top